RPG Addicts | We Know You're Hooked
[OOC] Mindeközben a Vén Vaddisznóban... - Printable Version

+- RPG Addicts | We Know You're Hooked (https://forums.rpgaddicts.com)
+-- Forum: Admin Discussions (https://forums.rpgaddicts.com/forumdisplay.php?fid=32)
+--- Forum: Archive (https://forums.rpgaddicts.com/forumdisplay.php?fid=123)
+---- Forum: Tölgybuckai kalandok (DM Surranó) (https://forums.rpgaddicts.com/forumdisplay.php?fid=78)
+---- Thread: [OOC] Mindeközben a Vén Vaddisznóban... (/showthread.php?tid=161)



RE: Mindeközben a Vén Vaddisznóban... - DM Surranó - 04-13-2018

Részemről rendben, bár virtue-ra magától tuti nem gondolt volna (mivel Erki is mindig azzal nyomul).
Hétvégén nemigen leszek, úgyhogy a többiek még reagálhatnak.


RE: Mindeközben a Vén Vaddisznóban... - Fuzz - 04-13-2018

(04-13-2018, 02:03 PM)DM Surranó Wrote: Részemről rendben, bár virtue-ra magától tuti nem gondolt volna (mivel Erki is mindig azzal nyomul).
Hétvégén nemigen leszek, úgyhogy a többiek még reagálhatnak.

Ok, akkor azt hagyjuk, nézzük mi lehet még.

Bleed, Enhanced Diplomacy, Light, Mending, Read Magic nem valószínű sztem.

Maradt
Create Water, Detect Poison, Detect Magic, Purify Food and Drink, Spark

Create Water Erki szokta szintén asszem. DM-et nem láttam használta volna eddig, akkor marad 3 :Smile
Kidobod 3 közül, 5 közül, vagy 10 közül?


Mindeközben a Vén Vaddisznóban... - DM Surranó - 04-13-2018

Egyébként egyetlen spell van a lapján, és az a create water

Tapatalkkal küldve az én ALE-L21 eszközömről


RE: Mindeközben a Vén Vaddisznóban... - Konyak - 04-14-2018

Az emelvenyt asztalokbol es mas butorokbol gondoltam felepiteni.
Konyak Shield spellt rak magara maszas elott.


RE: Mindeközben a Vén Vaddisznóban... - Fuzz - 04-17-2018

Halljuk még odafent a bulizó gobbókat, vagy már elcsendesedtek?


RE: Mindeközben a Vén Vaddisznóban... - DM Surranó - 04-17-2018

A summoned dire rat-ről, ugye jól látom az alábbiakat?
- stock rat, tehát AC14, d8+1 (esetünkben 9) hp
- 0-ra lefogyva eltűnik, mint egy rendes conjuration alany
- ami gerelyek beleálltak, azok nem tűnnek vele, tehát erejüket vesztve, de gravitációtól visszagyorsulva, 50-10=40 láb magasról potyognak Konyak és Eric nyakába. ezekre nem biztos, hogy kell újabb támadás, de ha igen, akkor is mind mellé.

Kérdem azért, mert a három találatból az egyik AC16, és pont meglett a 9hp...


RE: Mindeközben a Vén Vaddisznóban... - Fuzz - 04-17-2018

Sztem jól látod.

Ezekszerint nem ért fel a tetejére, hogy melléjük álljon, s ne távolságival támadjanak Smile


RE: Mindeközben a Vén Vaddisznóban... - Fuzz - 04-17-2018

Egy észrevétel, 10:01.2 -nél látok egy felcserélődést, eredetiben a lullaby előbb volt (con+2rounds), s utána jött a summon, lásd eredeti post.
Bár ez a patkány létrehozásra nem hatna ki mert az visít, csak ott terveztem neki jelentőséget, hogy észreveszik-e alatta Konyakot, Ericet, stb.


RE: Mindeközben a Vén Vaddisznóban... - Konyak - 04-17-2018

Kicsit rohantunk es azt hittem mar nem szamit ezert nem irtam le, de megis kellhet:
Konyak emelvenyenek kettos celja volt:
1. Magasabbrol indulni
2. Valami asztal lapot, vagy mast a fejunk fele tartani ami full covert ad fentrol jovo tamadasok ellen.
Szoval ha lehet, akkor Konyak tart egy nagyobb lapot azt amikor jon akkor felre dobja azt.


RE: Mindeközben a Vén Vaddisznóban... - DM Surranó - 04-17-2018

Az emelvényt az alsó szint plafonjáig gondoltam, hogy tudjátok pakolni, a kürtő túl szűk ehhez. Így Arkus és Fuzz tudnak még touch spelleket nyomni a kivillanó bokákra, mielőtt Konyak és Eric elkezd mászni. Ennek tükrében írtam a fentieket.
A fej felett vinni valamit azért nem lehet, mert: "You need both hands free to climb, but you may cling to a wall with one hand while you cast a spell or take some other action that requires only one hand."
Az megoldható, hogy Konyak mászik egy move-ot, aztán move action-ként elővesz egy lapot, aztán Eric mászik két move-ot, aztán Konyak move action-ként elteszi a lapot és move action-ként mászik, stb. Ekkor Konyak kétkörönként haladna 20 lábat fölfelé, Eric meg mondjuk tartaná vele a lépést. Persze indulás előtt tarthatta a lapot, a covernek nem volt jelentősége (még a concealmentig se jutottam el, mert az AC-tek közelébe se jártam).

A dal-idézés cserét azért gondoltam, mert miért ne dúdoljon tovább. A sikítást úgyis észrevették. Konyakékat meg nem láthatták 10 láb magasan, hacsak nincsenek a kürtőben. (amit a patkány is jelzett volna szerintem)

Ez így tiszta? mostantól úgyis minden kört megerősíttetek.