RPG Addicts | We Know You're Hooked
[OOC] Mindeközben a Vén Vaddisznóban... - Printable Version

+- RPG Addicts | We Know You're Hooked (https://forums.rpgaddicts.com)
+-- Forum: Admin Discussions (https://forums.rpgaddicts.com/forumdisplay.php?fid=32)
+--- Forum: Archive (https://forums.rpgaddicts.com/forumdisplay.php?fid=123)
+---- Forum: Tölgybuckai kalandok (DM Surranó) (https://forums.rpgaddicts.com/forumdisplay.php?fid=78)
+---- Thread: [OOC] Mindeközben a Vén Vaddisznóban... (/showthread.php?tid=161)



RE: Mindeközben a Vén Vaddisznóban... - Konyak - 03-13-2018

Milyen melyek ezek a barazdak? Szerintem az uj boruket ugy kaptak, hogy Belak megnyuzta a fat es atrakta rajuk.


RE: Mindeközben a Vén Vaddisznóban... - DM Surranó - 03-13-2018

Mélyebbek. Kábé mint egy-egy embernyi inverz dombormű, minek is hívják azt?


RE: Mindeközben a Vén Vaddisznóban... - DM Surranó - 03-13-2018

Konyak kedvéért még egy utolsó gondolat, mi a különbség Konyak ready-je és AOO-ja valamint Bélák ready-je között.
Az egyik különbség, hogy a támadásnak van látható jele, a wild shape-nek nincs, csak megtörténik.
A másik, hogy amikor Konyak kijelentette, hogy támad, akkor feladta a ready-t.
AOO egyikre (támadás, wild shape) nincs.
Egyszerűen nem szabályban gondolkoztam, hanem szerepben: egy harmadik szintű karakter, aki még sose látott wild shape-et, igenis lepődjön meg, és ez járjon valami előnnyel a másik oldalon. "gut feeling", nem szabály.


RE: Mindeközben a Vén Vaddisznóban... - Fuzz - 03-13-2018

(03-13-2018, 05:25 PM)Konyak Wrote: Milyen melyek ezek a barazdak? Szerintem az uj boruket ugy kaptak, hogy Belak megnyuzta a fat es atrakta rajuk.

Azt szerintem könnyebben észrevettük volna, hogy nincs kérge a fának két sávban, én a barázdát úgy értelmeztem, hogy csak két bemélyedés.

Mondjuk mondott olyat is Belák most, hogy mivel a paladin meghalt van még hely. Elméletileg ha egyik barázda a lányé, a másik felszabadult.


RE: Mindeközben a Vén Vaddisznóban... - Fuzz - 03-13-2018

(03-13-2018, 12:40 PM)DM Surranó Wrote: Hogy mennyire durva evil humanoiddal* élőállat kísérletet végezni, azt a fantáziádra bízom Smile
* (mármint a goblin esetén. Sharwyn esetén a két jelzőből egyikben sem lehettek biztosak)
A maradék három kérdésre meg konkrétan nem tudod a választ, de ha nem nekem szólt a kérdés, akkor persze tessék csak megvitatni, nyitott vagyok az elméletekre Smile (xp xp xp)

Belákot már nem rakjuk bele úgy néz ki, bár ki tudja, lehet hullát kell belerakni, végülis nem mondta asszem, hogy nem ölte meg előtte őket.
Igaz azt tudjuk, hogy foglyok voltak már, így nem is kellett volna megölni őket, ha a Fa nem kívánja, meg maradandó sebeket sem láttunk rajtuk.
Annyit mondott önként csatlakoztak, amit meg nem hiszünk.


RE: Mindeközben a Vén Vaddisznóban... - DM Surranó - 03-14-2018

A Speak With Dead-ről. Valamiért úgy emlékeztem, hogy ennek a spell-nek "evil" a descriptora, de nem. Talán régebben (2E?) volt valami mondás (szerepben és nem szabályban?), hogy (rendkívüli esetek kivételével) ez a spell gonosznak számít, ezért jó papok kerülik használatát. Mindenesetre Arkusnak nincs "medium" domain-je, minden más esetben harmadik szintű, és akkor ötödik szintű Arkus tehetne fel hozzá két kérdést.


RE: Mindeközben a Vén Vaddisznóban... - Fuzz - 03-21-2018

Közben OOC elkezdhetünk valamit tervezni, hogy miként támadjuk meg a gobbókat. Milyen spelleket castolunk el előre.
Mindig elfelejtem milyen magas is volt a teteje, 40láb idelent ami látszik, az egész kürtő 80láb, 120láb?

Lullabyt nyomathatok fel előre, hogy kevesebb eséllyel észleljék a felmászókat.
Light kavicsok zsebben. Fent nem volt fény, ugye?
Ha jól emlékszem az indák elég dúsak, mennyire lehet rejtőzködni benne S és M karinak mászás közben?
Fel kell készülnünk, mert a felmászás miatt és fény hiány miatt hátrányban leszünk indulásnál.

Gábrielt shielddel felszerelkezve küldjem fel előre osonkodva, hogy szedje le/gyengítse a sámánt vagy a főnököt? Sztem a sámán leszedése hasznos lehet előre, ha más nem tud gyógyítani náluk.
Vagy 7 dire ratet küldjek előre gyengíteni a csatlósokat?
Vagy G harcol amíg le nem szedik, aztán megy a 7 dire rat, majd indulunk mi is.
Vagy egyszerre kezdjük mind a támadást amennyire tudjuk?
Hányan férünk el egymás mellett, különböző indákon?

Konyaknak és Erkinek mennyi idő felmászni? Bár Erki sztem lent fogja őrizni a lányt.
Fuzz ER-t és shieldet tervez előre castolni. Majd utána dazek és folyamatos ének, ha mind felértünk.


RE: Mindeközben a Vén Vaddisznóban... - DM Surranó - 03-21-2018

10+70=80 láb
fent nem volt fény
rejtőzködni nemigen elég, a mászást könnyíti csak.
csak libasorban lehet felmászni.
Mászás ugye negyed sebesség (Konyaknak 10 láb per kör), gyorsítva mínusz nemtomhánnyal kell dobni (Konyaknak 20 láb per kör)


RE: Mindeközben a Vén Vaddisznóban... - Fuzz - 03-22-2018

Csak libasorban, akkor meg kell határozni a sorrendet.
Indákba kapszkodva castolásnak milyen feltételei vannak?

Persze lehet, h nem is mentek fel, hanem lent várnak minket továbbra is, majd kiderül.


RE: Mindeközben a Vén Vaddisznóban... - DM Surranó - 03-22-2018

nem hiszem, hogy indákba cast-olást szabályozni kéne azon túl, hogy egy kézzel kapaszkodol, tehát jó esetben nem mozogsz varázslás közben (ami egyébként is igaz). Analógia: nem mindegy, hogy egy indába, vagy egy kétkezes botba kapaszkodol? (oké, nincs alattad talaj... talán egy climb check-et lehetne dobni, hogy nem esel-e le közben... de csak ha van szomatikus komponens)
EDIT: "You need both hands free to climb, but you may cling to a wall with one hand while you cast a spell or take some other action that requires only one hand." - ezt a climb írja, de nem említ semmi check-et. szóval szerintem ha abban a körben már dobtál egy climb check-et (az indákon, keskeny helyen, asszem DC0), akkor nem estél le, és varázsolhatsz.