RPG Addicts | We Know You're Hooked

Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account   Login to account




  • 2 Vote(s) - 2 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5


[IC] Nyolcadik fejezet - Én kis kertet kerteltem
Konyak is.

OoC - most is, de nyaralasom utan is nyugodtan dobhat a DM a karaktereim helyet Init-et.
OOC - ok.

Fuzz a túlerő biztos tudatában lenyomja a kilincset, de az ajtó vagy nagyon szorul, vagy nagyon zárva van.
(09-15-2017, 04:04 PM)DM Surranó Wrote: OOC - ok.

Fuzz a túlerő biztos tudatában lenyomja a kilincset, de az ajtó vagy nagyon szorul, vagy nagyon zárva van.

Megcsóválja a fejét, jelezve a többieknek, majd hallgatózik újra, hogy hall-e neszezést odabent az ajtónyitási kísérlet után.
Ha nincs semmi, akkor int a többieknek, s a másik ajtóhoz sorakozunk fel, ugyanazt eljátszuk mint az elsőnél.
A második ajtóhoz osonkodás közben Erki csöndben megjegyzi:
- Vigyázzatok a főnökkel, biztos tud varázsolni.

Ez az ajtó már nyílik résnyire, és csönd van.
Fuzz benyitja teljesen az ajtót, és szemben találja magát négy gerellyel! Az első beleáll a vállába (AC17 ff, -3hp), a maradék háromból kettő a falba, egy az ajtó élébe csapódik, forgácsokat szórva szerteszét.
A pajzsos-vértes goblinkák hangos kiáltással nyúlnak a rövid kardjaikért. Első benyomásra ebben a nyirkos teremben a négy goblin ágakat és gyökereket rendezett halmokba szerte a padlón (difficult terrain). A szokásos derengő gombák borítják a fal egy részét, és további derengés látszik dél felől, ahol mintha le lenne szakadva az egész fal.

Meglepetés-kör

lásd fent.

Roll for initiative! (Konyaknak dobok)

OOC - Bocs, Erki nagyon bénán lopózik, ők meg huszast dobtak perception-re. A csapatban 12 lett a legmagasabb perc...
Fuzz: 16.10
Gábirel: 13.03
Eric alszik...
(Initnet 1-ed (3.02-t) dobott neki a roll20.)
Első kör

19 - A legfürgébb goblin kardot húzva a "kanyarból" hadonászik a megdermedt Fuzz felé, de csak úgy tessék-lássék (AC8, és akkor még cover-t nem számoltam)
17 - Dyrra dühösen rámordul a félgnómra: "húzz onnét!", és átverekszi magát rajta, közben kap egy döfést az oldalába (AC18, -4hp). Talán ennek "köszönhetően" alaposan mellésuhint a szabadon álló goblinnak.
16 - Fuzz...
Fuzz dünnyög magában valami olyasmit gnómul, hogy "Ezek az orkok.... " - majd hozzágondolja: "még nálam is meggondolatlanabbak"
Ezt nem hagyhatja, meg azt sem, hogy flankeljék Dyrrat ezért miután Dyrra mellett eldobta a javelint a vele szemben álló távolabbi gobbóra (AC:22,dmg:2, Dyrra cover?), akire eredetileg is tervezte (kap aoo-t a sarokban levőtől, AC:17+cover), megindul ő is Dyrra mellé (Dyrra területét elhagyva második gobbótól kap AOO-t, AC17, mert majdnem megbotlik Dyrrában, acrobatics:9). Mozgás közben kardot ránt, illetve kíváncsian várja mit lát még délen, meg persze északon is, ha oda is ellát esetleg.

OOC - de legalább a többiek be tudnak nyomulni AOO nélkül mert mindkettő elhasználta.
EDIT: Hoppá, ha valamelyik ütött már Dyrrara, akkor Fuzz nem is kap már, most kapcsolok
OOC - ediáltam a kört, cover elhagyásáért nem járt Dyrrára szabadütés, így Fuzzra sem, de a második öt lábra már igen. A második AOO, ami talált is, vitatható, mert az AOO szekció szerint "unarmed" nem lehet szabadütni (kivéve impr.unarmed), viszont a "light shield" martial weapon, tehát egy goblin warrior kezében fegyver, ha feladja az AC bónuszát a saját köréig, ami mindjárt lesz is...
OOC2 - Fuzz nem karddal a kezében nyitott ajtót? bátor... de a korábbi post-ok szerint tényleg gerely volt a kezében.
OOC3 - mint írtam fönt, difficult terrain, tehát Fuzznak 1 move action = 10ft, acrobatics-szal 5ft. Úgy teszek, mintha nem is próbált volna acro-t.


Első kör

19 - A legfürgébb goblin kardot húzva a "kanyarból" hadonászik a megdermedt Fuzz felé, de csak úgy tessék-lássék (AC8, és akkor még cover-t nem számoltam)
17 - Dyrra dühösen rámordul a félgnómra: "húzz onnét!", és átverekszi magát rajta,
közben kap egy döfést az oldalába (AC18, -4hp). Talán ennek "köszönhetően" alaposan mellésuhint a szabadon álló goblinnak.
16 - Fuzz a fedezék ellenére belevágja a gerelyét a távol álló goblinba, aki majdnem összerogyik a találattól. Ezután Fuzz behatol Dyrrát védendő, aminek eredményeként a déli goblintól kap egy kokit a fejére a fapajzs lapjával (AC19, -2hp, levontam)
16 - A sebesült goblin újabb gerelyt vesz elő, miközben közelebb jön, és a közelharcba keveredett Dyrra felé hajítja, de nem találja el (AC16-4)
13 - Gábriel...
10 - Konyak...
Konyak belep az ajtoba es igyekszik megcsapni a lancaval a gobeszt az ajtofelfa mellett: (attack: 23 damage: 10)
OoC - a roll20 igen butasagokat ir meg, majd valamikor javitom.

Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  




Users browsing this thread:
1 Guest(s)

Forum software by © MyBB - Custom theme © iAndrew 2014 - All Material and Content © artCain, HJCain, and RPGAddicts 2009 - 2015
     
ABOUT US
A gaming group started in late 2005 when several members (from all over the world) came together on a long-running forum website called Plothook.net (formally known as Highmoon.net). Several games transformed from a by-the-book format to highly modified versions that became new hybrid systems with completely custom rules and abilities. Ten years later, these faithful players wanted to secure their work and their stories, becoming the basis of these forums.