RPG Addicts | We Know You're Hooked
[OOC] Mindeközben a Vén Vaddisznóban... - Printable Version

+- RPG Addicts | We Know You're Hooked (https://forums.rpgaddicts.com)
+-- Forum: Admin Discussions (https://forums.rpgaddicts.com/forumdisplay.php?fid=32)
+--- Forum: Archive (https://forums.rpgaddicts.com/forumdisplay.php?fid=123)
+---- Forum: Tölgybuckai kalandok (DM Surranó) (https://forums.rpgaddicts.com/forumdisplay.php?fid=78)
+---- Thread: [OOC] Mindeközben a Vén Vaddisznóban... (/showthread.php?tid=161)



RE: Mindeközben a Vén Vaddisznóban... - DM Surranó - 12-06-2017

K1: readied action részeként, pl move: fegyver elő, std: ready for approach. Akkor léphet 5 lábat, hogy megüsse a közeledőt?

A páncélba nem gondoltam bele. Egy humán(?) varázsló szemében a humán előbb arcane varázsló, mint a puszta kezes törp. Ki tudja, lehet, hallott már mágusokról meg monkokról is, de tényleg nem bonyolítottam ennyire túl. Gábriel után Konyak jelent meg először a színen és onnantól rá figyelt. Ha Eric jelenik meg előbb, akkor elgondolkoztam volna.


RE: Mindeközben a Vén Vaddisznóban... - Konyak - 12-06-2017

szerintem ready keretein belul n lepsz, ha nem arra readyztel.


RE: Mindeközben a Vén Vaddisznóban... - DM Surranó - 12-06-2017

Jééé explicit le van írva, csak tudnunk kéne olvasni Smile

"You can take a 5-foot step as part of your readied action, but only if you don't otherwise move any distance during the round"


RE: Mindeközben a Vén Vaddisznóban... - Fuzz - 12-06-2017

Sőt, már használtuk is az 5ft stepet korábban ready esetén, igaz nem ilyen esetben, de más readied action esetén Smile


RE: Mindeközben a Vén Vaddisznóban... - Konyak - 12-06-2017

akkor OK


RE: Mindeközben a Vén Vaddisznóban... - DM Surranó - 12-08-2017

Nem tudok posztot mozgatni valamiért, de az ilyen bőbeszédű OOC és cseppet sem IC posztokat kérem az OOC thread(ek valamelyiké)be hajigálni. Most itt válaszolok:

valóban, elfelejtettem, hogy Erki is ismeri őket, most már nem retrózok, de akkor ő behúzta volna a féket, elvégre LG... nem mintha talált volna eddig, szóval Smile
Dyrra bastard sword-je a vadásztól van, azon kívül nem is tudom, mi van még neki, de bármilyen kétkezes (melee) fegyverrel jól érzi magát. (asszem a 2w combat style-nál nem megkötés, hogy kétkezes legyen, csak két kézre fogható, szóval akár egy csákány, egy hosszú kard, egy mágikus morning star...)


RE: Mindeközben a Vén Vaddisznóban... - Fuzz - 12-11-2017

Jaj, most látom, h a Versatile Performance nincs beírva a skillekhez, sztem MW összeomlás óta, mert mintha egyszer beírtam volna. Pótoltam.

Versatile Performance - Sing (Bluff, Sense Motive)


RE: Mindeközben a Vén Vaddisznóban... - DM Surranó - 12-11-2017

Remek, mw és roll20 is pótold lécci

Röviden összeírnám, hogy hogyan láttam ÉN ezt az encountert, csak úgy érdekesnek találtam.

Összefoglalásul:
- Bélák többször felszólított megállásra, de a csapat csak jött. Neki mondandója volt, de a csapat támadott.
- Bélák ezután sem sebzett meg senkit, kivéve az entangle okozta karcolásokat.
- Sir Braford végig fegyverre támadott, sosem húsra.
- Sharwyn csak ellenvarázslatot használt.
- A béka nem harapott, csak a nyelvével próbált birkózni
Ennek ellenére be lettek hentelve, fel lettek szabdalva, a véleményük és esetleges tudásuk meghallgatása nélkül.

Mindez persze belefér a jellemekbe, mert Fuzz és Konyak ilyen impulzív, ráadásul Konyak hiheti, hogy a cicáját épp itt ették meg desszertnek, és Eric is jól játszotta a visszafogott, igazságot szem előtt tartó "ítélőbíró" szerepét.

Aztán a sztori másik része, hogy rosszul taktikáztak a "helyiek":
- Az entangle sokkal hamarabb kellett volna, és Konyakot kár volt kihagyni belőle.
- Sharwyn tudta volna semlegesíteni a második color spray-t is
- Sir Braford kétszer támadott úgy, hogy ha nem fegyverre, hanem húsra megy, akkor kettészeli Dyrrát, aztán jöhettek volna a többiek.
- A béka birkózhatott volna a szájával is, akkor legalább sebez akkor is, ha nem kap el.

És persze nem kell részletezni, hogy milyen mázlija volt a bandának.
- Sharwyn és Bélák 60 és 80%-os mentőket rontott el, így az encounter 2/3-a oda.
- A béka többször 1-2 híján kapott el ezt vagy azt
- Sir Braford is 60%-os találati esélyt rontott el minden körben.

TI hogyan láttátok az eseményt? Smile


RE: Mindeközben a Vén Vaddisznóban... - Konyak - 12-11-2017

A bokrok támadtak, Belak valszeg minket is be akart szervezni a buliba mint az előzőeket, utána meg balszerencséje lett.
A kiscsaj elvileg pár óráig ki lesz ütve, óránként szintnyit (1-2 mert ügye telefonban elmondtad, h 3 spellje volt össz - vissz) nonleathal-t gyógyul.

Ha kirakja az entagle-kat előre akkor az nem túl baráti fogadtatás és fogy a rescource-a is (ha jól emlékszem tárgyból tolta.)

A táblás DND5-kben amit játszunk/tunk mindig csak gond volt a fogoly ejtéssel ezért ha a szituáció és a karakter engedi akkor ott úgy játszunk, hogy nem akarunk nyelvet fogni ha nem muszáj. A speak with dead igen jó vallató eszköz Big Grin


RE: Mindeközben a Vén Vaddisznóban... - Fuzz - 12-11-2017

Fuzz nem veti meg az osonkodást és rajtaütést, de persze a dimplomáciát sem, viszont most nem volt beszédes kedvében, ha már egyszer azt hitte sikerül lesből támadni. Úgy volt vele beszélgetni utána is lehet a foglyokkal is, lásd goblinok. Az embereket nem tervezte megölni, kettévágni, a lovaggal történt eset sajnálatos, dehát Dyrra szeret nagyot ütni. Bár sztem sejthette akár ő is, hogy kikről van szó, de IC az lett a vége, hogy közelről sm ismerte fel Hucrelet varázslónőt, így a beszélgetés helyett maradt, hogy előbb leüssük, aztán beszélgetünk. A CdG-t meg emberek ellen nem szívesen alkalmaz, ha nem muszáj feltétlen. Persze az elején nem lehetett tudni hogy sül el a dolog, volt, hogy sokkal kisebb ellenfelekkel is nagyobbat szívtunk. Szerencsénk volt.

Bár abban igaza van Konyaknak, h a foglyokkal mindig csak baj van, de van, hogy azt kivánja a helyzet.

Fuzz szeretett volna egy meglepetés akciót végrehajtani, de nem jött össze, félig meddig ígyis fel tudtak készülni, mert kiszúrták. De sztem IC azt úgy gondoljuk, hogy ő a főgonosz aki miatt jöttünk. Goblinjai, fácskái nem csak minket de a városiakat is fenyegették (lásd bestiák). Tehát a baráti fogadtatást csak jó sok mínusszal vennénk be. Főleg ha felismerjük a lovagékat, hogy átálltak, ha már egy lovag is átáll a gobbóvezér oldalára az több mint gyanús, hogy nem önszántából teszi. Persze tfh egy jó ügy érdekében, de akkor miért nem ő beszélt a magas karizmájával meggyőzhetett volna inkább minket, ehelyett csak harcos testőrt játszott.
Az viszont tényleg fura, hogy kifejezett támadó-sebzőt nem használtak, de lehet nem is volt rá lehetőségük, kivéve a lovagnak. Békát meg leírtad, h miért nem.

Sztem benne volt egy kis OOC infó is, azaz hogy a DM feltételezte, Konyak CP-vel fog nyomulni, s gondolta jó poén lesz counterspell (s be is jött), illetve a lovag esetében a fegyvertörés, ha bejön. Tehát nem vagyok benne biztos, hogy nem csak ennyin múlt ez a sebzés dolog. Sőt miután a druida és varázslónő elesett akkor sem prbólt minket meggyőzni a lovag, csak nyomatta a fegyvertörési kisérleteket, mintha erre az egy funkcióra lenne csak beprogramozva Smile

De majd kikérdezzük mindjárt a varázslónőt.