RPG Addicts | We Know You're Hooked

Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account   Login to account

$81.68 donated / $385 needed
for site upkeep Jun 2017-2018!

• 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

[IC] 2. Ismeretlen vezér - Ork invázió
Nem telik el 5 perc sem azután, hogy Azsókot újra behívták, kijön egy őr és behív mindenkit egyszerre. Odabent a kapitány a másik ajtó közelében áll, ahol legutóbb kiment, most félig nyitva az ajtó. A kapitány mellett Azsók áll.

Az ügyet lezártnak tekinthetjük, a gazfickók megkapják méltó büntetésüket, s remélhetőleg a cinkosaikat is elkapjuk.
Viszont még egy rövid ideig rabolnám az idejüket, mert Azsók szerint maguk mind bátor, talpraesett személyek, akik a közbeavatkozása nélkül is meg tudták volna magukat védeni. Ezért a segítségüket szeretném kérni. Szörnyű híreket kaptunk keletről az imént. Egy ork banda megtámadta a járőreinket a keleti úton. Azt hitték, hogy senki sem maradt életben, de szerencsére az egyik katonának sikerült elmenekülnie, különben talán soha nem tudtuk volna meg mi semmisítette meg a 6 fős csapatot. - benyit az ajtón és a másik szobába mutat, ahol egy szörnyű állapotban levő őr ül egy székben
Azsóktól a kihallgatás során megtudtuk, hogy az orkok "szakértője", ezért hívattam be újra. Elvállalta, hogy a nyomukba ered, s kideríti merre tanyáznak. Ő javasolta, hogy érdemes lenne magukat is megkérdeznem, mert rátermett csapatnak tűnnek. Lenne kedvük csatlakozni hozzá?

Korgnak Liza fordít halkan folyamatosan.
Reply
Korg egyből megszánja a fickót, és még mindig darabos közös nyelven megjegyzi:
- Pap vagyok, erisszenek oda
Majd Erastil (Ehlonna, Garl) szimbólumát maga előtt lengetve mintegy nyomatékosítás gyanánt odasiet az őr mellé, ha engedik, és megvizsgálja, majd szükség esetén gyógyít is rajta. (mondjuk comprehend languages-t áldozza be)

Heal check [1d20+7] = 3+7 = 10 CLW spontán [1d8+3] = 4+3 = 7

Miközben (remélhetőleg hagyják, amint) ellátja az illető sebeit, megkérdi:
- Mikor indulunk és milyen messzi megyünk?

Úgy látszik, jelen körülmények között Liza tutujgatását felváltotta a sérült őr tutujgatása.
Reply
Rufus holnap várja a válaszunkat, de utána legalább két hetünk van utánajárni. bólint Balthazaar, láthatóan nem akarja visszautasítani a kérést, a Rufusnak adandó válasz csak a problémája.

OOC - Hogy a token IC-vé váljon:
Amikor majd magukra maradnak, Balthazaar beszámol róla a többieknek, hogy <boltnév>-boltban említettek egy varázstárgyat, amely hasznos lehet egy tengeri utazás során arra az esetre, ha hirtelen kellene egy csónak. Beszámol a részletekről is, amennyire megtudta, meg a várható árról is.
Reply
- Részemről is rendben, nem szeretek tétlenül ülni amikor IGAZSÁGOT kell szolgáltatni, de holnap reggel még van egy találkozónk.
Reply
(01-13-2017, 10:27 PM)Korg Evergreen Wrote: Korg egyből megszánja a fickót, és még mindig darabos közös nyelven megjegyzi:
- Pap vagyok, erisszenek oda
Majd Erastil (Ehlonna, Garl) szimbólumát maga előtt lengetve mintegy nyomatékosítás gyanánt odasiet az őr mellé, ha engedik, és megvizsgálja, majd szükség esetén gyógyít is rajta. (mondjuk comprehend languages-t áldozza be)

Heal check [1d20+7] = 3+7 = 10 CLW spontán [1d8+3] = 4+3 = 7

Miközben (remélhetőleg hagyják, amint) ellátja az illető sebeit, megkérdi:
- Mikor indulunk és milyen messzi megyünk?

Úgy látszik, jelen körülmények között Liza tutujgatását felváltotta a sérült őr tutujgatása.

Pap - erősíti meg Liza, ha esetleg valaki nem értette volna. Beengedik Korgot a másik szobába a széken ülő őr mellé, s megállapítja a heal checkel, hogy valóban sérült, nem szimulál, majd gyógyít rajta egyet. A kapitány és Azsók követik, majd Liza is, feltételezem a többiek is.

Köszönöm. - mondja az őr miközben átmozgatja a vállát. - Valamivel több mint másfél napi járásnyira a várostól történt a rajtaütés.

Még nem látta pap, mert ide jött először. - teszi hozzá a kapitány

Balthazaar mondataira egyelőre nem reagáltak, mert Korg berohanása miatt mindenki az őrre koncentrál, de hallották amit B. mondott, mégha nem is tudják miről beszél.

Az őr elmeséli, hogy kimentek a keleti útra körülnézni, mert az a hír járta, hogy mostanában eltűntek többen is a környéken. Egy környékbeli faluban szálltak meg majd onnan mentek tovább keletnek járőrözni. Leírja a csatát, s legalább 20 ork harcost említ meg plusz a vezetőjüket és annak az állatkáját egy masszív vaddisznót. "Az volt a leghatalmasabb és legrondább ork amit valaha is láttam, ahogyan azt a kétkezes kardot forgatta az egyenesen rémisztő volt. De még hallani sem hallottam ekkoráról. Vagy talán nem is ork volt…"  - el-el csuklik a hangja, láthatóan előjönnek az emlékek amikor elvesztette társait

Már nagyon rég nem merészkedett le a hegyekből ilyen közelre ennyi ork, feltehetően egy új vezetőjük fogta össze őket. - teszi hozzá a kapitány, majd megmutatja az asztalon már ott heverő térképen, hogy a keleti úton kb. hol történt a támadás. Valaki már egy kört rajzolt oda korábban.

A kapitány megkéri leendő hőseinket, hogy kövessék a banda nyomát, bárhova is tartanak, s ha tudják semmisítsék meg őket még mielőtt visszatérnek a keleti Abbor-Alz hegyeken át az ork területre. Ha sikerülne őket megsemmisíteni az egy fontos jelzés lenne a többi törzsnek, hogy Hardby erős és mindig készen áll, errefelé nem megengedett a garázdálkodásuk. Már évtizedek óta nem jártak erre orkok.
Reply
- Üldözés? - kérdi csalódottan Korg - Ha az emberek nincsenek veszélyben, akkor ez csak erősködés.
Gnómul hozzáteszi, remélve, hogy azt csak a csapat (két tagja) érti.
- [[Azt hittem, megvédeni kell az ártatlanokat, nem pedig erőt fitogtatni egy másik néppel szemben. Nem akarok részese lenni egy háború indításának, és tudom, miről beszélek. Ti hogy vagytok ezzel?]]
Reply
(01-16-2017, 10:31 AM)Korg Evergreen Wrote: - Üldözés? - kérdi csalódottan Korg - Ha az emberek nincsenek veszélyben, akkor ez csak erősködés.

Hogyne lennének veszélyben, hiszen többen is eltűntek, ezért ment ki az őrjárat körülnézni. - mondja a kapitány

(01-16-2017, 10:31 AM)Korg Evergreen Wrote: Gnómul hozzáteszi, remélve, hogy azt csak a csapat (két tagja) érti.
- [[Azt hittem, megvédeni kell az ártatlanokat, nem pedig erőt fitogtatni egy másik néppel szemben. Nem akarok részese lenni egy háború indításának, és tudom, miről beszélek. Ti hogy vagytok ezzel?]]

[[Én úgy értelmeztem a kapitány szavait, hogy pont ezzel előzhetnénk meg egy esetleges háborút]] - válaszolja Liza gnómul

Az emberek csak pislognak, hogy ezek a kicsik itt mit karattyolnak.

Majd közös nyelven folytatja Liza - Én megyek, van velük egy kis elszámolni valóm. Nemrég engem is elfogtak ork útonállók Hardbytól észak-keletre amikor Tölgybucka felé tartottam. De ez egy hosszú történet. A lényeg, hogy már északabbra is bemerészkednek időnként, s nem én voltam az egyedüli fogoly, akit eladtak. A vezérüket csak rövid időre láttam, kimerülten és félhomályban, de Ergonak szólították, s valóban ronda és nagy még egy orkhoz képest is.
Reply
OOC - Ergo? Tényleg? Tongue

- [[Mert olyan fellengzős szóvirágokban beszélnek]] - von vállat Korg. Neki osztan mindegy, ha a sebesült őr biztonságban van, akkor Lizát védeni még mindig fontos feladat.
Reply
(01-17-2017, 09:47 AM)Korg Evergreen Wrote: OOC - Ergo? Tényleg? Tongue

- [[Mert olyan fellengzős szóvirágokban beszélnek]]  - von vállat Korg. Neki osztan mindegy, ha a sebesült őr biztonságban van, akkor Lizát védeni még mindig fontos feladat.

ooc - igen, de most beugratós Smile
Reply
(01-16-2017, 11:13 AM)DM Hael Wrote: Majd közös nyelven folytatja Liza - Én megyek, van velük egy kis elszámolni valóm. Nemrég engem is elfogtak ork útonállók Hardbytól észak-keletre amikor Tölgybucka felé tartottam. De ez egy hosszú történet. A lényeg, hogy már északabbra is bemerészkednek időnként, s nem én voltam az egyedüli fogoly, akit eladtak. A vezérüket csak rövid időre láttam, kimerülten és félhomályban, de Ergonak szólították, s valóban ronda és nagy még egy orkhoz képest is.
- Akkor már csak miattad is mennem kell bosszút áll azon gaz orkon!
Reply

Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  

Users browsing this thread:
1 Guest(s)

Forum software by © MyBB - Custom theme © iAndrew 2014 - All Material and Content © artCain, HJCain, and RPGAddicts 2009 - 2015

ABOUT US
A gaming group started in late 2005 when several members (from all over the world) came together on a long-running forum website called Plothook.net (formally known as Highmoon.net). Several games transformed from a by-the-book format to highly modified versions that became new hybrid systems with completely custom rules and abilities. Ten years later, these faithful players wanted to secure their work and their stories, becoming the basis of these forums.