RPG Addicts | We Know You're Hooked
[OOC] Mindeközben a Vén Vaddisznóban... - Printable Version

+- RPG Addicts | We Know You're Hooked (https://forums.rpgaddicts.com)
+-- Forum: Admin Discussions (https://forums.rpgaddicts.com/forumdisplay.php?fid=32)
+--- Forum: Archive (https://forums.rpgaddicts.com/forumdisplay.php?fid=123)
+---- Forum: Tölgybuckai kalandok (DM Surranó) (https://forums.rpgaddicts.com/forumdisplay.php?fid=78)
+---- Thread: [OOC] Mindeközben a Vén Vaddisznóban... (/showthread.php?tid=161)



RE: Mindeközben a Vén Vaddisznóban... - Fuzz - 04-06-2018

Támogatom, bár itt most nem érint az írás Smile


RE: Mindeközben a Vén Vaddisznóban... - Fuzz - 04-12-2018

A füst PF-ben is felfelé terjed, ugye? Mi lenne, ha kifüstölnénk őket, egy kürtő nem lenne erre ideális? Felvethet ilyet Fuzz IC a bölcsijével vagy inkább Gábriel? Smile


RE: Mindeközben a Vén Vaddisznóban... - DM Surranó - 04-12-2018

a füst arra terjed, amerre logikus. Nagy huzatban pl amerre a huzat viszi. Survival check-et dobhatsz rá.


RE: Mindeközben a Vén Vaddisznóban... - Fuzz - 04-12-2018

Dire rat speedje 40ft, climb speed 20ft, azaz neki a climb ha egész körben mozog, azaz 2 move action akkor 40ft, Accelerated Climbing pedig 80ft?

If a creature with a climb speed chooses an accelerated climb (see above), it moves at double its climb speed (or at its land speed, whichever is slower) and makes a single Climb check at a –5 penalty. De take10-zelhet, ami itt neki megvan.

Konyak viszont akinek szintén 40ft a normal, AC modeban is csak 40ft-t tud menni max egy körben? Nem tud take10-lni, de valszeg neki is meglehet a DC dobással, nem?


RE: Mindeközben a Vén Vaddisznóban... - DM Surranó - 04-12-2018

Szerintem ez nem accelerated climb, hanem run lenne.
Movement Wrote:Such a creature retains its Dexterity bonus to Armor Class (if any) while climbing, and opponents get no special bonus to their attacks against it. It cannot, however, use the run action while climbing
Mondjuk lehet, hogy ez arra utal, hogy mínusz nélkül nem tud. Én azt mondom, nem tud (asszem fly közben se lehet run-olni, de lehet charge-olni, ami egyébként vicces ellentét), de ha találunk valami hihető forrást, akkor ez még változhat.
EDIT: meggondoltam magam, explicit benne van, hogy "creature with climb speed" is választhatja az AC-t, tehát igen, pati egy körben mehet 80-at.
De ha jól sejtem, sumo-t megidézheted 25 lábbal a saját fejed fölé, ami 30 láb magasat jelent, vagy ha felmászol a lyukba (10'), akkor 40' magasat, vagyis 1 kör alatt el tud érni a pati a felszínIG és ha valaki ott guggol a lyuk fölött, még támadhatja is. (+5 láb onnan kilépni a felszínRE.)

Konyak climb 10ft/rd, AC 20ft/rd


RE: Mindeközben a Vén Vaddisznóban... - Fuzz - 04-12-2018

Igen, ez lenne egy B terv, hogy nem lentről lövi, hanem felmászik, s onnan lövi close rangere, ha 40ft-vel felér a pati, akkor tud még egy std vagy move actiont.

Konyaknak miért 20ft/rd az AC, 20ft/move action, nem? Gábrielnek is 30ft/rd volt az AC, 2x15ft.

De megvárom a többiek reakcióját még az eddigiekre.

EDIT: az indákon mászva kikerülni ki tudjuk egymást? Átmenni baráti területen ha valaki gyorsabb, vagy csak libasorban lehet? Pl. ha Fuzz fent csüng 10lábon, akkor Konyak felmászhat-e mellette?


RE: Mindeközben a Vén Vaddisznóban... - DM Surranó - 04-12-2018

Nem, Gábrielnek 15ft/rd volt az AC, 30ft/rd a függőleges röpülés volt. (http://forums.rpgaddicts.com/showthread.php?tid=558&pid=32135#pid32135)
Amikor 30-ról ment föl 60-ra, azt én is benéztem (http://forums.rpgaddicts.com/showthread.php?tid=558&pid=32300#pid32300), elvileg csak 45-re ment föl, de eredmény szempontjából mindegy, látott így is-úgy is, és eltüntetted így is-úgy is. Max megnézhetem a logokat, hogy a -2 távolság miatt volt-e, amivel kevesebbet sebződött. (... igen, amikor 2 elakadt a concealmentben, akkor a harmadik AC16 helyett AC14, tehát akkor Gábriel 2/9 helyett 4/9-ben van)
Ezt még 3.5-ben vitattuk, és azóta annyiban is maradtunk, hogy a "normal speed" az nem hustle (per move), hanem walk (per round), és a climb annak negyede. Emlékeztetőül a döntő húzás a világrekord mászás visszaosztása volt láb per körre. A videó linkjét már ne kérdezd.


RE: Mindeközben a Vén Vaddisznóban... - Fuzz - 04-12-2018

Aham rémlik valami már a lemászásnál a hasadékban...

Bár PF-ben ez van írva.
Climbing is part of movement, so it’s generally part of a move action (and may be combined with other types of movement in a move action).
With a successful Climb check, you can advance up, down, or across a slope, wall, or other steep incline (or even across a ceiling, provided it has handholds) at one-quarter your normal speed.

Ez alapján egy climb check egy move action.

Viszont ha a fenti háziszabályt használjunk 3.5-ből, akkor azt mondom a dire rat se tudjon 80-at menni, akkor neki is felezni kell, s maradjunk a 40-ben, hogy egységes legyen, mert különben túl táp a többi mászóhoz képest, vagy nem? De ha azt mondod maradhat, akkor legyen, nyílván ha minket támadnak majd patkányok megint, akkor lehet ebből még szívás nekünk is Smile

Mondjuk a climb check nem tesz különbséget le és felmászás között.


RE: Mindeközben a Vén Vaddisznóban... - DM Surranó - 04-12-2018

Füst vagy gaz?

Ad 1) Fuzz dobhat egy appraise check-et (DC15), hogy mi a drágább: egy töltet, vagy egy füstölőpálca (hint: utóbbi Smile )

Ad 2)
Smokestick Wrote:treat the effect as a fog cloud spell (...) The stick is consumed after 1 round, and the smoke dissipates naturally after 1 minute.
Tehát a kérdésre a válasz az, hogy a füst nem száll fel (különben a fog cloud is használhatatlan lenne), és ha megy vele a patkány, akkor a hatóterület elnyúlik, a hatása arányosan gyengébb lesz (a hatóterület 1000 köbláb, a kürtő 1374 köbláb, plusz ami gyújtáskor alulra szorult, de ha mondjuk Fuzz 15 láb magasan van, amikor meggyújtja, akkor ettől teltekinthetünk: a füst kb 3/4 sűrű lesz (mondjuk 20 és 50% helyett 10 és 20%).

Nyílra rákötve és fellőve mondjuk a fele ér föl és ott teljesen sűrű lesz. Kérdés, hogy hol van a "fönn", mert... (mindenki int check, mit tudtok a belmagasságról), de az 1/20 font súlyú nyílvessző nagyon furán fog repülni, ha rá van kötve egy 1/2 font súlyú füstrakéta... Smile


RE: Mindeközben a Vén Vaddisznóban... - Fuzz - 04-12-2018

1) Miből van több? Nem tudja, hogy milyen és mennyi töltet van benne, csak hogy táp és nehezen beszerezhető pálca szte, mert ilyen spellről még nem hallott, nem ismert.
A füstpálcából tudja fixen, hogy 3 van, s marad még 2, ha egyet elhasználna Smile
Igaz, hogy én mint játékos tudom érték szempontból, hogy igazad van.
Egyelőre Fuzz úgy érzi, hogy egy ismeretlen spell értékesebb, hatékonyabb, mint egy füstölőpálca.
Mert ahhoz Fuzznak is tudnia kellene, hogy ez a töltet egy "nyamvadt" első szintű spell csak hogy jól megbecsülje, nem? Smile De ha jót dob akkor sejtheti, h első szintű? Meglátjuk a dobást.

2) Gobbók is szépen tudtak anno fuvolás nyílat célba juttatni, ebből gondoltam hátha füstpálcával is szépen megy. Smile