RPG Addicts | We Know You're Hooked
[IC] Nyolcadik fejezet - Én kis kertet kerteltem - Printable Version

+- RPG Addicts | We Know You're Hooked (https://forums.rpgaddicts.com)
+-- Forum: Admin Discussions (https://forums.rpgaddicts.com/forumdisplay.php?fid=32)
+--- Forum: Archive (https://forums.rpgaddicts.com/forumdisplay.php?fid=123)
+---- Forum: Tölgybuckai kalandok (DM Surranó) (https://forums.rpgaddicts.com/forumdisplay.php?fid=78)
+---- Thread: [IC] Nyolcadik fejezet - Én kis kertet kerteltem (/showthread.php?tid=395)



RE: Nyolcadik fejezet - Én kis kertet kerteltem - Fuzz - 12-31-2016

Ha nem vett észre semmit lényegeset és a körben felzárkózó többiek sem, akkor kövkörben megint megy 20lábat és folytatja a veszett nézelődést.


RE: Nyolcadik fejezet - Én kis kertet kerteltem - DM Surranó - 12-31-2016

De nem ám...


RE: Nyolcadik fejezet - Én kis kertet kerteltem - Fuzz - 01-02-2017

(12-31-2016, 03:22 PM)DM Surranó Wrote: De nem ám...

Ebben az esetben a kör végén hozzáteszi még, ha más sem vette észre ebben a két körben.
Mintha a föld nyelte volna el. - mondja és megvonja a vállát. Lehet, hogy van egy titkos járat a közelben?

OOC - NPC-knek lehet adni javaslatokat ooc? Dyrra keressen ebben a két körben az ajtótól friss gobbó nyomot a puha talajon (mivel Fuzz nyugatnak ment, s egyértelmű az ő nyoma ezért a tőle eltérő kisméretű és kifelé vezető nyom gobbóé lehet). Erki Fuzz nyomvonalát követve menjen el a talicskáig és nézzen bele. Arkus az íjjal készenlétben readyzzen ha lőni kell. (azt hittem nincs is íjunk, miért nem használta Dyrra akkor, nemrég panaszkodott, hogy jól jönne)


RE: Nyolcadik fejezet - Én kis kertet kerteltem - Eric Thunderfist - 01-02-2017

Eric beáll az ajtóba (a jobboldaliba, amerre a harcok voltak) és onnan figyel mindkét irányba, hátha jön újabb ellen valamerről.


RE: Nyolcadik fejezet - Én kis kertet kerteltem - DM Surranó - 01-02-2017

OOC - íj: azért, mert elfelejtettem, meg Konyak is, és csak véletlenül bukkantunk rá, amikor összeírtam mindenki jelenlegi XP-jét.

Dyrra hamar megtalálja a goblin nyomait, és alig félúton a déli ajtó felé jár, amikor felnyúl a fal tövéből egy dárda hegye, és combon szúrja.
A goblin felpattan és már eliramodna az ajtó felé, amikor meglátja a láncát pörgető húshegyet. Azonnal a földre dobja a dárdát, és a feje fölött összekulcsolja a kezét.


RE: Nyolcadik fejezet - Én kis kertet kerteltem - Fuzz - 01-02-2017

(01-02-2017, 02:29 PM)DM Surranó Wrote: OOC - íj: azért, mert elfelejtettem, meg Konyak is, és csak véletlenül bukkantunk rá, amikor összeírtam mindenki jelenlegi XP-jét.

Dyrra hamar megtalálja a goblin nyomait, és alig félúton a déli ajtó felé jár, amikor felnyúl a fal tövéből egy dárda hegye, és combon szúrja.
A goblin felpattan és már eliramodna az ajtó felé, amikor meglátja a láncát pörgető húshegyet. Azonnal a földre dobja a dárdát, és a feje fölött összekulcsolja a kezét.

Fuzz gyorsan odafut, s bár nem szükséges, de nyomatékosítja. Add meg magad bestia!

Ejh Konyak, szépen elfutottál mellette, de nem baj, lényeg, hogy megvan. (ooc - elvégre ez volt a terv, hogy ne tudjon az ajtó felé menni)

Megnézi a helyet ahonnan előjött a gobbó, volt-e üreg, repedés, stb, vagy csak falhoz lapult kihasználva a félhomályt, hogy lehet, hogy Konyak sem vette észre ilyen közelről.

Most pedig csicseregj, meséld el szépen, hogy mi merre van idelent, különös tekintettel a nagyfőnökre. (ooc - kár, hogy nem érti egy szavát sem - ki is beszéli a nyelvüket Konyak vagy Erki?) Megkéri az illetőt, hogy fordítson, ha ez sem beszélni commont.

Mindenesetre tőle telhetően megpróbálja szóra bírni a gobbót, háttérben a biodíszlet hústoronnyal. Összecsukja az egyik öklét miközben koncentrál (prestidigitation), majd lassan kinyitja a vérvörösre színezett tenyerét és gobbó arca elő tartva megforgatja, ha nem kezd el azonnal beszélni akkor a homlokára helyezi a tenyerét és megszorítja, mintha valamilyen vérrel átitatott varázslatot hajtana végre rajta.

[1d20+4] = 19+4 = 23 intimidate gobbo (Influence Opponent's Attitude)


RE: Nyolcadik fejezet - Én kis kertet kerteltem - DM Surranó - 01-03-2017

OOC1 - Dyrra orkul beszél, ami nagyon messziről sötétben hátulról alagútban hasonlít a goblinra. Erki ért goblinul, de igyekszik titkolni, legalábbis a goblinok előtt.
OOC2 - húha... ez már a második blood magic 24 órán belül. Mi szeretnél lenni, CN vagy CE? Smile

Amíg Fuzz megnézi a búvóhelyet, addig Dyrra durván megfogja és ha van mivel, meg is kötözi a foglyot. A kis mocsoknak nem volt nehéz dolga elrejtőzni a nagy mocsokban. Gyakorlatilag teljesen beleolvadt a sötétbarna szerelése a komposzt színébe, csak gyorsan magára kent még egy marék szmötyit, mielőtt egészen a fal tövébe kuporodott volna. (OOC - stealth 26, csak Dyrra találta volna meg take 20-vel. A nyomkövetés viszont könnyebb volt, ezért Fuzznak jár a pont...)


RE: Nyolcadik fejezet - Én kis kertet kerteltem - Fuzz - 01-03-2017

(01-03-2017, 08:13 AM)DM Surranó Wrote: OOC1 - Dyrra orkul beszél, ami nagyon messziről sötétben hátulról alagútban hasonlít a goblinra. Erki ért goblinul, de igyekszik titkolni, legalábbis a goblinok előtt.
OOC2 - húha... ez már a második blood magic 24 órán belül. Mi szeretnél lenni, CN vagy CE? Smile
OOC1 - Akkor Erki volt aki legutóbb fordított, szóval őt kéri meg
OOC2 - CG, azt hittem letelt már a 24 óra, uff, ..., ezért használt csak intimidatet és prestidigitationt igazi blood magic helyett Smile


RE: Nyolcadik fejezet - Én kis kertet kerteltem - Fuzz - 01-06-2017

Kikérdezés folyamatban... Ezalatt Fuzz igyekszik megfigyelni a gobbó mozdulatait, viselkedését és öltözékét, felszerelését, mert elgondolkodik azon, hogy talán jobb lenne gobbónak beöltözni (disguise) és úgy osonkodni tovább, hátha kevésbé feltűnő mégha észre is veszik egy ajtóban, mint legutóbb.


RE: Nyolcadik fejezet - Én kis kertet kerteltem - DM Surranó - 01-06-2017

Erki kérdőn néz Fuzzra.
- Attól, hogy nagyjából értem, mit mondanak, még nem beszélem a nyelvüket. Úgyhogy fogalmazz egyszerűen, és reménykedjünk, hogy jól fordítok.

Ezután ugat valamit a goblinnak, aki dacosan hallgat.