RPG Addicts | We Know You're Hooked
[OOC] Mindeközben a Vén Vaddisznóban... - Printable Version

+- RPG Addicts | We Know You're Hooked (https://forums.rpgaddicts.com)
+-- Forum: Admin Discussions (https://forums.rpgaddicts.com/forumdisplay.php?fid=32)
+--- Forum: Archive (https://forums.rpgaddicts.com/forumdisplay.php?fid=123)
+---- Forum: Tölgybuckai kalandok (DM Surranó) (https://forums.rpgaddicts.com/forumdisplay.php?fid=78)
+---- Thread: [OOC] Mindeközben a Vén Vaddisznóban... (/showthread.php?tid=161)



RE: Mindeközben a Vén Vaddisznóban... - Fuzz - 12-18-2017

(12-18-2017, 08:59 AM)DM Surranó Wrote: oszt meddig tartana rákölteni egy pontot? te tudod, én úgy vagyok vele, hogy egy-két class skill pluszhárma meg 1d6 sneak attack kedvéért nem éri meg beáldozni egy szintet, főleg nem egy spellcasternek, de tőlemoszt.... csak készülj fel rá, hogy Szabi kifiléz, ha elhülyéskeded a karakterfejlődést Smile

De ennek a karinak pont az a lényege, hogy nem elég bölcs, mindenbe igyekszik belekóstolni kicsit, amihez éppen kedve van.


RE: Mindeközben a Vén Vaddisznóban... - DM Surranó - 12-18-2017

most tisztázzuk: ennek a karinak (IC), vagy a játékosnak ezzel a karival (OOC)?
A kari (IC) nem akar belekóstolni egy... osztályba... meg akarja tanulni, hogy kell csapdát semlegesíteni, igen, ahhoz talál mentort, igen, az a mentor lehet, hogy beszervezi a helyi tolvajcéhhez... de még akkor se muszáj "osztályt" próbálni.

Pl volt nekem egy kém karim (nagyon táp volt, de sajnos meghalt a játék, mielőtt kibontakozhatott volna), szerinted mi(k) volt(ak) az osztálya(i)?
Meg volt egy varázstudó vándorom, akit hallomásból a legtápabbnak hittek a csapattársak és a DM is, ezért második szintről indította (aminek ő örült, mert eredetileg úgy volt, hogy mindenki első szintű lesz), míg mindenki mást harmadik szintről. Aztán kiderült, hogy még azonos szinten is ő lenne a leggyengébb a csapatban. Szerinted ő mi lehetett?
A szeretet istenének papja... milyen faj volt szerinted?


RE: Mindeközben a Vén Vaddisznóban... - DM Surranó - 12-18-2017

Fuzz emlékezetéről... Lehet, hogy Bélák tudna hathatósabb orvosságot Wink

Megkaptátok a pontos infót, és ha úgy gondoljátok, hogy a karakterek emlékeznek rá, hány évet mondott a kocsmáros kb egy héttel ezelőtt, amikor Bélák nevét először hallottátok, akkor íme...
Posted by: DM Surranó
On: 04-23-2015 07:47 PM

*- Már emlékszem* - bólint Caron, miközben besöpri a zsét. *- Tizenhárom éve volt. Egy zsémbes alak járt erre, hogy is hívták... Bélák. Fura név... Na mindegy. Az elsüllyedt erődről érdeklődött, és volt egy marha nagy levelibékája. Soha nem tért vissza.*



RE: Mindeközben a Vén Vaddisznóban... - Fuzz - 12-18-2017

(12-18-2017, 10:25 AM)DM Surranó Wrote: Fuzz emlékezetéről... Lehet, hogy Bélák tudna hathatósabb orvosságot Wink

Megkaptátok a pontos infót, és ha úgy gondoljátok, hogy a karakterek emlékeznek rá, hány évet mondott a kocsmáros kb egy héttel ezelőtt, amikor Bélák nevét először hallottátok, akkor íme...
Posted by: DM Surranó
On: 04-23-2015 07:47 PM

*- Már emlékszem* - bólint Caron, miközben besöpri a zsét. *- Tizenhárom éve volt. Egy zsémbes alak járt erre, hogy is hívták... Bélák. Fura név... Na mindegy. Az elsüllyedt erődről érdeklődött, és volt egy marha nagy levelibékája. Soha nem tért vissza.*

Honnan szedsz te ilyen postokat? Feltolhatnád ide is egy szálba Smile
Jé, már akkor tudtuk a nevét meg a békát, azt hittem a nevét is csak Erkitől tudjuk...

Egyébként nyilván lényegtelen, hogy 7 vagy 12 éve vagy több volt, ha nem dobta meg nem dobta meg, csak arra akartam rávilágítani, hogy a karik lehet többet tudnak mint mi, lásd fenti infók is. Persze bölcs karik gondolhatják is, hogy nem 1-2 év tenyésztette ki a fát és a gyülömcsöt, bár mágiával ki tudja.


RE: Mindeközben a Vén Vaddisznóban... - Fuzz - 12-18-2017

(12-18-2017, 10:05 AM)DM Surranó Wrote: most tisztázzuk: ennek a karinak (IC), vagy a játékosnak ezzel a karival (OOC)?
A kari (IC) nem akar belekóstolni egy... osztályba... meg akarja tanulni, hogy kell csapdát semlegesíteni, igen, ahhoz talál mentort, igen, az a mentor lehet, hogy beszervezi a helyi tolvajcéhhez... de még akkor se muszáj "osztályt" próbálni.

Mindkettő természetesen. Néha elveszel a részletekben, ha így nézed akkor a kari nem akart elve bárd sem lenni, csak a játékosa akarta, hogy bárd legyen anno Smile
De nyilván értetted mire céloztam, IC a kari bele akar kóstolni pár dologba, pontosabban belevágni, de mester híjján kontár marad. pl. látva, h Konyak milyen jó barbi, vagy éppen látva, h nem boldogulunk a zárakkal Laikus óta, az osonkodás úgyis jól áll neki, miért ne mehetne el rogue irányba, már próbálkozott is vele Laikus mw készletével, vagy épp megérzi magában az arcane energiát, s kijön belőle különféle formában.
Ha egyszerűbb, akkor vedd úgy, h a játékosnak ez a célja OOC a karival, egy Tanagaval vagy SG-vel nem csinálna ennyi felsleges multiclassolást, de Fuzznak sztem belefér, önmagában úgyis gyík főleg magasabb szinteken, de legalább sokrétűen lesz gyík, buffer karinak elmegy.


RE: Mindeközben a Vén Vaddisznóban... - DM Surranó - 12-18-2017

részemről rendben, csak biztos akartam lenni benne, hogy nincs mögötte "ésszerű" cél Smile
a posztokat a plothook tolta nekem szorgosan, amíg a host name probléma vagy más miatt abba nem maradt a digest-küldés.

EDIT: első fejezetet összeollóztam, formázatlanul válogatás nélkül 188 oldal (52ezer szó). Szépen összerakva nyilván sokkal kevesebb lesz.
Ki vállalja?
A formátumot és a pontos kritériumokat majd kidolgozzuk, pl:
- OOC infót lehetőleg külön gyűjteni
- Párbeszédek formázása, színezése egységes legyen
- A narratív részek nyelvtana ("én" -> "Laikus", "mi" -> "a csapat...") egységes legyen
- A redundanciák, editek, idézetek értelmesen legyenek kiszűrve
- Külön szekció a fejezeten belül minden helyszínváltás, és a párhuzamos helyszínek szépen ésszerűen legyenek összerakva, pl ha Fuzz elmegy boltba, Konyak meg kovácsolni, és felváltva posztolnak, akkor az eredményben 1 Fuzz és 1 Konyak blokk legyen
- Minden blokk elején legyen ott, hol van, mikor van, ki van ott.

(vagyis: a végeredmény legyen olyan, mint egy novella és/vagy egy színdarab)

EDIT2: A második fejezet "A hasadék" várhatóan hosszabb, mint az első, csak a levelek darabszáma alapján.
A harmadik fejezetből szerintem már csak az eleje van meg, a negyedik full hiányzik, az ötödik meg már itt van eleve, bár lehet, hogy épp a közepétől...


RE: Mindeközben a Vén Vaddisznóban... - Fuzz - 12-18-2017

Hűha, 188 oldal az első fejezet, s akkor még el sem indultunk kalandozni Smile
Egyelőre jó lesz sztem formázatlanul egy psotban (ha engedi postolni Smile), mert mire ezt megcsináljuk nyugdíjasok leszünk Smile Vagy majd akkor belevágunk...


RE: Mindeközben a Vén Vaddisznóban... - DM Surranó - 12-18-2017

na majd meglátom, 525 poszt volt eredetileg. És de, elkezdtétek a kalandozást, egész a hasadék széléig elértetek Smile


RE: Mindeközben a Vén Vaddisznóban... - Fuzz - 12-18-2017

Plain textben kuldte vagy html formazasok benne vannak a szovegben?
Ha elokeszited neki a terepet (thredeket mit hova), meg kuldesz par oldalt 10-20, akkor vegulis elkezdhetjuk szep lassan, h lassuk mivel van dolgunk.


RE: Mindeközben a Vén Vaddisznóban... - DM Surranó - 12-19-2017

Plain text némi metafotmázással pl csillag=bold, de quote, whisper is kiderül.
Nem feltétlenül szeretném fórum postként, lehet blog is v ilyesmi

Tapatalkkal küldve az én ALE-L21 eszközömről