RPG Addicts | We Know You're Hooked

Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account   Login to account

$81.68 donated / $385 needed
for site upkeep Jun 2017-2018!

• 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

[OOC] Fekete macska fogadó
Már az is előrelépés, hogy Korg szerint lovag, nem pedig papírkutya Wink
Quote this message in a reply
Azt csak OOC írtam Tongue
Kérdés.
Ti hogy játszátok mesélitek az M komponenseket, amelyeknek nincs konkrét ára a spellnél, végtelen van belőle mintha nem is lenne, lényeg h legyen komponens tartó?
Ja, habar mar lattam olyat, amikor a varazslo koltott ra neha fel-egy aranyat szinesito szovegkent. Ott sem fogyott ki soha.
Az áranincs holmikat úgy vehetjük, hogy a caster menet közben töltögeti az elfogyott cuccot, ahogy sikerül. Homok, lepkeszárny, denevérkaki akad útközben. de ha akarod, kijátszhatjuk, hogy ki mit keres, és esetleg amiatt keveredünk kalandokba, mert épp olyan féreg nincs a közelben, amilyen kéne, bezzeg a sárkány barlangjában ezrével tenyésznek...
pl. egy konkrét esetet véve "parchment with a holy text written on it" - ebből egy cleric mennyit cipelhet magával míg újat nem készít, gondolom ő írja rá a szöveget s megszenteli
egy lap parchment 2 sp egyébként ha jól rémlik, de sztem felesleges ezzel külön foglalkozni alap esetben, ha sokáig nem lenne lehetősége beszerezni anyagot hozzá, s már mind a "100"-at elhasználta akkor ti korlátozzátok?
Ez lehet, jobb lenne, ha M helyett inkább F komponens lenne.
(06-02-2016, 08:54 AM)DM Hael Wrote: pl. egy konkrét esetet véve "parchment with a holy text written on it" - ebből egy cleric mennyit cipelhet magával míg újat nem készít, gondolom ő írja rá a szöveget s megszenteli
egy lap parchment 2 sp egyébként ha jól rémlik, de sztem felesleges ezzel külön foglalkozni alap esetben, ha sokáig nem lenne lehetősége beszerezni anyagot hozzá, s már mind a "100"-at elhasználta akkor ti korlátozzátok?
Ez lehet, jobb lenne, ha M helyett inkább F komponens lenne.

Pouch, Spell Component Wrote:A spellcaster with a spell component pouch is assumed to have all the material components and focuses needed for spellcasting, except for those components that have a specific cost, divine focuses, and focuses that wouldn't fit in a pouch.

Szerintem nem kellene korlátozni. Ez csak felesleges szívatása a játékosnak. Sok minden nincs még ennyire alaposan leszabályozva, mert ez egy játék és nem a valóság.
"except for those components that have a specific cost"
most hogy ez alatt azt érti, hogy "100gp értékű rubinpor", vagy hogy "bármi, ami szerepel a tárgylistában", az jó kérdés.

de most, hogy ezt tisztáztuk, hajlandó vagyok első adandó alkalommal borsos összeget költeni egy száz oldalas holy textre, amit majd szépen széttépkedek.
Sőt. Veszek magamnak úti bibliát is, ha futja az osztalékomból (mondjuk úgy 25 arany értékben)
(06-06-2016, 09:41 PM)Korg Evergreen Wrote: "except for those components that have a specific cost"
most hogy ez alatt azt érti, hogy "100gp értékű rubinpor", vagy hogy "bármi, ami szerepel a tárgylistában", az jó kérdés.

de most, hogy ezt tisztáztuk, hajlandó vagyok első adandó alkalommal borsos összeget költeni egy száz oldalas holy textre, amit majd szépen széttépkedek.
Sőt. Veszek magamnak úti bibliát is, ha futja az osztalékomból (mondjuk úgy 25 arany értékben)

Könyvjelző helyett amit elolvasott azt az oldalt kitépi :-)
Könyv egyébként nem jó, pergamen kell :-) Szent szöveget meg szerintem Korg is tud ráírni bármilyen pergamenre mint felszentelt pap.

De maradjunk abban, hogy ahol nem írja konkrétan, hogy x gp ott figyelmen kívül hagyjuk, vagy inkább fókusznak veszem, azaz ha egy van belőle a komponenstartóban akkor van.
nemcsak papírból lehet könyvet kötni, hanem parchmentből is. Egyébként azt nem említi, hogy egész oldal kell hozzá, mint ahogy azt se, hogy egy oldal elég. Szóval ha akarod, akkor nálad egy ív pergament fel lehet szabni kétszer tíz centis csíkokra (mondjuk egy ívből lesz 30-40 darab).

Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  

Users browsing this thread:
1 Guest(s)

Forum software by © MyBB - Custom theme © iAndrew 2014 - All Material and Content © artCain, HJCain, and RPGAddicts 2009 - 2015

ABOUT US
A gaming group started in late 2005 when several members (from all over the world) came together on a long-running forum website called Plothook.net (formally known as Highmoon.net). Several games transformed from a by-the-book format to highly modified versions that became new hybrid systems with completely custom rules and abilities. Ten years later, these faithful players wanted to secure their work and their stories, becoming the basis of these forums.