RPG Addicts | We Know You're Hooked

Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account   Login to account

$81.68 donated / $385 needed
for site upkeep Jun 2017-2018!

• 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

[IC] Helyi hősök: őrjáratban
(06-08-2016, 11:52 PM)Biilë Bloodmoon Wrote: Milyen messze is van a fogadótól ez a torony? Quink házát úgy képzelem, kb útba esik, attól mennyire van?
Mit tudhat Biilë erről a háborúskodásról, Bakhrakanról és a többi? (OOC - ha megmondod, melyik weboldal v könyv melyik oldala, esetleg elküldöd azt a pár oldalt, kitakarva a titkos részeket, akkor elolvasom offline)

- Ha üreg van, egér is. Ha egér van, Bíborszárny meglátja - mondja Biilë csendesen, de magabiztosan.

OOC - arra gondolok, hogy a baglyok meglátják a felszín (akár hótakaró) alatt mocorgó kis állatkákat. Ha nincs túl messze a torony, még hajnalhasadta előtt kimegy / kiküldi Bíborszárnyat körülkémlelni, elmagyarázva neki, mit keressen. (magas ház mellett üreg a földben. Ennyit talán el tud neki standup-olni).

OOC: Infó ment PM-en...

Az öreg éppen a torony mellett lakik, a térképen 8-cal jelölt házban, a Tower Street végén.

Amin egér befér, azon egy ember nem feltétlenül feleli az öreg. De lehetséges, hogy fentről egy madár meglát olyasmit, amit idelent nem lehet észrevenni.
Quote this message in a reply
(06-08-2016, 11:24 AM)DM Rodrick Wrote:
Quote:- Mintha tengerparton nem lehetne erődítmény

Erről beszélek! bólogat Quink. Ráadásul ahogy hallottam, maga Veznut említette, hogy azért hívják a környéket Elveszett Partnak, mert régen a tenger helyén szárazföld volt! A tenger helyén a nagy kataklizma előtt Thassilon egyik tartománya terült el, amely folyamatos harcban állt azzal a tartománnyal, amelyik helyén most Varisia van. Éppen itt, az Elveszett Part környékén volt a két tartomány határa, ahova mindkét tartomány őrtornyokat épített. De ezek nem egyszerű őrtornyok voltak: az általam összegyűjtött információk szerint ezek nagyon komoly tűzerővel rendelkeztek. Az ősi írások szerint Bakhrakan őrtornyai több mérföld távolságra is tudtak halálos tüzet kilőni. Márpedig ez a torony az egyik ilyen torony volt. Néhány évvel ezelőtt még ki lehetett olvasni az oldalán a thassiloni rúnákból Bakhrakan nevét...

OOC: Nem felejtettem el a kérdéseket az öreg felé, de időbe nem tudom mennyi válasz fért volna bele, ezért reméltem, hogy a vacsora közbeni beszélgetésben kapott információkba bele tudom majd szőni.

Hogy a korábbi kérdésekre visszatérjek folytatja az öreg Tanaga korábbi kérdéseire utalva, amelyekre nem volt idő válaszolnia , a felszínen nincs bejárata, ami egy világítótorony esetében elég valószínűtlen. Valószínűleg valahol a föld alatti alagúton keresztül lehetett máshonnan elérni. Ki tudja, talán van valahol a környéken egy alagút bejárata, de alighanem az alagút már régen beomlott.

OOC - Az "Erről beszélek - bólogat" részt nem értem. Szerintem pont az ellenkezőjéről beszélt előtte is meg most is, azaz, hogy nem a tengerparton állt, bármi is volt, mivel nem volt tenger.

Még egy ok, hogy körülnézzünk a vízről is, talán arról indul a bejárata, valamelyik barlangból, ha régen nem volt ott tenger.

De természetesen első a járőrözés és a város védelme. Viszont nem zárhatjuk ki azt sem, hogy a déli "barlangi goblinok" járatai össze vannak kötve egy itteni járattal.

ooc - ide bemásoltam, mivel vacsi előtt ezekszerint nem volt rá idő

Mit gondol köze lehet a toronynak és a mellette fekvő szigetnek a városban történt korábbi szörnyűségekhez? (direkt nem mondja ki az ott lakó sorozatgyilkost, a gyilkosságokat és egyebet). Valamikor szívesen meghallgatnék egy rövid történelmi ismertetőt, előadást, a toronyról és a régi időkről, ha tart esetleg ilyeneket. (ooc - akár holnap délelőtt? délutánra 5-re már van programunk)
(06-09-2016, 07:44 AM)Tanaga Wrote: OOC - Az "Erről beszélek - bólogat" részt nem értem.
OOC: A másik kettő azt állította, azér nem lehet más csak világítótorony, mert a tengerparton áll. Erre Biilë megjegyzi, hogy a tengerparton is lehet erődítmény, erre reagált az "Erről beszélek" formájában. Valószínűleg már régebb óta tart köztük a vita, így a másik kettő felé igazolásként értelmezte Biilë megjegyzését, hogy "no lám, ugye hogy más is azt mondja, nem kell feltétlenül világítoronynak állnia a parton". Mellesleg akkor, amikor épült, még nem volt a közelében tenger, tehát duplán rossz az érvelésük, miszerint tengerpart=világítótorony.
(06-09-2016, 08:19 AM)DM Rodrick Wrote:
(06-09-2016, 07:44 AM)Tanaga Wrote: OOC - Az "Erről beszélek - bólogat" részt nem értem.
OOC: A másik kettő azt állította, azér nem lehet más csak világítótorony, mert a tengerparton áll. Erre Biilë megjegyzi, hogy a tengerparton is lehet erődítmény, erre reagált az "Erről beszélek" formájában. Valószínűleg már régebb óta tart köztük a vita, így a másik kettő felé igazolásként értelmezte Biilë megjegyzését, hogy "no lám, ugye hogy más is azt mondja, nem kell feltétlenül világítoronynak állnia a parton". Mellesleg akkor, amikor épült, még nem volt a közelében tenger, tehát duplán rossz az érvelésük, miszerint tengerpart=világítótorony.

ooc - Ok, ha így értelmezzük :-) Csak én eleve úgy vettem ki, hogy azt mindkét fél elismerte közben, hogy itt nem is volt part akkor amikor használatban volt, tehát hogy világítótorony vagy erődítmény nem volt a nem létező parton az már mindegy Wink
OOC - ha a thassiloni történelemről írt PM-re gondolsz, akkor azt elolvastam, most nincs mit reagálnom rá.
OOC - az viszont nem derült ki, hogy milyen messze is van ez a cucc: mennyi idő odáig Bíborszárnynak Biilë-vel vagy nélküle?
OOC: A fogadó a torony közepétől légvonalban kb. 1000 láb (egészen pontosan 962,7 lábnak mértem a térképen a Gimpben).

A kérdésre, hogy lehetett-e a toronynak köze az öt éve történtekhez, Quink nyomatékosan megismétli (amit az OOC szálba összefoglaltam): A toronyba valahol a felszín alatt vezet legalább egy alagút valahonnan. Lehet, hogy beomlott már persze. Nem tudni vajon milyen ismeretlen dolgok lapulnak ott Thassilon idejéből. Ismerve a két háborúzó szomszédról fennmaradt ősi írásokat, minden lehetséges. Akár valami haragot gyűjtő eszköz itt jelentőségteljesen Biilë felé pillant Csopper szigete pedig nagyon közel van a toronyhoz, így akár az ott történteknek lehet köze valami ősi gonosz tárgyhoz...

A felvetésre, hogy esetleg később bővebben is mesélhetne erről, ennyit mond: Persze, ha megmondjátok, pontosan mire vagytok kíváncsiak, megállapodhatunk valamiben. A hangsúlyból ítélve nem csak időpontra gondolhat.
(06-14-2016, 05:49 PM)DM Rodrick Wrote: OOC: A fogadó a torony közepétől légvonalban kb. 1000 láb (egészen pontosan 962,7 lábnak mértem a térképen a Gimpben).

A kérdésre, hogy lehetett-e a toronynak köze az öt éve történtekhez, Quink nyomatékosan megismétli (amit az OOC szálba összefoglaltam): A toronyba valahol a felszín alatt vezet legalább egy alagút valahonnan. Lehet, hogy beomlott már persze. Nem tudni vajon milyen ismeretlen dolgok lapulnak ott Thassilon idejéből. Ismerve a két háborúzó szomszédról fennmaradt ősi írásokat, minden lehetséges. Akár valami haragot gyűjtő eszköz itt jelentőségteljesen Biilë felé pillant Csopper szigete pedig nagyon közel van a toronyhoz, így akár az ott történteknek lehet köze valami ősi gonosz tárgyhoz...

Ahogy sejtettem - gondolja magában, de kellett neki egy bölcs tudós megerősítése, hogy jobban szemügyre vegye a torony és sziget környékét

(06-14-2016, 05:49 PM)DM Rodrick Wrote: A felvetésre, hogy esetleg később bővebben is mesélhetne erről, ennyit mond: Persze, ha megmondjátok, pontosan mire vagytok kíváncsiak, megállapodhatunk valamiben. A hangsúlyból ítélve nem csak időpontra gondolhat.

Mindenre a toronnyal, szigettel és az itt élő ősi népekkel kapcsolatban, amelyeknek a toronyhoz köze volt. Holnap délelőtt felkeresnénk, s talán meg tudunk állapodni valamiben.  - Direkt a valamiben használta ő is, mert talán az öreg nem a pénzre gondolt, hanem valami más szívességre, elvégre az öreg bölcsekre az kevéssé jellemző, s egy konkrét összeggel nem akarta megsérteni amíg nem biztos mit szeretne.
" - Ilsoari - Tsuto jelleméről, mentalitásáról érdeklődik, illetve, hogy milyen mágiát tanult, mások megbűvölésére, élőholtak irányítására, varázstárgyak készítésére képes lehet-e. Tanítanak-e mást is a mágián kívül? "

Quinkkel való beszélgetésből áttvezeti a témat Veznut és Ilsoarihoz, utóbbitól az neves akadémiáról érdeklődik, hogy miket tanítanak, ki jelentkezhet, mágián kívül mást is lehet-e tanulni, voltak-e, s kik kiemelkedő tanítványok aki sokra vitték, híresek lettek vagy éppen rossz útra tévedtek, milyen jellegű mágiát lehet tanulni, akár bűvölést és nekromanciát is, élőholtak irányítását, varázstárgy készítést. Majd a vége felé tereli csak finoman a szót Tsutora, hogy milyen tanuló volt, milyen volt a jelleme, mentalitása, hozzáállása az akadémiához.
- Felüről már megnéztéttek? Megpróbáltátok megbontani? ...
- Felülről. Jó ötlet - bólint Biilë, és feláll az asztaltól, hogy máris nekilásson a felderítésnek.
(milyen napszak is van? mekkora is a torony? átmérő, magasság... bocs, ha ez már valahol szerepelt, de nem emlékszem ilyen térképrészletre...)

Ha más nem jön, akkor egyedül siet el a torony környékét megnézni, először tisztes távolból, de elég közel, hogy lássa Bíborszárny felderítő röptét. A madárnak valami olyat próbál elmagyarázni, hogy:
Keress akkora egérlyukat, amin befér egy akkora egér, mint én.

Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  

Users browsing this thread:
1 Guest(s)

Forum software by © MyBB - Custom theme © iAndrew 2014 - All Material and Content © artCain, HJCain, and RPGAddicts 2009 - 2015

ABOUT US
A gaming group started in late 2005 when several members (from all over the world) came together on a long-running forum website called Plothook.net (formally known as Highmoon.net). Several games transformed from a by-the-book format to highly modified versions that became new hybrid systems with completely custom rules and abilities. Ten years later, these faithful players wanted to secure their work and their stories, becoming the basis of these forums.