RPG Addicts | We Know You're Hooked
[OOC] Mindeközben a Vén Vaddisznóban... - Printable Version

+- RPG Addicts | We Know You're Hooked (https://forums.rpgaddicts.com)
+-- Forum: Admin Discussions (https://forums.rpgaddicts.com/forumdisplay.php?fid=32)
+--- Forum: Archive (https://forums.rpgaddicts.com/forumdisplay.php?fid=123)
+---- Forum: Tölgybuckai kalandok (DM Surranó) (https://forums.rpgaddicts.com/forumdisplay.php?fid=78)
+---- Thread: [OOC] Mindeközben a Vén Vaddisznóban... (/showthread.php?tid=161)



RE: Mindeközben a Vén Vaddisznóban... - Fuzz - 05-31-2018

(05-31-2018, 10:04 AM)DM Surranó Wrote: ... meg a köpés előtt is.

Ugyanazt azt az egy szót sziszegte-e korábban is azt lehetett érteni vagy mást? Ha egyértelműen ugyanazt, akkor az nem jó jel.
Nem lehetett "hallani", hogy mit mond? pl. azt mondta "loreat" ,  s Fuzz továbbítaná Konyaknak, hogy a "loreat" mit jelent?

Most a draconic sziszegős, vakkantós vagy egyik sem. A szótár egyáltalán nem olyan.


RE: Mindeközben a Vén Vaddisznóban... - Fuzz - 05-31-2018

Konyak, egyébként ezt a ládapakolós dolgot nem értem miért ragaszkodtál hozzá ennyire Smile
Nem lett volna egyszerűbb a 3 ajtót becsukni, mind a 3 nagy különbözőn jön ki, s maga mögött becsukja, s így elzárni a füstös teremtől is, 1-2 kör alatt, akkor talán már körbe lehetett volna keríteni, sztem.
De ha mégis visszarepül a helyére akkor sem olyan nagy gáz, hogy be van kerítve egy szobába, mégha az jeges is. Legfeljebb beszélhettél volna vele, mert rákényszerül, de nem hiszem, hogy amíg el nem kotródunk messzebb visszemegy magától oda.


RE: Mindeközben a Vén Vaddisznóban... - DM Surranó - 05-31-2018

Nem ugyanazt, az első megjegyzése hosszabb volt. Hogy mit sziszegett, azt Fuzz nem értette, de mint muzsikus, a nyelv "dallamosságáról" már van benyomása: hogy egyáltalán nem az. Sziszegő, csikorgó, komor inkább. Sok "r" meg "sz" meg "iksz".
érdekes, hogy van egy draconic mondat ebben a kalandban, aminek egyik szava sincs benne a szótárban, viszont jelentésre hasonló "common" szavak vannak tök más draconic megfelelővel. szóval az a mondat vsz nem "kánon".


RE: Mindeközben a Vén Vaddisznóban... - Konyak - 05-31-2018

Te meg minek rohantal elore, minden karakternek szive joga f@szsagot csinalni. En jegen nem akarok csatazni, eleg baj az hogy repul. Big Grin.

Az a kerdes, hogy mi(k) alapjan es mikor alakult ki a draconic kanon.


RE: Mindeközben a Vén Vaddisznóban... - Fuzz - 05-31-2018

Persze joga van, de Szabi karakterei nem szoktak, ezért kérdeztem Smile
Fuzz nem előre rohant, hanem utána Smile Egyrészt reflexből, hogy megakadályozza, hogy lemenjen, elmeneküljön vagy épp Erkit megegye. De közben elgondollkodott a témán, hogy mi van akkor ha elmenekül, miért kéne azt csinálnunk amit a koboldok akarnak, s átadni, bezárni egy ketrecbe. Szóval már abban sem biztos, hogy nem akarja hagyni elmenekülni, de mivel nem biztos benne, hogy nem Erkit enné meg lent, meg nem jönne minket alvás közben megtámadni, így egyelőre igyekszik nem leengedni, ha teheti. Megvárja a csapat álláspontját a kérdésben, mert vannak nála bölcsebbek is, de a csapat késlekedik, nem követték a nagy kisvezért, s ezért most van ideje vívódni Smile
Azt ugye hallotta első körben, hogy Eric a tárgyalás mellett van, a többiek nem nyilatkoztak.


Mindeközben a Vén Vaddisznóban... - DM Surranó - 06-04-2018

Nincs félreértés, a sárkány szerint is békés megoldást keresett Fuzz. a tánc szót odaillő dísznek szántam. Ennek ellenére ez a sárkány nem ostoba, csak fiatal, és megszólalt benne a vészcsengő. Szerintem ez nyilvánvaló, Ericnek legalábbis tuti (sense motive)

Igen, szerintem is lehet combat maneuver, pl grapple, ami mondjuk nem minden veszély nélkül való egyik félnek sem...

Fuzznak nincs aoo, ha erre vonatkozott a kérdés, mert ott még túl magasan volt.

Tapatalkkal küldve az én ALE-L21 eszközömről


RE: Mindeközben a Vén Vaddisznóban... - Eric Thunderfist - 06-05-2018

(06-04-2018, 06:36 PM)DM Surranó Wrote: Nincs félreértés, a sárkány szerint is békés megoldást keresett Fuzz. a tánc szót odaillő dísznek szántam. Ennek ellenére ez a sárkány nem ostoba, csak fiatal, és megszólalt benne a vészcsengő. Szerintem ez nyilvánvaló, Ericnek  legalábbis tuti (sense motive)

Igen, szerintem is lehet combat maneuver, pl grapple, ami mondjuk nem minden veszély nélkül való egyik félnek sem...

Fuzznak nincs aoo, ha erre vonatkozott a kérdés, mert ott még túl magasan volt.

Tapatalkkal küldve az én ALE-L21 eszközömről
Gondolkodtam is rajta, hogy érdemes-e megfogni, vagy inkább hagyni átrepülni a másik helyiségbe. Csak nem tudom, annak a helyiségnek a többi ajtaja csukva van-e. Ha igen, akkor Eric inkább hagyná átrepülni, mint offenzíven lépjen fel vele szemben.


RE: Mindeközben a Vén Vaddisznóban... - Fuzz - 06-05-2018

(06-04-2018, 06:36 PM)DM Surranó Wrote: Nincs félreértés, a sárkány szerint is békés megoldást keresett Fuzz. a tánc szót odaillő dísznek szántam. Ennek ellenére ez a sárkány nem ostoba, csak fiatal, és megszólalt benne a vészcsengő. Szerintem ez nyilvánvaló, Ericnek  legalábbis tuti (sense motive)

Igen, szerintem is lehet combat maneuver, pl grapple, ami mondjuk nem minden veszély nélkül való egyik félnek sem...

Fuzznak nincs aoo, ha erre vonatkozott a kérdés, mert ott még túl magasan volt.

Tapatalkkal küldve az én ALE-L21 eszközömről

A kérdés nem aoo-ra, hanem a readyre vonatkozott, hiszen Fuzz ezt csinálta már jó pár kör óta, readyzett arra, hogy varázsol, ha újra köpne.

http://forums.rpgaddicts.com/showthread.php?tid=585&pid=33693#pid33693

De elengedem a readyt, lépjünk túl rajta, nincs nagy jelentősége mert lehet nem is engednéd, mert a még aktív prestidigitationnel akart volna egy small objectet létrehozni, vagy egy "szájkosarat" a szájára, vagy elé valamit amin megakad a burst a szája előtt, egy üst vagy lepedő, stb, amikor éppen köpne, vagy egy kis hálót rá/fölé. Tudom, hogy fragile, de akadálynak elég.


RE: Mindeközben a Vén Vaddisznóban... - Fuzz - 06-05-2018

(06-05-2018, 06:30 AM)Eric Thunderfist Wrote:
(06-04-2018, 06:36 PM)DM Surranó Wrote: Nincs félreértés, a sárkány szerint is békés megoldást keresett Fuzz. a tánc szót odaillő dísznek szántam. Ennek ellenére ez a sárkány nem ostoba, csak fiatal, és megszólalt benne a vészcsengő. Szerintem ez nyilvánvaló, Ericnek  legalábbis tuti (sense motive)

Igen, szerintem is lehet combat maneuver, pl grapple, ami mondjuk nem minden veszély nélkül való egyik félnek sem...

Fuzznak nincs aoo, ha erre vonatkozott a kérdés, mert ott még túl magasan volt.

Tapatalkkal küldve az én ALE-L21 eszközömről
Gondolkodtam is rajta, hogy érdemes-e megfogni, vagy inkább hagyni átrepülni a másik helyiségbe. Csak nem tudom, annak a helyiségnek a többi ajtaja csukva van-e. Ha igen, akkor Eric inkább hagyná átrepülni, mint offenzíven lépjen fel vele szemben.

Utána is lehet vele beszélgetni, ha le van fogva és megkötözve Smile
Ő az offenzívebb (3 köpés+1attack), tehát oka nem lehet megsértődni ezen Smile
Túl gyors, sztem biztosabb a grapple.


Mindeközben a Vén Vaddisznóban... - DM Surranó - 06-05-2018

Igazad van ready, akkor a kreatív használatért jár xp, és +2 circumstance bonus a mentőre, ami ezzel ... mindkettőtöknek megvan... akárcsak enélkül...

Tapatalkkal küldve az én ALE-L21 eszközömről