RPG Addicts | We Know You're Hooked
[IC] Nyolcadik fejezet - Én kis kertet kerteltem - Printable Version

+- RPG Addicts | We Know You're Hooked (https://forums.rpgaddicts.com)
+-- Forum: Admin Discussions (https://forums.rpgaddicts.com/forumdisplay.php?fid=32)
+--- Forum: Archive (https://forums.rpgaddicts.com/forumdisplay.php?fid=123)
+---- Forum: Tölgybuckai kalandok (DM Surranó) (https://forums.rpgaddicts.com/forumdisplay.php?fid=78)
+---- Thread: [IC] Nyolcadik fejezet - Én kis kertet kerteltem (/showthread.php?tid=395)



RE: Nyolcadik fejezet - Én kis kertet kerteltem - Fuzz - 03-03-2017

ooc - most nem latom roll20t, chargeval sem er el gobbot?


RE: Nyolcadik fejezet - Én kis kertet kerteltem - DM Surranó - 03-04-2017

Ooc én se látom és hétfő estig nem is fogom, de charge csak egyenes vonalban, akadálymentes pályán lehet.

Tapatalkkal küldve az én ALE-L21 eszközömről


RE: Nyolcadik fejezet - Én kis kertet kerteltem - Fuzz - 03-04-2017

(03-04-2017, 05:13 AM)DM Surranó Wrote: Ooc én se látom és hétfő estig nem is fogom, de charge csak egyenes vonalban, akadálymentes pályán lehet.

Tapatalkkal küldve az én ALE-L21 eszközömről

ooc - Elmeletileg volt vele szemben egyenesen egy ork akinek integetett, kerdes eleri-e, s akarja-e.


RE: Nyolcadik fejezet - Én kis kertet kerteltem - Eric Thunderfist - 03-05-2017

Én úgy láttam, hogy nincs pontosan egyenes vonalban egyik goblin sem, ezért nem tud charge-olni, de ha esetleg mégis, akkor charge...


RE: Nyolcadik fejezet - Én kis kertet kerteltem - DM Surranó - 03-07-2017

OOC - Eric jól látta, a tök egyenes vonallal négy probléma is van:
1. az ajtón nem merőlegesen halad át, ezért az ajtófélfa belóg;
2. Dyrra mellett halad el, ezért ő is belóg;
3. Nem az Erichez legközelebbi cellában végződik (Eric felől nézve nem a goblin előtt, hanem mellette);
4. A távolság 40.3 láb, tehát nem fér bele a movement-be Tongue


(első kör folyt)

A délnyugati goblin Erichez vágja a vödröt, egy sarló alakú véraláfutást hagyva maga mögött (AC28, 4hp -- a crit confirm mellément Smile ), majd idegesen kardot ránt és a földön heverő pajzsa után nyúlkál.
Arkus besiet és kedvenc légyirtóját rámondja Dyrrára, aki ezen felbuzdulva oda is lép a legközelebbi gombászóhoz, és székelyes szűkszavúsággal kiontja a beleit.

Konyak, majd Erki és Fuzz jön!


RE: Nyolcadik fejezet - Én kis kertet kerteltem - Fuzz - 03-07-2017

Mivel Konyak már volt tudtommal (flankelt és ütött) írom Fuzzt.

Elővesz egy újabb javelint mozgás közben és a korábbi sérült gobbójába dobja.

[1d20+7] = 17+7 = 24 javelin

[1d4+1] = 2+1 = 3 javelin dmg

OOC - lehet le kéne cserélnem nekem is vödörre a javelint, többet sebez mint a javelinom Smile


RE: Nyolcadik fejezet - Én kis kertet kerteltem - DM Surranó - 03-07-2017

OOC - ja télleg. bár a flank nem fog menni, és nem mondta meg, melyiket, de kiválasztottam azt, amit legalább flank nélkül elér (40 move-val).

(első kör befejező része)

Konyak berongyol és megtáncoltatja a keleti goblinkát, lánccal ütve a lába nyomát.
Erki a nyomában, az ajtóból körülnézve kinézi a legkevésbé takart goblint (azt, amelyik Erichez vágta a vödröt), és bár messze van, még ebből a távolságból is olyan erővel dobja meg a gerelyt, hogy a goblin nem tud kitérni, és átszalad a veséjén a fegyver: lassan hanyatlik a földre, hátával lesöpörve a gombákat, a spriccelő vér vastagon összekeni a falat.

Második kör

Fuzz a sebesült goblint célozza, és Konyak takarásában is átlyukasztja a páncélt (-4 into melee = Attack 20, +4 cover = AC19).
Ez a goblin azonban egy kemény gyerek, csak kirázza magából a gerelyt, és Konyakra mordul, majd megsuhintja rövidkardnak beillő gombászókésével (AC19, -3hp. Ha jól sejtem, Konyaknál lánc van, így pajzs nincs, ezért vérttől függetlenül az AC19 talált)

A másik talpon levő goblin Konyak hátába kerül, és onnan böki páncélon (flank AC16).

Party time! (Eric, majd NPC-k, majd maradék)


RE: Nyolcadik fejezet - Én kis kertet kerteltem - Konyak - 03-07-2017

Konyak északra lép 5 lábat és megüti a gobeszt, de mellé (attack:13).

OOC - a napokban elégé el leszek havazva. Remélem csütörtökön vagy pénteken lesz időm reagálni.


RE: Nyolcadik fejezet - Én kis kertet kerteltem - Eric Thunderfist - 03-07-2017

Eric flankre lép Konyakkal és megsuhintja a goblint, amellyel Konyak játszadozik. Roll20 szerint 11-es, flankkel 13-as AC-val kopogtatta meg a goblin vállát.


RE: Nyolcadik fejezet - Én kis kertet kerteltem - DM Surranó - 03-07-2017

(második kör befejező rész)

Eric (nem flankeli a goblint, mert Konyak előtt jön) próbálja megkocogtatni a goblin vállát, de az odébb van, mint ő gondolta.
Arkus próbál Eric mellett érvényesülni. Megböki a dárdájával a goblin bőrvértjét, de nem hatol át rajta.
Dyrra viszont odalép és kiontja a goblinka belecskéjét.
Konyak ezért inkább a másik goblinkához lép (vagy marad, ahol eredetileg volt), és úgy karcolja meg a bőrvértet.
Erki újabb gerelyt készít be, és belevágja a földbe valahol Dyrra és a goblin között félúton.

Harmadik kör

Fuzz jön!