RPG Addicts | We Know You're Hooked
[OOC] Mindeközben a Vén Vaddisznóban... - Printable Version

+- RPG Addicts | We Know You're Hooked (https://forums.rpgaddicts.com)
+-- Forum: Admin Discussions (https://forums.rpgaddicts.com/forumdisplay.php?fid=32)
+--- Forum: Archive (https://forums.rpgaddicts.com/forumdisplay.php?fid=123)
+---- Forum: Tölgybuckai kalandok (DM Surranó) (https://forums.rpgaddicts.com/forumdisplay.php?fid=78)
+---- Thread: [OOC] Mindeközben a Vén Vaddisznóban... (/showthread.php?tid=161)



RE: Mindeközben a Vén Vaddisznóban... - Konyak - 12-20-2016

Az utobbira gondoltam.
A dnd5-os kezdo modulban az elejen minden encounter xp erteke oda volt irva aztan csak ossze kellett adni Smile. Utana mar csak az EL erteke volt megadva es egy tablazatbol kellett kinezni az xp-t.

Akkor nem 3000xp-re valtottad a karakterek xp-jet, de mintha ezt mar beszeltuk volna. Nem akarom ujranyitni ezt a topicot.

Talaltam xp kalkulatort.


RE: Mindeközben a Vén Vaddisznóban... - DM Surranó - 12-21-2016

nem, 2000 maradt, tehát második szint közepéről második szint elejére ment minden karakter. A kaland alapjában véve első szintű, és DND-ben gyakorlatilag mindenki az első pihenés után második szintű lett. Ha eléritek a harmadik szintet, akkor a maradék már vicc lesz, kivéve talán a boss fight-ot.


RE: Mindeközben a Vén Vaddisznóban... - Fuzz - 12-21-2016

Péntek estig OFF leszek, Fuzz folytatja readyt, hogy javelint dobjon, utána visszavonul távolságot tartani, s hagyni a harcosokat harcolni, dazeket nyomat ha lesz kire (pl. ha előjön a maradék 12 gobbó), s tartja a távolságot továbbra is, ha nincs kire dazelni, akkor flankelni próbál és/vagy aid another közelharcban.


RE: Mindeközben a Vén Vaddisznóban... - DM Surranó - 12-22-2016

ACK
aztán karácsonyi szünet. Smile


RE: Nyolcadik fejezet - Én kis kertet kerteltem - Fuzz - 12-29-2016

(12-29-2016, 01:25 PM)DM Surranó Wrote: Tárgytalan, a sniping úgyis -20-szal megy, ergo a 16-od az valójában -4.

OOC - A sniping az sztem más, itt szó sincs arról.


RE: Mindeközben a Vén Vaddisznóban... - Fuzz - 12-29-2016

Sniping
If you've already successfully used Stealth at least 10 feet from your target, you can make one ranged attack and then immediately use Stealth again. You take a –20 penalty on your Stealth check to maintain your obscured location.

Create a Diversion to Hide
You can use Bluff to allow you to use Stealth. A successful Bluff check can give you the momentary diversion you need to attempt a Stealth check while people are aware of you.

------------------------------------------
A sniping feltétele nem is teljesült, tehát az nem lehet, az olyasmi lett volna, ha oszlop mögül előbújik és dob majd vissza, mindezt észrevétlenül, azaz nem tudják ki és honnan dobta pontosan. Ez lenne a -20. Eleve nem volt stealthben előző támadása miatt.

Sztem az összes gobbó ellen aki eddig nem látta, az ellen sima stealth-perception ellendobás van, az ellen aki meg már tud róla lehet bluff+stealth, hogy elrejtőzzön. Persze aki látja, megmutathatja, hogy ott a rejtőzködő.


RE: Mindeközben a Vén Vaddisznóban... - DM Surranó - 12-29-2016

Szerinted ha eleve nem volt stealth-ben, akkor mennyivel könnyebb elrejtőzni?
Egyébként nézz máshová a szövegben.

Stealth as Action Wrote:using Stealth immediately after a ranged attack (see Sniping, above) is a move action.

Tehát a sniping leírása MEGENGEDI, hogy ranged attack után rögtön rejtőzz.
Másképp, vagyis ha nem rejtőztél a támadás előtt, akkor NEM rejtőzhetsz rögtön lövés/dobás/ray/stb után (akárhány mínusszal sem).

A bluff változat részletesen nincs leírva. Ha egyetért a DM-ek tanácsa, akkor ekvivalens a "feint in combat" használattal, ami viszont a Bluff szerint std action, és akkor a Stealth szerint -10-ed van. Jelen esetben ez azonban nem jön számításba, mivel a std action-öd a támadás volt.
A bluff szinte minden más használata legalább egy körig tart.


RE: Nyolcadik fejezet - Én kis kertet kerteltem - Fuzz - 12-29-2016

(12-29-2016, 05:32 PM)DM Surranó Wrote: A maradék goblin sietve elrohan a veteményes felé, kihasználva, hogy Fuzznak nem volt fegyvere (withdraw - első kockából nincs AOO, másodikból Fuzztól kaphatna, de ő épp nem fenyeget)

De volt fegyvere, csak eldobta, ezért most nincs Smile
Shield bash vagy unarmed strike nonlethal sebzéssel nem játszhat?

A tokeneket nézve az mégiscsak Erki lehetett akit láttam korábban, akkor fogalmam sincs melyik gobbó volt Fuzz mellett, amikor anno ránéztem nem láttam gobbót, csak Erkit ÉNY-ra 5lábra és 10lábra a célpont gobbót.
Hány gobbó szaladt el? Honnan indult? Max 60 lábra mehettek, sztem még utolérhetjük, köv. körben, Konyak biztos, de látom már kikapcsoltad a turn ordert Smile


RE: Mindeközben a Vén Vaddisznóban... - Fuzz - 12-29-2016

(12-29-2016, 04:45 PM)DM Surranó Wrote: Szerinted ha eleve nem volt stealth-ben, akkor mennyivel könnyebb elrejtőzni?

Nem könnyebb, de azért értelmetlen a kérdés, mert nem is mondtam, hogy könnyebb. Amiről írtam az az estek különbözősége, azt továbbra is fenntartom, hogy semmi köze snipinghoz ennek az esetnek. (If you've already successfully used Stealth...)

(12-29-2016, 04:45 PM)DM Surranó Wrote: Egyébként nézz máshová a szövegben.

Stealth as Action Wrote:using Stealth immediately after a ranged attack (see Sniping, above) is a move action.

Tehát a sniping leírása MEGENGEDI, hogy ranged attack után rögtön rejtőzz.
Másképp, vagyis ha nem rejtőztél a támadás előtt, akkor NEM rejtőzhetsz rögtön lövés/dobás/ray/stb után (akárhány mínusszal sem).

Sniping leírása megengedi, hogy ranged attack után rejtőzz VISSZA, ha előtte sikeresen rejtőzködve voltál, s ebben az esetben nem derül ki hol vagy - én így értelmezem

Azt viszont nem látom leírva, hogy ranged attack után nem rejtőzhetsz el, csak azt, hogy az move action. Hol láttad azt írni, hogy nem rejtőzhetsz lövés/dobás/ray/stb után?
Persze aki figyelt téged az elől nem tudsz (csak blöffel tudnál, de az már nem fér bele a körbe, ha támadtál, ebben igazad van, mert az is külön std action lenne sztem is - hasteval már működhetne Smile), DE akik még nem vettek észre korábban, pl. nem jöttek ki az ajtón, csak kövkörben azok elől miért ne tudnál egy oszlop mögé lapulni egy move actionnel miután támadtál valakit ranged attackkal? Aki meg már látott az vagy szól majd a többieknek, hogy ott van a kis huncut, vagy nem, ha éppen mással van inkább nagyon elfoglalva.

(12-29-2016, 04:45 PM)DM Surranó Wrote: A bluff változat részletesen nincs leírva. Ha egyetért a DM-ek tanácsa, akkor ekvivalens a "feint in combat" használattal, ami viszont a Bluff szerint std action, és akkor a Stealth szerint -10-ed van. Jelen esetben ez azonban nem jön számításba, mivel a std action-öd a támadás volt.
A bluff szinte minden más használata legalább egy körig tart.

Teljesen egyetértek, hogy "Create a Diversion to Hide" esetén a Bluff standard action kell legyen, nem része a stealthnek, move actionnek, stb, s igen, Fuzznak támadása volt, így nem tud már blöffölni.
Viszont -10-et nem látom honnan szeded, "Create a Diversion to Hide" esetén nem ír ilyet, azért van bluff check, hogy ha sikerül félrevezetni, akkor el tudsz rejtőzködni a mozgás részeként előle.


RE: Mindeközben a Vén Vaddisznóban... - DM Surranó - 12-29-2016

(12-29-2016, 07:40 PM)Fuzz Wrote: De volt fegyvere, csak eldobta, ezért most nincs Smile

Shield bash vagy unarmed strike nonlethal sebzéssel nem játszhat?

a gerely nem melee fegyver, ahogy a pajzs vagy az asztal sem. A nonlethal explicit le van írva, hogy nem játszik.

(12-29-2016, 07:40 PM)Fuzz Wrote: A tokeneket nézve az mégiscsak Erki lehetett akit láttam korábban, akkor fogalmam sincs melyik gobbó volt Fuzz mellett, amikor anno ránéztem nem láttam gobbót, csak Erkit ÉNY-ra 5lábra és 10lábra a célpont gobbót.
Hány gobbó szaladt el? Honnan indult? Max 60 lábra mehettek, sztem még utolérhetjük, köv. körben, Konyak biztos, de látom már kikapcsoltad a turn ordert Smile

jelöld be lécci két x-szel, hogy hol láttad és hol látod most.
Összesen egy gobbó futott el.