RPG Addicts | We Know You're Hooked

Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account   Login to account

$81.68 donated / $385 needed
for site upkeep Jun 2017-2018!

• 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

[OOC] Fekete macska fogadó
Dnd5 kapcsán nem olyan rég már felmerült a páncélban alvás kérdése. Ott mi arra jutottunk, hogy régen a valóságban is aludtak páncélban.

Lásd még az alábbi linket (Nagy Máltai csata) :
http://rpg.stackexchange.com/questions/4...l-the-time

PF-ben light armorban tudsz aludni feat nélkül.
Quote this message in a reply
OOC 1. Default senki nem alszik páncélban. Még utánanézek (történelmileg), de szerintem az őseink is levették.
OOC 2. Sorrendben nyilván nem a tank megy hátul.
OOC 3. fogalmam sincs, hányadán állok hp-val, de esetleg gyógyulhatok.
OOC 4. Fejezet vége? mert azt jelezhetnéd.

RE:
ooc1: ezentúl akkor így veszem, de gondoltam rákérdezek, ha a random encounter jön akkor nehogy az legyen, dehát rajtam van páncél....
ooc2: legutóbb így ment, vagy valahol középen, akkor ezentúl: Dre, Korg, Balthazaar, Liza? azaz a varázshasználók hátul védtelenül? Persze mehetne Dre is hátul, de nem hiszem, hogy egy lovag ilyet tenne, főleg egy emberlovag, hova lenne az önbecsülése
ooc3: múltkor leírtam, Korgnak 45% van, 10 a 22-ből, Balthazaar 50%-ban, 5 a 10-ből, Lovag meg 0-ban vagy 1-ben??? azóta lovag feltornázta magát 19-re második szintre lépéssel együtt + öngyógyítással, Lizanak mind a 6-7 hp-ja megvan. Szóval egy channel is ráférne a csapatra, de lehet persze, h Korg csak magát gyógyítja. Dobj amelyiket szeretnéd.
ooc4: nincs vége, majd akkor ha visszaértetek a fogadóba a megbízóhoz

Összefoglalóval hamarosan, remélhetőleg még ma.
(04-21-2016, 07:57 AM)DM Hael Wrote: OOC 1. Default senki nem alszik páncélban. Még utánanézek (történelmileg), de szerintem az őseink is levették.
OOC 2. Sorrendben nyilván nem a tank megy hátul.
OOC 3. fogalmam sincs, hányadán állok hp-val, de esetleg gyógyulhatok.

RE:
ooc1: ezentúl akkor így veszem, de gondoltam rákérdezek, ha a random encounter jön akkor nehogy az legyen, dehát rajtam van páncél....
ooc2: legutóbb így ment, vagy valahol középen, akkor ezentúl: Dre, Korg, Balthazaar, Liza? azaz a varázshasználók hátul védtelenül? Persze mehetne Dre is hátul, de nem hiszem, hogy egy lovag ilyet tenne, főleg egy emberlovag, hova lenne az önbecsülése
ooc3: múltkor leírtam, Korgnak 45% van, 10 a 22-ből, Balthazaar 50%-ban, 5 a 10-ből, Lovag meg 0-ban vagy 1-ben??? azóta lovag feltornázta magát 19-re második szintre lépéssel együtt + öngyógyítással, Lizanak mind a 6-7 hp-ja megvan. Szóval egy channel is ráférne a csapatra, de lehet persze, h Korg csak magát gyógyítja. Dobj amelyiket szeretnéd.

OOC1 - Nálad a banded mail lebontható chainshirtre? A kép szerint lebontható volt:
[Image: 39a4a632a2267b126c9186b7207b531f.jpg]

OOC2 - a lovag megy alapból előre, de ha megkérik hajlandó hátra maradni
OOC3 - 13 HP-ra tornázta fel magát + 6 HP öngyógyításból vagy a Korg féle channelből. (Mind kettő: 1d6)
OOC1 - A fenti kép úgy néz ki mint egy chainmail felső+breastplate. Tehát maximum chainmailre bontható le, chainshirtre csak ha a kezét is levágni, mivel az csak törzset véd.

Chainshirt - Covering the torso, this shirt is made up of thousands of interlocking metal rings.
Chain mail - Unlike a chain shirt, chainmail covers the legs and arms of the wearer. The suit includes gauntlets.

De PF-ből indulok ki banded mailnél is, ott így néz ki:

http://www.d20pfsrd.com/equipment---fina...anded-mail

Banded mail is made up of overlapping strips of metal, fastened to a leather backing. The suit includes gauntlets.

Azaz fémszalagokból tevődik össze, nem gyűrűkből, eszerint nem bontható le még chainmailre sem.

https://www.pinterest.com/FrndlyCombatan...nded-mail/

OOC3 - a 6 HP öngyógyítást dobtad magadnak? Most nem ellenőrzöm vissza roll20-n, elhiszem, nem tekerek vissza. A kérdés, hogy ezt választod, vagy amit Korg dob channelre, vagy mindkettő jöhet?
Páncél OK.
Ha Korg gyógyítására azt hittem, hogy mindenkire egyedileg kell kidobnia, de most hogy olvasom úgy tűnik hogy csak egyet dob és azt kapja mindenki. (A lovag még +2 HP kockánként).
Ha Korg befejezte a gyógyítást és több mint 4 HP-ja hiányzik, akkor még gyógyítja magát.

A héten Bécsben vagyok trainingen majd megláttom hogyan érek rá.
Tapatalk teszt

Tapatalkkal küldve az űrből.
bocs céges neten nincs roll20 úgyhogy vagy unseenservant vagy gurítsatok helyettem. köszi.
A napi két channel-t nem fogja Korg elhasználni, amíg esélyes undead a környéken (vagy gonosz élőlény, akit véletlenül gyógyítana...). Ha Liza is sérült lenne, akkor egyet beáldoznék. Anélkül marad egy darab CLW 1d8+2 magamra egyelőre, mert nekem hiányzik legtöbb.
A fent leírt HP-k már pihenés után vannak, vagy a +1 per szintet még hozzá kell képzelni?

Banded mail. LOL. Történelmileg nem is létezett (a XIX században találták ki, akkor meg már minek), valóságban a római lorica segmentata van hozzá legközelebb.
A nevében van, hogy csíkokból áll, és éppenséggel lehetne láncingre erősítve, de a lorica segmentata inkább bőrre volt és posztóruhára vették.
A lemezvértet viszont általában tényleg láncvértre (vagy láncingre) vették, amit pedig egy gambeson nevű cuccra, aminek nemtom, van-e magyar neve, de lényeg, hogy posztó (vagy hasonló) párnázott anyag.
Nem emlékszem, B wizard vagy sorc? Egyébként mindegy, csak az intelligenciája érdekel.
Számomra nem olyan egyértelmű a dolog, mint B számára.
A lovag a "vízre" mutatott, nem a vízbe, víz alá, tündér mögé, tündér elé stb. Namost ha a tündér "mögött" van a gonosz -- márpedig ha jól sejtem, a detect evil csak irányt érzékel, akkor az azt jelenti, hogy a lovagból induló és a tündéren áthaladó szakaszon, ami a lovagtól számítva hatvan láb hosszú. Namost ezen a szakaszon van a tündér is... (és Korg számára épp ez a lehetőség tűnik kézenfekvőnek)
Vagy én mint játékos nem vagyok elég figyelmes, és ez egyértelműsítve lett valahol?
Írom ezt azért, mert ha nem én néztem be, akkor vagy Sir nézte be (nem gond, előfordul), vagy nagyon is ugyanúgy látjuk OOC, viszont ő is szerepből köti az ebet a karóhoz... ami nagy pech, tekintettel a plusz mentőire Smile
B. wizard, s nagyon magas, B. is és az intelligenciája is. Korg meg ahogy látom túltesz egy átlagos félorkon, már-már egy csendes félorkhoz közelít Wink
Tehát jól van így. B.-nek egyértelmű, hogy nem a tündér a gonosz, mivel a lovag alá mutathatott a "gonosz" szó kiejtésekor, a "barát, véd"-kor meg egyértelműen a tündérre akit meg kell védeni.
Korg szerint a lovag téved. Smile

Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  

Users browsing this thread:
1 Guest(s)

Forum software by © MyBB - Custom theme © iAndrew 2014 - All Material and Content © artCain, HJCain, and RPGAddicts 2009 - 2015

ABOUT US
A gaming group started in late 2005 when several members (from all over the world) came together on a long-running forum website called Plothook.net (formally known as Highmoon.net). Several games transformed from a by-the-book format to highly modified versions that became new hybrid systems with completely custom rules and abilities. Ten years later, these faithful players wanted to secure their work and their stories, becoming the basis of these forums.