RPG Addicts | We Know You're Hooked
[OOC] Mindeközben a Vén Vaddisznóban... - Printable Version

+- RPG Addicts | We Know You're Hooked (https://forums.rpgaddicts.com)
+-- Forum: Admin Discussions (https://forums.rpgaddicts.com/forumdisplay.php?fid=32)
+--- Forum: Archive (https://forums.rpgaddicts.com/forumdisplay.php?fid=123)
+---- Forum: Tölgybuckai kalandok (DM Surranó) (https://forums.rpgaddicts.com/forumdisplay.php?fid=78)
+---- Thread: [OOC] Mindeközben a Vén Vaddisznóban... (/showthread.php?tid=161)



RE: Mindeközben a Vén Vaddisznóban... - Konyak - 12-11-2017

Gáborra ma beszéltem a standard casting => counterspell => AoO ügyben akkor azt mondta, h nem használta ki ezt az info-t, hanem ez volt a modulban leírva. Valszeg akkor a fegyvertörés is meg volt szabva.


RE: Mindeközben a Vén Vaddisznóban... - DM Surranó - 12-11-2017

A "DM feltételezte" részt kikérem magamnak, én nem metagame-elek. Előre tudtam, hogy Sharwyn taktikája "counterspell any possible harmfull attack on Belak", és előre tudtam, hogy mi van az ő könyvében, és végiggondoltam, hogy Sharwyn szerint mik a legnépszerűbb spellek, amiket ő counterelni akar (volt sleepje is pl, de belátta, hogy nem azzal jön, aki idáig eljut).

És igen, a lovagnak meg ez volt a taktikája. Nem 2-es IQ-jú "üssed k*cs*g", hanem jó oka volt rá. (egy ütéssel nehéz leszedni egy ellent, de a kardját eltörni simán... ha nem vagy peches)

Na majd meglátjátok, mennyi infót tudtok még összekaparni Smile


RE: Mindeközben a Vén Vaddisznóban... - Fuzz - 12-11-2017

Akkor pardon, bár nem gondoltam, hogy metagaming, csak annyira örültél egy counterspellnek, hogy azt hittem nem tudtál ellenállni Smile De ha meg volt írva, akkor nincs miről beszélni. Akkor mindketten a néma testőr funkcióját látták el.


RE: Mindeközben a Vén Vaddisznóban... - DM Surranó - 12-12-2017

Igen, kábé néma testőrök. A counterspellt meg a sundert is ritkán használjuk (mert kábé annyira hasznosak Smile ), pedig szerintem tök jó színt ad a játéknak.
A nonlethal damage gyógyulásáról: valóban óraszor szint, szóval a csaj ájult, de akkor már elolvastam rendesen, és találtam egy új dolgot, ami talán már régebben előjött, de most nem:
- amit tudtunk mind (remélem), hogy ha a nonlethal eléri az AKT hp-t, akkor tántorog (erről mindig Wong Fei-Hung jut eszembe), ha túlüti, akkor elájul.
- ha viszont túlüti a MAX hp-t, akkor átmegy lethal-ba: "If a creature’s nonlethal damage is equal to his total maximum hit points (not his current hit points), all further nonlethal damage is treated as lethal damage" (nb. regenerálódó lényekre másképp érvényes)
Szóval a csajszi most jó sok lethalban van, de még mindig pozitívban lesz, ha a nonlethal elmúlik..

Ezzel szemben Sir Braford hp-je 2/14 volt, amikor kapott 27 sebzést. Csak belegondoltam, hogy ha az a 27 nonlethal,, akkor abból 13 lethal lesz, és úgy is megmurdél. Persze ha Dyrra nonlethalt üt, akkor azt -4-gyel teszi, és akkor nem lett volna krit, de ha a nagymamámnak kereke lett volna, ugye.

Ennek kapcsán két érdekes kérdés:
1. Ha nonlethal miatt eszméletlen, akkor ugye nem dying? szerintem igen.
2. Ha a nonlethal sebzés egy ütésből túl sok (mint Sharwyn esetében, ill. lett volna Brafordnál is), akkor már az a sebzés is kettéoszlik lethal és nonlethal részre, vagy csak a köv sebzés fog már lethalba menni? Szerintem kettéoszlik.

Konyak "ne árts" szemlélete alapján 1=igen, 2=nem Smile


RE: Mindeközben a Vén Vaddisznóban... - Konyak - 12-12-2017

Igen en ezt tudtam. 1. igen 2. igen


RE: Mindeközben a Vén Vaddisznóban... - Fuzz - 12-12-2017

PF-ben akkor arcanaval es spellcrafttal is lehet identifyolni detect magic kozben jol ertem? Annyi a kulonbseg, h spellcraft check ismetelheto arcanaval meg vagy egybol tudod vagy nem es utobbival csak aurat mond meg mig spellcraft mindent?

Eddig azt hittem arcana csak atlanos arcane ismeretekkel szolgal, persze ha valami hires-neves, vagy tipikus arcane targy akkor felismerheted egybol az altalad eddig megszerzett ismeretk alapjan.
3.5-ben is volt ez vagy PF ujitas?


RE: Mindeközben a Vén Vaddisznóban... - DM Surranó - 12-12-2017

nem,
detect magic mondja meg az aura erősségét.
arcana DC15+SPELL level (vagy CL/2, ha nem spell) megmondja az iskolát
spellcraft DC15+CASTER level azonosítja a varázstárgyat.

azt, hogy "nem spell" szerintem úgy kell érteni, hogy ha van egy CL9 magic missile wand-od, akkor az arcana DC16 ("evocation"), de spellcraft DC24 ("wand of magic missile, command word = xxx").
abban nem vagyok biztos, hogy a command word megy-e detect magic + spellcrafttal, mert az identify spell említi csak.

IC úgy veszem, hogy egyedi színe (vakok kedvéért: szaga, rezgése, íze...) van minden mágikus aurának, iskolától függően, amit vagy felismersz, vagy nem. Aki jobban ért az arcanához, az jobban észreveszi ezeket az árnyalatnyi különbségeket (mondjuk RGB-ben vagy HSV-ben a kéktől mindegyik iskola max 1-2 %-kal tér el komponensenként, pl evocation, illusion, stb.).
A spellcrafttal egyéb, még kifinomultabb sajátságokat is felfedezel, a tárgy természetéből, az aura alakjából, vésetekből, a csillagok állásából következtetsz a pontos hatásra.


RE: Mindeközben a Vén Vaddisznóban... - Fuzz - 12-12-2017

Ja, oke, DT-nel van leirva, valamiert csak SC remlett harmadik korre, KA nem.

3rd Round: The strength and location of each aura. If the items or creatures bearing the auras are in line of sight, you can make Knowledge (arcana) skill checks to determine the school of magic involved in each. (Make one check per aura: DC 15 + spell level, or 15 + 1/2 caster level for a nonspell effect.) If the aura emanates from a magic item, you can attempt to identify its properties (see Spellcraft).


RE: Mindeközben a Vén Vaddisznóban... - Eric Thunderfist - 12-12-2017

(12-12-2017, 07:19 AM)DM Surranó Wrote: Ennek kapcsán két érdekes kérdés:
1. Ha nonlethal miatt eszméletlen, akkor ugye nem dying? szerintem igen.
2. Ha a nonlethal sebzés egy ütésből túl sok (mint Sharwyn esetében, ill. lett volna Brafordnál is), akkor már az a sebzés is kettéoszlik lethal és nonlethal részre, vagy csak a köv sebzés fog már lethalba menni? Szerintem kettéoszlik.

Konyak "ne árts" szemlélete alapján 1=igen, 2=nem Smile
Szerintem:
1. Ha nonlethal nélkül pluszban lenne, akkor nem haldoklik. Ha nonlethal nélkül is mínuszban lenne, akkor haldoklik. Elvégre a nonlethal nem sebet ejt rajta, hanem az agyát kapcsolja ki. Ha addig vérzett, akkor nem tud odafigyelni a sebére és elvérzik. Viszont ha nem vérzett ugyan, még lehet olyan sérülése, amit eszméletlenül nem tud kontrollálni és emiatt meghal... Szóval nem egyértelmű nekem se, de inkább arra hajlok, amit az első mondatban írtam.
2. Amikor eléri az össz sebzése a max HP-t akkor a maradék kapandó nonlethal lethal lesz ==> szerintem már abból a nonlethal sebzésből, amitől besokall, lehet lethal egy része.


RE: Mindeközben a Vén Vaddisznóban... - DM Surranó - 12-13-2017

Közben megkerestem a jegyzeteimet a váltságdíjról. Helyesen írtam, nincs ennél a három személynél, legalábbis a zsebükben nem volt.