RPG Addicts | We Know You're Hooked
[OOC] Mindeközben a Vén Vaddisznóban... - Printable Version

+- RPG Addicts | We Know You're Hooked (https://forums.rpgaddicts.com)
+-- Forum: Admin Discussions (https://forums.rpgaddicts.com/forumdisplay.php?fid=32)
+--- Forum: Archive (https://forums.rpgaddicts.com/forumdisplay.php?fid=123)
+---- Forum: Tölgybuckai kalandok (DM Surranó) (https://forums.rpgaddicts.com/forumdisplay.php?fid=78)
+---- Thread: [OOC] Mindeközben a Vén Vaddisznóban... (/showthread.php?tid=161)



RE: Mindeközben a Vén Vaddisznóban... - Konyak - 06-29-2017

Bő 10 éve ügyes voltam és az új IDE HDD-men elhajtottam egy tüskét. A műszaki kolléga lekapta, kiegyenesítette és vissza rakta az elektronikát.

Adat mentésnél vegyél precízen ugyanolyan tipusú !!új!! HDD-t aztán megpróbálhatod, de mentés után ne használd többet a hibás HDD-t.
A hiba miatt áthelyezett szektorokat az elektronika tárolja. Ezért file szintű olvasásnál lehet, hogy nem mindent tudsz majd lementeni.


RE: Mindeközben a Vén Vaddisznóban... - DM Surranó - 06-30-2017

fontos: ugyanolyan típus alatt ugyanolyan széria (revision number, product number, model number... tudomisén) is értendő.
itt egy jó kép
http://www.samsung.com/uk/next/ssi/support/findmodelnumber/img/0112.jpg
a "rev A" nincs bekarikázva, de az is fontos, az SN szerintem minden darabnál más lesz kicsit


RE: Mindeközben a Vén Vaddisznóban... - DM Surranó - 08-09-2017

Pár ötlet Konyaknak, IC is kijátszhatunk egy taktikai megbeszélést, de itt is jó.

A megoldás szerintem a kiemelésben rejlik:

(08-08-2017, 03:02 PM)Konyak Wrote: Konyak kvazi hasznalhatatlan igy, ha kell elkiseri a csapatot, de tavolbol drukkolasnal sokkal tobbet nem tud tenni. Szoval reszerol 3 nap pihi.

Nem látom annyira elkeserítőnek a helyzetet, hogy megérje bevállalni a Fuzz (mármint játékos) által vázolt kockázatokat (hint: ne adj ötleteket a mesélőnek Wink bár ezek nekem is eszembe jutottak már az első pihenéskor).

Büntiből adódóan jelenleg a STR módosítód nettó -1, de azon már 8 óra intenzív care is segít.

1. Longbow erőfüggetlen, +3 attack, 1d8 / x3 sebzés, ez már több, mint Erki (asszem 1d4+1 ill 1d6+1)
2. Közelharcban enlarge + longsword: +1 attack (BAB 1 STR 1 size -1), 2d6+1 sebzés. (24 óra pihi után +2 attack 2d6+2, vagy két kézre 2d6+3) Ez már több, mint Arkus (1d8+2)
3. Erre rájön az arcane pool (2d6+4 = 11), és máris majdnem annyit sebzel, mint Dyrra (1d10+7 = 12,5)
4. Varázslatokkal jól állsz (jobban, mint Erki, és majdnem olyan jól, mint Arkus), hátulról a Vanish mehet akárkire, sebző cantrip-eket akár a közelharccal is tudod kombinálni. (bár nem tudom, ray-t lehet-e).
5. Minden ajtónyitás előtt (vagy legkésőbb csata első körében) mehet rád Guidance + Virtue az egyik paptól
6. Ha mégis háttérből osztod az észt, akkor ott a kezed ügyében a gyógyító pálca is, persze nem vész esetére, de mondjuk egy dying karaktert egyből stabilizál.

Igaz, nem sok, de megfordíthatja a csata sorsát egy plusz bevitt támadás, AOO, vagy spell... És akkor mégiscsak több, mint a hátulról drukkolás.

Másfelől nézve: az nagy előrelépés lenne, ha megkapnád a harmadik szintet? Egyetlen helyen írtam fel magamnak, hogy éles ("sorsfordító") helyzetben használtad az arcane pool-t, de szerintem tuti több volt. Ha összeszedsz pár post-ot (főleg a 7-8. fejezetből) az alábbiakról, akkor lehet, hogy meglesz a szint (ha kis híján is, akkor is megelőlegezem).
- Osztályból vagy fajból adódó képesség használata (skill, feat, spell, class feature, racial trait, más trait...), ami jelentősen megkönnyített egy helyzetet, főleg, ha a túlélés múlt rajta.
- OOC megjegyzés, ami jó irányba terelte a csapatot (taktikai tanácsadás, stb).
Ugyanez áll Ericre.
És ha mindhárman harmadik szintűek lesztek, akkor az NPC-k is, vagyis Arkus harmadik szintű pap, ami tudjuk, mit jelent...


RE: Mindeközben a Vén Vaddisznóban... - Fuzz - 08-09-2017

Na akkor nagyjából ugyanarra gondoltunk, csak IC írtam "rövidebben" Wink

Akár megyünk, akár maradunk kellene valami taktika, illetve valami visszavonulási terv, ahova esetleg nem jönnek utánunk. (Lehet a lávafírges kincs nélküli szoba jobb lenne, sztem arra nem járnak, a gobbók elmondása szerint sem főleg ha eltakarítjuk a nyomainkat azt hihetik elmentünk). Igaz ha mégis megtalálnak, ott be vagyunk beszorítva, itt meg van menekülési út az ismeretlenbe. A taktikát, tervezést meghagyom a bölcsebb kariknak, Fuzz majd inkább csak beleokoskodik, mint önjelölt vezető. Bár most épp még támogatja a pár órás pihit.


RE: Mindeközben a Vén Vaddisznóban... - Konyak - 08-09-2017

(08-09-2017, 06:59 AM)DM Surranó Wrote: Pár ötlet Konyaknak, IC is kijátszhatunk egy taktikai megbeszélést, de itt is jó.

A megoldás szerintem a kiemelésben rejlik:

(08-08-2017, 03:02 PM)Konyak Wrote: Konyak kvazi hasznalhatatlan igy, ha kell elkiseri a csapatot, de tavolbol drukkolasnal sokkal tobbet nem tud tenni. Szoval reszerol 3 nap pihi.

Nem látom annyira elkeserítőnek a helyzetet, hogy megérje bevállalni a Fuzz (mármint játékos) által vázolt kockázatokat (hint: ne adj ötleteket a mesélőnek Wink bár ezek nekem is eszembe jutottak már az első pihenéskor).

Büntiből adódóan jelenleg a STR módosítód nettó -1, de azon már 8 óra intenzív care is segít.

1. Longbow erőfüggetlen, +3 attack, 1d8 / x3 sebzés, ez már több, mint Erki (asszem 1d4+1 ill 1d6+1)
2. Közelharcban enlarge + longsword: +1 attack (BAB 1 STR 1 size -1), 2d6+1 sebzés. (24 óra pihi után +2 attack 2d6+2, vagy két kézre 2d6+3) Ez már több, mint Arkus (1d8+2)
3. Erre rájön az arcane pool (2d6+4 = 11), és máris majdnem annyit sebzel, mint Dyrra (1d10+7 = 12,5)
4. Varázslatokkal jól állsz (jobban, mint Erki, és majdnem olyan jól, mint Arkus), hátulról a Vanish mehet akárkire, sebző cantrip-eket akár a közelharccal is tudod kombinálni. (bár nem tudom, ray-t lehet-e).
5. Minden ajtónyitás előtt (vagy legkésőbb csata első körében) mehet rád Guidance + Virtue az egyik paptól
6. Ha mégis háttérből osztod az észt, akkor ott a kezed ügyében a gyógyító pálca is, persze nem vész esetére, de mondjuk egy dying karaktert egyből stabilizál.

Igaz, nem sok, de megfordíthatja a csata sorsát egy plusz bevitt támadás, AOO, vagy spell... És akkor mégiscsak több, mint a hátulról drukkolás.

Másfelől nézve: az nagy előrelépés lenne, ha megkapnád a harmadik szintet? Egyetlen helyen írtam fel magamnak, hogy éles ("sorsfordító") helyzetben használtad az arcane pool-t, de szerintem tuti több volt. Ha összeszedsz pár post-ot (főleg a 7-8. fejezetből) az alábbiakról, akkor lehet, hogy meglesz a szint (ha kis híján is, akkor is megelőlegezem).
- Osztályból vagy fajból adódó képesség használata (skill, feat, spell, class feature, racial trait, más trait...), ami jelentősen megkönnyített egy helyzetet, főleg, ha a túlélés múlt rajta.
- OOC megjegyzés, ami jó irányba terelte a csapatot (taktikai tanácsadás, stb).
Ugyanez áll Ericre.
És ha mindhárman harmadik szintűek lesztek, akkor az NPC-k is, vagyis Arkus harmadik szintű pap, ami tudjuk, mit jelent...

0. Döntsd el, hogyan játszuk az Abiity damage-et? PF szerint vagy DM házi szabály szerint, egyszer így egyszer úgy írod.
PF: 11 damage => -5 bünti
házi szabály: 18-11 => STR:7 => -6 bünti

1. longbow attack: 3 (DEX + bab) damage: 1d8-1 vagy 1d8-2

2.  Igen fel lehet tornászni a gyenge Konyak-ot egy átlag alatti harcossá. Van neki összesen 2 spellje (jelenleg 2 db shield) amivel normál esetben az átlag feletti harcosból lesz egy brutál zúzó gép, más (N)PC meg megint mást kap ehelyet.

Melee attack: -1 vagy -2

Tehát marad a háttér szerep.


RE: Mindeközben a Vén Vaddisznóban... - DM Surranó - 08-09-2017

Pf szerint, és a fentieket 8óra pihi után írtam, amibe spell csere is belefér. Amire rá akartam mutatni, hogy még így is jobb két npcnél.
A harmadik szinted mi lesz? Feat, plusz spell, plusz attack, plusz mentő...

Tapatalkkal küldve az én ALE-L21 eszközömről


RE: Mindeközben a Vén Vaddisznóban... - Konyak - 08-10-2017

3. szint magus 2.
feat: mobility
spellek: shocking grasp es meg kitalalom
attack mento ahogy jar


RE: Mindeközben a Vén Vaddisznóban... - DM Surranó - 08-11-2017

és harmadik szinten már kevésbé éreznéd magad padlóra küldve?


RE: Mindeközben a Vén Vaddisznóban... - DM Surranó - 08-18-2017

Parittyatöltés: elvileg nem lehet mozgás közben, csak a draw, de az egyébként is free a parittyára. Crossbow szintén zenész. Szerintem nem lenne nagy vasziszdász ezt megengedni, de úgy láttam, Hael játékában az orkok is csak 5 foot-ot léptek töltés és lövés után. (vagy csak azért, mert előbb akartak lőni, aztán mozogni?)
viszont ha ezt megengedjük, akkor némileg csökken a "rapid reload" feat haszna.

másik topic: roll20 feat-ek, legalábbis PF esetén műx.
karlapot megnyitod in-place (NEM külön ablakban, settings-ben állítható)
- odaballagsz a feat-ekhez.
- csinálsz egy üres sort. (de kitöltött sor is felülírható)
kompendiumot (chat tetején fekete karikában fehér dőlt i) megnyitod.
- kikeresed a feat-edet
- drag-and-drop a karlap üres sorára.

feat-ek nyújtotta buffok (pl imp.init): javaslom a lap tetején a buff szekcióban felvenni, neve legyen ugyanaz, mint a feat neve. jobbat nem tudok.


RE: Mindeközben a Vén Vaddisznóban... - Fuzz - 08-19-2017

Igen, crossbownál szabály szerint játszom én is, ott asszem elfogadtuk, h úgy jó, csak parittyában nem voltam biztos, mert annak a töltése sztem nem igényel akkora erőt figyelmet, mint a crossbow, sztem nem nehezett tölteni mint a shortbowt. Ennél megegyezhetünk, h mozgás közben is lehessen tölteni, ha mindenki egyetért, de ha crossbowt is megszavazzátok, lehet, annál én tartózkodom egyelőre.