RPG Addicts | We Know You're Hooked

Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account   Login to account

$81.68 donated / $385 needed
for site upkeep Jun 2017-2018!

• 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

[IC] Az üveggyár
ooc - Ha fel van tepve az ajto akkor a baloldali reszt nem kellene latni? Illetve a masik gobbot is a feltepot es tamadot is?

Ha kutyák (Apollo) jöhetnek akkor reflexből rámarnak az ajtóban álló gobbóra ha tudnak. (dobok initet) A térképet elnézve nem biztos, hogy odaférnek...
Reply
(11-03-2016, 04:49 PM)Tanaga Wrote: ooc - Ha fel van tepve az ajto akkor a baloldali reszt nem kellene latni? Illetve a masik gobbot is a feltepot es tamadot is?

Ha kutyák (Apollo) jöhetnek akkor reflexből rámarnak az ajtóban álló gobbóra ha tudnak. (dobok initet) A térképet elnézve nem biztos, hogy odaférnek...

Jó kérdés tényleg, hogy Apollo odafér-e.

Az ajtót feltépő elbújt az ajtó mögött, ezért nem látszik az a sarka a helyiségnek.

0. kör:
- 21: Apollo megpróbálhatja Tanaga lábai között megharapni a goblint amint az ajtó kinyílt.
- 17: Az ajtót, amit Tanaga megpróbál kinyitni, valaki feltépi (de takarásban marad mögötte). Egy goblin ordítva nekiugrik Tanagának és jó alaposan megvágja a kezében levő üvegszilánkkal: (confirm crit: 20, összes sebzés: 3 hp)

OOC: Mondjuk jó kérdés, hogy ha a meglepetés kör részeként 17-nél nyílik az ajtó, akkor előtte 21-nél lehet-e támadni az ajtó mögötti goblinra. Vagy inkább az ajtónyitás után kezdődik a meglepetés kör és akkor mindkét goblinnak van 17-nél egy-egy támadása?

Ezalatt a B-csapat az A16-os helyiségben egy környi tevékenységet végezhet!
Reply
OOC - init 17.02, ha hallanak valamit majd szólsz ugye?
Will-ék a meglepi körben a szemközti ajtóhoz mennek és azt nyitják (ooc - térképen oda raktam Willt), mert ezt üzente Tanaga erre van a gonosz.
Reply
ooc - Sztem akkor kezdődik a "körözés" (csata) amikor kinyílik az ajtó és ekkor kell initeket dobni. De értelmezésem szerint meglepetés kör csak akkor van, ha egyik fél nem észleli a másikat, de ajtónyitás után már mindkét fél látja a másikat, előtte meg mindkét fél tudott a másik jelenlétéről az ajtó mögött, de pontos helyéről nem feltétlen. Ha van még egy rejtőzködő gobbó akit Tanaga nem lát és nem is nyitott ajtót akkor az jöhet meglepi körben partial actiont, de a másik gobbó nem akit lát nem, majd ezután jönne a teljes első kör. Én lehet úgy csinálnám, hogy 17-nél jönnek Apollo (de csak ha odafér) és gobbók (de csak ha ajtó mögül tud a másik is ütni), majd a többiek.
21-nél semmiképp nem lehetne támadni, max readyzni tudna Apollo az ajtónyitásra, ha mégis úgy vesszük, hogy ajtónyitás előtt megkezdődött az init. Ebben az esetben vehető úgy, hogy Apollo readyzett az ajtónyitásra (Tanaga lábai között Smile), s 17-nél jön amikor az egyik gobbó ajtót nyit, másik pedig vág a meglepi körben. Ezután jön a teljes kör, újra 17-nél Apollo és gobbók, majd többiek. Mert ha ajtónyitás előtt van init, akkor felmerül a kérdés, hogy

Ez a meglepi körös dolog mindig újra előjön, s érdekes kérdés ki hogy kezeli főleg ajtónyitásnál.

When a combat starts, if you are not aware of your opponents and they are aware of you, you're surprised.
Determining awareness may call for Perception checks or other checks.

Sztem a kulcs kérdés, hogy mikor "kezdődik a csata" ajtónyitásra vagy előtte.
Reply
(11-03-2016, 08:44 PM)Tanaga Wrote: ooc - Sztem akkor kezdődik a "körözés" (csata) amikor kinyílik az ajtó és ekkor kell initeket dobni. De értelmezésem szerint meglepetés kör csak akkor van, ha egyik fél nem észleli a másikat, de ajtónyitás után már mindkét fél látja a másikat, előtte meg mindkét fél tudott a másik jelenlétéről az ajtó mögött, de pontos helyéről nem feltétlen. Ha van még egy rejtőzködő gobbó akit Tanaga nem lát és nem is nyitott ajtót akkor az jöhet meglepi körben partial actiont, de a másik gobbó nem akit lát nem, majd ezután jönne a teljes első kör. Én lehet úgy csinálnám, hogy 17-nél jönnek Apollo (de csak ha odafér) és gobbók (de csak ha ajtó mögül tud a másik is ütni), majd a többiek.
21-nél semmiképp nem lehetne támadni, max readyzni tudna Apollo az ajtónyitásra, ha mégis úgy vesszük, hogy ajtónyitás előtt megkezdődött az init. Ebben az esetben vehető úgy, hogy Apollo readyzett az ajtónyitásra (Tanaga lábai között Smile), s 17-nél jön amikor az egyik gobbó ajtót nyit, másik pedig vág a meglepi körben. Ezután jön a teljes kör, újra 17-nél Apollo és gobbók, majd többiek. Mert ha ajtónyitás előtt van init, akkor felmerül a kérdés, hogy

Ez a meglepi körös dolog mindig újra előjön, s érdekes kérdés ki hogy kezeli főleg ajtónyitásnál.

When a combat starts, if you are not aware of your opponents and they are aware of you, you're surprised.
Determining awareness may call for Perception checks or other checks.

Sztem a kulcs kérdés, hogy mikor "kezdődik a csata" ajtónyitásra vagy előtte.
OOC - Igen, nálam is a kérdés, hogy mikor kezdődik a csata. A szituáció a következő: Amikor Tanaga a folyosón settenkedett, a gobbók a benti zaj adta -4 büntivel együtt is pont megdobták az ellen Perceptiont a lovag Stealth checkjére, tehát meghallották. A kanyarban dobtam Tanagának Perceptiont (DC 12), ami meg is lett, így hallotta a goblinok visítását, ami éppen akkor elhallgatott, mert meghallották őt. Mivel meghallották, két goblin odament az ajtóhoz, egyik ready-zett, hogy ha nyílik az ajtó, felrántja, a másik erre ready-zve támadott. Mivel Tanaga óvatosan akarta kinyitni az ajtót, ezért dobtam neki újabb Perceptiont, amely 9 lett, tehát kevés. Emiatt nem hallotta meg az ajtó mögött várakozó goblinokat. Így meglepték azzal, hogy kirántották a kezéből az ajtót. Vagyis teljesült, hogy az egyik fél nincs tudatában a másik jelenlétének.
OOC - Szerintem az ajtónyitás legyen a csata kiváltója, azaz 0) egyik gobbó felrántja az ajtót, de takarásban marad mögötte. 1) Tanaga előtt megjelenik a másik gobbó, indul a meglepi kör. 2) Apolló tudott a goblinokról (érezte a szagukat, hallotta őket, de a gazdája csendre intette ezért a kezdeti morgás után nem jelzett újra), tehát ő és a két goblin jöhet a meglepetés körben (amelyben a B-csapatból Will a túloldalon egy ajtóhoz lépett). Az ajtót feltépő goblin takarásban van, tehát a másiktól nem fog tudni támadni.

Közben Will kapott egy Wispert roll20-on...
Reply
0. kör tehát:
- 21-nél Apolló megpróbálja elkapni a goblint, de valószínűleg a szűk hely miatt mellé harap.
- 17-nél a goblin az üvegdarabbal megsebzi Tanagát 3 hp erejéig.
- 17-nél a másik goblin teljesen kinyitja az ajtót, így többé nincs takarásban (és teljesen felfedhetem a terem azon részét).
- Közben a B-csapat készül kinyitni egy ajtót, amivel kapcsolatban Will whispert kapott roll20-on.

1. kör következik...
21: Apollo szétmarcangolja a goblint.
17: A másik goblin Tanagára támad, újabb 3 hp sebzés.
Folytatás Will reagálása után.
Reply
Biilë elküldi Bíborszárnyat szétnézni az épület fölött, meg a környező utcákon. Aztán követi Willt, gerely a kézben, és egy Guidance-ot nyom magára. Köv körben, ha még Will mellette lesz, ő is kaphat.
Reply
Erre jon egy gobbo, lepjuk meg! - sugja hatra Will. Hatrebb lep ot labat es ket lovest readyzik az ajtot kinyito gobeszbe. Utanna meg aoo-t is ut majd ra a kezevel/labaval.
Reply
1. kör, 17: A B-csapatnál egy goblin felrántja az ajtót és berohan üvöltözve (Will érti, amit kiabál: ugyanazt, mint eddig) és az egyel jobbra (neki balra) levő ajtó felé próbál rohanni, ám Will rálő...

Az ajtó mögötti helyiségből hangos morajlás hangja hallatszik, mint amikor erősen ég a tűz. Az asztalon egy tűpárna fekszik, amely emberből készült, a tűk helyett pedig hosszú üvegszilánkok állnak ki belőle. Ha Will, Biilë és Keyador nem a hozzájuk berohant goblinra figyelnének, akkor alighanem felismernék a tűpárnában Lonjiku Kaijitsu holttestét.

Will lövése jön, aztán:
15: Tanaga mellé üt a rá támadt goblinnak.
15: Keyador vagy jelentkezik, vagy cselekszünk helyette.
Utána Biilë jön.
Reply
Ooc - az unseanservant-on csak egyesevel lehet dobalni ezt most telefonrol kihagynam. A DM dobjon helyetem: FoB 2x d20+3 / d8+1 AoO d20+1 / d6+1
Reply

Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  

Users browsing this thread:
1 Guest(s)

Forum software by © MyBB - Custom theme © iAndrew 2014 - All Material and Content © artCain, HJCain, and RPGAddicts 2009 - 2015

ABOUT US
A gaming group started in late 2005 when several members (from all over the world) came together on a long-running forum website called Plothook.net (formally known as Highmoon.net). Several games transformed from a by-the-book format to highly modified versions that became new hybrid systems with completely custom rules and abilities. Ten years later, these faithful players wanted to secure their work and their stories, becoming the basis of these forums.