RPG Addicts | We Know You're Hooked
[IC] Nyolcadik fejezet - Én kis kertet kerteltem - Printable Version

+- RPG Addicts | We Know You're Hooked (https://forums.rpgaddicts.com)
+-- Forum: Admin Discussions (https://forums.rpgaddicts.com/forumdisplay.php?fid=32)
+--- Forum: Archive (https://forums.rpgaddicts.com/forumdisplay.php?fid=123)
+---- Forum: Tölgybuckai kalandok (DM Surranó) (https://forums.rpgaddicts.com/forumdisplay.php?fid=78)
+---- Thread: [IC] Nyolcadik fejezet - Én kis kertet kerteltem (/showthread.php?tid=395)



RE: Nyolcadik fejezet - Én kis kertet kerteltem - Eric Thunderfist - 01-24-2017

Eric is Konyak közelében van és figyeli a felderítőt, így tud rá reagálni. A jelzésére az ajtóhoz lopkaszik óvatosan.


RE: Nyolcadik fejezet - Én kis kertet kerteltem - DM Surranó - 01-24-2017

OK mindenki elhelyezkedett (roll20-on is?), hogyan tovább?


RE: Nyolcadik fejezet - Én kis kertet kerteltem - Fuzz - 01-24-2017

(01-24-2017, 10:03 AM)DM Surranó Wrote: OK mindenki elhelyezkedett (roll20-on is?), hogyan tovább?

Fuzz 15-20 másodpercet várt az ajtó mögött, hogy jönnek-e és onnan figyelt addig gerellyel a kezében.
Ha nem jöttek, akkor elindult osonkodva/koncentrációt fenntartva az északi ajtóhoz és ott hallgatózik.
Ha jöttek, akkor amint megpillantja valamelyik csapattárs fejét, 5 lábat kilép és eldobja a javelint a kaszás felé (feltételezve, hogy valószínűbb egy újabb bb, mint Konyak ikertestvére, ha esetleg mégis utóbbi, akkor majd kimagyarázza Smile) (ooc-sztem CG-nek belefér,hogy "sneakel" ellenséges terepen, de ha nem akkor a DM majd szól, hogy CN lett Sad )


RE: Nyolcadik fejezet - Én kis kertet kerteltem - DM Surranó - 01-24-2017

Fuzz lép 10 lábat és az északi ajtóhoz megérkezve ott hallgatózik.
nem hall semmi újdonságot.

Ahogy a többiek közelednek, Dyrra vértje nekiütődik valaminek, és a kaszás felegyenesedik, megfordul, és bár először a nyitott ajtó felé néz, rögtön észreveszi az északi ajtónál gerellyel álló "goblint".
Fuzz innen nézve már megismeri, hogy egy újabb nagyra nőtt goblinról van szó. Ha akarja, most cselekedhet, mielőtt akár megszólalna.


OOC - Konyaknak ez az utolsó lehetősége, hogy pozícióba helyezze magát, vagy marad ott, ahová én pakoltam (10 lábra az ajtótól, Eric és Dyrra mögött)
OOC2 - hol is a fogoly goblin?



RE: Nyolcadik fejezet - Én kis kertet kerteltem - Fuzz - 01-24-2017

OOC - ajajj, 15-20 másodperc alatt nem tették meg a 10 lábat, lassúak Smile
OOC2 - fogoly goblint Konyak leütötte aztán az ágyakat tartalmazó szobába lett kikötözve

Milyen felszerelése van a nagy gobbónak a kaszán kívül?

Tudom, hogy célszerűbb lenne megdobni a talán még FF bugbeart, főleg ha hivatalosan meglepi kör van, de a bölcs performancer Fuzz úgy dönt, hogy leteszteli élesben a maskaráját, ezért hirtelen összehúzza magát, hogy minél kevesebb látszódjon belőle a bal kezében levő pajzs takarásában és a javelinos kezével a nyitott ajtó felé mutat, talán egy nagyon halk Psszt is elhagyja a száját közben, s felkészül egy esetleges támadásra (ready-hogy ha a nagy gobbó rátámadna, akkor előbb dobjon javelint). Persze azt próbálja előadni, hogy ő egy kis gobbó, aki az ajtón bejövőket akarja meglepni.

Init: 22.06


RE: Nyolcadik fejezet - Én kis kertet kerteltem - Konyak - 01-24-2017

Konyak poziciónált és alaposan megnézi mi történik (Init: 3.02)


RE: Nyolcadik fejezet - Én kis kertet kerteltem - DM Surranó - 01-24-2017

A kaszás szerelését nehéz megmondani, "kerti ruhában" van. A kezében épp egy csomó gazt tartott, amit most gondosan kidob a sor szélére, miközben bólint Fuzz felé, és kaszával a kézben közelebb lép az ajtóhoz...
Eric, roll for initiative!
aztán Fuzz kezdi a sort.


RE: Nyolcadik fejezet - Én kis kertet kerteltem - Fuzz - 01-24-2017

OOC - Mivel Eric max. 22.02-nél jöhet, így leírom Fuzz cselekedetét. Remélem Eric nem 10 alatt jön, mint a többiek...

Megnyugodott, hogy elég jól sikerülhetett az álca, ha nem szúrta ki a nagy gobbó a turpisságot, így hát elindul a keleti fal mellett, hogy belásson az ajtón, jönnek-e a többiek vagy mi a helyzet, miért késlekednek. Ha esetleg itt hagyták akkor kell neki egy szökési terv.
De roll20 szerint 5-10 láb lépés után megpillantja Ericet-Konyakot az ajtó túloldalán, így elérkezettnek látja az időt, hogy csendben eldobja a javelint. Ha innen a bugbear mellé trafál nem lehet tudni kit célzott, az ajtóban levőt vagy a bugbeart. (ooc - viszont a kintiek jó eséllyel látják, hogy mit csinált, s ebből sejthetik hol az ellen, főleg, ha talál).

EDIT: szépen el is suhan mellette (AC:10)
Ha ránéz Fuzzra, csak megvonja a vállát és mutat az ajtó felé.

Valami kőasztalt is írtál, abból látni már többet, hogy mi van rajta?

ooc - a charm personon gondolkodtam még, az is érdekes lett volna, hogy bejön-e, bár ahhoz nem ártana a nyelvét beszélni, hogy haszna is legyen


RE: Nyolcadik fejezet - Én kis kertet kerteltem - DM Surranó - 01-25-2017

OOC - Mivel még flat footed, ezért...

Első kör
Fuzz gerelye eltalálta a kertész alakját, de a bőr kertésznadrágról lepattant.
A derengő fényben Fuzz nem tudja még megmondani, mi van a kőpadon. De ideje se sok lehet rá két gerely között... mindenesetre most ott áll, egy szál pajzzsal a kezében.

Eric kezdeményez!


RE: Nyolcadik fejezet - Én kis kertet kerteltem - Fuzz - 01-25-2017

(01-25-2017, 06:32 AM)DM Surranó Wrote: OOC - Mivel még flat footed, ezért...

Első kör
Fuzz gerelye eltalálta a kertész alakját, de a bőr kertésznadrágról lepattant.
A derengő fényben Fuzz nem tudja még megmondani, mi van a  kőpadon. De ideje se sok lehet rá két gerely között... mindenesetre most ott áll, egy szál pajzzsal a kezében.

Eric kezdeményez!

OOC - Oksa, azt hittem mar nem az, mert lepett "a meglepi korben". Nem tervez masik gerelyt kovkorben, vagy spell vagy kard.