RPG Addicts | We Know You're Hooked
[IC] Nyolcadik fejezet - Én kis kertet kerteltem - Printable Version

+- RPG Addicts | We Know You're Hooked (https://forums.rpgaddicts.com)
+-- Forum: Admin Discussions (https://forums.rpgaddicts.com/forumdisplay.php?fid=32)
+--- Forum: Archive (https://forums.rpgaddicts.com/forumdisplay.php?fid=123)
+---- Forum: Tölgybuckai kalandok (DM Surranó) (https://forums.rpgaddicts.com/forumdisplay.php?fid=78)
+---- Thread: [IC] Nyolcadik fejezet - Én kis kertet kerteltem (/showthread.php?tid=395)



RE: Nyolcadik fejezet - Én kis kertet kerteltem - Fuzz - 01-14-2017

(01-14-2017, 04:53 PM)DM Surranó Wrote: A kisgoblin nem érzékel mágiát, d  c  e  cac ckisclánc  yom is gépel közben, de a második ajtón túlról hall valami motoszkálást, és ha jól csal a füle, akkor az a morgás-motyogás-dünnyögés, ami a matatáshoz társul, valami jókedvű kis nóta is lehet.

Visszaosonkodik és megsúgja a többieknek, hogy egy kolléga van odaát, aki jókedvűen énekel miközben motoszkál. Majd újra vissza az ajtóhoz és ismét hallgatózik, hogy nem csalt-e a füle, ha abbamarad a motoszkálás/ének az gyanús.

Ezután a kis goblin óvatosan résnyire nyitja az ajtót és bekukkant, ha nem lát semmit és nem csapták fejbe, akkor tovább nyitja max addig, hogy beférjen és teljes fejszélességgel bekukkantson. Ha esetleg valaki pont felé néz akkor gyorsan visszahúzza a fejét, hogy minél kevesebb eséllyel vegye észre, hogy nem igazi gobbó.


Nyolcadik fejezet - Én kis kertet kerteltem - DM Surranó - 01-15-2017

A többiek reakcióját nem várja meg?
Fuzz nagyjából ugyanazt hallja másodszor is. (Ooc kétszer dobtam ugyanannyit)


RE: Nyolcadik fejezet - Én kis kertet kerteltem - Fuzz - 01-15-2017

Ha reagál rá valaki azonnal, akkor igen, egy-két másodpercnél tovább nem vár, elvégre megvan a megbeszélt terv/menetrend, ha valaki újítani akar benne csak szólnia kell Smile

ooc - inkább úgy mondom a játékos megvárja, hogy a többi játékos reagáljon rá, ha akar, meg persze NPC-k is, de Fuzz megy a terv szerint előre, spellekkel felkészülni meg van egy-két környi idejük míg Fuzz visszaoson és óvatoskodva ajtót nyit résnyire majd fejnyire. Ha több idő kell nekik szóljanak.

ooc - ha tudna valaki rendesen goblinul, akkor esetleg beszólhatnánk valamit, vagy mi is énekelhetnénk idecsalva a bent lévőket, persze így is csinálhatnánk valami zajt amire esetleg idejönnek megnézni, de ha meg egyértelmű, hogy betolakodók vagyunk akkor egyikük elszaladhat szólni a főnöknek, szóval inkább ne


RE: Nyolcadik fejezet - Én kis kertet kerteltem - Konyak - 01-17-2017

Konyak hagyja a kis gobbeszt felderíteni. Ha gáz lesz, akkor majd kimenti.


RE: Nyolcadik fejezet - Én kis kertet kerteltem - Fuzz - 01-23-2017

Ha nincs több reakció (Eric,Erki,Arkus,Dyrra???) akkor a leírtak szerint jár el...


RE: Nyolcadik fejezet - Én kis kertet kerteltem - DM Surranó - 01-23-2017

Fuzz bekukkant, és...
... egy szabályos, észak-dél irányú, nagyjából 20x80 láb hosszú termet lát, amit Fuzztól kb 20 lábnyira két oldalfülke egészít ki. Gömbölyded csomókban derengő gombák lógnak a mennyezetről és a falakról, és foltokban nőnek a csiszolt kőlapokból kirakott padlón is. Az enyhén émelyítő fény a kőfalakon levő nagyszabású lapos domborművekről szóródik tovább ott, ahol nem fedi őket a gomba. A faragványok mindenféle méretű és formájú sárkányokat ábrázolnak, amelyek tüzet záporoznak rettegő emberekre, elfekre, törpökre és más népekre. A terem padlójának felét föld és komposzt borítja, melyen satnya füvek számos fajtája nő. Az ajtóból nehéz megmondani, de a nyugati fal mellett egy kőpad vagy valami hasonló áll, és amennyire látszik, van rajta valami (egy nagyobb vagy talán több kisebb tárgy).

Fuzz rögtön megpillantja a dudorászás forrását is. Az álruhás bárdtól mintegy tíz lábnyira délkeletre egy tagbaszakadt alak féltérdre ereszkedve, kaszáját mintegy támasznak használva, szabad kezével birizgálja a sápadt fűszálak környékét. Fuzznak és az ajtónak háttal láthatóan zavartalanul folytatja működését. (hogy az alak Konyakra vagy a bugbear vadászra hasonlít jobban, azt Fuzz innen nem tudja megítélni)



RE: Nyolcadik fejezet - Én kis kertet kerteltem - Fuzz - 01-23-2017

(01-23-2017, 01:28 PM)DM Surranó Wrote: Fuzz bekukkant, és...
... egy szabályos, észak-dél irányú, nagyjából 20x80 láb hosszú termet lát, amit Fuzztól kb 20 lábnyira két oldalfülke egészít ki. Gömbölyded csomókban derengő gombák lógnak a mennyezetről és a falakról, és foltokban nőnek a csiszolt kőlapokból kirakott padlón is. Az enyhén émelyítő fény a kőfalakon levő nagyszabású lapos domborművekről szóródik tovább ott, ahol nem fedi őket a gomba. A faragványok mindenféle méretű és formájú sárkányokat ábrázolnak, amelyek tüzet záporoznak rettegő emberekre, elfekre, törpökre és más népekre. A terem padlójának felét föld és komposzt borítja, melyen satnya füvek számos fajtája nő. Az ajtóból nehéz megmondani, de a nyugati fal mellett egy kőpad vagy valami hasonló áll, és amennyire látszik, van rajta valami (egy nagyobb vagy talán több kisebb tárgy).

Fuzz rögtön megpillantja a dudorászás forrását is. Az álruhás bárdtól mintegy tíz lábnyira délkeletre egy tagbaszakadt alak féltérdre ereszkedve, kaszáját mintegy támasznak használva, szabad kezével birizgálja a sápadt fűszálak környékét. Fuzznak és az ajtónak háttal láthatóan zavartalanul folytatja működését. (hogy az alak Konyakra vagy a bugbear vadászra hasonlít jobban, azt Fuzz innen nem tudja megítélni)

ooc - most jönne jól a sneak attack Smile

Szemközti oldalfülkében nem látszik, hogy mi van? Kidugja a fejét az ajtón túlra, hogy elnézzen északra is.

Előbb a vadász, most meg a kaszás - állapítja meg Fuzz - mi jöhet még

Ha nem lát északon más ellenséget, akkor felmutatja a hüvelyujját, majd pedig magasba emeli a kezét tenyerét lefelé tartva.
Ezután elnyomat egy lullabyt a fickó területére, hogy még kevésbé figyeljen ránk, majd int a másik ajtónál tobzódó többieknek, hogy jöhetnek, ő maga pedig megkerüli az ajtót és az északi oldalára osonkodik, miközben a spell koncentrációját igyekszik fenntartani.


RE: Nyolcadik fejezet - Én kis kertet kerteltem - DM Surranó - 01-23-2017

Az ajtótól északra a termet lezáró fal, rajta egy ajtó van.
A két fülkébe innen nem látni be, lehet éppenséggel fülke helyett oldaljárat is...
A terem déli részét lezáró falon szintén egy ajtót vél látni Fuzz a derengésben.
Az altatót regisztráltam, Fuzz nem látja látható hatását (vagyis: az illetőnek nem tűnt föl, hogy valaki kontrázik a szólójára)
Azt nem tudni, hogy Fuzz mutogatását ki látta, ki nem, mert Eric elvan valahol, Konyak meg "hagyja felderíteni".


RE: Nyolcadik fejezet - Én kis kertet kerteltem - Fuzz - 01-23-2017

(01-23-2017, 02:46 PM)DM Surranó Wrote: Azt nem tudni, hogy Fuzz mutogatását ki látta, ki nem, mert Eric elvan valahol, Konyak meg "hagyja felderíteni".

Ok, de ugye az volt a mondás, hogy úgy megyünk tovább, mint ahogy nekiindultunk (legalábbis nem volt ellenvetés Smile), azaz 10 lábakra lemaradva a kevésbé zajosak (Dyrra,Eric), majd újabb 10 lábra a zajosabbak (Konyak, Arkus, Erki).
A "hagyja felderíteni"-t úgy értelmeztem, hogy az első ajtóig eljöttek miután kinyitotta és jelezte, hogy tiszta, de nem mozdulnak amíg nincs jel, illetve második ajtótól is visszament jelenteni, tehát tudják mire számíthatnak.

No mindegy, átosonkodik a nyitott ajtó mögé, s vár, ha nem jönnek 15-20 másodpercen belül akkor megunja a várakozást és majd lesz valami.


RE: Nyolcadik fejezet - Én kis kertet kerteltem - Konyak - 01-23-2017

Hagyja felderíteni =~ 10-20-30 lábat előre menni. Hosszú belátható folyosón picit többet.