RPG Addicts | We Know You're Hooked
[OOC] Mindeközben a Vén Vaddisznóban... - Printable Version

+- RPG Addicts | We Know You're Hooked (https://forums.rpgaddicts.com)
+-- Forum: Admin Discussions (https://forums.rpgaddicts.com/forumdisplay.php?fid=32)
+--- Forum: Archive (https://forums.rpgaddicts.com/forumdisplay.php?fid=123)
+---- Forum: Tölgybuckai kalandok (DM Surranó) (https://forums.rpgaddicts.com/forumdisplay.php?fid=78)
+---- Thread: [OOC] Mindeközben a Vén Vaddisznóban... (/showthread.php?tid=161)



RE: Mindeközben a Vén Vaddisznóban... - Konyak - 05-13-2016

Jogos, megtöltés move action.

Ezért gondoltam, hogy free:
Draw or Sheathe a Weapon Wrote:Drawing ammunition for use with a ranged weapon (such as arrows, bolts, sling bullets, or shuriken) is a free action.
Előveszed és rögtön töltheted is, gondoltam én de a szabályok szerint nem így van.


RE: Mindeközben a Vén Vaddisznóban... - DM Surranó - 05-14-2016

tudom, engem is megzavart. Én is bedőltem volna neki, ha nincs a halfling ranger-em...

Sent from my HUAWEI SCL-L01 using Tapatalk


RE: Mindeközben a Vén Vaddisznóban... - Eric Thunderfist - 05-14-2016

Eric hétfő estig NPC...


RE: Hetedik fejezet - Rongy és arany - Fuzz - 06-09-2016

Ok, tehát előbb jött Arkus, lecsapta, aztán Fuzz abbahagyta éneklést, daze és második felszólítás (innentől ne számoljatok plusz)


RE: Hetedik fejezet - Rongy és arany - DM Surranó - 06-09-2016

Jut eszembe, ének közben nincs is varázslás...

Sent from my HUAWEI SCL-L01 using Tapatalk


RE: Hetedik fejezet - Rongy és arany - Fuzz - 06-09-2016

(06-09-2016, 06:53 AM)DM Surranó Wrote: Jut eszembe, ének közben nincs is varázslás...

Sent from my HUAWEI SCL-L01 using Tapatalk

ooc - Ez házi szabály vagy le van írva valahol? Free action fenntartani a hatását. A spellek komponense is, ének, zene. "Every bard spell has a verbal component (singing, reciting, or music)." Beleszövi egyiket a másikba Smile
Vagy ének helyett steppel, csettintet?
"inspire courage can use audible or visual components. " - bár ha visual akkor érdekes, hogy ki miként nézi harc közben.


RE: Hetedik fejezet - Rongy és arany - DM Surranó - 06-09-2016

OOC - common sense. Nem tudsz verbális komponenst használni, ha közben beszélgetsz, énekelsz vagy fúvós hangszeren játszol. Hasonlóan hangszeres játék + szomatikus komponens nehéz együtt. Tkp ugyanúgy korlátoz a varázslásban, mint a legtöbb vért a sima varázslót. Egyébként tényleg azt hittem, le van írva, de nincs.


RE: Hetedik fejezet - Rongy és arany - Fuzz - 06-09-2016

(06-09-2016, 01:09 PM)DM Surranó Wrote: OOC - common sense. Nem tudsz verbális komponenst használni, ha közben beszélgetsz, énekelsz vagy fúvós hangszeren játszol. Hasonlóan hangszeres játék + szomatikus komponens nehéz együtt. Tkp ugyanúgy korlátoz a varázslásban, mint a legtöbb vért a sima varázslót. Egyébként tényleg azt hittem, le van írva, de nincs.

ooc
Kiéve ha maga az ének vagy hangszer a verbális komponens, mint a bárdnál :-)
Igaz nehéz, de mágiával semmi sem lehetetlen. Sok mindent nehéz lenne a valóságban megcsinálni, amit RPG-ben megteszünk Wink
Az nem tudom, hogy le van-e írva valahol, hogy folyamatosan énekelni, stb kell-e neki vagy tarthat közben szünetet egy standard action erejéig vagy éppen egy free action erejéig (beszéd). Lehet akár úgyis értelmezni, hogy elkezdett énekelni standard actionként, aztán free actionként csak fenntartja a "hatását"  (pl. move action mellett, mert standarddal nyomott spellt).
Mi van akkor ha valaki a visual komponenst választotta, ebben az esetben az esetben szintén nem tud varázsolni szomatikus kompnenseset, de ugyanakkor védekezni/támadni sem tud, vagy éppen mozogni, bár az talán még belefér tánc közben is Smile
Így tulajdonképpen lehetetlen is free actionként fenntartani.
ooc - ha ez a szabály akkor dazelt, s nem énekelt, lehet, h így valamelyik gobbó felkel :-)


RE: Hetedik fejezet - Rongy és arany - Konyak - 06-09-2016

DND3.5 Wrote:Bardic Music
Once per day per bard level, a bard can use his song or poetics to produce magical effects on those around him (usually including himself, if desired). While these abilities fall under the category of bardic music and the descriptions discuss singing or playing instruments, they can all be activated by reciting poetry, chanting, singing lyrical songs, singing melodies, whistling, playing an instrument, or playing an instrument in combination with some spoken performance. Each ability requires both a minimum bard level and a minimum number of ranks in the Perform skill to qualify; if a bard does not have the required number of ranks in at least one Perform skill, he does not gain the bardic music ability until he acquires the needed ranks.

Starting a bardic music effect is a standard action. Some bardic music abilities require concentration, which means the bard must take a standard action each round to maintain the ability. Even while using bardic music that doesn’t require concentration, a bard cannot cast spells, activate magic items by spell completion (such as scrolls), spell trigger (such as wands), or command word. Just as for casting a spell with a verbal component, a deaf bard has a 20% chance to fail when attempting to use bardic music. If he fails, the attempt still counts against his daily limit.



RE: Hetedik fejezet - Rongy és arany - Fuzz - 06-09-2016

OOC
"which means the bard must take a standard action each round to maintain the ability. "
Már PF-ben vagyunk, ahol free action, s ilyet sem ír amit kiemeltél 3.5-ből. Viszont cserébe(?) csak pár körig használhatja, nem korlátlanul.