RPG Addicts | We Know You're Hooked
[OOC] Mindeközben a Vén Vaddisznóban... - Printable Version

+- RPG Addicts | We Know You're Hooked (https://forums.rpgaddicts.com)
+-- Forum: Admin Discussions (https://forums.rpgaddicts.com/forumdisplay.php?fid=32)
+--- Forum: Archive (https://forums.rpgaddicts.com/forumdisplay.php?fid=123)
+---- Forum: Tölgybuckai kalandok (DM Surranó) (https://forums.rpgaddicts.com/forumdisplay.php?fid=78)
+---- Thread: [OOC] Mindeközben a Vén Vaddisznóban... (/showthread.php?tid=161)



RE: Mindeközben a Vén Vaddisznóban... - Fuzz - 12-13-2017

(12-13-2017, 07:48 AM)DM Surranó Wrote: Közben megkerestem a jegyzeteimet a váltságdíjról. Helyesen írtam, nincs ennél a három személynél, legalábbis a zsebükben nem volt.

Sem a zsákjukban. Van zsákjukban minden jó, piros (mérgezett) alma, mogyoró, de váltságdíj nincs. Smile


RE: Mindeközben a Vén Vaddisznóban... - DM Surranó - 12-13-2017

a "de" szót rakd a "piros" szó elé, és megvagyunk.


RE: Mindeközben a Vén Vaddisznóban... - Fuzz - 12-13-2017

(12-12-2017, 07:29 PM)Eric Thunderfist Wrote: OOC: Nem emléxem, ki volt sir Braford. A nevére igen, de arra nem, hogy tölgybuckai vagy olyan kalandozó volt mint mi. Ha kalandozó, akkor el lehet itt is temetni, de ha tölgybuckai, akkor a holtestét vissza akarja Eric vinni a városba.

Ő volt a hírhedt lovag, aki idejött a faluba, s kalandozókat keresett, hogy lemenjenek vele a régi erődbe. Elméletileg senki nem tud semmi mást róla, legalábbis amit Fuzz dimpláciával megtudott anno, más nem derült ki. Csatlakozott hozzá a ranger, akit megtaláltunk, gyűrűje Karakas, őt sem ismerte senki a faluban, őt eltemettük a patkányos résznél. A két Hucrele tesó is csatlakozott hozzá, nekik a gyűrűjét kérte a H asszonyság, h vigyük vissza, de gondolom nem baj, ha élve visszük legalább egyiket, másikat meg még meg kellene találni.
Szóval, lényeg, hogy a lovag sztem eltemethető itt, mivel nincs senkije a városban. Úgy emlékszem nem derült ki, hogy miért akart lejönni, de már azzal a szándékkal jött ide, nem pedig itt bízták meg, h menjen a gobbók és alma cuccos után.


RE: Mindeközben a Vén Vaddisznóban... - DM Surranó - 12-13-2017

Kábé pont így van.


RE: Mindeközben a Vén Vaddisznóban... - DM Surranó - 12-13-2017

Az eidolon link döntésem hátteréről:

Az eidolon link egyrészt általános kommunikációt említ, amit lehetne úgy érteni, hogy mindenre jó, de utána egy explicit használatot említ, ami ha benne van a "mindenben", akkor ugye minek, ergo úgy is értelmezhető, hogy pont erre jó, semmi másra:
Quote:A summoner and his eidolon share a mental link allows for communication across any distance (as long as they are on the same plane). This communication is a free action, allowing the summoner to give orders to his eidolon at any time.
Szerintem a második mondat pontosan azt mondja meg, hogy "this communication" mire jó.

Hogy lássam, mennyire van ez pariban a hasonló jószágokkal, kis összehasonlítást tettem:

Eidolon:
- any distance (within plane)
- bármilyen nyelven beszélhet
- méreténél fogva alkalmas harcra vagy akár hátasnak is.

Wizard's (Witch's) familiar (arcane bond):
Quote:Empathic Link (Su): The master has an empathic link with his familiar to a 1 mile distance. The master can communicate empathically with the familiar, but cannot see through its eyes. Because of the link’s limited nature, only general emotions can be shared. The master has the same connection to an item or place that his familiar does.
- 1 mile distance
- only general emotions
- és a famulus nem alkalmas igazán harcra.

Druid's (ranger's) animal companion (nature / hunter's bond):
Quote:A druid can handle her animal companion as a free action, or push it as a move action, even if she doesn’t have any ranks in the Handle Animal skill.
- Nem kommunikáció, hanem irányítás (állatként lehet vele kommunikálni)
- természetesen alkalmas harcra, hátasnak, a ranger-é még a ranger favored bónuszait is megkapja.

Paladin's steed: (divine bond)
- Majdnem mint az animal companion, állatként lehet vele kommunikálni.
- kicsit talán erősebb, de főleg hátas, kevésbé harcos.

Szóval az eidolon mindhárom tulajdonsága ugyanolyan vagy erősebb, mint a famulusok és állati társak esetén, kivéve az 1 mérföldnyi érzelmi feedback-et, amit szerintem remekül ellensúlyoz a telepatikus utasítás és így a tetszőleges oda-vissza kommunikáció nélkül is bőven a legerősebb az összes közül.

Szerintetek?


RE: Mindeközben a Vén Vaddisznóban... - Fuzz - 12-13-2017

A any distance (within plane) érdekes egyébként, mert 100ft-nél messzebb nem nagyon érdemes engedni, 10.000 lábnál meg már el is tűnik.


RE: Mindeközben a Vén Vaddisznóban... - DM Surranó - 12-13-2017

Szerintem annyira nem érdekes: ha visszamegy az otthonába, akkor ugye nincs ugyanazon a létsíkon.
Érdekesebb, hogy mi van, ha te az ő létsíkján vagy ("returned to its home plane", vagyis marad, ahol van?)
Még érdekesebb, hogy erre felhívtad a figyelmemet, majd szem előtt tartom. (most milyen messze is van? ;P )

Mellesleg: 10,000 feet = 1.89 miles, szóval még ez is üti a wizard 1 mérföldjét.


RE: Mindeközben a Vén Vaddisznóban... - Fuzz - 12-13-2017

De érdekes, mert any distance nem igaz mivel max 10000ft lehet az egy síkon belül. Smile

kb. 85 lábon, én is szem előtt tartom, h 100-n belülü legyen, ezért is mondtam mindig, hogy 50, 75 láb, stb milyen messzire menjen kb.

Természetesen elfogadom a döntésed, de nem értek egyet a szövegértelmezéssel. Sad

A wizard spelljei meg ütik a summoner spelljeit Smile Sztem nem lehet egy az egyben hasonlítgani őket, mert az feltételezné, hogy a karik mind egyenértékűek minden másban. Pedig nem. De egy full summoner sztm is elég táp, jelen esetben nem lesz az, mert csak 1 szintnyi van, ezért lett inkább csak felderítő, egy fullos summonernél már természetesen később is szépen harcol.
Szabi te mint DM találkoztál már vele HT-nál, neked mi a tapasztalatod Eidolonnal működéssel?

Node, ne akadjunk le ezen, irány előre.


RE: Mindeközben a Vén Vaddisznóban... - Konyak - 12-13-2017

Szerintem azert van ott az a masodik mondta, hogy kihagsulyozza, hogy free action a parancs adas. Ezzel kvazi egyszerusiti is a jatekot, nem kell kijatszani, hogy mit mond az eidolonjanak, az azt teszi es monjda amit a summoner akar. Az eidolon koreben is ugye kolthet el free action-t a summoner.

Az eidolon sokkal inkabb alap cucca a summonernek, mint a famulus a wiznek, ...
Ugye a wiz full caster a summoner meg 2/3-os, valamint sokkal jobban epit az eidolon-ra mint barmely masik a sajat "allatkajara".

Amugy vannak vicces szopatoi is:
"If the summoner is unconscious, asleep, or killed, his eidolon is immediately banished."

"The eidolon also bears a glowing rune that is identical to a rune that appears on the summoner’s forehead as long as the eidolon is summoned. While this rune can be hidden through mundane means, it cannot be concealed through magic that changes appearance, such as alter self or polymorph (although invisibility does conceal it as long as the spell lasts)."

Hael-tol fuggetlen keresztbe postoltunk. Big Grin


RE: Mindeközben a Vén Vaddisznóban... - DM Surranó - 12-13-2017

a free action az mindig free action, és kommunikálni mindig lehet. Akkor lenne ennek az érvnek bármi alapja, ha ott lenne valami olyan, hogy "egyébként std action", vagy hogy "koncentrációt igényel, kivéve ezt az esetet". Mint ahogy később a nemtommelyik summoner szinten már std action-ként használhatja az eidolon érzékszerveit (látni free action, de ez egyfajta koncentráció, már std action)

Szerintem a summoner alap cucca nem az eidolon, hanem a sumo, ahogy a wizardnak a spellek. Legalábbis ha táp szempontból nézzük. Szerepjátékos szempontból meg az eidolon. Hogy 2/3-os caster, azt azért nem vésném így kőbe, ha a sumo-t figyelembe veszed.
Wiz/Sum összehasonlítás 18-as int/cha bónusszal:
1. szint: 2 vs 9
3. szint: 3/2 vs 4/7
5. szint: 4/3/2 vs 5/3/7
...
17. szint: 5/5/5/5/4/4/3/2/1 vs 6/6/6/5/4/2/0/0/7

hasonló a sorc vs sum:
1. szint: 4 vs 9
4. szint: 7/4 vs 4/9
6. szint: 7/6/4 vs 5/4/7
...
18. szint: 7/7/7/7/6/6/6/5/3 vs 6/6/6/6/4/3/0/0/7

szerintem pariban vannak, még úgy is, hogy egynél több summon egyszerre nem lehet aktív (ha van, akkor viszont percekig, nem körökig, ami persze főleg alacsony szinten jön jól).
ja... és azok a hatodik szintű spellek a wiz listán nyolcadikok (pl antipathy, sympathy, charm monster mass, sumo viii). Hasonlóan az alacsonyabb spellek között is van jócskán, ami lejjebb szerepel sumónál, mint wiznél (pl true seeing, wall of iron... csak találomra néztem vagy tíz spellt, és MIND ilyen volt)