RPG Addicts | We Know You're Hooked
[IC] Nyolcadik fejezet - Én kis kertet kerteltem - Printable Version

+- RPG Addicts | We Know You're Hooked (https://forums.rpgaddicts.com)
+-- Forum: Admin Discussions (https://forums.rpgaddicts.com/forumdisplay.php?fid=32)
+--- Forum: Archive (https://forums.rpgaddicts.com/forumdisplay.php?fid=123)
+---- Forum: Tölgybuckai kalandok (DM Surranó) (https://forums.rpgaddicts.com/forumdisplay.php?fid=78)
+---- Thread: [IC] Nyolcadik fejezet - Én kis kertet kerteltem (/showthread.php?tid=395)



RE: Nyolcadik fejezet - Én kis kertet kerteltem - DM Surranó - 04-07-2017

Ooc a délieknek leather volt. A roll 20at most nem látom, de ajtó után minden difficult terrain, dupla move... Fuzz ezt az első lépés után veszi észre, addigra már asszem el is fogy a move, úgyhogy ha ready, akkor azt az ajtóban fog.... (nem baj, majd a papok átgázolnak rajta Smile )

Tapatalkkal küldve az én ALE-L21 eszközömről


RE: Nyolcadik fejezet - Én kis kertet kerteltem - Fuzz - 04-07-2017

(04-07-2017, 02:30 PM)DM Surranó Wrote: Ooc a délieknek leather volt. A roll 20at most nem látom, de ajtó után minden difficult terrain, dupla move... Fuzz ezt az első lépés után veszi észre, addigra már asszem el is fogy a move, úgyhogy ha ready, akkor azt az ajtóban fog.... (nem baj, majd a papok átgázolnak rajta Smile )

Tapatalkkal küldve az én ALE-L21 eszközömről

Viszont ha ezt ott észreveszi, akkor nem áll meg readyzni, hanem megy tovább, tehát egész körben mozog és nem readyzik, valamint FD helyett total defenseben megy be (AC:22), mivel FD-zni/támadni nem is tud. Ebben az esetben egy mezővel lentebb megy a sarokig.

OOC - IC nem tudta Fuzz, de OOC tudtam, mert írtad, csak azt nem hogy mindjárt a falnál is DT van-e. Ez csak a helyszínen dől el Smile

EDIT: Vagy TD-zni nem is lehet? Az egy külön std action? Tehát TD-vel egy std action a védekezés, s mellette egy move lehet, nem lehet egész kört TD-ben mozogni? Ebben az esetben marad minden, s hozzáteszi, "Hogy az a, beleragadtam a talajba."


RE: Nyolcadik fejezet - Én kis kertet kerteltem - DM Surranó - 04-07-2017

Igen, td std, úgyhogy vagy td, vagy ready, vagy 2 move

Tapatalkkal küldve az én ALE-L21 eszközömről


RE: Nyolcadik fejezet - Én kis kertet kerteltem - Fuzz - 04-07-2017

(04-07-2017, 04:34 PM)DM Surranó Wrote: Igen, td std, úgyhogy vagy td, vagy ready, vagy 2 move

Tapatalkkal küldve az én ALE-L21 eszközömről

Na jó, akkor kockáztat, s 2 move, feltételezi, hogy a csontik sem tudnak chargeolni vagy elérni őt ezen a talajon és támadni is egyszerre.

"Hogy az a, beleragadok a talajba." - mondja majd slattyog tovább délnek a sarokig.


RE: Nyolcadik fejezet - Én kis kertet kerteltem - Konyak - 04-08-2017

Konyak óvatosan besétál és megcsapja a csontit (ooc - attack + damage a fel nem használt : 21 / 11)


RE: Nyolcadik fejezet - Én kis kertet kerteltem - DM Surranó - 04-10-2017

Első kör (folyt)

19 - a déli csonti előtör, és gereblyéjét sújtásra emeli. Kicsit megzavarja, ahogy Dyrra próbálja elkaszálni (sikertelenül), épp annyira, hogy Konyak jól oda tudjon sózni neki, mielőtt Eric belerúgna (Eric: nat 1, Konyak: nat 20, dmg 13, crit confirm nat 1 Smile ). Összecsuklik, a gereblye ártalmatlanul hull a csontkupacra.
16 - Fuzz elindul befelé, de lába belegabalyodik a gallyakba, és nem jut messzire. Morgolódva megáll, mérsékelt biztonságban.
16 - Arkus belül lép, és távolról megböki az egyik csonti bordái közét. Sajnos épp nincs ott semmi, csak levegő.
8 - Erki közelebb húzódik, és Konyakra is mond egy Virtue-t.
7 - A két csonti akcióba lendül. Az egyik a fal biztonságában Arkus mellé kerül, a másik pedig a hepehupás gallyakon keresztül ront neki. Az egyik eltalálja a papot, a másikat pedig a pap szúrja meg, nem túl hatékonyan.

Második kör
19 - Dyrra követi bátor társát, belép az ajtón, de sajnos messzebb nem ér, innen viszont egy vertikális suhintással taco-t meg ropit csinál a csontiból

Eric, majd Konyak jön!


RE: Nyolcadik fejezet - Én kis kertet kerteltem - Fuzz - 04-10-2017

Hé, ide gyertek csontikák! - bosszankodik Fuzz, hogy nem feléje támadtak - A kicsit már észre sem veszitek?

ooc - Arkusnak reach fegyója van vagy nem 20-at mozog, hogy elért egy csontiig?
ooc - sztem Konyak leszedi majd, s Fuzz ugysem érne oda már ebben a körben, ezért nézelődik majd ebben a körben, hogy van-e itt valami gyanús ami miatt át kellene kutatni a termet.

Ha elfogyott az ellenség, akkor detect magic körben és majd javasolja, hogy a keleti falat itt is nézzék meg gyorsan, hátha itt a titkos járat, aztán mehetünk tovább, ha mégsem. Kifelé menet csontocskák átkutatása, hátha volt aranyfoga valamelyiknek Smile


RE: Nyolcadik fejezet - Én kis kertet kerteltem - Konyak - 04-10-2017

OOC - miért maradt ki az elso korbol Konyak? Hiszen readyzet csak egy attackot és nem delayelt.


RE: Nyolcadik fejezet - Én kis kertet kerteltem - Fuzz - 04-10-2017

(04-10-2017, 09:58 AM)Konyak Wrote: OOC - miért maradt ki az elso korbol Konyak? Hiszen readyzet csak egy attackot és nem delayelt.

ooc - sztem azért, mert a meglepi körben nem jöttek a csontik, csak első körben 19-nél, s ekkor csapott Konyak először readyvel 19-nél (17-től 17-ig readyzett). Azaz most jön Konyak is 19-nél mint Dyrra, sztem, csak Dyrra volt gyorsabb.

ooc - arra próbáltam játszani, hogy magamra húzom a csontikat 7-nél, ti meg lecsapjátok őket hátulról második körben. Vagy kimennek ajtóhoz. De közben bejött Arkus, azt hittem papok maradnak még kint. Lehet delayelnem kellett volna 15-ig, hogy lássam mit csinál Smile


RE: Nyolcadik fejezet - Én kis kertet kerteltem - DM Surranó - 04-10-2017

OOC - igen, Konyak az első körben 19-nél volt, ezt először majdnem én is benéztem, azért írtam oda explicit, hogy Konyak (és Eric és Dyrra) majd köv körben kerül újra sorra.
OOC2 - Igen, Arkusnak longspear-je van, és 20-at mozog. Ütött is szabadot az egyik csontira a kettő közül (mert nincs Combat Reflexes-e).
OOC3 - Fuzzt azért nem támadták, mert ők se tudnak ezen a terepen annyit mozogni, se charge-olni. Különben őrá ment volna az egyik.
OOC4 - Arkus azért rongyolt be, hátha több csonti van, de kettőért nem sütötte el a maradék napi channel-jét. (2x1d6 sebzés...)

Konyak akkor begyalogol Dyrrán át a csontok hegyibe, onnan üti az illetékest, ha Eric nem előzi meg (és nem fogja, mert nem ér be odáig egy move-val)?