RPG Addicts | We Know You're Hooked
[OOC] Mindeközben a Vén Vaddisznóban... - Printable Version

+- RPG Addicts | We Know You're Hooked (https://forums.rpgaddicts.com)
+-- Forum: Admin Discussions (https://forums.rpgaddicts.com/forumdisplay.php?fid=32)
+--- Forum: Archive (https://forums.rpgaddicts.com/forumdisplay.php?fid=123)
+---- Forum: Tölgybuckai kalandok (DM Surranó) (https://forums.rpgaddicts.com/forumdisplay.php?fid=78)
+---- Thread: [OOC] Mindeközben a Vén Vaddisznóban... (/showthread.php?tid=161)



RE: Mindeközben a Vén Vaddisznóban... - DM Surranó - 08-27-2016

Igen, a négy ellen nyolcat támadott két kör alatt, abból a három krit range elég szerencsétlen arány. Ha belevesszük a crit confirm roll-okat is, akkor 11-ből 4 talált, ami már nem annyira kirívó. (+4 támadással 17 AC ellen az 40% találati esély...)


RE: Mindeközben a Vén Vaddisznóban... - Fuzz - 08-27-2016

(08-27-2016, 08:07 AM)DM Surranó Wrote: A HoD mögött Disguise Self van. Az enged mentőt "interaction" esetén. És természetesen átlát rajta Toot, mihelyst alaposan szemügyre veszi Giant-ot.
Itt jegyzem meg, hogy leírhattad volna, milyen őrt képzeltél el. Most nekem kellett, ezzel buktál egy rakás roleplaying xp-t Smile

Így gondoltam én is, szóval majdnem hogy felesleges volt Lugarnak odaadni velük szemben főleg, de ezt persze Giant nem tudja. A DC 12 vagy másként van, ha jól emlékszem a készítő bónusza nem számít bele csak spell level+caster level vagy csak spell level?
Disguise skillel lenne értelme használni a +10 miatt, de az meg nem az erőssége, persze más is disguiseolhatta volna, ha van neki, anélkül ilyen szinten nudli.

Na ne vicceljünk már kérem szépen, méghogy leírni milyet képzelt el, természetesen olyat amilyet már látott mondjuk utoljára Waterdeepben, a többit már rég elfelejtette hogy nézhet ki ha látott egyáltalán korábban city guardot Smile Fura dolgokért osztod az xp-t, ha meg leírom részletesen, hogy mit képzel el az is lehet, hogy levonsz xp-t. Smile Annyit képzelt el, hogy ő egy human city guard és pont, semmi csicsa. Van fegyvere meg páncélja, s ha esetleg emlékszik (amit ritkán szokott) Waterdeep egyenruhásra akkor olyat, a lényeg a humanon volt, szinte úgy néz ki mint eredetileg csak nem fél-human hanem egész, meg persze szebb és okosabb Smile


RE: Mindeközben a Vén Vaddisznóban... - DM Surranó - 08-27-2016

arra gondoltam, hogy mondasz egy színt, meg fegyvert, páncélt. Egyébként igen, nyilván csak a Sea Jewel-i (köhömm) őrökre emlékezhet.
A sitykát Maul szorgalmazta, mert neki van annyi sütnivalója, hogy ha meglátják az orkot, akkor nem lesz eleje se a beszélgetésnek. Így legalább a mentő előtt mondhatott valamit a környék második legmagasabb vonzerejű karaktere (Lugar + Toot + Giant együtt pont Portho és Murkatos közé esik Smile )


RE: Mindeközben a Vén Vaddisznóban... - Konyak - 08-28-2016

Varhatoan kedden irok majd, ahova kell. Meg akar oda is ahova nem.


RE: Mindeközben a Vén Vaddisznóban... - Fuzz - 08-29-2016

(08-27-2016, 07:28 PM)DM Surranó Wrote: arra gondoltam, hogy mondasz egy színt, meg fegyvert, páncélt. Egyébként igen, nyilván csak a Sea Jewel-i (köhömm) őrökre emlékezhet.
A sitykát Maul szorgalmazta, mert neki van annyi sütnivalója, hogy ha meglátják az orkot, akkor nem lesz eleje se a beszélgetésnek. Így legalább a mentő előtt mondhatott valamit a környék második legmagasabb vonzerejű karaktere (Lugar + Toot + Giant együtt pont Portho és Murkatos közé esik Smile )

SG eleve arra szavazott, hogy ijesszük el a betolakodókat Smile De ha már nem, akkor mennyivel bonyább lett volna, ha SG lemarad 1-2 kört vagy Lugarral tart Smile Ha Maul kap xp-t az is jó, lépjen szintet és többet tud gyógyítani, Giantra úgyis ráférne.


Mindeközben a Vén Vaddisznóban... - DM Surranó - 08-29-2016

A Kovács egyedül nem ment volna, a pap még lassú... maradt az izom mint testőr.

Maul? Minek, ha ott Torin, aki még gyorsabb is? Wink


RE: Mindeközben a Vén Vaddisznóban... - Fuzz - 08-29-2016

(08-29-2016, 06:22 PM)DM Surranó Wrote: A Kovács egyedül nem ment volna, a pap még lassú... maradt az izom mint testőr.

Maul? Minek, ha ott Torin, aki még gyorsabb is? Wink

Torin túl szőrös, Maul kopasz mint SG. Smile Mindig jobb, ha van egy lassabb a csapatban, amikor menekülni kell Smile
Torin + Maul az a biztos.


RE: Mindeközben a Vén Vaddisznóban... - DM Surranó - 08-29-2016

éééérdekes ennyire szereted a papokat, de még egyszer se láttalak azzal nyomulni...
Hael varázsló
Amadeus antilovag
Tanaka lovag
Fuzz bárd
Giant barbi
Sőt: még az IV-n se volt egyetlen NPC pap se Smile (hacsak Ed nem volt az)


RE: Mindeközben a Vén Vaddisznóban... - DM Surranó - 08-29-2016

Tényleg ki mindenki mi mindennel nyomult eddig?
Részemről ami most hirtelen eszembe jut:
2Ed -
Wardenon - félelf druida,
Miriel - ember bárd
Pippin - hobbit harcos,
Korgo - ember harcos-tolvaj
Naleed - törp pap (healer tank v1)

3Ed -
Sallah - elf lovag,
Nacesh - ember sorcerer,
4th son of House Baenviir - drow tolvaj (bár lehet, hogy ez 2. kiadás lett volna?)

PF -
Zazzletop - gnóm bárd,
Natalys - gnóm pap,
Moany - hobbit kósza
Korg - gnóm pap, (healer tank v2)
Biilë - ember boszorka

érdekes, barbárra, vándorra (ranger) és varázslóra (2ed mage / 3ed wizard) nem emlékszem, de egyébként asszem teljes a paletta.

NPC-ből szerintem már mindent vittem. Majd előszedem a régi karakterlapjaimat, és frissítem ezt a listát Smile


RE: Mindeközben a Vén Vaddisznóban... - Fuzz - 08-30-2016

(08-29-2016, 07:08 PM)DM Surranó Wrote: éééérdekes ennyire szereted a papokat, de még egyszer se láttalak azzal nyomulni...
Hael varázsló
Amadeus antilovag
Tanaka lovag
Fuzz bárd
Giant barbi
Sőt: még az IV-n se volt egyetlen NPC pap se Smile (hacsak Ed nem volt az)

Miből gondolod, hogy szeretem?
Pedig voltam, Hael és Silky után elég sokáig, kérdezd meg Szabit, Gertom meséjében, Indula Gofle Asimaar pap, illetve Haelnek is volt egy szint pap és monk is.
Druida és monk van tervben egy ideje, de mindig közbeszólt valami más Smile

Sorrendben, a max játszott szintig, ha jól rémlik.

Hael: human wizard11-cleric1-monk1 (DM Gábor, 2Ed majd 3Ed)
Silky: halfling rogue6 (DM Gábor, 3Ed)
Duncan: dwarf barbarian1-fighter1 (rövid, DM Sir, 3Ed)
Elf ranger 6(?) (valami rövid erdős mese nemtom a nevét, DM Gábor, 3Ed)
Indula Gofle: asimaar cleric11(?) (DM Gertom, 3Ed)
Unicen: half-dragon-centaur fighter-ranger11(?) (rövid, DM Gertom vagy HT?, 3Ed)
Köpenyes Thariust: sun-elf wizard7-loremaster4 (nagyon rövid, DM HT, 3Ed)
Szabi, Nyuszi meséjében mit játszottunk? Már a rendszer nevére sem emlékszem.
- sok szünet -
S. Giant: barbarian5-ranger2 (DM Gábor, 3Ed)
Fuzz: half-gnome bard2 (DM Gábor, PF)
Amadeus: half-elf inquisitor1 (DM Szabi, PF)
Tanaga: female human paladin1 (DM Sir, PF)

NPC pap csak akkor szokott lenni nálad is, ha nincs a csapatban pap+lovag. Smile