RPG Addicts | We Know You're Hooked
[IC] Nyolcadik fejezet - Én kis kertet kerteltem - Printable Version

+- RPG Addicts | We Know You're Hooked (https://forums.rpgaddicts.com)
+-- Forum: Admin Discussions (https://forums.rpgaddicts.com/forumdisplay.php?fid=32)
+--- Forum: Archive (https://forums.rpgaddicts.com/forumdisplay.php?fid=123)
+---- Forum: Tölgybuckai kalandok (DM Surranó) (https://forums.rpgaddicts.com/forumdisplay.php?fid=78)
+---- Thread: [IC] Nyolcadik fejezet - Én kis kertet kerteltem (/showthread.php?tid=395)



RE: Nyolcadik fejezet - Én kis kertet kerteltem - Fuzz - 01-06-2017

(01-06-2017, 08:56 PM)DM Surranó Wrote: Erki kérdőn néz Fuzzra.
- Attól, hogy nagyjából értem, mit mondanak, még nem beszélem a nyelvüket. Úgyhogy fogalmazz egyszerűen, és reménykedjünk, hogy jól fordítok.

Ezután ugat valamit a goblinnak, aki dacosan hallgat.

ooc - Ajjaj, tényleg nincs senki aki beszélné a nyelvüket? Fel kell vinni Grenlhez, hogy fordítson Wink

Rendben - bólint Fuzz.

Hol a főnök? Rajzolj térkép! - mutat a puha föld felé a mutatóujjával különböző mozdulatokat téve.


Egyszerre akkor csak ennyi, majd ha erre reagált akkor jöhet a további.

EDIT: ooc - ajjaj, ugat? nem koboldul, hanem goblinul kellett volna Smile


RE: Nyolcadik fejezet - Én kis kertet kerteltem - DM Surranó - 01-07-2017

A goblin mond valamit, amit Erki így fordít:
- Azt mondja, a főnök megesz minket reggelire. Hol is hallottam már ezt?


RE: Nyolcadik fejezet - Én kis kertet kerteltem - Fuzz - 01-07-2017

(01-07-2017, 07:36 AM)DM Surranó Wrote: A goblin mond valamit, amit Erki így fordít:
- Azt mondja, a főnök megesz minket reggelire. Hol is hallottam már ezt?

Akkor mondd meg neki, hogy ne várakoztassa a főnököt, mert reggeli idő van. Mondja meg hol van és megyünk reggelire.


RE: Nyolcadik fejezet - Én kis kertet kerteltem - Fuzz - 01-10-2017

(01-07-2017, 08:31 AM)Fuzz Wrote:
(01-07-2017, 07:36 AM)DM Surranó Wrote: A goblin mond valamit, amit Erki így fordít:
- Azt mondja, a főnök megesz minket reggelire. Hol is hallottam már ezt?

Akkor mondd meg neki, hogy ne várakoztassa a főnököt, mert reggeli idő van. Mondja meg hol van és megyünk reggelire.

Ha semmit nem lehet kihúzni belőle, akkor....

Szerintem csak vesztegetjük vele az időnket, zárjuk be az egyik szobába és nézzünk körül. - azzal meg is indul körbenézni, láthatóan nem érdekli már a kihallgatás. Útközben erősen elgondolkodik, hogy más irányt kellene venni a fejlődésének a jövőben, mert úgy érezte mindent beleadott a lopakodásba és a megfélemlítésbe (ooc-20 felettiek), de mégsem volt egyik sem hatásos. Ezt a Konyak-féle elborult tekintetet kellene ellesni vagy meg kellene tanulni megidézni segítséget, azok hatásosak lehetnek - elmélkedik miközben odaér az első északi ajtóhoz, bemegy és átkutatja a két hullát, majd az ágyakat és az egész szobát (nem take20 csak úgy módjával, kivéve a két hulla).
Majd a déli ajtón is bemegy, ott is a hullákat, majd az egész szobát.
Olyan ruhákat, felszerelést, dolgokat is keres, amivel minél magát goblinnak tudná álcázni, úgy döntött, jobb híján még egyszer próbára teszi a képességeit, hátha. Az elfogott goblin ruhája, felszerelése megfelelő lesz a testére, de a fejét is át kellene alakítani (két levágott goblinfül, túl morbid? Smile), valami goblin fejfedőt is keres.


RE: Nyolcadik fejezet - Én kis kertet kerteltem - DM Surranó - 01-10-2017

OOC - arra vártam, hogy Konyak és Eric aktivizálja magát vallatás terén...
Fuzz talál magának néhány rossz göncöt, bár szemmel látható, hogy bolhában, tetűben nem szűkölködnek.
Elgondolkozik azon, hogy az idegen tollakkal fülekkel ékeskedés mennyire jó ötlet. Az biztos, hogy veszít tőle a sármjából (OOC - +2 disguise (goblin) de -2 minden más Cha skillre és próbára)
A hulláknál az alap felszerelésen kívül nem sok mindent talál, mindössze egy marék rézpénz jön össze. Szinte úgy látszik, ezek a goblinok annyira a tápláléklánc alján vannak, hogy még zsebpénzük sincs.
A déli szobában a falnál tíz farekeszben pintes üvegek vannak, valami zavaros, áttetsző folyadékkal.


RE: Nyolcadik fejezet - Én kis kertet kerteltem - Fuzz - 01-10-2017

(01-10-2017, 10:57 AM)DM Surranó Wrote: OOC - arra vártam, hogy Konyak és Eric aktivizálja magát vallatás terén...
Fuzz talál magának néhány rossz göncöt, bár szemmel látható, hogy bolhában, tetűben nem szűkölködnek.
Elgondolkozik azon, hogy az idegen tollakkal fülekkel ékeskedés mennyire jó ötlet. Az biztos, hogy veszít tőle a sármjából (OOC - +2 disguise (goblin) de -2 minden más Cha skillre és próbára)
A hulláknál az alap felszerelésen kívül nem sok mindent talál, mindössze egy marék részpénz jön össze. Szinte úgy látszik, ezek a goblinok annyira a tápláléklánc alján vannak, hogy még zsebpénzük sincs.
A déli szobában a falnál tíz farekeszben pintes üvegek vannak, valami zavaros, áttetsző folyadékkal.

OOC1 - én is arra, adnak-e aid anothert hozzá Smile
OOC2 - mennyire fér bele CG karakternek hulla fülét levágni és felhasználni, eléggé gusztustalan, de nem árt már vele sztem, viszont jó ügyet szolgál. Ha talál valamit amivel a goblinok fülét tudja helyettesíteni akkor azt választja inkább

Ilyen sisakot mindenképp rak fel, http://www.d20pfsrd.com/bestiary/monster-listings/humanoids/goblin
A goblinok színére is próbálja maszkírozni az arcát

Még egész pénzük sincs csak részpénz Smile

Ja, detect magic mindkét szobában, különös tekintettel üvegek.


RE: Nyolcadik fejezet - Én kis kertet kerteltem - DM Surranó - 01-10-2017

OOC2 - azt mondom, ez még elmegy, ha egy lovag is kettészelhet egy félorkot. Nyakláncot fűzni belőle viszont már necces (Giant-nak még az is jól állna, bár se a csontiknak, se a Sirrith-féléknek nincs fülük)
OOC3 - maszkírozás a disguise dobás része
OOC4 - a részpénz az ebédidő része Smile

Mágikus holmit nem talál a kiscsávó.


RE: Nyolcadik fejezet - Én kis kertet kerteltem - Konyak - 01-10-2017

OOC - Én meg a DM-re vártam, hogy legalább annyit írjon, hogy a gobesz a füle botját sem mozdítja.
OOC - Intimidate AID [1d20-1] = 14-1 = 13

Konyak Fuzz mögé lép és fenyegetően megpörgeti a láncát a gobesz körül.
- Felelsz vagy mersz!!!??


RE: Nyolcadik fejezet - Én kis kertet kerteltem - Fuzz - 01-10-2017

(01-10-2017, 02:01 PM)Konyak Wrote: OOC - Én meg a DM-re vártam, hogy legalább annyit írjon, hogy a gobesz a füle botját sem mozdítja.
OOC - Intimidate AID [1d20-1] = 14-1 = 13

Konyak Fuzz mögé lép és fenyegetően megpörgeti a láncát a gobesz körül.
- Felelsz vagy mersz!!!??

ooc - Neked +4 mert nagyobb vagy, Fuzznak módosító nélkül volt.

OOC3 - igen, DM dobja, hogy ne tudjuk mennyire jó, d3x10perc, egyelőre lehetőségeket veszi számba, előbb minden szobába benéz, hogy talál-e használhatót ami segíti a maszkírozást, de veheted úgyis, hogy az is a d3x10 perc része.

Szóval elkezd beöltözni gobbó ruhákba + két fület rögzíteni valamivel (prestidigitation tudja rögzíteni 1 órán át?)

Itókákra felhívja többiek figyelmét, hátha tudják mi, mindenesetre ne hagyjuk itt.

Majd ha mindenki egyetért, osonkodva benéz a harmadik és negyedik ajtón is, először csak benéz. Ezekből jöttek gobbók, az utolsókból is? 16 fekhelyt láttunk, ugye? De nem volt annyi gobbó. Minden benézés előtt benyomat egy lullabyt az ajtón belülre mielőtt közelébe megy.


RE: Nyolcadik fejezet - Én kis kertet kerteltem - DM Surranó - 01-10-2017

OOC - nem az intimidate dobásra vártam, hanem hogy valamelyik PC szeretne-e valamit hozzáfűzni a történéshez.
Nem, a prestidigitation nem tud ragasztani.


Dyrra megnézi az itókákat, egyet kibont, beleszagol, majd vállat von, és belekortyol, amire ökölbe szorul az arca.
- Ittam már rosszabbat - krákogja, nem túl meggyőzően.
Elmondása szerint valami pocsék párlat, amit a helyi alkeszeknek talán el lehet sózni pár garasért. (a tíz láda együtt húsz gallon. A legolcsóbb sör kb 2sp per gallon, ez annak a töredéke lehet)

Fuzz odaoson és benéz a két középső ajtón is, ahonnan a goblinok kitámadtak.
Az északi helyiség valami ócska szabóműhely, ahol rossz goblin vérteket próbálnak javítani. Van itt egy rakat zsineg, tű, foltozóbőr és egyéb durva anyag és kellék a munkához.
A déli ajtó mögött egy fából tákolt asztalra egy óriáspatkányt erősítettek a négy végtagjánál fogva. Első ránézésre valami nyavalya gyötri, de Fuzz az ajtóból nem lát többet.