RPG Addicts | We Know You're Hooked
[OOC] Mindeközben a Vén Vaddisznóban... - Printable Version

+- RPG Addicts | We Know You're Hooked (https://forums.rpgaddicts.com)
+-- Forum: Admin Discussions (https://forums.rpgaddicts.com/forumdisplay.php?fid=32)
+--- Forum: Archive (https://forums.rpgaddicts.com/forumdisplay.php?fid=123)
+---- Forum: Tölgybuckai kalandok (DM Surranó) (https://forums.rpgaddicts.com/forumdisplay.php?fid=78)
+---- Thread: [OOC] Mindeközben a Vén Vaddisznóban... (/showthread.php?tid=161)



RE: Mindeközben a Vén Vaddisznóban... - Fuzz - 07-28-2016

(07-28-2016, 08:31 AM)DM Surranó Wrote: a Lullaby (és általában a koncentrációval fenntartott bárd-cuccok) érdekes állatfaj. Ösztönösen azt gondolná az ember, hogy a fény alapú varázslatokhoz (silent image, color spray) hasonlóan ahogy azok nem hatnak a szemetlen / vak lényekre, úgy a lullaby sem hat arra, aki nem hall téged, akkor pedig a bárdot mínusz tízes DC-vel hallják -- persze minden másra van értelme a -5 perception-nek. A spell description azonban -- (szerintem) furcsa módon -- nem említ ilyen kritériumot.

Említi viszont azt, hogy 10ft radius burst. De hogyan hat egy nem azonnali (esetünkben: koncentrációs hatásidejű) burst?
Pillanatnyi, azaz akit épp varázsláskor elér, arra hat, akkor is, ha az illető közben eltávolodik, horribile dictu más létsíkra tér át?
Vagy folyamatos, azaz aki épp a területen tartózkodik? nem, az az emanation.
Nekem furcsán hangzik az első változat, de szerintem arra gondoltak... elég durva egy 0. szintű spelltől, nem? Smile

Sztem a lullaby olyan frekvencián megy ami valószínűleg éppen nem a hallható kategória, de az agyhullámaik fogják Smile

Az emanation sem lenne gyengébb, sőt nem kellene mindig újra castolni körönként, ha haladni akarok vele.

Sztem nem olyan durva, mivel nem csinál közvetlen veszélyt, egy jól legyengített sleep, ami meg első szintű. A mage hand meg a daze durvább Smile


RE: Mindeközben a Vén Vaddisznóban... - DM Surranó - 07-28-2016

a durvát arra értettem, hogy amíg a bárd koncentrál a prime material plane-en (max ennyiannyi körig), addig az illető lehet akár az Abyss hatvanadik bugyrában vagy az asztrális síkon, akkor is hat rá...


RE: Mindeközben a Vén Vaddisznóban... - DM Surranó - 07-28-2016

(07-28-2016, 09:39 AM)Eric Thunderfist Wrote: Haragszunk javítja ki Eric Erkit. Mipó átvert minket és cserbenhagyott, azért kerültünk a goblinok fogságába. Utána a koboldok főnöke megszegte a szövettségi megállapodásunkat.

Most elgondolkodtam, hogy Eric miért mondja ezeket.
Tényleg úgy érzi, hogy Mípó átverte a bandát? Elmenekült, igen, ez törp mércével akár ezt is jelentheti.
Tényleg azért kerültek a goblinok fogságába? Miért, Mípó egyedül legyakta volna azt a négy-öt goblint meg hobgoblint, akik még talpon voltak, mikor Eric és Fuzz megadta magát / elájult?
Tényleg megszegte a vezér a megállapodást? Most hirtelen nem is jut eszembe, milyen megállapodást. Lehet, hogy Eric félreértett valamit? (és akkor: a karakter, vagy a játékos értette félre?)


RE: Mindeközben a Vén Vaddisznóban... - Konyak - 07-28-2016

(07-28-2016, 02:12 PM)DM Surranó Wrote: a durvát arra értettem, hogy amíg a bárd koncentrál a prime material plane-en (max ennyiannyi körig), addig az illető lehet akár az Abyss hatvanadik bugyrában vagy az asztrális síkon, akkor is hat rá...

Summon Swarm 2. szintű spell és egy denevér raj kinyír bármilyen bandát akinek nincs AOE támadása. A casternek csak el kell futnia, vagy síkot váltania, ...


RE: Mindeközben a Vén Vaddisznóban... - Fuzz - 07-28-2016

(07-28-2016, 02:12 PM)DM Surranó Wrote: a durvát arra értettem, hogy amíg a bárd koncentrál a prime material plane-en (max ennyiannyi körig), addig az illető lehet akár az Abyss hatvanadik bugyrában vagy az asztrális síkon, akkor is hat rá...

A range nem szamit ilyenkor, ilyen esetben csak a castolasnal?

Felmerul a kerdes, hogy kinek lesz sz.rabb ettol az elete a bardnak mert folyamatosan koncentralnia kell ra vagy annak aki 5-tel kevesebbel perceptiont el meg Smile

A summon swarm sztem mas eset mert nem burst. "attacks all other creatures within its area."

Engem is meglepett Eric, de sztem a csalodottsag beszel belole, erezheti igy, mert sztem tulzott bizalmat taplalt a koboldokkal szemben torp letere, s ha igy nezzuk akkor megszegte a megallapodast azzal, h majdnem megettek minket amikor Eric segitsegert ment oda. Mípó gyerbenhagyta a bandát? Igen. Lelépett és visszajött erősítéssel kiszabadítani minket? Nem.
A megallapodas az volt, hogy elhozzuk a sarkanyt, s cserebe... tenyleg cserebe mi, arra mar en sem emlekszem?


RE: Mindeközben a Vén Vaddisznóban... - DM Surranó - 07-29-2016

Asszem a szokásos volt: cserébe nem esznek megSmile

Sent from my HUAWEI SCL-L01 using Tapatalk


RE: Mindeközben a Vén Vaddisznóban... - DM Surranó - 07-29-2016

A summon swarm-nál az a durva, hogy elvi korlát nincs mondva a koncentráció idejére, így vagy lesprinteled őket, vagy lefújod chemotoxszal. Azért nem olyan vészes, mert egyrészt a sincs fáklya viszi őket, másrészt elég a caster-t megütni (jól). Amelyik caster meg move action tud síkot váltani, azzal nem kötözködünk Smile különben meg miért nem nyom az olyan pl cloud kill-t, nem?

Sent from my HUAWEI SCL-L01 using Tapatalk


RE: Mindeközben a Vén Vaddisznóban... - DM Surranó - 07-29-2016

Sincs=sima

Sent from my HUAWEI SCL-L01 using Tapatalk


RE: Mindeközben a Vén Vaddisznóban... - Fuzz - 07-29-2016

(07-29-2016, 05:00 AM)DM Surranó Wrote: Asszem a szokásos volt: cserébe nem esznek megSmile

Sent from my HUAWEI SCL-L01 using Tapatalk

Nahát, nahát, micsoda szövetség Smile
Akkor majdnem mindegy, hogy visszavisszük-e a sárkányt vagy nem, s elkerüljük őket. Lehet jobban járnánk ha a goblinok után pihi, majd legyaknánk a koboldokat is és csak utána foglalkoznánk a láncos sárkánnyal Smile
Ha jól emlékszem Mípó vezetett minket a vezírhez (akivel akkor még jóban voltunk), mert ott pityergett valahol, s félt a vezír szeme elé kerülni.
Maxban jól felfegyverkezve szabad csak odamennünk ezentúl és új alkut kötni...


RE: Mindeközben a Vén Vaddisznóban... - DM Surranó - 07-29-2016

Komolyra fordítva a szót, szerintem konkrét egyezségről nem volt szó, csak arról, hogy hálájuk nem marad el, viszont tuti volt figyelmeztetés, hogy egy gyanús mozdulat, és végetek, mint a botnak.