RPG Addicts | We Know You're Hooked
[IC] Nyolcadik fejezet - Én kis kertet kerteltem - Printable Version

+- RPG Addicts | We Know You're Hooked (https://forums.rpgaddicts.com)
+-- Forum: Admin Discussions (https://forums.rpgaddicts.com/forumdisplay.php?fid=32)
+--- Forum: Archive (https://forums.rpgaddicts.com/forumdisplay.php?fid=123)
+---- Forum: Tölgybuckai kalandok (DM Surranó) (https://forums.rpgaddicts.com/forumdisplay.php?fid=78)
+---- Thread: [IC] Nyolcadik fejezet - Én kis kertet kerteltem (/showthread.php?tid=395)



RE: Nyolcadik fejezet - Én kis kertet kerteltem - Fuzz - 05-09-2017

(05-09-2017, 04:42 AM)DM Surranó Wrote: - Tud valaki segíteni rajta, hogy új erőre kapjon?
Arkus és Erki egyként bólint.
- Időre van szüksége - mondja Erki, miután megnézte ő is Konyakot.
- Időre van szükségük - mondja Arkus, miután megnézte Dyrrát.

- Ez már nem éled fel, ugye?
Arkus csak a vállát vonogatja, de Erki a fejét rázza.
- Nagyon szokatlan lenne, de lehet még másik a közelben.

Fuzz DM-mel körülnéz, de nem lát semmi mágikusat. A kő- és irathalmok azonban néhol akkorák, hogy eltakarhatnak akár mágikus dolgokat is.
A pajzsára megkapja Erki fényvarázsát. Ezután nekiáll módszeresen átkutatni az egész helyet? (OOC - take 20 5ft = 1, 16 padló, 16 kupac, 32 fal... kb 1 óra)
Ha Konyak és Eric megmondja, mit tesz addig, akkor megírom, mi történik közben Fuzz táján.

Módszeres átkutatás majd akkor, ha megkezdődik a sérültek ápolása, lesz idő bőven Smile
Ha lehetnek olyan helyek amin szerinte nem ment át a DM akkor azokat majd megnézi másik helyzetből is, esetleg egy gyors átkutatatással. De egyelőre lerakja a pajzsot az ajtóban és beosonkodik a másik ajtóig és ott hallgatózik.


RE: Nyolcadik fejezet - Én kis kertet kerteltem - DM Surranó - 05-09-2017

Csönd van.


RE: Nyolcadik fejezet - Én kis kertet kerteltem - Fuzz - 05-09-2017

(05-09-2017, 06:42 AM)DM Surranó Wrote: Csönd van.

Vár 1 percet csöndben, majd újra hallgatózik. Közben megpróbálja megállapítani, hogy merre nyilhat az ajtó, befelé, kifelé.


RE: Nyolcadik fejezet - Én kis kertet kerteltem - DM Surranó - 05-09-2017

Úgy látszik, a könyvtár felé nyílik, ha nyílik. (ránézésből nehéz megmondani, hogy zárva van-e, nem lehet belátni a zárnyelvhez)


RE: Nyolcadik fejezet - Én kis kertet kerteltem - Fuzz - 05-09-2017

(05-09-2017, 09:20 AM)DM Surranó Wrote: Úgy látszik, a könyvtár felé nyílik, ha nyílik. (ránézésből nehéz megmondani, hogy zárva van-e, nem lehet belátni a zárnyelvhez)

Ebben reménykedett Fuzz. Smile Megfordul és egy detect magicet elereszt ebből az irányból is visszafelé, hátha rálát valamire amit amúgy nem vett észre. Majd eredménytől függetlenül, megfog pár nagyobb követ amit még éppen elbír vonszolni és az ajtó elé rak 3 olyat amit meg bírt emelni, majd 3 olyat ami csak oda tud húzni.

Utána visszamegy Konyakékhoz, s beszámol róla, hogy eltorlaszolta az északi ajtót, de jól jönne Eric segítsége, hogy még egy-két nagyobb törmeléket odarakjanak. Ha megkezdődött a betegek pihenése akkor a torlaszolás után nekilát átkutatni a szobát (take20), hátha találunk valamit ami segít Konyaknak és Dyrrának teszi hozzá.


RE: Nyolcadik fejezet - Én kis kertet kerteltem - Eric Thunderfist - 05-09-2017

Eric elkíséri Fuzzt a "könyvtárba" szétnézni. Ennyi könyv között csak van valami hasznos, akár még segíthet is Konyaknak erőre kapni. Miután Fuzz ellenőrizte, hogy van-e mágia, utána körbenézi a könyveket, melyik gerincére mi van írva. Ha talál olyat, amely segíthet Konyakon vagy erről a helyről adhat további információkat, akkor óvatosan megpiszkálja az adott könyv környékét az ujjával, majd ha erre nincs semmi reakció, akkor óvatosan kintebb húzza a könyvet. Ha erre sincs semmi történés, csak akkor veszi el a polcról a könyvet. Egyelőre ki nem nyitja, csak miután Fuzz végzett a kutatásával és megmutatta neki is Eric a talált könyve(ke)t, amely(ek)et a padló egy tiszta helyére gyűjti.


RE: Nyolcadik fejezet - Én kis kertet kerteltem - DM Surranó - 05-09-2017

A padló tele volt törmelékkel és papírhalmokkal, kivéve az átmenő csapást, de sikerül kitakarítani egy kis részt az ösvény mellett, torlaszépítés címén.

A torlasz építése közben három említésre méltó darab kerül elő: kettő varázslói tekercsnek tűnik, a harmadik pedig egy meglepően jó állapotban megmaradt, sárkányos képekkel illusztrált értekezés, Eric és Fuzz szerint héber haladó nyelven íródott. (ooc - lehetne csehszlovák is, csak azt a délvidékiek (Gyálarét, Kalocsa) részben értenék...)

Konyak és Dyrra közben nekifogott a pihenésnek, Erki és Arkus felváltva ápolják őket, közben őrködnek veszettül.


RE: Nyolcadik fejezet - Én kis kertet kerteltem - Fuzz - 05-09-2017

(05-09-2017, 09:43 AM)DM Surranó Wrote: A padló tele volt törmelékkel és papírhalmokkal, kivéve az átmenő csapást, de sikerül kitakarítani egy kis részt az ösvény mellett, torlaszépítés címén.

A torlasz építése közben három említésre méltó darab kerül elő: kettő varázslói tekercsnek tűnik, a harmadik pedig egy meglepően jó állapotban megmaradt, sárkányos képekkel illusztrált értekezés, Eric és Fuzz szerint héber haladó nyelven íródott. (ooc - lehetne csehszlovák is, csak azt a délvidékiek (Gyálarét, Kalocsa) részben értenék...)

Konyak és Dyrra közben nekifogott a pihenésnek, Erki és Arkus felváltva ápolják őket, közben őrködnek veszettül.

Könyv is mágikus? Megnézi. Összehasonlítja a könyv írását a kövön levővel, s mivel vélhetően ez is "sárkányosan héber" odaviszi Konyaknak, hogy ne unatkozzon amíg pihen, legyen mit olvasgatnia. Megkérdi, hogy miről szól a könyv és hogy mit olvasott a kövön.
Illetve arcane scrollokat is megmutatja, hogy ha nem túl megerőltető akkor azonosíthassa, arra hivatkozva, hogy most Konyaknak több ideje van rá mint neki, de azért majd leellenőrzi a végén (ooc-nincs még neki spellcrafton skillpont, de ezt titkolja, mert kövszinten lesz Smile).

Miután végzett a társalgással és megtudta Konyaktól az infókat nekilát a szobros szoba átkutatásának is. Először a követ take20, majd a szobrot take20, aztán egész szoba take20.

OOC - visszafelé haladhatunk szobáról-szobára Smile
Majd szólj előtte 1-2 órával, ha nekünk is eljön az alvásidő. Már nem emlékszem mennyit mentünk, de volt pár csata, viszont távban nem sok.


RE: Nyolcadik fejezet - Én kis kertet kerteltem - DM Surranó - 05-09-2017

A könyv nem mágikus, viszont sárkányhéber. Konyak viszont most nyolc órát hideg verejtékben fürödve hánykolódik a rémálmoktól.
Az egész szoba átkutatása kb 3 óra lesz, ha nem áll meg enni, inni, aludni, blattot verni. A take 20 továbbá továbbra is azt jelenti, hogy automatikusan minden csapda elsül, ami eltörhet, az el is törik, stb.


RE: Nyolcadik fejezet - Én kis kertet kerteltem - Fuzz - 05-09-2017

(05-09-2017, 03:44 PM)DM Surranó Wrote: A könyv nem mágikus, viszont sárkányhéber. Konyak viszont most nyolc órát hideg verejtékben fürödve hánykolódik a rémálmoktól.
Az egész szoba átkutatása kb 3 óra lesz, ha nem áll meg enni, inni, aludni, blattot verni. A take 20 továbbá továbbra is azt jelenti, hogy automatikusan minden csapda elsül, ami eltörhet, az el is törik, stb.

Jobb ha most sül el, mint később, van idő kipihenni, persze csak ha túlélni.

Már csak 7 órát, mert 1 letelt Smile
Vagy fél óra volt Eric-kel együtt? 

Illetve nem egyedül szándékozik keresni, továbbra is számít Eric törpre.

Na jó, aludni azért csak kellene valamikor, meg persze zenélni Smile Majd úgyis szólsz, ha eljött az ideje.
Az egész szoba átkutatása lehet, hogy túlzás. Maradjunk inkább a szokásos módszernél, azaz hogy az arra érdemleges cuccosok (kő+sárkány) és a falako titkosajtók, take20. Szokott módon a falak mentét jelölöm zöld csíkkal amit átnézünk. A többi szobában is, aztán mondod majd meddig jutottunk ma, s holnap folyt.. Ha Konyak felébredt, cuccoljunk át 8 óra múlva a korábbi táborhelyre csapatostul.
Egyelőre ennyi, holnap, holnaputánra is kell valami, hogy ne unatkozzon szegény pára.