RPG Addicts | We Know You're Hooked
[OOC] Mindeközben a Vén Vaddisznóban... - Printable Version

+- RPG Addicts | We Know You're Hooked (https://forums.rpgaddicts.com)
+-- Forum: Admin Discussions (https://forums.rpgaddicts.com/forumdisplay.php?fid=32)
+--- Forum: Archive (https://forums.rpgaddicts.com/forumdisplay.php?fid=123)
+---- Forum: Tölgybuckai kalandok (DM Surranó) (https://forums.rpgaddicts.com/forumdisplay.php?fid=78)
+---- Thread: [OOC] Mindeközben a Vén Vaddisznóban... (/showthread.php?tid=161)



RE: Mindeközben a Vén Vaddisznóban... - DM Surranó - 10-24-2016

... és az utóbbi 1 move (20, 30, akármennyi a move-od)
a kérdés, hogy az ülésből felállás fixen ennek valahány százaléka (50, 100), vagy egy 5 ft step-hez hasonlítható időben és effortban.


RE: Hetedik fejezet - Rongy és arany - Fuzz - 10-24-2016

ooc - Fuzznak nem szólt senki, hogy tűzszünet, vagy igen? Sztem nem látja, hallja odabent mi folyik (meg talán Arkusék sem, vagy voltak perception checkek?) a csatazaj és ének hevében, de ha tévedek akkor szólj, sztem amíg nem szól neki valaki a mieink közül addig úgy veszi hogy csata van. Daze ilyen látványos vagy a támadás nélküli flank? Smile Lassan ideje bekapcsolni az ER-t Smile
ooc - egyébként a tűzszünettel mit várunk meg, hogy felgyógyítsák bosst?
ooc - arról viszont tényleg elfeledkeztem, hogy vagy énekel tovább vagy dazel, ott a pont


RE: Mindeközben a Vén Vaddisznóban... - DM Surranó - 10-25-2016

Kérem a tisztán OOC posztokat az OOC thread-be. Az IC thread-be csak akkor, ha ez értelmezi/módosítja a korábbi IC postot.

Egy, Fuzz által sosem látott goblin ordított kommon majd idegen nyelven.
Aztán Konyak is mondta, hogy oké, és nem sugdolózott, de ének mellett teljesen életszerű, hogy Fuzz nem hallotta (perception egyszer), egyébként se biztos, hogy eljutott volna a tudatáig, hogy egy daze offenzívának számít.
Aztán egy goblin ordított, Fuzzra mutogatva, aki ezt a szeme sarkából láthatta (perception még egyszer, de ez már késő). Egyébként azt ordította goblinul, hogy...
- Witchcraft!!!

Hogy mit várunk, az kérdéses. Szerintem ha a botos megint varázsol, Konyak lecsapja, mint a taknyot. Viszont Konyakon van fast healing, aminek jót tesz az idő múlása.

Az énekkel kapcsolatban: jó így, hogy "így jártál", vagy legközelebb a benézés legkisebb gyanúja esetén is kérdezzek rá az adott játékostól, hogy biztos így gondolta-e?


RE: Mindeközben a Vén Vaddisznóban... - Fuzz - 10-25-2016

Sztem jó így, majd megtanulom, hogy figyeljek rá, előbb-utóbb. Egyébként a dazet én is mint játékos úgy gondoltam, hogy nem veszik látható offenzívának mivel nem látják a hatását (max annyi, hogy a hobgoblin nem cselekedik, aki amúgy sem akart volna támadni), ha nincs spellcaster a teremben, főleg Konyak visszatámadásához képest nem veszik annak. Ha meg ráordítanak goblinul akkor főleg nem érti mit akar. (ez már inkább sense motive mint perception sztem, bár igaz előbb észlelni is kell ha nem volt a látószögben). Másrészt azt hogy abbahagyta a harci kántálást vehették volna akár úgy is hogy visszafogta a támadási szellemet, s hogy a castolás mi volt akár az ének lezárása vagy hobgoblinra való visszamutogatás is Smile
Vagy akár gyógyítás is lehetne a cast, mint ahogy ők is castoltak feltehetően gyógyítást. Egy magic missile, burning hands egyértelmű támadás lenne minden gobbó számára.


RE: Mindeközben a Vén Vaddisznóban... - Fuzz - 10-25-2016

Egyébként itt is megtárgyalhatjuk, IV-ben is felvetettem, hogy mi a gyakorlat a spellek ismeretével, felismerésével, konkrét nevének ismeretével kapcsolatban ha valakinek van spellcraft skillje vagy nincs? Csak saját spell listen levőket ismerheti fel vagy bármilyet? Hatását vagy elnevezését is? Én nem láttam leírva korlátozást.


RE: Mindeközben a Vén Vaddisznóban... - DM Surranó - 10-25-2016

ismerni (hallomásból, elméletben), vagy felismerni (varázslás közben) nem mindegy.

"Ismerni" az kifejezetten knowledge skill (hogy divine spell esetén arcana vagy religion, az vitatható). Ami spellt tudok memorizálni / elsütni, azt "ismerem", tehát ha valaki Korgnak a bless-ről vagy akár a bane-ről beszél, akkor érti, miről van szó. De knowledge nélkül még akkor sem, ha egyébként a listáján szerepel, és még szintben is menne (arcane caster-ek ugye nem minden spell-t "tudnak"). Minden, ami ezen felül van, az knowledge check. Esetleg lehetünk engedékenyek, és mondhatjuk, hogy knowledge VAGY spellcraft, amelyik magasabb.

"felismerni" az mindig, minden körülmények között spellcraft. Korg még a CLW-t se ismeri föl, ha valaki más varázsolja, bár azt láthatja, hogy gyógyult az illető, és ebből következtethet.
Spellcraft nélkül csak a varázslás tényét lehet egyáltalán gyanítani is. Ezt úgy értem, hogy ha a tolvaj meggyőzően hadonászik és motyog (tudomisén... perform... blöff...), az szerintem simán átver mindenkit, akinek nincs spellcraft-ja, akár spellcaster az illető, akár sem. Ugyanez visszafelé: a varázslás tényét eltussolni (ezt asszem bárd kapcsán már taglaltuk) gyakorlatot igényel a caster részéről.

Ez így korrektül hangzik?

EDIT: Ez utóbbi történt itt a konkrét esetben: a parancsokat osztogató goblin tűzszünetet hirdetett. Konyak ezután bénázott egyet, amire dobtam egy morálpróbát a buzogányosnak, és éppen határán volt annak, hogy ez most egy utolsó pillanatban visszafogott támadás volt, és nem a tűzszünet visszautasítása a barbár részéről. Fuzz cselekedetét a barna goblin (szintén morálpróba után) varázslás-gyanúsnak vélte, és ezzel úgy vette, a hobbitka megszegte a tűzszünetet, tehát megy tovább a bunyó. Majd köv körben a két "megmondó" majd megint megmondja a magáét... vagy nem.... és utána látjuk, mi lesz.
Mindenesetre Konyaknak most 1hp-je van, ha jól számoltam (majd a játékos szól, ha a 2 és/vagy a 4 hp sebzést elnéztem, így lehet 3, 5 vagy 7 is), és köv körben véget ér a rage (-4hp). Talán még 7 kör van hátra a fast healing-jéből, tehát ha összeesik, de békén hagyják, akkor nem fog elvérezni. A másik oldalt meg ott fekszik a trónról leugrott hobgoblin, Konyak szavával élve a "főnök", ki tudja, milyen állapotban (31-et vert bele Konyak, de ment rá egy spell, amit Konyak nem ismert fel. Az is lehet, hogy halott, mert a varázstudó goblin nem töltötte az időt heal check-kel).


RE: Mindeközben a Vén Vaddisznóban... - Konyak - 10-25-2016

Sehol sem számoltam bele a rage miatti +4 hp-t. Így x+4hp-ban van most. Majd holnap átnézem ezt a 2/ 4 hp sebzést.

Nálam a 2+3-ig rage körben jár Konyak, viszont van egy vitatható  kör amit az előző csata miatt új init miatt
kérdés hogyan számolunk el, lásd alább. Elvileg ha tartjuk a kör sorrendet, akkor Eric nyitja az ajtót, ha nem akkor meg felesleges volt Konyaknak a rage-t fent tartania (Mondjuk én hirtelen a 3.5-es rage-re gondoltam és azért is mondtam a rohamot.)

(09-07-2016, 06:41 PM)DM Surranó Wrote: Rohaaaam! - kiáltja Konyak.
Hajráá! - rázza kevés haját Eric.
Hö-c-hö-c-hö-c! - kontrál Fuzz.

Dyrra épp elég fajtársát látta már ilyen vértolulásos lila ábrázattal, ezért megérti Konyak sietségét. Odarohan és berúgja az ajtót, a két pap a nyomában.
Eric és Fuzz felzárkóznak.
Konyak mindenkin átgázolva elsőnek ér a terembe, és borgőzös fejjel egy pillanat alatt felméri a terepet. Egy kb 45 x 55 lábnyi terem keleti oldalának közepén rontott be az ajtón.

...

A goblinok ott állnak, ketten karddal, hárman gerelyekkel, várva az elkerülhetetlent.

Roll for initiative!



RE: Mindeközben a Vén Vaddisznóban... - DM Surranó - 10-25-2016

A csatában egy kört használt Konyak, plusz mivel nem tudta, mi vár rá az ajtó túloldalán, fenntartotta, hogy ne legyen fatigued.

Ebben a csatában kétszer megütötte az íjászt, és egyszer natural 1, az három. Most Konyak jön, még mehet a rage, és onnantól lesz fatigued (8 körig, ha jól tudom), hogy legközelebb rákerül a sor.

A con bónusz gyanús volt nekem is, akkor most 5/7/9/11hpje van. Ha ellenőrzöd, akkor a max-szal együtt írd át léccí. (Hehe a léccí az autocorrect szerint hosszú í)

EDIT: a berohanás egyébként nagyon jellemhű volt.


RE: Mindeközben a Vén Vaddisznóban... - Fuzz - 10-26-2016

Daze akkor kezdődött amikor Fuzz befejezte a castingot, a cselekedeteit és 1 körig tart, azaz akkor ér véget amikor Fuzz is cselekedett, ugye? Tehát most még elmehet a hobó mellett aoo nélkül gyógyítani Konyakot, Ericet, ha tud a helyzetről?
Arkus, Erki kifogytak?
Vagy inkább magára csalja a hobót, hogy Erki tudjon gyógyítani.


RE: Mindeközben a Vén Vaddisznóban... - DM Surranó - 10-26-2016

ez mindig vitatott, szerintem is így lenne logikus, de RAW egyértelműen fogalmaz:
SRD Wrote:When the rules refer to a "full round", they usually mean a span of time from a particular initiative count in one round to the same initiative count in the next round. Effects that last a certain number of rounds end just before the same initiative count that they began on.

Megfordítva a kérdést: ha előbb dazélsz valakit, utána elmehetsz mellette egy move action-nel. Pl ha a hobónál egy reach weapon lett volna, akkor is veszély nélkül mehetsz flank-re. Mennyire "fair" az, hogy ha a daze egy körig tart, akkor köv körben még egyszer elmenj mellette büntetlenül? (gyakorlatilag két aoo-tól fosztva meg az illetőt)

A sárga mellett semmiképp sem tud elmenni Fuzz AOO nélkül (mivel Eric kockáján át vezet az út) és Konyak mellett (most még) ott áll egy buzogányos goblin, aki szívesen lecsap, ha nem defensive varázsolsz.
Erki repertoárja nem ismert. Hint: eddig nem varázsolt. Smile