RPG Addicts | We Know You're Hooked
[IC] Nyolcadik fejezet - Én kis kertet kerteltem - Printable Version

+- RPG Addicts | We Know You're Hooked (https://forums.rpgaddicts.com)
+-- Forum: Admin Discussions (https://forums.rpgaddicts.com/forumdisplay.php?fid=32)
+--- Forum: Archive (https://forums.rpgaddicts.com/forumdisplay.php?fid=123)
+---- Forum: Tölgybuckai kalandok (DM Surranó) (https://forums.rpgaddicts.com/forumdisplay.php?fid=78)
+---- Thread: [IC] Nyolcadik fejezet - Én kis kertet kerteltem (/showthread.php?tid=395)



RE: Nyolcadik fejezet - Én kis kertet kerteltem - DM Surranó - 12-29-2016

(edit előző post: Arkust mégis eltalálta a goblin)
Konyak lánccsörgésén át úgy hallatszik, mintha valaki megint eltalálta volna a fakádat.
Eric jön.


RE: Nyolcadik fejezet - Én kis kertet kerteltem - Eric Thunderfist - 12-29-2016

Eric öt lábat északra lépve meglegyezi a goblint, aki Arkust próbálja bántani.


RE: Nyolcadik fejezet - Én kis kertet kerteltem - DM Surranó - 12-29-2016

(Ötödik kör folyt)

Az ily módon felfrissített goblin Arkus mögé lép, és onnan próbálkozik, de a vért ezúttal (éppenhogy) megóvja a papot a további sérüléstől.

Délkeletről kétségbeesett fegyverváltás hallik.

Hatodik kör

Fuzz jön!


RE: Nyolcadik fejezet - Én kis kertet kerteltem - Fuzz - 12-29-2016

Fuzz lép 5 lábat közelebb a gobbóhoz az oszlop mellé, s eldobja a javelint (AC:22(=19+7-4),dmg:5), majd igyekszik elbújni, hogy újabb gobbók ne vegyék észre azonnal (stealth:16)


RE: Nyolcadik fejezet - Én kis kertet kerteltem - DM Surranó - 12-29-2016

A lándzsás goblin, aki mellé Fuzz lépett, próbálja megbökni a dobálózós félgnómot, de csak a pajzsa kellős közepébe talál, így Fuzz gerelye gond nélkül elrepül, kemény sebet ütve a keleti goblinon, aki elterül.

Arkus Eric mellett kvázi fedezékbe lép, és onnan próbálja megütni a vajkéses goblinkát, de valahogy nagyon furán mozog a mágikus csatacsillag a kezében.

Az cserébe bök rajta egyet, a késsel felsértve a vesét és a lépet... is takaró bőrréteget (OOC - krit, 3hp. Mázlista Smile )

Konyak, Dyrra, Eric jön!


RE: Nyolcadik fejezet - Én kis kertet kerteltem - Fuzz - 12-29-2016

(12-29-2016, 11:20 AM)DM Surranó Wrote: A lándzsás goblin, aki mellé Fuzz lépett, próbálja megbökni a dobálózós félgnómot, de csak a pajzsa kellős közepébe talál, így Fuzz gerelye gond nélkül elrepül, kemény sebet ütve a keleti goblinon, aki elterül.

Arkus Eric mellett kvázi fedezékbe lép, és onnan próbálja megütni a vajkéses goblinkát, de valahogy nagyon furán mozog a mágikus csatacsillag a kezében.

Az cserébe bök rajta egyet, a késsel felsértve a vesét és a lépet... is takaró bőrréteget (OOC - krit, 3hp. Mázlista Smile )

Konyak, Dyrra, Eric jön!

OOC - Valamit benéztem, Fuzz mellett van gobbó? Most nem néztem rá roll20-ra, de gondol az lehet akit korábban Erkinek néztem északon? Upsz, akkor arra dobta volna a javelint lépés nélkül, de már mindegy.
Ebben az esetben viszont a stealth mellé dobj neki egy bluff checket is, hogy sikerül-e előle is elrejtőzni a csata hevében covert vagy concealmentet használva. (You can use Bluff to allow you to use Stealth. A successful Bluff check can give you the momentary diversion you need to attempt a Stealth check while people are aware of you.) Bár ez a gobbó lehet túl közel van ahhoz, hogy el tudna rejtőzni előle, de aki még nem látta eddig azokra érvényes a stealth perception ellenében.


RE: Nyolcadik fejezet - Én kis kertet kerteltem - DM Surranó - 12-29-2016

Tárgytalan, a sniping úgyis -20-szal megy, ergo a 16-od az valójában -4.


RE: Nyolcadik fejezet - Én kis kertet kerteltem - Eric Thunderfist - 12-29-2016

Hajó...! Hajó...! Hajóllátom, Eric és Fuzz flankel egy goblint, úgyhogy Eric abba boxol bele kettőt: [1d20+3] = 14+3 = 17 és [1d20+3] = 8+3 = 11. Feltéve, hogy az első (17) talált, sebez a goblinba [1d6+2] = 4+2 = 6 hp.

EDIT: Flank nem +1 hanem +2 bónuszt ad, így 18-as és 12-es AC-t talált Eric. A 12 nyilván nem elég, de a 18-nak illene...


RE: Nyolcadik fejezet - Én kis kertet kerteltem - DM Surranó - 12-29-2016

OOC - rosszul látod, mert Fuzz kezében nincs fegyver... de ha jól sejtem, flank nélkül +2 az a +3, és a 16 talált, de a 6 nem süllyedt.


RE: Nyolcadik fejezet - Én kis kertet kerteltem - Konyak - 12-29-2016

Konyak az Arkus előtti gobesz mőgé lép és remélhetőleg szétszakítja azt a láncával (ooc - attack 18 damage:11)

OOC - Mi az a 14 a középső karikában Konyaknál a roll20-on. Elvileg nem sérült még meg.
OOC - @Hael: Dre elvileg holnap már megszólal.