RPG Addicts | We Know You're Hooked

Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account   Login to account




  • 2 Vote(s) - 2 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5


[IC] Nyolcadik fejezet - Én kis kertet kerteltem
hányingerkeltő zöldes-sárgás-bíbor.
Gábriel délnek röppen, és üzeni: errefelé van még faldarab, meg sok bozót, de ellenség nincs. A fa rettenetes nagy, körülötte üres tér.
Konyak tamogatja a chanellt, a roll 20 meg nem lepett szintet.
22/30 hp-ja van helyesen; atirtam.
OOC - Ok, megvan a 3 fo, akkor channel utan ment Gabriel (vagy visszaroppen (2 kor), majd ujra felderiteni (2kor)).

Fuzz odasugja a tobbieknek, hogy Gabriel nem lat senkit. Ez nagyon gyanus, lehet a masik oldalrol jonnek mar tamadni. Ha esetleg talal valakit akkor elterelheti a figyelmet, mi meg hatha tamadhatjuk. (ooc-bar jatektechnikailag nincs jelentosege a hatbatamadasnak, de jol hangzik)

Tehat a fenyviszonyok mellett Gabriel belatja az egesz fa koruli terepet ha valaki nem rejtozkodik, ugye?

Amig Gabriel gyogyitas utan visszaert a jelenlegi helyere Fuzz megigazitja a goblin "jelmezet" (ooc-utolso elotti felhasznalas, ha jol emlekszem) es megindul a masik iranybol (stealth:18), hatha low-lighttal tobbet lat mint Gabriel, bar ha feny van, akkor o is atlathatja a terepet. Gabriel pedig repul tovabb felderiteni.
OOC - a 3 fő nincs meg, ezért Arkus nem ajánlja fel. De bíztatásra hallgat Smile (+6hp)

Fuzz egy DC5 bölcsi próbával rájöhet, hogy Gábriel nem lát át a fán, a vastag törzs mögé és a sűrű ágak közé se teljesen. Ehhez még rejtőzködni se kell.
Ahogy Fuzz nyugatra osonkodik, két fácskát pillant meg a hatalmas fa körüli tisztáson téblábolni. Szemmel láthatólag nem is próbálnak bújócskázni, elképzelni is nehéz, Gábriel hogy nem vette észre őket.
natural 1, távolság miatti mínuszokkal, úgy Smile
Arkusnak köszönet.

Fuzz csak simán arra gondolt, hogy a keleti oldalon nincs senki, ezért nem látott ott senkit, ezért indult el ő is a másik irányba, ha esetleg már jönnek is.

OOC - azért a törzse mellett csak ellátna, ha nem magasan repülne Smile De ha már itt tartunk, hol milyen magas a terep, gondolom a fának nagy tér kell, s milyen vastag a törzse (10 láb?), a törzse és a koronája közti távolság? Szépen gondozottnak tűnik? stb.

Ha Fuzz úgy ítéli meg, hogy nem vettek minket észre, akkor lapul tovább, s nem mozdul, figyel, főleg a fát, hogy lát-e esetleg almát, elvégre valami almaügy miatt jöttünk ide. Közel lehetünk a célhoz gondolja.
Gábriellel tartja a kapcsolatot folyamatosan, s tájékoztatja arról amit ő is látott, s küldi tovább délre, hogy derítsen fel. Elmondja neki, az a terve, hogy ő menjen még délre, rejtőzzön jól el, majd amikor szólok adj rikácsoló hangot, odacsalva a még megbúvókat, ha másra nem arra jó lesz, hogy felfedjék magukat.

EDIT: jelöltem G. utvonalat
OOC - a törzs kb 5 láb átmérőjű, lehet a korona alatt állni, lásd roll20. Amint írtam, a fa nem látszik "egészségesnek", inkább "égett" hatást kelt. Szintén írtam, hogy a fa környékén kb 50 láb magas az üreg.

Gábriel...
innen már kiszúrja, hogy a fa tövében több alak ácsorog és néz kábé abba az irányba, ahonnan Fuzzra számítanak. Nem kettő, hanem legalább három almafa téblábol a környéken, és a fán gubbaszt egy akkora levelibéka, aminek a száját Gábriel kényelmes barlangnak használhatná.
(11-28-2017, 10:33 AM)DM Surranó Wrote: OOC - a törzs kb 5 láb átmérőjű, lehet a korona alatt állni, lásd roll20. Amint írtam, a fa nem látszik "egészségesnek", inkább "égett" hatást kelt. Szintén írtam, hogy a fa környékén kb 50 láb magas az üreg.

Gábriel...
innen már kiszúrja, hogy a fa tövében több alak ácsorog és néz kábé abba az irányba, ahonnan Fuzzra számítanak. Nem kettő, hanem legalább három almafa téblábol a környéken, és a fán gubbaszt egy akkora levelibéka, aminek a száját Gábriel kényelmes barlangnak használhatná.

Fuzz jelzi G.-nek, hogy tartsa szemmel oket onnan, s maradjon rejtozkodve.
Eloszor elnyomat egy lullaby amennyire tudja a fa tovenek kozelebe celozva, azaz oda ahova G jelezte az alakokat, majd visszaosonkodik Erkijek melle es suttogva jelenti a tobbieknek, hogy mit latott G., s hogy eszak fele neznek, mintha varnanak mar minket.
"En elosonok Gabriel utan, es megprobalom csokkenteni a figyelmuket (lullaby), ti pedig felkeszulhettek a kozeledesre es frontalis tamadasra." - teszi hozza - "Figyeljetek a JELre, akkor indulhattok."

Ha nincs ellenvetes, akkor Fuzz a fal menten elosonkodik, a tobbiek elokeszulhetnek addig spellekkel esetleg. Elcastol egy ER-t (az elso nyil vegen), s 50 lab mozgassal elosonkodik (vilagos zold) egy deli bokorba ahonnan o is ralat celpontokra, majd onnan lullabyt rajuk.
Ha nem tortent semmi extra folyt kov.
Többiek?
(11-28-2017, 04:52 PM)DM Surranó Wrote: Többiek?

OOC - A többiek természetesen szót fogadnak a kis karizmatikus vezírnek Big Grin
De úgy látom nem fog eljutni a célállomásra, mert már törölted a nyílakat, de ő ott maradt, ez rosszat jelent Sad
(11-28-2017, 11:59 AM)Fuzz Wrote: "Figyeljetek a JELre, akkor indulhattok."
Eric gyorsan visszakérdez: És mi lesz az a jel?

Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  




Users browsing this thread:
1 Guest(s)

Forum software by © MyBB - Custom theme © iAndrew 2014 - All Material and Content © artCain, HJCain, and RPGAddicts 2009 - 2015
     
ABOUT US
A gaming group started in late 2005 when several members (from all over the world) came together on a long-running forum website called Plothook.net (formally known as Highmoon.net). Several games transformed from a by-the-book format to highly modified versions that became new hybrid systems with completely custom rules and abilities. Ten years later, these faithful players wanted to secure their work and their stories, becoming the basis of these forums.