RPG Addicts | We Know You're Hooked

Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account   Login to account




  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5


[IC] Kilencedik fejezet - Én kertem, te kerted
(04-09-2018, 08:10 AM)Fuzz Wrote: 12 - Jó munkát végeztél! - válaszolja Fuzz gnómul, mert elégedett a felderítéssel, s elengedi pihenni Gábrielt (standard action), majd elkezdi tapizni magát, egy pillanatra megérinti Belák pálcáját, s megáll ott a keze. De végül felkiált. Mit csináltok kedves szövetségeseink? Mérgezett gerelyekkel dobálódtok ránk odafentről, amikor mi meghoztuk nektek Belák fejét, a megbeszéltek szerint? De nem voltatok itt a vadász barlangjában! Pedig ez még a ti területetek! Ezért indultunk fel, hogy felvigyük, s ez a hála? Hát bántottalak én titeket legutóbb? Nem. Pedig megtehettem volna, ha akarom. De nem tettem. Szükségünk van egymásra, ti is tudjátok. 
(persze ez nem mind ebben a körben)
Ennél ideálisabb helyzetet nem tudna elképzelni a pálca felhasználásra, minthogy felküld egy töltetet, s a fenti goblinkák szépen belegabalyodjanak, mi meg addig felmászunk. De egy belső erő arra készteti, hogy egyelőre engedje el az indulatait, s ezáltal ezt a tervet is, hiszen még nem próbált meg mindent. Mi lesz ha megint balul sül el a dolog, vagy nem pont úgy működik a pálca ahogy ő gondolja? Akkor egy értékes töltet megint felesleges vész kárba. Pedig már nagyon izzad és viszket a tenyere. Meg is törli a nadrágjába. Talán sikerül beszélnem velük ismét, s meggyőzni őket, hogy engedjenek minket fel, vagy ők jöjjenek le. - gondolja. Ezért inkább hirtelen szövegelni kezdett.

Fuzz [1d20+8] = 19+8 = 27 diplomacy check

Sőt további kósza gondolatok suhannak át az agyán.
Aztán B tervnek ott vannak még a patkányok is, ha másra nem is, arra jól lehetnek, hogy elhasználják az összes gerelyüket a gobbók, vagy legalább a mérgezetteket. Talán a többieknek is van valami terve, hogyan juthatunk fel gyorsan, amíg nem beszéltük meg, s nem döntöttünk addig tényleg csak pazarlás lenne.

Fuzz castol egy mage handet majd folytatja a fenti szövegelést a második kör után is, ha nem jött semmi válasz az eddigiekre odafentről, hogy meglegyen legalább az egy perc interakció. (a fenti kb 5 környi lehetett)

A szövegelést természetesen próbálja a halkabb periódusokban nyomatni, nem gyorsan darálni, így lehet a fenti több is mint 5 kör.

A szövegelés közben először azokat a gerelyeket gyűjti egy kupacba maguk mellé mage handdel, amelyekről feltételezhető, hogy mérgezettek.
Majd egy másikba az utána érkezetteket.
1+6+6+4 volt, ugye? A 6-ból egy eltalálta Gábrielt, illetve a második goblinos hatosból 3, 3 pedig lepottyant?

Nálam van Belák pálcája, ha akarnám egy mozdulattal elintézhetnélek mindannyitokat, de én tartom a szavam és a békét. - Újra elmélázik benne, hogy milyen szép is lenne, s meg is fogja de csak hadonászik és mutogat vele mint egy kis karmester.

Itt egy kis szünetet tart, addig odasúgja Konyaknak - Van íjad, ugye?

Halljátok? Na mi legyen? Nem akarjátok, hogy felvigyük Belák fejét?

Itt egy kis szünetet tart.


Ha nem hát, nem, rendben van. Gyertek akkor le érte ti, ha az nektek jobban megfelel. 

Itt több szünet, s súgdolózás, látva, hogy a többiek sem akarnak akciózni folytatja a vezérkedési szerepet.

Konyaknak: Mit gondolsz fel tudsz majd lőni egy fénnyel ellátott vesszőt a tetejére?
Arkus: Meg tudod állapítani, hogy melyiken van méreg, s milyen?

Ha van válasz akkor arra reagálok majd.
De ha továbbra sincs semmi válasz, akkor feltételezi, hogy a diplomáciai kísérlet nem igazán hat, ezért így folytatja provokatívan.

Jól van, látom gyávák vagytok, még mindig és féltek lejönni érte. Ebben az esetben úgy vesszük, hogy ezt a területet átengedtétek nekünk az általatok megszegett béke jegyében. Köszönjük szépen!!! Hehehe!!! Belák fejét pedig megtartjuk magunknak. Ha bármelyikőtök mégegyszer lemerészkedi ide, az halott! A viszont nem látásra!

Ha nem történik semmi extra, 1 perc néma csend, közben megidézi Gábrielt újra, s megkéri Arkust, hogy vizsgálja meg a mérgezést.

Előbb-utóbb elfogy nekik a gerely, ha néhány idézéssel rá tudnám venni őket, hogy dobálják el az összeset  - súgja a többieknek

Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  


Messages In This Thread
RE: Kilencedik fejezet - Én kertem, te kerted - by Fuzz - 04-12-2018, 09:22 AM



Users browsing this thread:
10 Guest(s)

Forum software by © MyBB - Custom theme © iAndrew 2014 - All Material and Content © artCain, HJCain, and RPGAddicts 2009 - 2015
     
ABOUT US
A gaming group started in late 2005 when several members (from all over the world) came together on a long-running forum website called Plothook.net (formally known as Highmoon.net). Several games transformed from a by-the-book format to highly modified versions that became new hybrid systems with completely custom rules and abilities. Ten years later, these faithful players wanted to secure their work and their stories, becoming the basis of these forums.