RPG Addicts | We Know You're Hooked
[IC] Nyolcadik fejezet - Én kis kertet kerteltem - Printable Version

+- RPG Addicts | We Know You're Hooked (https://forums.rpgaddicts.com)
+-- Forum: Admin Discussions (https://forums.rpgaddicts.com/forumdisplay.php?fid=32)
+--- Forum: Archive (https://forums.rpgaddicts.com/forumdisplay.php?fid=123)
+---- Forum: Tölgybuckai kalandok (DM Surranó) (https://forums.rpgaddicts.com/forumdisplay.php?fid=78)
+---- Thread: [IC] Nyolcadik fejezet - Én kis kertet kerteltem (/showthread.php?tid=395)



RE: Nyolcadik fejezet - Én kis kertet kerteltem - DM Surranó - 05-03-2017

Eric 3, Konyak 11.

Első kör

17 - Fuzz bátorító nótába kezd (OOC - move action-ként valami?)
15 - A sárkány-árny folytatja, amit elkezdett (AC23, -5 strength). Konyak érzi, hogy a vállára nehezedik a világ súlya (lánc, kard, pajzs, vért = 54lbs, plusz a hátizsák biztos 7lbs vagy több, így heavy encumbrance. A magus varázslását a breastplate befolyásolja (arcane spell failure), de az encumbrance nem. egyebek, mint arcane pool érintetlenek.)
14 - Arkus látja, amit lát, elgondolkozik, ez mi a rák, de csak addig jut, hogy valami testetlen dolog, ezért így kiált:
- Testetlen élőhalott! Csak mágia vagy mágikus fegyver fogja!
Közben előveszi a vadásztól zsákmányolt csatacsillagot, és Dyrra felé nyújtja.
11 - Konyak
10 - Erki
6 - Dyrra
3 - Eric

Konyak jön! (Eric is írhatja, Erki és Dyrra cselekedetét majd közéhegesztem)

EDIT: ne felejtsétek el Fuzz zenéjét!
Inspire Courage Wrote:An affected ally receives a +1 morale bonus on saving throws against charm and fear effects and a +1 competence bonus on attack and weapon damage rolls. (...) Inspire courage is a mind-affecting ability.



RE: Nyolcadik fejezet - Én kis kertet kerteltem - Fuzz - 05-03-2017

ooc - 5 lábat hátralépett ajtótól (mivel el lett tolva), hogy helyet adjon a harcosoknak Smile Egyelőre ennyi. Persze eldobhatná pajzsot és/vagy futás, de majd csak 14-nél tud meg többet a lényről és a csökkenő esélyeinkről (9-es erejű Konyak).


RE: Nyolcadik fejezet - Én kis kertet kerteltem - Konyak - 05-03-2017

Konyak bekapcsolja a "magikus" lancat, majd orjongve a lenyre ront. (ooc - Attack = 17 Damage: 9)
Majd arebb lep. Hatizsakjat, ha birja free actionkent akkor ledobja.


RE: Nyolcadik fejezet - Én kis kertet kerteltem - DM Surranó - 05-03-2017

Eric 3, Konyak 11.

Első kör (folyt)


17 - Fuzz bátorító nótába kezd (OOC - move action-ként valami?)
15 - A sárkány-árny folytatja, amit elkezdett (AC23, -5 strength). Konyak érzi, hogy a vállára nehezedik a világ súlya (lánc, kard, pajzs, vért = 54lbs, plusz a hátizsák biztos 7lbs vagy több, így heavy encumbrance. A magus varázslását a breastplate befolyásolja (arcane spell failure), de az encumbrance nem. egyebek, mint arcane pool érintetlenek.)
14 - Arkus látja, amit lát, elgondolkozik, ez mi a rák, de csak addig jut, hogy valami testetlen dolog, ezért így kiált:
- Testetlen élőhalott! Csak mágia vagy mágikus fegyver fogja!
Közben előveszi a vadásztól zsákmányolt csatacsillagot, és Dyrra felé nyújtja.

11 - Konyak a tudata mélyéről előhúzott erővel tölti fel a láncot, ami apró szikrákat vetve hálálja meg a gondoskodást, majd az árny húsába váj. Arrébb lép, és a földre ejti a zsákját.
10 - Erki "erisszetek" felkiáltással átverekedi magát a két megkötözött goblinon és Eric-en, majd tovább siet, amíg rá nem lát a jelenségre.
- Sárkány-árny?!? Az anyagi dolgok alig hatnak rá, de a szenteltvíz igen!
6 - - Akkor leütöm - mordul Dyrra, miközben átveszi a buzogányt. Előrelép, és úgy asszonyosan két kézre fogott "sodrófával" eltángálja az árnyat
3 - Eric ...

Eric, majd Fuzz jön!

Ne felejtsétek el Fuzz zenéjét!
Inspire Courage Wrote:An affected ally receives a +1 morale bonus on saving throws against charm and fear effects and a +1 competence bonus on attack and weapon damage rolls. (...) Inspire courage is a mind-affecting ability.



RE: Nyolcadik fejezet - Én kis kertet kerteltem - Fuzz - 05-03-2017

Sárkárny? Élőhalott? Mágia? - ismétli majd szenteltvíz és mágikus fegyó hiányában végig futtatja, hogy milyen spelleket ismer amivel ártani tudna neki. A clw-n kívül más nem jut eszébe, tudja, hogy azt élőholtak nem szeretik, viszont akkor fel kellene hagynia az énekléssel, azt meg nem szeretné.
Feltehetően Eric elfoglalja a Fuzz előtti helyet, hogy segítsen Konyaknak, így Fuzz csak énekel tovább miközben ledobja a pajzsát, úgysem véd a testetlen ellen, csak akadályoz. Ha mégsem foglalná el, akkor Fuzz inkább kardot ránt és 5 láb előrelépés után igyekszik megzavarni hadonászásával az árnyat (aid another Konyaknak).


RE: Nyolcadik fejezet - Én kis kertet kerteltem - Konyak - 05-03-2017

ooc - A lanc bekapcsolas swift action.


RE: Nyolcadik fejezet - Én kis kertet kerteltem - DM Surranó - 05-04-2017

(05-03-2017, 09:21 PM)Konyak Wrote: ooc - A lanc bekapcsolas swift action.

OOC - tudom, a rage meg free, minden oké, amit írtál. ha azért írod, mert kifelejtettem a szövegből, hogy eltaláltad, akkor ezt javítottam. a sebzést levonni roll20-n nem felejtettem el.


RE: Nyolcadik fejezet - Én kis kertet kerteltem - DM Surranó - 05-05-2017

OOC - ha @Eric Thunderfist ma estig nem lép, akkor dmpc, amíg vissza nem tér. Javasolt: elfoglalja a Fuzz előtti helyet és aid another Konyak (+2 AC)
OOC2 - @Fuzz ha mégsem lép be Eric, akkor Fuzz "aid another"-je +2 AC vagy +2 attack lesz? Ha belép, akkor viszont pajzs leold (move), ledob (free), marad egy std action-öd.


RE: Nyolcadik fejezet - Én kis kertet kerteltem - Fuzz - 05-05-2017

OOC - @DM: Legyen akkor az AC. Bár nem biztos, hogy továbbra is Konyakot fogja támadni, de valszeg befejezi amit elkezdett. Ha belép akkor viszont még 5 láb délnek és std actionként readyzik egy clw-t, ha mégis úgy döntene a lény, hogy elsuhan mellettünk akkor clw touch próba.


RE: Nyolcadik fejezet - Én kis kertet kerteltem - Eric Thunderfist - 05-05-2017

(05-05-2017, 07:28 AM)DM Surranó Wrote: OOC - ha @Eric Thunderfist ma estig nem lép, akkor dmpc, amíg vissza nem tér. Javasolt: elfoglalja a Fuzz előtti helyet és aid another Konyak (+2 AC)
Támogatom...
(Ezen a héten különösen fáradt vagyok/leszek a ballagással kapcsolatos események következtében, így várhatóan hétfő délután fogok ismét normális körülmények között erre járni, értve ez alatt a másik két játékot is...)