RPG Addicts | We Know You're Hooked
[OOC] Mindeközben a Vén Vaddisznóban... - Printable Version

+- RPG Addicts | We Know You're Hooked (https://forums.rpgaddicts.com)
+-- Forum: Admin Discussions (https://forums.rpgaddicts.com/forumdisplay.php?fid=32)
+--- Forum: Archive (https://forums.rpgaddicts.com/forumdisplay.php?fid=123)
+---- Forum: Tölgybuckai kalandok (DM Surranó) (https://forums.rpgaddicts.com/forumdisplay.php?fid=78)
+---- Thread: [OOC] Mindeközben a Vén Vaddisznóban... (/showthread.php?tid=161)



RE: Mindeközben a Vén Vaddisznóban... - Fuzz - 01-11-2018

(01-11-2018, 09:52 AM)DM Surranó Wrote: nem, de már nincs, aki kerteljen.

Még él, akár szabadon is engedhetjük, ha meggyőz minket, hogy ő a jófiú Smile
Vagy  ha eleget fizet Smile


RE: Mindeközben a Vén Vaddisznóban... - DM Surranó - 01-11-2018

Úgy értettem, hogy mindenki őszinte, senki se kertel. Vagy nem így van? Smile


RE: Mindeközben a Vén Vaddisznóban... - Fuzz - 01-11-2018

Hűha a /dev/null-ba megy a folytatás? Smile


RE: Mindeközben a Vén Vaddisznóban... - DM Surranó - 01-11-2018

Kérem a kincsesláda posztok szerzőit, hogy kövessék nyomon, melyik kincs hol van. Lehet egy "közös", csak akkor legyen meg, hogy a "közös" részt ki cipeli. A pénzről feltehetjük, hogy mindenkinél a saját része van
Például ha jól tudom:
Vadász fészke:
- Bugbear: morningstar +1*, scale mail, -> Arkus
- 6 javelins (egy tegezben), -> Dyrra
- backpack, waterskin, bedroll, sack, prot from fire potion* -> ???, 165sp, 10gp
- Fészkek: 49sp, 46gp
- Fegyveres paletta: két dárda, -> egy Arkus
- hat gerely (egy tegezben) -> ez szerintem a fönti duplicate-je
- egy hosszú kard -> ???
- és egy másfélkezes kard. -> Dyrra

Igen, ezzel arra célzok, hogy amit nem raktatok el (nincs senki karlapján, és itt sincs megjelölve), azt ott hagytátok Smile )


RE: Mindeközben a Vén Vaddisznóban... - Fuzz - 01-11-2018

Gábriel pedig lélekszakadva repül a nyugati ajtóhoz, és onnan rikácsolja:
- Valaki jön és üvölt!

Khm, de eleve ott lapult a folyosón, az ajtóban, vagy rosszul emlékszem?

Kincsesládát megnézem, sztem most nagy része itt van a táborban lepakolva. A fegyókat Konyak, Dyrra, Arkus cipelte eddig, Eric meg a zsákos cuccokat, pl. pénz. Persze mostmár több minden van, majd be kell osztani, de a vadásztól nyilván elhoztunk mindent. Az apróbbakat már korábban bejeöltem amit sztem Fuzz is elbírt, s tud esetleg használni.

De jelölök sztem mindent, aztán majd átnézitek.


RE: Mindeközben a Vén Vaddisznóban... - Fuzz - 01-11-2018

Vagy felkészült vadász volt és volt neki tartalék tegeze javelinekkel, mint fegyóból is volt pár tartaléka

Updateltem sztem, még átfutom. A dárdák lehet ott maradtak, de többi sztem nem. Eric meg Dyrra gondolom fogolykisérethez nem vitt minden cuccot-zsákot, hogy minél gyorsabban haladjanak.

Arkusnak volt pajzsa? Gondolom a szerzett fapajzsot használja, ha nem volt.


RE: Mindeközben a Vén Vaddisznóban... - DM Surranó - 01-11-2018

Megnéztem a jegyzeteimet, tényleg kétszer hat javelin volt...
Arkus többnyire nem használ fapajzsot, mert longspeart használ, a bé változatához (a vadász mágikus csatacsillaga) valami pajzsa logikus, hogy van valahonnét, ez lehetett a kertész fapajzsa.
Kaszából Konyaknak asszem eleve volt egy, a kertészével már kettő... hol hordja? Smile ***
Arkusnak nem kell még egy csatacsillag, de épp vihette. Valószínűbb, hogy akkor már Konyaknál vagy Dyrránál lehetett "tartalék" tompa fegyó gyanánt.
Pelor szimbólumát akár a Pelor-pap is vihetné. Smile



*** AD&D-ben volt asszem valami bulky items optional rule, ami azért elég ősi, meg starfinder-ben van bulk system, de az is kb úgy jönne ki, hogy egy meztelen Konyak vihet magával tíz kaszát vagy száz hosszú kardot, és akkor még unencumbered, szóval... D&D 5-ben esetleg?
Szigorúan "fillérre" kiszámolt szabály helyett inkább azt mondanám, hogy ha szerintem ez már azért sok, akkor szólok, hogy szerintem ez milyen load. A két kaszát jól összekötözve jól felszerelve egy nagy hátizsákra még el tudom fogadni.


RE: Mindeközben a Vén Vaddisznóban... - Fuzz - 01-11-2018

Módosítom, eddig nem igazán törődtem vele, hogy a nagyoknak milyen fegyvere van és milyen nagy fegyó van kivéve a mágikus. Kicsikből sajnos javelinon kivul nem volt mas.

Belákéval már három kaszája is van akkor Smile

Tényleg neki van saját? Erkinek? Vagy az a gobbóknál van? Mert akkor megkaphatja, de minek neki ketto? Smile Fuzznak meg disguisehoz meg jol johet ki tudja mikor kell majd a jovoben Pelor papnak oltozni Smile

Roll20-n Arkus, h kerult olyan messzire?


RE: Mindeközben a Vén Vaddisznóban... - DM Surranó - 01-11-2018

Erki szent szimbólumára nem emlékszem, hogy megvan-e az eredeti, szerintem nincs, ezért sem árt, ha most lesz neki "hivatalosan" is Smile


RE: Mindeközben a Vén Vaddisznóban... - Fuzz - 01-12-2018

Arkus sokkal előbb meghallotta a kiáltozást, mint Gábriel? Vagy, hogy ért olyan gyorsan oda fel? Neki is át kellett menni ugyanazon a DT területen, mint Konyaknak és Fuzznak, nem? Egyedül Gábriel állt kint a folyosón tudomásom szerint.