RPG Addicts | We Know You're Hooked
[IC] Nyolcadik fejezet - Én kis kertet kerteltem - Printable Version

+- RPG Addicts | We Know You're Hooked (https://forums.rpgaddicts.com)
+-- Forum: Admin Discussions (https://forums.rpgaddicts.com/forumdisplay.php?fid=32)
+--- Forum: Archive (https://forums.rpgaddicts.com/forumdisplay.php?fid=123)
+---- Forum: Tölgybuckai kalandok (DM Surranó) (https://forums.rpgaddicts.com/forumdisplay.php?fid=78)
+---- Thread: [IC] Nyolcadik fejezet - Én kis kertet kerteltem (/showthread.php?tid=395)



RE: Nyolcadik fejezet - Én kis kertet kerteltem - DM Surranó - 04-29-2017

Fuzz erős mágiát érez sugározni a szoborból és a vörös körből is, de (arcana híján) nem tudja megmondani, melyik iskolába tartoznak.
Az ajtó mögül nem hall semmit.


RE: Nyolcadik fejezet - Én kis kertet kerteltem - Fuzz - 04-29-2017

(04-29-2017, 06:19 AM)DM Surranó Wrote: Fuzz erős mágiát érez sugározni a szoborból és a vörös körből is, de (arcana híján) nem tudja megmondani, melyik iskolába tartoznak.
Az ajtó mögül nem hall semmit.

Van neki arcana, de egyelőre csak +1-e van rá, azaz DC21-ig összejöhet, ha nagyot dob. Sokkal gyíkabb a BK, mint 3.5-ben, de legalább ennyit ad, hogy untrained mindegyik knowledge. 3.5-ben majdnem kiváltja az össz. knowledget egyszerre, lásd Portho Smile

Bardic Knowledge
A bard adds half his class level (minimum 1) to all Knowledge skill checks and may make all Knowledge skill checks untrained.


EDIT

[1d20+1] = 20+1 = 21 knowledge arcana szobor
[1d20+1] = 5+1 = 6 knowledge arcana kő

ooc - A rúnás kőről estleg lehet feltételezni, hogy idézőmágia, de csak ooc, hogy ic feltételezze mondjuk egy harcos is akár ahhoz nemtom mi kell neki... int check?

Fuzz hátrapillant, hogy megérkeztek-e legalább 3-an a terembe vagy széléig, s az ajtóra mutat, majd nyitja és bekukkant.


RE: Nyolcadik fejezet - Én kis kertet kerteltem - DM Surranó - 04-29-2017

OOC - bocs a BK azon részét (untrained) elfelejtettem. viszont mivel az aura "erős", az legalább 7. szint, vagyis DC22+. na jó, a natural 20 miatt elárulom...
Fuzz a szobron erős átalakító mágiát (transmutation) érzékel.
Fuzz szerint a kör nem idézőkör, mert nem olyan összetett, mint amit azokról hallott (arcana DC15, natural 20-at dobtam Smile ), inkább valami irománynak tűnik, de nem közös, nem gnóm...

Az orkok szállingóznak, Erki terelgeti a két goblin foglyot a sor végén. (vagyis mindenképp Konyak mögött, de Konyak dönti el, hogy a két orkhoz képest hogyan áll)


RE: Nyolcadik fejezet - Én kis kertet kerteltem - Fuzz - 04-30-2017

(04-29-2017, 09:06 AM)DM Surranó Wrote: OOC - bocs a BK azon részét (untrained) elfelejtettem. viszont mivel az aura "erős", az legalább 7. szint, vagyis DC22+. na jó, a natural 20 miatt elárulom...
Fuzz a szobron erős átalakító mágiát (transmutation) érzékel.
Fuzz szerint a kör nem idézőkör, mert nem olyan összetett, mint amit azokról hallott (arcana DC15, natural 20-at dobtam Smile ), inkább valami irománynak tűnik, de nem közös, nem gnóm...

Az orkok szállingóznak, Erki terelgeti a két goblin foglyot a sor végén. (vagyis mindenképp Konyak mögött, de Konyak dönti el, hogy a két orkhoz képest hogyan áll)

Iromány? Tehát akkor nem "mágikus runák"-nak tűnnek, estleg ismerősnek tűnő írás, pl. látott-e már hasonlót? Gondolok itt arra, hogy egy újabb "sárkányos oltár vagy éppen nem-oltár", újabb draconic felirattal? Ha nem is érti, írást esetleg fel lehet ismeri, ha már láttunk hasonlót, eddig mindenfelé sárkányos cuccok voltak. Smile De van draconic szakértőnk, majd megmndja a tuti.

Eric plusz a 2 ork, akkor megvan a min. három Smile Nyitja az ajtót és bekukkant.

Ha van ellen, csata. (ooc - Ami könnyen lehet, mivel nem nyitottál még be, hanem várod Konyakot helyzetét Smile
Ha nincs ellen, s biztonságosnak tűnik a kövszoba, akkor közli, hogy tiszta a terep, s elmondja, hogy átalakító mágiát sugároz a szobor, illetve a kő is valami erős, de nem idéző mágiát. Érti valaki a szöveget? - teszi fel a kérdést.


RE: Nyolcadik fejezet - Én kis kertet kerteltem - DM Surranó - 04-30-2017

Igen, ismerősek a rúnák, Fuzz szerint lehet draconic.

Ooc - Fuzz mondhatja ugyan, hogy nem idéző (conjuration) mágia, de azt nem írtam, csak hogy nem néz ki idézőkörnek.

Ooc2 - mindig megvárom, hogy ne legyen metagaming.

Tapatalkkal küldve az én ALE-L21 eszközömről


RE: Nyolcadik fejezet - Én kis kertet kerteltem - Konyak - 05-01-2017

Konyak megáll az ajtóval szemközt és tanulmányozza a feliratokat, az ajtónyitásra megfordul, habár olyan itt nincs Smile.
OOC - Sarkany [1d20+6] = 14+6 = 20, kor [1d20+6] = 11+6 = 17

(OOC - A BK Gabornal spellcraft-ot is helyetesit Big Grin )


RE: Nyolcadik fejezet - Én kis kertet kerteltem - DM Surranó - 05-02-2017

OOC - egész kockára igazítottam az ajtót és Konyakot is. Remélem, nem baj. Az ajtónyitás pedig előbb volt, mint hogy Konyak odaért volna.

Fuzz kinyitja az ajtót és bekukkant. Elferdült és ledőlt, kőből készült könyvespolcok töltik be a mögötte levő mintegy 20x20 lábnyi szobát, bár egy tisztán látható csapás köti össze ezt a faajtót az átellenben levő másikkal. Megannyi kitépett és megpörkölődött könyvlap, kötés és tekercs alkot rendezetlen halmokat a sarkokban. A levegő száraz és csönd van.

Konyak megáll az ajtóval szemközt és tanulmányozza a feliratot...
A felirat: "Ea serpenta rau kaluva nyawisti", ami draconic nyelven annyit tesz: "A mágusok hatalma világítsa meg elmémet".
... amikor a padlón vöröslő derengésen egy árnyék suhan át, mintha a szobor árnyékából vált volna le egy darab. A kibontakozó sárkányalak Konyak árnyéka felé nyúl, és a mágus érzi, mintha egy fagyos kéz nyúlna át a páncélján, és velőig ható hideg hatja át (-4 strength damage)

Roll for initiative!


RE: Nyolcadik fejezet - Én kis kertet kerteltem - Fuzz - 05-02-2017

OOC1 - Konyak, tudommal is arcane, nem spellcraft
OOC2 - arnyek? azt nem szeressuk, régen sem szerettük Smile Tul sok az eloholt, hogy kotottek szovetseget a gobbokkal, gyanus ez az egesz hely... Smile

Ááá, ősi tekercsek, könyvek ámuldozik Fuzz, amikor megzavarja a csúnya árnyék, s felocsúdik Konyak feltételezett kiáltását hallva. Próbál valami infót összeszedni arról hirtelen, hogy ez miféle lény lehet, s mi a hatásos ellene, de ha take10-vel (15) nem megy neki, akkor dobással sem (6=1+5). Próbál nem megijedni és elfutni, hála a bátor halfling vérének. Ezért bátorító énekbe kezd (+1att/dmg). De ha futnak a többiek, követi őket Smile

Fuzz init: 17.06


OOC - a papokban bizzunk, hatha tudnak alkotni, illetve egy magikus fegyo is volt valakinel. Magic missile palca vki? Smile


RE: Nyolcadik fejezet - Én kis kertet kerteltem - Konyak - 05-03-2017

Dobjatol init-et Konyaknak.


RE: Nyolcadik fejezet - Én kis kertet kerteltem - Eric Thunderfist - 05-03-2017

Eric elaludt: init 1+2=3 Tongue