RPG Addicts | We Know You're Hooked
[OOC] Mindeközben a Vén Vaddisznóban... - Printable Version

+- RPG Addicts | We Know You're Hooked (https://forums.rpgaddicts.com)
+-- Forum: Admin Discussions (https://forums.rpgaddicts.com/forumdisplay.php?fid=32)
+--- Forum: Archive (https://forums.rpgaddicts.com/forumdisplay.php?fid=123)
+---- Forum: Tölgybuckai kalandok (DM Surranó) (https://forums.rpgaddicts.com/forumdisplay.php?fid=78)
+---- Thread: [OOC] Mindeközben a Vén Vaddisznóban... (/showthread.php?tid=161)



RE: Mindeközben a Vén Vaddisznóban... - Konyak - 02-18-2018

Pentekig Pecsen leszek, elvileg tudok majd postolni hetkozben


RE: Mindeközben a Vén Vaddisznóban... - Konyak - 02-24-2018

http://paizo.com/threads/rzs2q9se?Readied-action-plus-Attack-of-Opportunity-FAQ


Mindeközben a Vén Vaddisznóban... - DM Surranó - 02-25-2018

Hát ez eléggé 100% konszenzus, szóval lehet Konyaknak is AOO. Ha megvan, akkor nem megint ki a spell vsz. (Retro)

Mondjuk azt a részt majd elolvasom, hogy az aoo közben és nem előtte jön.

Az a benyomásom lett, hogy az "előtte" nem azt jelenti, hogy kezdete előtt, hanem befejezte előtt. Így lehet, hogy a hivatalosan nulla hosszú spellcasting megszakadhat "középen ".

Tapatalkkal küldve az én ALE-L21 eszközömről


RE: Mindeközben a Vén Vaddisznóban... - Konyak - 02-26-2018

-1 NPC +XP



RE: Mindeközben a Vén Vaddisznóban... - DM Surranó - 02-26-2018

-1 Pc és még kevesebb felé kell osztani Tongue



RE: Mindeközben a Vén Vaddisznóban... - Konyak - 03-09-2018

Dobunk kezdemenyezot, azt majd kiderul mi fog tortenni. Combaton kivul nincs ready. Ha az egyik fel meglepodik akkor kvazi az a ready a masik felnek (suprise round). Konyak erre szamitot, hogy valahogy varazsol a druida. Most is ezt probalja tenni, csak nem kell hozza neki semmi se es nem is provokal AOO-t.

Ket cowboy nez egymassal farkas szemet azt az gyoz aki gyorsabban kihuzza a pisztolyt es lo.

http://paizo.com/threads/rzs2qkmz?Readying-an-action-outside-of-combat


Mindeközben a Vén Vaddisznóban... - DM Surranó - 03-10-2018

Ezzel most nem értem, mit akarsz mondani. Ahogy én látom: mivel van nature tanulmányod, halhattál wild shape-ről, és rájöhetsz, hogy ez a druida lehet és nem egy ártatlan jószág. De ha nem, akkor szerintem az attack megszakad, mert te a druidát akartad kiütni, és legjobb tudásod szerint már nincs ott, hanem vmi más van ott a helyén (instant helycsere, nem is rossz ötlet). Lehetne cizellálni, hogy az altató vsz fejre ment, az meg hirtelen eltűnt, stb.

Az init akkor számít, ha nincs meg a knowledge check (na jó, legyen csak dc15)

Egyébként B jobban is taktikázhatott volna, ha tudja, hogy csak nonlethal. Nagyon egyébként le van tápolva a WS 3.5höz képest, az meg 2e-hez képest, igaz, a szintje is egyre lejjebb jött. (2e-ben gyógyult volna egy rakás hpt is)

Tapatalkkal küldve az én ALE-L21 eszközömről


RE: Mindeközben a Vén Vaddisznóban... - Fuzz - 03-10-2018

Sztem csak annyit akart mondani Konyak, hogy nem combatban nincs ready, s ebben igaza van, az jön előbb akinek az initje jobb. Ezt már többször beszéltük.


RE: Mindeközben a Vén Vaddisznóban... - DM Surranó - 03-10-2018

mármint a cowboy-os példában? hogy ha combat-on kívül lenne ready, akkor a cowboy-os példa paradox lenne?
tehát szerintetek a helyes az, hogy mivel (explicit jelezve DM felé) ketten mondták, hogy "ha X izél, akkor én bizélek", ezért init, és ők ketten vesznek részt a meglepi körben? (Fuzz nem mondott ilyet, tehát ő eleve "meglepett")
vagy azt mondjátok, hogy nincs meglepi kör?
mert akkor erre azt mondom, hogy amikor feltérdelt, akkor elkezdődött a csata, vagy amikor bárkinek is fegyvert látott a kezében, akkor, és onnan körönként figyelt, ti meg körönként nem csináltatok semmit, csak dumáltatok meg ilyenek. Mindegy, mennyi az initje, ha minden körben megújította a ready-t.
Vagy egyszerűsítsük le a képletet és vegyük úgy, hogy ha Konyaknak nincs meg a nature check, akkor meglepődött, a wild shape a meglepi kör, és az attack, amit elindított, az már az első kör lesz.
Egyébként komolyan coup de grace-re számítottam, ami full round action, és az még szebb, mert mire lecsapna, már mozgott is egyet Smile (tényleg, full round action végrehajtása közben nem hajthatsz végre AOO-t sem, ha jól sejtem)
Ha nem lenne dt, akkor meg átváltozás után 5ft balra, és akkor azért hiúsul meg a támadás, mert out of reach. Smile

szóval igen, modellezés-beli probléma. Konyak valami olyat mondott, hogy "ha varázsolni próbál, leütöm", de nem varázsolt, semmi jele nem volt, csak megtörtént. Ezért se arcana-t, hanem nature-t mondtam. Arcana is lehetett volna (spell effect already in place), de szerintem spellcraft pl nem mert nem "spell being cast". (azt a komponenseiről ismered meg maximum, de egy still-silent-nincsmati spellt meg lehet spellcrafttal ismerni?)

Konkrétan egyébként az volt Bélák terve, hogy ha bárki támad, akkor átváltozik, és a meglepetés erejét próbálja a hasznára fordítani. persze úgyse jön be neki, tuti lecsapjátok, úgyhogy meddő a vita, de ez volt az elmélete. Mivel elszúrtam anno, hogy lett volna Sharwynnak még egy counterspellje (nb. ami bejött volna...), ez most ajándék nektek Smile

Különben sokáig gondolkoztam azon, hogy mi legyen, főleg a letápolt wild shape miatt nagyon gyenge a választék: mindegy, hogy a célpontnak mennyi a dex-e, natural armor-ja, vagy bármije, effektíve csak két dolog számít: méret (+1 össz AC) és sebesség, de a fly speed maximálva van 30ft average-ben. Egy sast így bármikor utolértetek volna, a kanyarokban sokat veszít, mert nem kapja meg a fly rank-okat és racial bónuszt, ezt ő is tudta. A burrow is kiesett, különben borz lett volna. Maradt valami, ami kicsi és gyors, és asszem két ilyen volt, a másik a velociraptor, amit azér nemán Smile (különben meg fogtam springbok bundát, meg kóstoltam springbok carpaccio-t, úgyhogy egyébként is elfogult vagyok). Szerintetek a sas jobb lett volna?

Ja és még egy kérdés. Remélem, az nem vérlázító feltételezés, hogy az antilopról földre hullott a kötél is.


RE: Mindeközben a Vén Vaddisznóban... - Fuzz - 03-10-2018

Első pár mondatot elolvastam, meg az utolsót, a többit majd később, hogy ne befolyásoljon. Smile
Egyértelműen nincs meglepi kör, hiszen mindenki aware. Persze DM-nek mindig igaza van, ezt is tudja mindenki, s mindig az van amit mond.
Erre való lenne az init, hogy eldöntse ki a gyorsabb, ha valami olyasmi történik ami előidézheti egy csata kezdetét, ezt többször átrágtuk már, de kivételek mindig vannak, s lesznek Smile
Ha az átalakulás nem olyan ami észrevehető előre, nincs semmi varázsszó, mozdulat, varázslás, stb, hanem csak megtörtént egy pillanat alatt, akkor lehet úgy venni, hogy ez megtörtént, s ez az első kör kiváltó oka. Ha mondjuk 1 round, vagy folyamatos az átváltozás, akkor látható, hogy valami "történik", ha nem is tudja senki, hogy mi, s erre reagál az init.

...

Nem hiszem, hogy bármi is vérlázító lenne, patkányt vártam, de gondolom azt még nem tud. Druidát még nem játszottam, s nem ismerem pontosan mikortól tud ilyet, s nem néztem utána, de erre számítani lehetett, ha tud, akkor használni fogja.