RPG Addicts | We Know You're Hooked

Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account   Login to account




  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5


[IC] Kilencedik fejezet - Én kertem, te kerted
OOC - az előző mérget vetkőzte le magáról, PF rule szerint azonnal dobod az elsőt, utána mindig a saját körödben (kivéve delay esetén, mert a save nem delay-elődik). Hogy milyen méreg volt...
diluted wyvern poison. eredetileg DC17, 6 kör, 2 sikeres mentő, én úgy döntöttem, hogy ez DC15, 4 kör, 1 sikeres mentő, tehát Gábriel most már (ettől) a méregtől nem gyengül tovább.


Első kör (nincs meglepi kör, mindenki meglepődött)

21+ - Gábrielen kívül, aki mintegy 30 lábnyira van odalentről és 50 lábnyira odafentről, egy halom gerelyt kap a nyakába, mielőtt mozdulhatna. Egy lepattan a bundájáról, egy meg még fölötte valahol az indák közé ékelődik, de három megsebzi (AC 19,16,18, össz -5hp)
A többiek csak azt látják, hogy három gerely a kürtőből a földre potyog.
20 - Eric a kút széle mellé lép (azon kívülre) és mivel úgy sejti, hogy mindjárt goblinok fognak potyogni az égből, felkészül, hogy reflexből megboxol bármilyen élőt, aki a földre pottyan.
19 - Gábriel mintha valami jajkiáltást hallana fentről, aztán egy törött gerely hullik alá ártalmatlanul.
18 - Arkus beáll Eric mellé, kicsit hátrább, dárdával a kezében várva az áldást.
- Maradjatok a közelemben - mondja.
16 - Konyak lánccal a kezében Arkus közelébe lép, és felkészül, hogy agyoncsapjon bármilyen ellenséges(?) nyomorultat.
15 - Újabb gerely pattan le Gábriel kemény bőréről. (AC14).
A külső síkról való lény a fenti sötétbe fúrja a tekintetét, és meglátja, honnan jön ez a sok gerely: valahonnan föntről, a kúton túlról potyogtatják befelé. Valahol a káva fölött mintha valami hosszúkás tárgy lenne megtámasztva, talán két gerenda keresztben? Az egyik támadó fejét is meglátta dobás közben (nem a "gerendáról"), ahogy magasról kukucskált. De ha a távolságbecslése nem csal, akkor az a fej kábé tíz-tizenkét lábbal volt a kút pereme felett.
13 - Gábriel lerázza magáról a méreg hatását és felfelé megy! Precízen jelent, hála a gnóm nyelv tömör összetettségének.
12 - Fuzz lyukat beszél és kivár EDIT: közben hazaengedi Gábrielt, aki (feltehetően) el is tűnik.

11..8 - További hat gerely hullik EDIT:gerelyek hullnak alá, és a mászás miatt védekezni nem éppen képes Gábrielbe ismét beleáll egy (AC16, -2hp, mennyinél áll most Gábriel? ha jól számolom, 0/9 = disabled). Kettőt a körülötte lévő indák fognak meg (OOC - concealment fail), három pedig mellette hullik a mélybe. EDIT: semmivé foszlott Gábriel hűlt helyén keresztül hullanak a mélybe, a lent lévők négyet számolnak össze. Valamelyest az odalentről ordibáló Fuzz is hallja, hogy odafent igen borsos a hangulat, mondhatni az alkotmányozó többség lelkes kurjongatása kísér minden egyes lehulló dobófegyvert.

Második kör

20 - Eric...

Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  


Messages In This Thread
RE: Kilencedik fejezet - Én kertem, te kerted - by DM Surranó - 04-09-2018, 08:28 AM



Users browsing this thread:
10 Guest(s)

Forum software by © MyBB - Custom theme © iAndrew 2014 - All Material and Content © artCain, HJCain, and RPGAddicts 2009 - 2015
     
ABOUT US
A gaming group started in late 2005 when several members (from all over the world) came together on a long-running forum website called Plothook.net (formally known as Highmoon.net). Several games transformed from a by-the-book format to highly modified versions that became new hybrid systems with completely custom rules and abilities. Ten years later, these faithful players wanted to secure their work and their stories, becoming the basis of these forums.