RPG Addicts | We Know You're Hooked
[OOC] Mindeközben a Vén Vaddisznóban... - Printable Version

+- RPG Addicts | We Know You're Hooked (https://forums.rpgaddicts.com)
+-- Forum: Admin Discussions (https://forums.rpgaddicts.com/forumdisplay.php?fid=32)
+--- Forum: Archive (https://forums.rpgaddicts.com/forumdisplay.php?fid=123)
+---- Forum: Tölgybuckai kalandok (DM Surranó) (https://forums.rpgaddicts.com/forumdisplay.php?fid=78)
+---- Thread: [OOC] Mindeközben a Vén Vaddisznóban... (/showthread.php?tid=161)



RE: Mindeközben a Vén Vaddisznóban... - DM Surranó - 03-22-2018

Kötözésről:
valamiért úgy rémlett, hogy opposed escape artist check.
valóban a pinned-nél említi, hogy a MEGkötözés (-ből szabadulás) az DC 20 + CMB (ellen CMB vagy EA) és ha a DC magasabb, mint a fogoly CMB-je + 20, akkor natural 20-szal se szabadulhat. Effektíve: ha a kötöző CMB-je magasabb, akkor vége a dalnak.
Ezt én kiegészíteném azzal, hogy mégis lehet szabadulni, ha valakinek az EA-ja elég magas, de csak EA-val.
Esetünkben egyik se játszik, mert a goblinnak +2 EA és +0 CMB. Ha a szabály megengedné, akkor natural 20 CMB-vel 30+0 > 26 (feltéve, hogy +6 Konyak CMB-je, mert MW-n néztem, és ott még 7-es ereje volt Smile javítottam), de az én kiegészítésemmel a 20=30 nem játszik, mivel skill check, így 20+2 < 26, reménytelen. Ezzel szemben ha Fuzz kötözi, akkor DC21, így CMB továbbra se játszik, de 19+2 EA dobással már szabadulhat...NA, ha nem lenne leírva, hogy Konyak ellenőrzi a kötést (úgy vettem, hogy aid another +2, igaz, akkor még opposed EA-ban gondolkodtam, de mindegy)

Másrészt most nem a MEGkötözésről, hanem a KIkötözésről beszélünk, a sonkát nem bogozta ki senki szerintem, és anno esélyes, hogy hasonlóképp Konyak kötözte meg vagy ő ellenőrizte. Szerintem ahhoz, hogy abból szabaduljon, előbb a saját kötelékeiből kéne, az meg a fentiek miatt úgyse fog menni.

Viszont erről eszembe jutott, hogy biztos jót aludt a banda, ha a goblin végignyüszítette a háttérben az éjszakát Smile

Még valami, amit most vettem észre, és majd meg kell néznem, 3.5-ben hogy van, mert KSK-ban már előjött a téma (a tücskök kapcsán): a pinned kondícióból szabadulás nem azt jelenti, hogy grappled leszel, hanem hogy szabad. (szerintem kicsit ellentmondásos, de explicit le van írva). Kérdés: volt már itt TBK-n vagy bármelyik másik PF-es játékunkban bárki (PC vagy ellen) pinned, amiből szabadulva grappled lett volna? (nem retrózunk, csak nem emlékszem ilyen esetre, de hátha az érintettek inkább)
EDIT: 3.5-ben explicit a fordítottja van leírva: "If you win, you escape the pin, but you’re still grappling. "


RE: Mindeközben a Vén Vaddisznóban... - Fuzz - 03-22-2018

Oks, igaz, egy kézzel így okés a cast, csak biztos akartam lenni benne előre, hogy mi a helyzet.

Kötözés. Múltkor jött elő pont a mikor Konyak kötözött akkor jött elő, hogy PF-ben már CMB azért kérdeztem rá, hogy esetleg van-e plusz házi szabály Wink
Pont ez akartam írni IC, hogy ha Fuzz kötözi, akkor kér aid anothert Konyaktól, amíg szerencsétlenkedik a kötéllel, de leírtad már, hogy úgy vetted az ellenőrzést, akkor IC nem írom.

"Viszont erről eszembe jutott, hogy biztos jót aludt a banda, ha a goblin végignyüszítette a háttérben az éjszakát" - akkor gondolom be lett kötve a szája is, mégha nem is spellcaster Smile

Nem rémlik itt pinned eddig.

Belák fejére nem reagált senki IC, lefejezi a banda? Felmutatjuk gobbóknak ahogy Eric tervezte? Esetleg Gábriel felviheti nekik előre ajándéknak. De IC lefejeztést Fuzz városi gnómgyomra nem veti fel, mert emberről van szó, ha goblin vagy más lenne, akkor előfordulhat, de az embereket más kategóráiba sorolja mégha főgonosz is. Inkább bízná egy barbárra, orkra vagy törpre.


RE: Mindeközben a Vén Vaddisznóban... - Fuzz - 03-22-2018

PF-ben itt legalábbis szintén az van, hogy pinned->grappled leszel.
Grapple
You can make an Escape Artist check in place of a combat maneuver check to escape a grapple or to change from a pinned condition to merely grappled.

---------------
Hol láttad, hogy teljesen szabad lesz? Itt is csak annyit ír, hogy pinnedből szabadul.

http://www.d20pfsrd.com/gamemastering/conditions#TOC-Pinned


RE: Mindeközben a Vén Vaddisznóban... - DM Surranó - 03-22-2018

érdekes, akkor ez ellentmond a faq-nak:

FAQ
"... pinned supersedes the grapple condition; it does not compound it. For this reason you only need to succeed one combat maneuver or Escape Artist check to escape either a grapple or a pin."

de ha ellentmond, akkor maradjunk annál, ami szerintem logikusm, vagyis amit te találtál


RE: Mindeközben a Vén Vaddisznóban... - Fuzz - 03-26-2018

OOC kérdés, most a lány nincs már "threatened or attacked" állapotban vagy egy fogoly annak számít akkor is ha szépen bánunk vele? Nyilván megkötözve a korábbi produkciója miatt van.


RE: Mindeközben a Vén Vaddisznóban... - DM Surranó - 03-26-2018

Hát ez jó kérdés, szerintem ha szabályba akarjuk önteni, akkor:
- currently being threatened az, aki valakinek a threatened area-jában van. Ilyen szempontból ha Eric 5 lábnál közelebb van hozzá, akkor threatened, de ez nem életszagú, mert a csaj honnét tudná, hogy őneki van improved unarmed combat-ja, ugye.
- currently being attacked az, akire delta T időn (mondjuk egy körön) belül támadást gyakoroltak, vagy jelenleg is egy folyamatos támadásnak minősülő cselekvés hatása alatt van, és ha a kötözés az 20+CMB, akkor a kötözés az támadás. Ide tartozik szerintem bármilyen folyamatban lévő ártó mágia, pl hold person, heat metal, daze, bane is.

De szerintem ne akarjuk szabályba önteni.

Ami még érdekes, hogy a Diplomacy pl ezt írja:
"Diplomacy is generally ineffective ... against creatures that intend to harm you or your allies in the immediate future. "
... de akkor hogy lehet egy hostile teremtményre hatni? az én definícióm szerint aki hostile, az első adandó alkalommal ártani akar neked. Tehát ha meg van kötve, akkor mihelyst szabadul. szóval ezt is gumiszabálynak veszem, különben a hostile DC-je plusz végtelen lenne.


RE: Mindeközben a Vén Vaddisznóban... - Fuzz - 03-26-2018

Ja, ez tényleg fura akkor hostile felesleges lenne DC-nek, pedig van. Sztem az is közvetlen csatára, vagy közvetlen fizikai sebzésre vonatkozna. De pl. hostile egy ajtó mögött, vagy épp megkötözve meggyőzhető amikor van rá idő dumálni.

A Charm Person miatt kérdeztem. Egyelőre megvárom a válaszait, ha nem válaszolna semmi értelmeset, s nincs most általunk közvetlenül fenyegetve, senki által, akkor megpróbálok majd egy CP-t nyomatni rá.


RE: Mindeközben a Vén Vaddisznóban... - DM Surranó - 03-26-2018

Tudom, hogy a CP miatt kérdezted, azért írtam, hogy ne akarjuk szabályba önteni, mert még fórumban sem találtam ilyet, hogy egy fogollyal mi a helyzet, és hogy mi támadó, mi nem... pl invisibility megszűnése szempontjából a Charm Person is támadó varázslat, tehát akkor eleve +5 jár ellene automatikusan mindenkinek, legalábbis ha láthatatlan a caster? és ha szemtől szemben csinálja, akkor meg nem jár +5 mentő?
szóval JELEN HELYZETBEN én úgy döntöttem, hogy ha Eric és Fuzz van ott, és igyekeznek barátságos képet vágni, akkor Sharwyn nem tekinti magát megtámadottnak... éppen... nem meggyőződésből döntöttem így, hanem "csak úgy".


RE: Mindeközben a Vén Vaddisznóban... - DM Surranó - 03-27-2018

UMD: trained only, de tegyük föl, hogy nem.

Fuzznak: UMD=+8. DC26 = 3/20 + DC21 = 8/20 => 24/400
Arkusnak: UMD=+0. DC21 = 0/20
Fuzz nyert, 6%-kal több az esélye, mint Arkusnak. Még ha natural 20-szal megengedném a sikert, akkor is Fuzz áll jobban.
Eric szintén kiesett, gondolom, nincs pontja UMD-n.
Erkinek: UMD=+2. DC21 = 2/20

De sajnos trained only.

Abba még nem gondoltam bele, hogy CL check-et kell-e dobni, ha olyan scrollt olvasol fel, ami nincs a listádon. Mennyi a CL-ed? Bárdként 2, summonerként 1, druidaként... 0?


RE: Mindeközben a Vén Vaddisznóban... - Fuzz - 03-27-2018

"CL check-et kell-e dobni, ha olyan scrollt olvasol fel, ami nincs a listádon" - nem ehhez van az Abi Emu adott szintu spellhez?