RPG Addicts | We Know You're Hooked
[OOC] Mindeközben a Vén Vaddisznóban... - Printable Version

+- RPG Addicts | We Know You're Hooked (https://forums.rpgaddicts.com)
+-- Forum: Admin Discussions (https://forums.rpgaddicts.com/forumdisplay.php?fid=32)
+--- Forum: Archive (https://forums.rpgaddicts.com/forumdisplay.php?fid=123)
+---- Forum: Tölgybuckai kalandok (DM Surranó) (https://forums.rpgaddicts.com/forumdisplay.php?fid=78)
+---- Thread: [OOC] Mindeközben a Vén Vaddisznóban... (/showthread.php?tid=161)



RE: Mindeközben a Vén Vaddisznóban... - DM Surranó - 07-06-2018

Fagykúp vs lövedék.
Ez egy érdekes történet, több szempontból is.

Egyrészt ugye kérdés, hogy mikor jön a fagy: amikor még nem húzta meg Fuzz a ravaszt, vagy már röptében éri a lövedéket? Előbbi esetben max egy natural 1 mentővel lenne veszélyben, akármekkora sárkány köpetétől is.

Ettől elvonatkoztatva tegyük fel, hogy röptében ér egy területi hatás egy lövedéket. A lövedék hardness-e 5, mint minden fa tárgyé (n.b. a sling bullet-é és az adamantine lövedéké is(?) ) és 5hp-je van (ami fél inch vastag fának felel meg, medium crossbow boltnak azt mondom, talán még kevés is, small nyílvesszőnek meg sok, de mondjuk, hogy ennyi. Mivel a legtöbb energia, így a fagy is felezve sebez (legalábbis fémből és fából készült) tárgyakra, tehát legalább 12hp sebzés kell, hogy 12/2 - 5 = 1hp-t sebesüljön a nyílvessző, ill 16hp, hogy broken legyen Ez "stock" fehér sárkányból második korosztály max sebzést vagy negyedik korosztály átlag sebzést (8d4 ~ 20hp) jelent. Extrém mázlista (egy a hatvankilencmilliárdhoz) esetben még egy kilencedik korosztályos köpetet (18d4 = 18hp) is túlélhet a lövedék, bár törötten
Egészen addig a pontig a lövedék ugyanúgy ér célba, mintha mi se történt volna.
Van viszont -2 célzás módosító erős szélre, mert ha a cone az burst, akkor bizony azt erős szélnek vehetjük. Ráadásul esetünkben szembeszélnek, ami erősen csökkenti a lövedék mozgási energiáját....

... mindezek mellett, bár józan ész azt diktálná, hogy valami kis negatív hatása mégis kéne legyen a lövésre a sárkányfagynak, most úgy vettem, hogy nincs neki, legalábbis ekkorkának. (jobb a békesség. Smile )


RE: Mindeközben a Vén Vaddisznóban... - Fuzz - 07-06-2018

Emléxik valaki, hogy mit ígértünk a koboldoknak? Smile
Nem mintha mindenáron tartani kéne egy kaotikusnak a szavát, de mégis ha van mit kiforgatni, az jobb. 

1. megkeressük a sárkányt?
2. kiszabadítjuk a gobbóktól?
3. visszavisszük?
4. élve visszük vissza?

Arra az egyre biztosan emlékszem, hogy semmit nem ígértek cserébe, azon kívül, hogy békében elmehetünk harcolni a gobbókkal.


RE: Mindeközben a Vén Vaddisznóban... - DM Surranó - 07-06-2018

Szerintem azt ígérték, hogy életben hagynak, azért ez se rossz üzlet Smile
Én úgy emlékszem, hogy hármas vagy négyes.... ugye ez még bőven plothook korszak volt, próbálom megkeresni.
EDIT:
Quote: *- A rohadt goblinok elrabolták a sárkányunkat! Ha *Calcryx*-ot visszahozzátok, jutalmatok két tárgy az oltárról* - mutat a háta mögé. -
Azt a fantáziátokra bízom, hogy a szavak mögöttes tartalmába Juszdrál a hármas vagy négyes pontot látta bele, és hogy mennyire tartja magát az üzlethez, ha bármelyik is bekövetkezik....

Arkusnak most konkrét szerepbeli terve van, taktikai utasításokat most köszönöm, nem kérek.
A spelljei viszont eléggé kifogytak a nagy csatában, úgyhogy max egy gyógyítása van még, azt is vissza kell néznem, hogy elhasználta-e.
Az egyébként jó kérdés, milyen távfegyója van. Konyak hosszú íja? vagy mondjuk a főnök masterwork rövid íja?


RE: Mindeközben a Vén Vaddisznóban... - Fuzz - 07-06-2018

Köszi. Abszol Út nem rémlik. Milyen tárgyak voltak az oltáron?
Ha visszavisszük, két tárgy az oltárról. Akkor simán belefér a hármas. Smile

Ok, rendben Arkus storno, csak az elmúlt sok-sok percben a szerepe nagyon csöndben volt, gondoltam hátha egy gyógyítás nem árt neki, ha már az eddigiek hidegen hagyták, s csak tűrte-tűrte a fagyos lehelleteket sorban Smile
Kíváncsian várom, vajon nekiáll goblint ölni, vagy kiderül, hogy a sárki szövetségese, s nekiáll PC-t ölni, vagy egyszerűen kimegy az ajtón, vagy bemegy az ajtón gobbókat gyógyítani channellel Smile


RE: Mindeközben a Vén Vaddisznóban... - DM Surranó - 07-06-2018

hát channel még lehet h van neki, mondom, át kell számolnom, de vsz nem ma lesz az.


RE: Mindeközben a Vén Vaddisznóban... - Fuzz - 07-06-2018

Okes, ha minden igaz kettot csatornazott a harombol, s Konyak kapott meg1 clw-t Fuzztol.
http://forums.rpgaddicts.com/showthread.php?tid=558&pid=33355#pid33355

Spellek mar neccesebbek, de talan 1-2 valami van meg neki. PfE-ket nem hasznalta el asszem, fent nem tudom a channeleken kivul volt-e neki, azt majd DM tudja kesobb Smile
http://forums.rpgaddicts.com/showthread.php?tid=558&pid=32553#pid32553


RE: Mindeközben a Vén Vaddisznóban... - DM Surranó - 07-06-2018

Visszanéztem, van még egy channel és egy PfE (CLW), de Arkusnak is vsz 12-vel több hp-je van, ha a channelt nem írtam föl neki, ami esélyes, mert azóta max egy sárkányköpésnyit sérülhetett.


RE: Mindeközben a Vén Vaddisznóban... - DM Surranó - 07-06-2018

Az oltáron levő tárgyakra Fuzz (vagy bárki) emlékezhet, de nagyon régen volt (Int DC20)
A "trón" közvetlen közelébe érve felismerhetőek a részletek. Az oltár előlapját valóban egy ágaskodó sárkány díszíti, pofájában egy fém kulcsot tart.

Az oltáron levő tárgyak közt van egy szép madártoll, három pergamentekercs, és egy kis flaska.

Aki nagyon-nagyon emlékszik (DC25 natural 20 és utána DC5), annak az is eszébe jut, hogy...


RE: Mindeközben a Vén Vaddisznóban... - Fuzz - 07-06-2018

Mármint a játékosnak volt régen, pár éve, nem is dobta meg a DC-t Smile

A kariknak azért annyira talán nem volt régen.
Elég durva a DC20, a DC25 meg még inkább bármi legyen is utóbbi. De látom közben módosítottad. Smile

Node, dobjunk hátha 20-as Smile

Fuzz [1d20] = 6 int check

Nope. Jöhetnek a többiek...


Mindeközben a Vén Vaddisznóban... - DM Surranó - 07-06-2018

Azért a magas dc, mert apró részlet volt, amin ugyan Fuzz akkor kissé elmerengett, de amire tuti emlékszik mint SS, az, hogy valami mágikusnak tűnő vakok lehettek.

Az extra nehéz meg egy (akkor még) tök mellékes részlet egy beszélgetésből, ami a jelenlegi szituban felértékelődhet, de ha odafigyelt is valaki, ami ugye itt max Ericre lenne jellemző, ő meg nincs itt, szóval akkor és ott még abban az esetben se ragadta meg a figyelmét, hacsak nem dob bazinagyot.

Emlékezés helyett esetleg sense motive, hogy vajon mit akarhat Juszdrál, és mit lép, ha... de csak mert olyan rendes vagyok :-)

Tapatalkkal küldve az én ALE-L21 eszközömről