RPG Addicts | We Know You're Hooked

Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account   Login to account




  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5


[IC] Kilencedik fejezet - Én kertem, te kerted
OOC - Wow. AC12-vel sikerült eldobnia a két oszlop között, cool Smile

Nem lepődnénk meg, ha az időhúzással néhányan körbe mennének a kénes hasadékon, a talicskás terembe, legalábbis onnan talán eltűnt korábban egy (ooc -persze lehet még ott rejtőzik, mert régen úgy emlékszem féltek ezt a hasadákot használni a foglyok, s nem is mertek arra menni, talán nem is tudták a kerülőt).

A kádban és a hálóban rémlett, hogy biztos van hulla, előbbiben látszódott is, csak a teremben nem tudtam, hogy elhordták-e, azért kérdeztem rá. Mert ha volt olyan ami útba esett, akkor azt a biztonság kedvéért leszúrta, nehogy álcázott élő gobbó legyen. De úgy látom nem volt ami útba esett eddig. Azért azt a hármat megnézte/nézi magának amit lát. Valamelyiken a három közül rajta van-e még a nadrágja, azaz láthatóan nem vágták le sietve a hímtagját percekkel ezelőtt, mert AZ gyanús. Az a nagy fekete köpenyes az is gobbó hulla lenne? Nem rémlik, hogy más nagyobb ellenség is volt itt anno. Vagy az a vadász, idehozták?


Tart egy környi hatásszünetet ismét, közben elővesz egy pálcát és elkezd vele hadonászni. "Hogy is használta ezt Belák?"

Fuzz [1d20+8] = 5+8 = 13 UMD wand

Rendben, örülök, hogy sikerült megegyeznünk! Tiétek a túloldal, miénk a műhelyek!  - közben majdnem sikerül elintéznie, hogy 24 óráig ne is tudja használni a pálcát

Fuzz [1d20+8] = 2+8 = 10 UMD wand

Ez egy korrekt lépés a részetekről! De körbe menni se ér! Meglátjátok jól megleszünk! - közben majdnem sikerül elsütnie a pálcát

Fuzz [1d20+8] = 11+8 = 19 UMD wand

Node megyek mááár... Csukom mááár... - válaszolja Fuzz elnyújtott hangon miközben sikeresen használja a pálcát és tűskés növényzettel borítja be a nyugati kertet, ahogy Beláktól látta. (jelölve roll20)

Fuzz [1d20+8] = 15+8 = 23 UMD wand

Use a wand: DC20
Use a Wand, Staff, or Other Spell Trigger Item: Normally, to use a wand, you must have the wand’s spell on your class spell list. This use of the skill allows you to use a wand as if you had a particular spell on your class spell list. Failing the roll does not expend a charge.
Retry? Yes, but if you ever roll a natural 1 while attempting to activate an item and you fail, then you can’t try to activate that item again for 24 hours.

OOC - Láthatóvá tettem a környéket, a legközelebbi rácspontra rakva az entangle szándékolt point of originjét és rátettem egy 40 lábas aurát (ami technikailag 37,5 plusz a token sugara).
DE
ha nem tudod a command word-öt, akkor két UMD check kell:
Quote:Activate Blindly: Some magic items are activated by special words, thoughts, or actions. You can activate such an item as if you were using the activation word, thought, or action, even when you’re not and even if you don’t know it. You do have to perform some equivalent activity in order to make the check. That is, you must speak, wave the item around, or otherwise attempt to get it to activate. You get a +2 bonus on your Use Magic Device check if you’ve activated the item in question at least once before. If you fail by 9 or less, you can’t activate the device. If you fail by 10 or more, you suffer a mishap. A mishap means that magical energy gets released but doesn’t do what you wanted it to do. The default mishaps are that the item affects the wrong target or that uncontrolled magical energy is released, dealing 2d6 points of damage to you. This mishap is in addition to the chance for a mishap that you normally risk when you cast a spell from a scroll that you could not otherwise cast yourself.
Tehát kérek négy AB check-et. (vagy pedig beosztjuk az eddigi dobásaidat, hogy AB+UW párokra dobtál: ekkor AB 13 = mishap...)
(megj: entangle scroll esetén még egy dobás kéne a 11-es wisdom-ot emulálni)
Köszi, hogy megelőlegezted, s berajzoltad, de ezek ismeretében nem biztos, hogy érdemes belekezdenie, bár amilyen meggondolatlan, ki tudja Smile

Egyelőre megvárom a goblin hullákra vonatkozó választ, valamit az OOC post válaszokat, mielőtt döntök, hogy belevág-e a próbálkozásokba.

Mindenesetre ha ezt Fuzz tudta, hogy command word kell, akkor megpróbálta megjegyezni, hogy mit mondhatott Belák amikor hallotta használni, illetve Gábrielt is megkérdezte csata után (vagy most mentálisan, ha nem lehet retrozni), hogy mit hallotta-e mit mondott, elvégre ő közelebb volt (kb.35 láb), ha emlékszik rá. (Dobtam int checkeket, ha az kell, Fuzz:10, Gábriel:16)
Különösebb vizsgálat nélkül, ránézésből Fuzz szerint a vadász az, és a sok sebtől elesett, összeszabdalt ruhájú és vértezetű goblinokról nehéz megmondani, hogy vajon intim részeket lenyisszantott-e valaki a közelmúltban, ehhez behatóbb (pun intended) vizsgálat szükséges...

Ez egy olyan apró részlet, hogy ha valaki a csata hevében hallotta is, nem valószínű, hogy megragadt a kis fejében. Esetünkben: egyikőjük fejében sem. De ha szeretné törni a fejét, akkor álmodhat vele... feltéve, hogy egyáltalán hallotta
(OOC - hear details of whispered conversation: perception 15 + 1/10 láb = DC19 Gábrielnek. Ha ez megvan, akkor hallotta, csak nem jut eszébe, talán holnap. Ha ez nincs meg, akkor nem is hallotta.)
OOC1 - Gábriel magával volt elfoglalva, hogy elrejtőzzön, nem hogy milyen badarságokat dumál a druida (natural1, =5) Smile

OOC2 - csak gondoltam, ha már meggyalázzák a saját fajtájukat is, akkor nem törődnek azzal, hogy visszaigazítják a nadrágot, s viszonylag könnyen észrevehető, hogy sebtében matattak rajta.
Egye fene, nem tökölünk ilyenen, legrosszabb esetben kap 2d6-ot Fuzz, vagy rossz felé sül el, belefér a jellemébe. Dobok roll20-n: 12,25,26,24
Fuzz bevállalósan próbálkozik, és talán föl sem tűnik neki, hogy első próbálkozása nem jár teljes sikertelenséggel. A másodikat és harmadikat jól csinálhatta, de valahogy nem sikerült a lelke mélyén szunnyadó természetmágiát felszínre csalni. Mire a kevésbé sikeres negyedik próbáig jut, már eléggé viszket a lábszára, hogy odanézzen: a lábai indákat hajtottak, amik a repedezett padló rései között utat találva a földbe törekednek!
(entangled, DC 11. elvághatod az indákat is... ha mered...)

Vajon próbálkozik Fuzz tovább?...
Fuzz abbahagyja a próbálkozásokat és érdeklődéssel figyeli, hogy ez vajon mitől állhatott elő? Esetleg rosszul célzott a pálcával? De hirtelen annyira megijed a látottaktól, hogy földbe gyökerezik a lába.

OOC - Végképp értelmetlen lenne tovább próbálkozni, hiszen mint kiderült nem is valósítható meg vele amit tervezett, mivel gömb. Persze ezt Fuzz tudhatta eddig is, csak a játékos nem. Smile
OOC - Fuzz most max 1 percig így áll, mindeközben a többiek...? (Gábrielt beleértve)
(01-31-2018, 11:15 AM)DM Surranó Wrote: OOC - Fuzz most max 1 percig így áll, mindeközben a többiek...? (Gábrielt beleértve)

Gábriel közben átnézte az északi szobát, s ott elrejtőzve figyeli a nyugati ajtót.

Fuzz próbál castolni egy újabb mage handdet (dobd ki, előbb utóbb csak sikerül) valamikor 2 körrel később, majd visszahozza az "aranyrögöt", hogy addig se utankozzon míg várakozik.

"Megyek mindjárt,..., csak előbb ezt az aranyrögöt feldugom és megeszem, ahogy kérted!" 

Zsebre teszi a kavicsot a köpenyen pedig két helyen átszúr egy javelint, hogy ki legyen részben feszítve ("átfűzve"), s visszaküldi a volt helyére lebegni.

Ha letelt a maradék "6-7 kör", s tud újra járni, jelezd (ooc - vagy most is tud half move-val, mit jelent jelen esetben az entangled DC11 amit írtál?).

Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  




Users browsing this thread:
2 Guest(s)

Forum software by © MyBB - Custom theme © iAndrew 2014 - All Material and Content © artCain, HJCain, and RPGAddicts 2009 - 2015
     
ABOUT US
A gaming group started in late 2005 when several members (from all over the world) came together on a long-running forum website called Plothook.net (formally known as Highmoon.net). Several games transformed from a by-the-book format to highly modified versions that became new hybrid systems with completely custom rules and abilities. Ten years later, these faithful players wanted to secure their work and their stories, becoming the basis of these forums.