RPG Addicts | We Know You're Hooked
[OOC] Mindeközben a Vén Vaddisznóban... - Printable Version

+- RPG Addicts | We Know You're Hooked (https://forums.rpgaddicts.com)
+-- Forum: Admin Discussions (https://forums.rpgaddicts.com/forumdisplay.php?fid=32)
+--- Forum: Archive (https://forums.rpgaddicts.com/forumdisplay.php?fid=123)
+---- Forum: Tölgybuckai kalandok (DM Surranó) (https://forums.rpgaddicts.com/forumdisplay.php?fid=78)
+---- Thread: [OOC] Mindeközben a Vén Vaddisznóban... (/showthread.php?tid=161)



RE: Mindeközben a Vén Vaddisznóban... - Fuzz - 04-20-2018

Nem felejtettük, csak azt hittem végül amelett döntöttél, hogy a patit is felezzük, azaz csak roundban tudjon 40-et, mint a mi movenknál, hogy ne legyen túl táp Smile

De ha azt mondod, hogy 40/move action, akkor megy és támad parancsot kap.

EDIT - ahh, ha ad covert a többieknek, akkor maradjon az amit IC írtam, ha nem ad semmi covert, akkor támad.


RE: Mindeközben a Vén Vaddisznóban... - DM Surranó - 04-21-2018

Igen, az a szemétkupac több tíz köbméter lehetett. Abban bármit találhattak, plusz a ládák, az őrszobák és börtöncella felszerelései, ... sokat dolgoztak.
A tervem az, hogy egy disable device check fogja eldönteni, sikerül-e olyan könnyen mozdítható részbe belerúgni, amitől ledől az egész, mint a kártyavár.
És igen, a csörlőt tartó izé még eredeti lehet, vsz az a legstabilabb az egész szemétkupacban.


RE: Mindeközben a Vén Vaddisznóban... - Fuzz - 04-23-2018

Esetleg knowledge engineering is játszhat, hogy hova érdemes belerúgni? Törpöknek nincs rá plusz, ha véletlen nem csak fából van, hanem kőből is? Pl. itt ez a kő, na ezt innen kirúgom és összeomlik az egész Smile))


RE: Mindeközben a Vén Vaddisznóban... - DM Surranó - 04-23-2018

ez inkább kupac, mint építmény, de mivel úgyis a törp van mindig a hátsó sorban, meg ő rúg nagyobbat, adok rá pluszt neki Smile


Mindeközben a Vén Vaddisznóban... - DM Surranó - 04-24-2018

Indulóért xp jár.

A TPK-t illetően: mindent megtettem, ami belefért, de nem célom a TPK. Egy jó kis borotvaélen táncolás szerintem eddig elmaradt. A számok becsapósak, 4 goblin down, így már alig cr4, nem tudom, cr6 hogy jött ki. Bár őszintén nem számoltam, egyesével átnéztem, ki lehet ott, plusz nehezített terep és ennyi.

Tapatalkkal küldve az én ALE-L21 eszközömről


RE: Mindeközben a Vén Vaddisznóban... - Fuzz - 04-24-2018

Borotvaéllel kapcsolatban: most futunk neki harmadszor a gobbóknak, eddig 1-et nyertek, 1 döntetlen, én még reménykedem, hogy most már rajtunk a sor, hogy nyerjünk Big Grin


RE: Mindeközben a Vén Vaddisznóban... - Konyak - 04-24-2018

Encounter challenge rate
Ugye van legalabb 13 gobesz mindegyik legalab 1/3CR => 135 xp darabja => 1755xp
A fonok hobgoblin minimum 1/2CR => 200 xp => 200xp
Eddig ez 1955xp ha mindegyikuk csak egy-egy sima (hob)gobesz, ha nem akkor tobb.
Erre jon meg ra a "csapdak" es a terep modositoja. Ez igy erzesre CR6.

CR5 1600xp
CR6 2400xp
CR7 3200xp

Attol meg nem valtozik a CR, hogy 4 gobesz alszik ez a partinak igen sokba kerult, Konyak 2/3 HP-ja es spellje oda van mar; a party is szet van szakitva a lassu maszas miatt es ha jol lattam meg 4-5 kor amig Arkus es Fuzz feler, addig nem tul sokat tesznek.


Mindeközben a Vén Vaddisznóban... - DM Surranó - 04-25-2018

... a legszebb a dologban, hogy a globulinok (hehehe Autocorrect ezt így hagyom) feléért egyszer már kaptatok xpt :-)

Tapatalkkal küldve az én ALE-L21 eszközömről


RE: Mindeközben a Vén Vaddisznóban... - Fuzz - 04-25-2018

(04-25-2018, 09:43 AM)DM Surranó Wrote: "elszaladni a goblinok mellett" - "el" = "minél messzebb". Ennyi tellett az állati intjéből....

Ezzel nem is vitatkoztam, s nincs is szándékomban, csak reméltem, hogy új körben új útasítást is is tudna adni neki, ha még él. Ez a része nem derült ki időben, hogy él-e még, ezért írtam, hogy már mindegy.

Más. Javaslat, a félreértések elkerülésére. Konyak és Eric dobhat valamit, hogy felismeri-e a korábbi vezért, Grunnt, vagy az íjászt az ott ülő alakban?
Elvégre nem azt írtad, hogy ott ül a főnök, hanem csak egy "marcona alak", s ezt lehet direkt.

"Nyugaton ugyanúgy ott a kőtrónus, mellette az elhagyatott cserép, a trónus előtt a láda, és a trónuson ott ül egy marcona alak, pikkelyvértben, vödörszerű sisakban, meztelen hosszú kard a keze ügyében"

Mert ha felismerik, hogy ez nem az aki volt, akkor lehet csapda, vagy épp valahol máshol ahol íjászkodik? Illetve az íjász és Grunnt ugyanaz? Erre már nem emlékszem, tudjuk-e, de Eric valszeg igen, látta ki íjászkodott legutóbb.


RE: Mindeközben a Vén Vaddisznóban... - DM Surranó - 04-25-2018

Főleg a sisak miatt nem lehet felismerni, nehéz megmondani, hogy ő az ő vagy nem ő, és hogy ha két ő van, akkor ő melyik ő.