RPG Addicts | We Know You're Hooked
[OOC] Mindeközben a Vén Vaddisznóban... - Printable Version

+- RPG Addicts | We Know You're Hooked (https://forums.rpgaddicts.com)
+-- Forum: Admin Discussions (https://forums.rpgaddicts.com/forumdisplay.php?fid=32)
+--- Forum: Archive (https://forums.rpgaddicts.com/forumdisplay.php?fid=123)
+---- Forum: Tölgybuckai kalandok (DM Surranó) (https://forums.rpgaddicts.com/forumdisplay.php?fid=78)
+---- Thread: [OOC] Mindeközben a Vén Vaddisznóban... (/showthread.php?tid=161)



RE: Mindeközben a Vén Vaddisznóban... - Konyak - 04-17-2018

Igen. Masszas kozben nem is akartam lapot tartatni a karival.


RE: Mindeközben a Vén Vaddisznóban... - Fuzz - 04-18-2018

(04-17-2018, 07:27 PM)DM Surranó Wrote: A dal-idézés cserét azért gondoltam, mert miért ne dúdoljon tovább. A sikítást úgyis észrevették. Konyakékat meg nem láthatták 10 láb magasan, hacsak nincsenek a kürtőben. (amit a patkány is jelzett volna szerintem)

Ez így tiszta? mostantól úgyis minden kört megerősíttetek.

Ok, akkor előtte is nyomott egyet, meg utána is nyomott volna, ha nem mást csinálna utána, de úgy alakult, hogy újabb idézést kell csinálnia máris Konyak feje fölé, mivel az előző pajzsa feltételezhetően megmurdelt mielőtt gobbók mellé ért volna Smile

Azt hittem egyébként, hogy init majd onnantól él, hogy egyik fél észrevesz konkrétan valakit a másikfélből.
pl. Fuzz idézett patkányt, ezt még körön kivül megtehette elméletileg. Ekkor történhetnek észlelések, s feltehetően észreveszik, hallják a visítást, s innen indul az init.
De ha már így alakult, mindjárt megnézem IC threadet, de akkor valszeg kell egy újabb dire rat Konyak elé. Tehát egy lullaby mindenképp ment init előtt, aztán, hogy lesz-e még alkalma nyomatni újat kiderül.


RE: Mindeközben a Vén Vaddisznóban... - DM Surranó - 04-18-2018

hát... veheted úgy, hogy onnan élt (goblinok vették észre a visító patkányt), akkor a gobbóknak meglepi kör, és első körben gobbók + ti is jöttök. Szóval csak nyertetek az ügyön Smile
de tegyük föl, hogy a lullaby felment még nulladik körben, nem múlik rajta semmi. A rat nyomatására Konyak fölé egyébként most van esélyed, mert kör végén Konyak már túl magasan lesz hozzá. (mondjuk a pati köv körben is be tudja előzni {30-70}, és akkor mégis ő lesz felül, Konyak pont utoléri, és a pati lép ki először)


RE: Mindeközben a Vén Vaddisznóban... - Fuzz - 04-18-2018

Ez a meglepi kör mindig érdekes Smile
Sztem nincs ilyenkor már meglepi kör, hiszen halljuk is, hogy ott fent vannak a gobbók, nincsenek elrejtőzve.

Rat - Hm? Konyak nem 30-on van kör végén? 10+20? Fuzz meg felmászik 10-re, ha már nem fértek fel Arkussal az emelvényre Smile Onnan 35-re tud nyomatni Konyak felé tapit, sztem.


RE: Mindeközben a Vén Vaddisznóban... - DM Surranó - 04-18-2018

kábé ezért gondoltam én is, hogy hülyeség a meglepi kör.
Konyak első kör végén van 30-on. Fuzz meg 5-ön, tehát 30-ra meg tudja idézni a patkányt, ami egy double move-val 70-re felmehet. Fuzz ugye egy AC move-val 5-öt mászik, de legyen emelvénnyel 10, és akkor még Arkus emelvényre mászás után eléri.


RE: Mindeközben a Vén Vaddisznóban... - Fuzz - 04-18-2018

Tényleg Arkusnak a Bless nem 1 percig tart, hanem 3-ig, akkor elmondhatta volna lent is. De ezt csak ő tudja meddig tart, s nem volt elég bölcs? Smile


RE: Mindeközben a Vén Vaddisznóban... - DM Surranó - 04-18-2018

nem volt az eredeti tervben, csak mellébiggyesztve, ezért nem került bele. de feltehetjük, hogy elmondta.


RE: Mindeközben a Vén Vaddisznóban... - Fuzz - 04-18-2018

(04-18-2018, 09:10 AM)DM Surranó Wrote: nem volt az eredeti tervben, csak mellébiggyesztve, ezért nem került bele. de feltehetjük, hogy elmondta.

Legyen, ártani nem árthat. Ha 3 perc alatt nem végzünk, akkor visszavonulás lesz Smile
Viszont rage-vel nem adódik össze, ugye?


RE: Mindeközben a Vén Vaddisznóban... - DM Surranó - 04-18-2018

Támadásra igen. Az egyik erőre ad bónuszt, a másik attack-ra. Konyak Támadásra így összesen +2 BS +2 Rage +1 Bless +1 Guidance (ha nem használja el addig). Kétkezes sebzésre +3 BS +3 Rage +1 Bless
A rage +2 will mentője és a bless +1 fear mentőjeje nem adódik össze, marad a +2, kivéve, ha a fear ellen fort vagy reflex mentő van, akkor ugye a bless nem játszik, de ez elég... ritka....


RE: Mindeközben a Vén Vaddisznóban... - DM Surranó - 04-20-2018

Elfelejtettük, amit fentebb írtam: a pati AC módban (2x)40 lábat mászik. Retrót már hagynám, de ha Fuzz akarja, köv körben 30-nál ami patit kitesz {+55}-re, akkor az TD helyett felmászhat a peremig egy move-val, és támadhat egyet.
NB nem számoltam az egymás előzgetésénél sem, amit sík terepen szoktam (narrow space). Így is sokáig másztatok.
A kimászásnál egyébként úgy döntöttem, hogy akinek van climb speedje (pati), az kimászhat 5ft step, másnak viszont ha 5ft, akkor is move-nak számít, provokes AOO, és kell hozzá a két kéz. (wow... az életben egyszer jól jönne a quick draw. Smile ) (kvázi stand up from prone, csak a lyukból a lyuk mellé)