RPG Addicts | We Know You're Hooked
[OOC] Mindeközben a Vén Vaddisznóban... - Printable Version

+- RPG Addicts | We Know You're Hooked (https://forums.rpgaddicts.com)
+-- Forum: Admin Discussions (https://forums.rpgaddicts.com/forumdisplay.php?fid=32)
+--- Forum: Archive (https://forums.rpgaddicts.com/forumdisplay.php?fid=123)
+---- Forum: Tölgybuckai kalandok (DM Surranó) (https://forums.rpgaddicts.com/forumdisplay.php?fid=78)
+---- Thread: [OOC] Mindeközben a Vén Vaddisznóban... (/showthread.php?tid=161)



RE: Mindeközben a Vén Vaddisznóban... - DM Surranó - 06-07-2018

Quote:Egy egyszerű csatában, ahol mindenki üt lehet lényegtelen, de itt egyetértek Konyakkal, hogy lényeges lehet, mert ha valami megtörtént akkor az utána következő aszerint cselekszik.
(skip kétségbeesett önigazolási kísérlet)

A) szigorú sorrend
B) aki hamarabb posztol, az jön hamarabb
C) OOC threadben (!!!) megbeszélitek, hogy akkor hogy legyen, és közlitek a végeredményt IC.

Nekem a B a legegyszerűbb.
Ha nektek ettől jobb, akkor számolhatok vissza kétnaponta 23-tól egyesével, de akkor legjobb emlékezetem szerint a sorrend a 8. körre:

Fuzz (readied action elment)
Sárkány (köpés és menekülési kísérlet megvolt, Eric még nem mondta meg, hol van jelenleg a sárkány)
Konyak
Eric
Arkus

de ettől bármilyen irányba eltérhettek, kvázi delay és ready formájában.
RAW még az is belefér, hogy pl.
12 - X move action + ready (előre megmondott std action) arra, hogy Y füttyent.
10 - Y cselekszik
9 - X std (readied) action
9 - Y free action-ként füttyent.

Ettől elvonatkoztatva ha most azzal jöttök, hogy Konyak előbb odajön, Eric utána engedje el, és Konyak aztán nyom rá egy touch of tudomisénmit, az is rendben van.

Quote:Mi kell ahhoz, egy sikeres támadás whippel, majd egy trip CMB check, s ha nem sikerül elengedheti. Ennyi? Ha sikerül, akkor meg trippelve is lesz a sárki?
Nem támadás + trip, mint pl kutyának, hanem támadás helyett trip. Kap egy AOO-t ellened, s ha nem sikerül legalább tízzel rontasz, akkor kell elengedni az ostort.
DE jelen helyzetben nem tudom értelmezni a trip-et, hacsak Eric nem térdelt le vele a földre, hogy ott cirógassa. A lelki szemeim előtt az van, hogy Eric elkapta a feje fölött röptében, és most valahol maga mellett szemmagasságban tartja, igyekezvén távol maradni a fejétől.
Különben a 4 láb + 2 szárny nem akadály, csak a CMD-je trip ellen nagyobb, mint minden más (pl grapple) ellen.


RE: Mindeközben a Vén Vaddisznóban... - Fuzz - 06-07-2018

"(skip kétségbeesett önigazolási kísérlet)"
Ezt nem értem mire írod, egyrészt mit és miért kellene szerinted itt önigazolni bármit is, másrészt előre leírtam Fuzz lehetséges lépéseit tegnapelőtt, azóta eggyel bővült. Ha már igazolás, akkor inkább Konyakot igazoltam nem önt Smile  Bár inkább szavazatnak szántam, hogy egyetétek ebben vele.

B) Szép és jó, hogy B a legegyszerűbb, de láthattad, hogy emiatt állt meg a fórum folyamat, mert mindenki a másikra várt. Lehet egyébként hatékony is, van olyan kaland ahol a DM nem használja a sorrendet egyáltalán, de ott sokkal ritkábban postolnak, s emiatt talán hatékonyabb csatában. De itt ismerjük már egymáts, pl. tudom, hogy Konyak úgysem fog írni amíg nem ő jön. Smile Én sajnos sokszor előre leírtam Fuzz cselekedetét, hogy a fórum verzió miatt haladjon a folyamat, de vagy mire odaérünk a turn orderben mégsem lett aktuális, felesleges lett vagy...

Igen, asszem én is ezt a sorrendet írtam, amikor kérdeztem, hogy ki kire vár...mert gyanús volt, hogy másik játékban mindenki postolt 2x is.

Trip
- "Kap egy AOO-t ellened, s ha nem sikerül legalább tízzel rontasz, akkor kell elengedni az ostort."
Whip reach 15ft, az ellen hogy csinál aoo-t? Sztem csak akkor ha mellé teszi le a sárkit Smile De akkor nem whip lesz, mivel nem tud 5 lábat hátralépni DT terep miatt.
De a "grappled" állapotban levő tud AOO-t ütni egyébként, erről láttatok leírást? Mármint arra akivel nem grapplezik? Akivel grapplezik arra bizonyos esetekben igen. Eddig úgy sejtem "kifelé" nem, de akkor mégis?
- "hacsak Eric nem térdelt le vele a földre, hogy ott cirógassa. "
Jelen esetben ez jogos, viszont ha lerakta maga melletti kockába és úgy bírkóznak tovább akkor utána elméletileg lehetne.
Levegőben azt lehetne, hogy az ostor rátekeredik a lábára, s ha véletlen el akarna repülni akkor Fuzznak van esélye lerántani, az nemtom trip-e, de olyasmi Smile Vagy éppen húzza magával Fuzzt, s együtt repülnek el Big Grin
- "Különben a 4 láb + 2 szárny nem akadály, csak a CMD-je trip ellen nagyobb, mint minden más (pl grapple) ellen."
+2 láb miatt kap +4-t, szárny szerintem nem számít, mivel a kéz sem. -2-je van grapple miatt, azaz a normál CMD+2-je van sztem. (OOC - 3.5-ben ha jól emlékszem Ericnek +8 lett volna tiny ellen méretkülönbség miatt grapplera, PF-ben azért jócskán módosult)


Szavazat
Nekem jó a B, de maradjon meg a turn order láthatósága. Hogy ha valaki nem kíván élni vele, hogy előbb jön, akkor lássa mikor jönne.
Ha meg tud előbb postolni valaki, akkor írja meg, hogy majd csak ezután jön vagy hogy mindig szigorúan az order szerintihez tartja magát.
Én tudtam postolni, ezért írtam, hogy Fuzz majd Eric és Konyak cselekedetétől függően cselekszik. Azaz veheted úgy hogy előbb jött/postolt B szerint, csak épp delay volt a cselekedete.


Mindeközben a Vén Vaddisznóban... - DM Surranó - 06-07-2018

Akkor maradjunk annyiban, hogy ilyenkor is írom, hogy kik jönnek milyen sorban, de ha nincs köztük ellen, akkor szabad rajta változtatni.

Trip aoo-t az általános szabály miatt írtam. Akkor jár, ha a támadó a védő fenyegetett mezőjén van, és grapple során asszem nincs fenyegetett mező. Most irreleváns, majd megnézem. Érdekesség, hogy a tiny sárkány is fenyeget öt lábra, a legtöbb tiny lénnyel ellentétben.


Tapatalkkal küldve az én ALE-L21 eszközömről


RE: Mindeközben a Vén Vaddisznóban... - DM Surranó - 06-08-2018

grappled vs pinned.
érdekes.

Grappled creatures cannot move and take a –4 penalty to Dexterity.
A grappled creature takes a –2 penalty on all attack rolls and combat maneuver checks, except those made to grapple or escape a grapple.

A pinned creature cannot move and is denied its Dexterity bonus.
A pinned character also takes an additional –4 penalty to his Armor Class.
Pinned is a more severe version of grappled, and their effects do not stack.

Tehát...
a pinned karakternek nincs -2 penalty-ja támadásra és cmb-re, bár ez ugye abban kulminál, hogy a grappléra nincs (más manővert nem csinálhat, támadni se támadhat), amire úgysincs.
a pinned karakternek nincs -4 dex-e, tehát nincs dex-ből se -2-je cmb-re. Az, hogy bukta a dex bónuszt, csak az AC-re (és emiatt CMD-re) érvényes. Ezzel szemben a pinning karakter (akinek a kondíciója grappled) -4 dex és ha még mindig lenne bónusza, akkor lose dex bonus.

amint írtam: érdekes. Smile


RE: Mindeközben a Vén Vaddisznóban... - Fuzz - 06-08-2018

Igen érdekes, mert ha more severe version, akkor úgy lenne logikus sztem, hogy legalább -4 dex penalty marad, kivéve, ha nagyobb a dex bónusza, mert akkor mind elveszti. Dehát ez van.
Viszont:
1. "Az, hogy bukta a dex bónuszt, csak az AC-re (és emiatt CMD-re) érvényes."
Illetve jelen esetben CMB-re is kihat mivel Tiny lénynek str helyett az van benne.
2. "Ezzel szemben a pinning karakter (akinek a kondíciója grappled) -4 dex és ha még mindig lenne bónusza, akkor lose dex bonus."
Ezt hol láttad leírva, hogy a pinning karakter lose dex bonus? Ő grappled conditionben van ahogy írtad, azaz "csak" -4 dex, dex bónusza sztem marad, csak a pinned veszti el.
EDIT: Megvan, az a Pinnél volt leírva, tényleg. Smile "Despite pinning your opponent, you still only have the grappled condition, but you lose your Dexterity bonus to AC."


Mindeközben a Vén Vaddisznóban... - DM Surranó - 06-09-2018

1. lose dex bonus ***to AC***. Implicit CMD is, de skill, ranged attack, reflex save, init, weapon finesse, és bizony cmb szempontjából is megmarad.

Tapatalkkal küldve az én ALE-L21 eszközömről


RE: Mindeközben a Vén Vaddisznóban... - Fuzz - 06-09-2018

(06-09-2018, 03:23 PM)DM Surranó Wrote: 1. lose dex bonus ***to AC***. Implicit CMD is, de skill, ranged attack, reflex save, init, weapon finesse, és bizony cmb szempontjából is megmarad.

Tapatalkkal küldve az én ALE-L21 eszközömről

Ha ilyet ír, akkor igen. De ezt hol láttad pinned esetén, ez nem csak a pinningelőre vonatkozik?

Despite pinning your opponent, you still only have the grappled condition, but you lose your Dexterity bonus to AC.

Akit pinneltek az pinned, nekem ebből az jött le, hogy nincs dex bonusa, s plusz -4 az AC-ra:

A pinned creature cannot move and is denied its Dexterity bonus. A pinned character also takes an additional –4 penalty to his Armor Class.


Mindeközben a Vén Vaddisznóban... - DM Surranó - 06-09-2018

Aha... tényleg nincs ott az, hogy "to ac", de a roll20 úgy tolja, úgyhogy majd utánaolvasok.

Tapatalkkal küldve az én ALE-L21 eszközömről


Mindeközben a Vén Vaddisznóban... - DM Surranó - 06-11-2018

Na érdekes, van róla faq, de ami az srdben van, az már az. Megoszlanak a vélemények, úgyhogy marad a józan ész. Még nem tudom, valahol a grappled lead paralyzed közé lőjük be, pl -4 dex vagy lose dex, amelyik súlyosabb, és mindenre, nemcsak ac-re.

Őszintén a józan ésszel a bajom, hogy vsz. túl erőssé teszi a grapple-t, főleg N:1 harcokban. És akkor még a tied up-ot m nem is néztem....

Fun fact, ha jól tudom, pl reflex save mindenkinek jár, a bénult, székhez kötözött félholt ipsének is. Akkor a pin miért ilyen szigorú?...

De remélem, nem erre vártok az ic postokkal, mert teljesen irreleváns!

Tapatalkkal küldve az én ALE-L21 eszközömről


RE: Mindeközben a Vén Vaddisznóban... - Fuzz - 06-11-2018

"vsz. túl erőssé teszi a grapple-t, főleg N:1 harcokban"

Az attól függ, hogy az az 1, tiny vagy huge sárkány Smile Ha jól emlékszem 3.5-ben is erős volt, főleg a méretkülönbség miatt, ott viszont volt támadódobás előtte touch AC-ra. Van még1 védekezési mód ellene, az escape artist.
Viszont általában célszerűbb simán leölni az ellent, de valamiért ennek a partynak ez eddig nem megy, mindig élve kell elfogni mindenkit Wink

Egyébként real 1:1 pusztakezes harcokban is a jó bírkózók a nyerők.

IC postokkal Konyakra és Ericre várok, elsősorban Konyakra, hogy el veszi-e a kötelet, s megkötözi, vagy agyoncsapja, s máris postolok újabbat, Fuzz alig várja, hogy elbeszélgessen a sárkánnyal Big Grin
De lehet Konyak meg Arkusra vár, mert előtte van a sorban? Smile
Egyébként grappled állapotban is lehet kötözni nem csak pinned, mint utóbb láttam, csak -10-zel asszem.

EDIT:
If you are grappling the target, you can attempt to tie him up in ropes, but doing so requires a combat maneuver check at a –10 penalty.

Mondjuk ez arra vonatkozik, ha ő kötözi, külső segítséggel csak még könnyebb. (+2 aid another?)