RPG Addicts | We Know You're Hooked
[OOC] Mindeközben a Vén Vaddisznóban... - Printable Version

+- RPG Addicts | We Know You're Hooked (https://forums.rpgaddicts.com)
+-- Forum: Admin Discussions (https://forums.rpgaddicts.com/forumdisplay.php?fid=32)
+--- Forum: Archive (https://forums.rpgaddicts.com/forumdisplay.php?fid=123)
+---- Forum: Tölgybuckai kalandok (DM Surranó) (https://forums.rpgaddicts.com/forumdisplay.php?fid=78)
+---- Thread: [OOC] Mindeközben a Vén Vaddisznóban... (/showthread.php?tid=161)



RE: Mindeközben a Vén Vaddisznóban... - Eric Thunderfist - 07-29-2016

Eric úgy értelmezte, hogy szövetsséget kötöttek a koboldokkal, vagy legalábbis kölcsönös meg-nem-támadási egyezményt és egyben felkérték őket, hogy szerezzék vissza a sárkányukat. Még a Plothookon ki is fejtette Fuzznak, hogy akármennyire is igaz, hogy a koboldokban nem lehet megbízni, célszerű nem két tűz közé kerülni, ha már az egyik társasággal szövetséget lehet kötni.

A főnök legutóbbi viselkedését pedig egyértelműen ennek a szövetségnek a végeként értelmezi. Mipó menekülését és hadnaggyá kinevezését pedig a részéről árulásnak. Főleg figyelembe véve, hogy milyen kis beszari volt, amit láthatóan nem mesélt el a főnökének.

Szóval igen: Eric mostantól ugyanolyan ellenségként tekint a koboldokra, mint a goblinokra. Ez alól a kivételt csak a velük fogságban levők jelentenek, addig, amíg nem adnak okot más viselkedésre (ez utóbbi az összes koboldra igaz).


RE: Mindeközben a Vén Vaddisznóban... - DM Surranó - 07-29-2016

A meg nem támadás igaz, és korrekt az egész érvelés. Ooc fun fact, kicsit spoiler...
..............................
... Mípó 20at dobott diplomacy próbára, ezért lett a főnök új kis kedvence Wink

Sent from my HUAWEI SCL-L01 using Tapatalk


RE: Mindeközben a Vén Vaddisznóban... - DM Surranó - 07-31-2016

LoE: a Magic című oldalon van leírva, hogy minden igének LoE kell a caster és a point of origin közé. A kulcslyuk vagy ajtó alatti rés stb az én szememben hacker kísérlet az írott szabály (RAW =Rules As Written) ellen, nem fér bele a szabály szellemébe. (RAI = Rules As Intended)

Azt is hozzáteszem, hogy zárva van-e egy ajtó, azt nem tudom hogy deríted ki anélkül, hogy megpróbálnád kinyitni. Ha pedig nem volt zárva, már be is nyitottál. Ötlet?

Sent from my HUAWEI SCL-L01 using Tapatalk


RE: Mindeközben a Vén Vaddisznóban... - Silent Giant - 07-31-2016

Nem ertem a kerdes okat, mivel irtam hogy Fuzz kivancsi es benyit ha ez nem tortent meg a nagyok reszerol.
Egyebkent a valaszom az lenne hogy ugy szoktam valo eletben hogy lenyomom a kilincset es kiprobalom nyilik-e par millimrtert mozdul akkor nincs zarva.


RE: Mindeközben a Vén Vaddisznóban... - DM Surranó - 08-01-2016

Azért kérdeztem, mert ez a common sense, de hátha ti tudtok egy jobb módszert egy fantasy világban Smile
És azért, mert:

(07-29-2016, 07:53 PM)Fuzz Wrote: Ha nem hallatszik semmi bentről és nincsenek zárva, akkor a kíváncsi Fuzz benyit ...



RE: Mindeközben a Vén Vaddisznóban... - Fuzz - 08-01-2016

(08-01-2016, 06:00 AM)DM Surranó Wrote: Azért kérdeztem, mert ez a common sense, de hátha ti tudtok egy jobb módszert egy fantasy világban Smile
És azért, mert:

(07-29-2016, 07:53 PM)Fuzz Wrote: Ha nem hallatszik semmi bentről és nincsenek zárva, akkor a kíváncsi Fuzz benyit ...

Ha rogue lenne és lennének szerszámai, akkor meg tudná vizsgálni sztem simán nyitás nélkül is.

Igen, ha meggyőződött róla, hogy nincs zárva (a kilincs lenyomásával és ajtó mozdításával), akkor be is nyit rendesen, mivel feltételezi, hogy a nagyok a hallgatózás után csak elfelejtettek benyitni, elvégre arról volt szó, hogy megyünk sorban az ajtón, s az előzőn meg is próbáltunk benyitni. A következőkön miért maradna ez ki.
Ha zárva van, akkor nem nyit be. Smile

Sőt hogy konkrétabb legyen, szól is közben a többieknek: "Ez nyitva van!" - s benyit (feltéve, hogy nyitva van)


RE: Mindeközben a Vén Vaddisznóban... - DM Surranó - 08-04-2016

IC updated. Hétfőig tuti nem leszek.


RE: Mindeközben a Vén Vaddisznóban... - DM Surranó - 08-23-2016

Ready és Delay...
olyan ritkán használjuk, hogy utóbbiról el is feledkeztem, pedig ez most pont az az eset volt! De beszéljük meg, mert ráadásul kritikusra sikeredett... Mindenki úgy érti, ahogy én?

Ready:
- Standard action (+ five foot step, nem ezt hívják partial action-nek?)
- Meg kell mondanod, hogy mi a kiváltó körülmény.
- Ha a körülmény bekövetkezni készül, akkor ELŐTTE cselekszel (ready vs attack: támadás előtt támadsz)

Delay:
- Full round action
- Meg kell mondanod, "mikor" cselekszel, de ez nem kell hogy egy konkrét szám legyen. "You can specify this new initiative result or just wait until some time later in the round and act then"
- Ha nagyon technikaiak akarunk lenni, akkor a hobó elkezdett 20-tól visszafelé számolni. 20-nál: delay. 19-nél: delay.... 15-nél: na most lépek.

KÉRDÉS: lehet kör végéről köv kör elejére delay-elni? logikusnak tűnik, de nem lehet vele visszaélni? (pl jelen esetben a hobó (és a goblinok is...) X+1 körig delay-ezett)


RE: Mindeközben a Vén Vaddisznóban... - Konyak - 08-23-2016

Igen igy van minden. Ezentul a hobo 15-nel jon mindig. Az AC-re irtam, hogy nem volt kritikus, mivel a dodge mar maskent mukodik itt.


RE: Mindeközben a Vén Vaddisznóban... - DM Surranó - 08-23-2016

jogos javítom a posztot