RPG Addicts | We Know You're Hooked
[OOC] Mindeközben a Vén Vaddisznóban... - Printable Version

+- RPG Addicts | We Know You're Hooked (https://forums.rpgaddicts.com)
+-- Forum: Admin Discussions (https://forums.rpgaddicts.com/forumdisplay.php?fid=32)
+--- Forum: Archive (https://forums.rpgaddicts.com/forumdisplay.php?fid=123)
+---- Forum: Tölgybuckai kalandok (DM Surranó) (https://forums.rpgaddicts.com/forumdisplay.php?fid=78)
+---- Thread: [OOC] Mindeközben a Vén Vaddisznóban... (/showthread.php?tid=161)



RE: Mindeközben a Vén Vaddisznóban... - Eric Thunderfist - 09-02-2016

Nem tudom, melyik ajtót kell feltépni, de hajrá... (A roll20-on csak a szörny-zajú ajtót látom csukva.)


RE: Mindeközben a Vén Vaddisznóban... - DM Surranó - 09-02-2016

Gondolom, az oszlopos folyosó nyugati végén levő ajtóra gondolt. Az egyébként a másik irányba nyílik (nem "feltép", hanem "belök" vagy "berúg"), roll20-n jelöltem.
Nem elfelejteni: az ajtót kinyitni egy mozgásnyi idő, de lehet beágyazva egy másik mozgás közepébe (pl ha 30 lábat mozogsz, akkor 20 odáig, ajtó be, 10 onnantól)


RE: Mindeközben a Vén Vaddisznóban... - Fuzz - 09-02-2016

Hacsak valaki más nem tépi fel ebben a körben az ajtót akkor b lesz szerintem.

OOC - utolsó két postot nem láttam előbb, szóval Eric feltépi, ha lesz valaki akkor Konyak gondolom rohan ragelve, ha nincs ott senki várhatunk 2 kört...


RE: Mindeközben a Vén Vaddisznóban... - Fuzz - 09-02-2016

Hétfő estig OFF leszek.


RE: Mindeközben a Vén Vaddisznóban... - DM Surranó - 09-02-2016

Én hétfő reggelig úgy-ahogy leszek.

Sent from my HUAWEI SCL-L01 using Tapatalk


RE: Mindeközben a Vén Vaddisznóban... - DM Surranó - 09-05-2016

Várhatóan holnap reggel írok

Sent from my HUAWEI SCL-L01 using Tapatalk


RE: Mindeközben a Vén Vaddisznóban... - DM Surranó - 09-06-2016

Még egy nap...

Sent from my HUAWEI SCL-L01 using Tapatalk


RE: Mindeközben a Vén Vaddisznóban... - DM Surranó - 09-26-2016

Prestidigitation.

Tárgyat felemelni és forgatni érdekes ötlet, de a spell nem írja, hogy forgatni vagy "felfelé"-n kívül bármilyen irányba lehetne elmozdítani. A "mozgatás"-t viszont mint permanens dolgot említi a végén, amit csak úgy tudok értelmezni, hogy egy óra után nem feltétlenül a helyére kerül vissza, hanem a fizika törvényei érvényesülnek. Szerintem azonban ez nem egy óra múlva következik be, hanem az emelés befejeztével azonnal. Különben más fizikai erő (például egy barbár keze) se tudná onnan elmozdítani, amit nem tartok jó ötletnek.

Sajnos olyat sem ír, mit jelent a "lassan" emelni. Nem találtam rá referenciát és csak úgy hasraütésből azt mondanám, 5 láb per kör és persze csak a tíz lábas hatósugáron belül, tehát ha 5 lábnál magasabbra akarod emelni, akkor -- mivel alacsonyabb vagy -- közelebb kell lépned hozzá.

Azt sem írja a spell, hogy az egyes manipulációk milyen cselekedetek, ezért szerintem tekinthetjük úgy, hogy std action. Homályos célzásokat találtam rá, hogy PF-ben varázslásonként egy cselekedetet lehet, tehát az a bizonyos std cselekedet nem simán koncentrálás vagy ilyesmi, hanem konkrétan spellcasting.

Azt se fejti ki a leírás, mit jelent a "see text" a mentődobás rovatban.

Szóval powerful meg minden, de el van romolva. Smile

Végül: Konkrétumok Fuzznak.
Egy halott kezében lévő tárgy nem számít "attended object"-nek, így nincs mentő ellene (amit a spell említ: "see text", de aztán sehol sem magyaráz meg), viszont a felemeléséhez akkora erő kell, amiből kitépi a görcsös szorításból, ami biztosan több mint 1 font súly (ami kábé 4.5 Newton)

Poénként eljátszhatjuk, hogy Fuzz fel tudja emelni, meg tudja forgatni és tartja is egy darabig, de más esetekben nem biztos, hogy ugyanez a manőver menni fog...



RE: Mindeközben a Vén Vaddisznóban... - Fuzz - 09-26-2016

5 láb elég, csak a goblin nyakmagasságig emeli a vérrel szennyezett kardot. Végülis igaz, ha nem tartani fenn a spell effectet akkor leesik, de akkor csak koncentrációval lehetne fenntartani.
Powerful lenne, ha nem lenne 10láb range.
Sokan egyébként elejtik a kardot, fegyvert a filmekben amikor megölik őket.


RE: Mindeközben a Vén Vaddisznóban... - Konyak - 09-26-2016

I will be on holiday from 27.09 till 04.10. I think I could post not so frequently.