RPG Addicts | We Know You're Hooked

Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account   Login to account

$81.68 donated / $385 needed
for site upkeep Jun 2017-2018!

• 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

[IC] Helyi hősök
(01-28-2016, 10:00 AM)Biilë Bloodmoon Wrote:
(01-27-2016, 12:27 PM)Tanaga Wrote:
(01-27-2016, 11:37 AM)Will Wrote: Will belép az ajtó aztán se szó se beszéd, ahogy van leül Tanaga mellé.
Elkezdi két kézzel tömni magába az ételt, aztán meg félhangosan rákérdez:
- Ez meg mit keress itt? - bök egy cupákkal Billé felé.

Reggelizik - válaszolja röviden Willnek, majd figyelmét visszafordítja a vendégek felé.

- És kikaparja a szemedet, ha nem tanulsz jómodort - teszi hozzá a nő csípősen. Hogy hangsúlyt adjon gazdája szavainak, a vállán ülő kis bagoly megsuhogtatja a szárnyát és élesen vijjog egyet.

A vaddisznóvadászat felvetésére csak annyit mond:
- Igazi férfi goblinra menne.

Ha már a jómodor szóba került, nem gondolod, hogy illetlenség egy felszentelt papot fenyegetni? - ezt már nem hagyhatta szó nélkül - Főleg evés közben, még ha olyan is amilyen. - néz Willre miközben az két kézzel tömi magába az ételt

Nem tudom, hogy Foxglove hívta-e őt is a vadászatra, de megvárom miként reagál az inzultusra.
(01-28-2016, 11:46 AM)Tanaga Wrote:
(01-28-2016, 10:00 AM)Biilë Bloodmoon Wrote:
(01-27-2016, 12:27 PM)Tanaga Wrote:
(01-27-2016, 11:37 AM)Will Wrote: Will belép az ajtó aztán se szó se beszéd, ahogy van leül Tanaga mellé.
Elkezdi két kézzel tömni magába az ételt, aztán meg félhangosan rákérdez:
- Ez meg mit keress itt? - bök egy cupákkal Billé felé.

Reggelizik - válaszolja röviden Willnek, majd figyelmét visszafordítja a vendégek felé.

- És kikaparja a szemedet, ha nem tanulsz jómodort - teszi hozzá a nő csípősen. Hogy hangsúlyt adjon gazdája szavainak, a vállán ülő kis bagoly megsuhogtatja a szárnyát és élesen vijjog egyet.

A vaddisznóvadászat felvetésére csak annyit mond:
- Igazi férfi goblinra menne.

Ha már a jómodor szóba került, nem gondolod, hogy illetlenség egy felszentelt papot fenyegetni? - ezt már nem hagyhatta szó nélkül - Főleg evés közben, még ha olyan is amilyen. - néz Willre miközben az két kézzel tömi magába az ételt

Nem tudom, hogy Foxglove hívta-e őt is a vadászatra, de megvárom miként reagál az inzultusra.

- Az élet egy állandó tanulás és nekem még annyi mindent kell megtanulnom, de jó hogy mondod majd ezt is felveszem a listámra. Sőt megkérnélek, hogy legyél a tanárnőm, cirka egy másfél évszazad múlva rá is érnék. Big Grin - mondja Biilének két falat között csámcsogva Will.
Az atyákról jut eszembe, Tobin atyát és Nauliát jól ismerted? Állítólag Naulia sem mutatkozott már vagy fél évvel a gyilkosságok előtt. Nem tudod mi bánthatta? Esetleg egy ismerős vagy ellenség a múltjából?[/color]

Nualiát egyáltalán nem ismertem feleli Ameiko. Néhányszor láttam messziről kiskoromban, de nem érdekelt különösebben. Azt tudom, hogy Tobin atya lánya volt és többek szerint varázsereje volt az érintésének, mert Aasimar. Fél évvel a gyilkosságok előtt meg innen messze jártam...

Ha nem vagyok túl tolakodó megkérdezhetem, hogy merre jártál és mennyi ideig voltál oda, s kitől vetted a fogadót?

Már meg is kérdezted... Maradjunk annyiban, hogy messze a problémáktól. Igazából a fogadó a város tulajdonában volt, de nagyon lepusztult állapotban. Amióta tudom, üresen állt. Fogalmam sincs, kié volt eredetileg.

OOC: Biilë még nincs meghívva a vadászatra, sem a vaddisznó, sem a goblin vadászatra. Előbbire azért nem, mert Foxglove nem ismeri, utóbbira meg a többiek nem hívták még meg.
Apró gyorsítási opció: a városlakóktól a gyilkosságokról azt lehet összeszedni, akit az öreg elmondott. További információval a sheriff tudna szolgálni, más biztosan nem fog többet elmondani.

Ameiko-tól annyit lehet további beszélgetéssel megtudni, hogy miután megvásárolta a fogadót, hónapokig annak rendbetételével volt elfoglalva, így amikor a tűzeset történt, akkor abból ő annyit vett észre, hogy az éjszaka közepén szokatlanul nagy a zaj. Amikor kiment az utcára, látta a "bazi nagy tüzet északon", de mire segíteni tudott volna, már úrrá lettek a tűzön hajnalra. A már megtudott információkat a tűzben érintett házakról meg tudja erősíteni (Garridan fogadója leégett, azt újjáépítették, az istállóból könyvtár lett annak a gnómnak köszönhetően, akit Gorvi hozott az este a térre, stb).

Javaslom a csapatépítésre koncentrálást az Ameikoval beszélgetés eljátszása helyett. Mint már próbáltam utalni rá, nagyon fiatal lányról van szó, így az öt, sőt majdnem hat évvel ezelőtti események idején még fiatalabb lehetett Wink  Ráadásul, mint már említette, éppen a gyilkosságok idején jött haza valahonnan, ahol hosszú időt töltött, tehát az akkori helyi viszonyokban nem igazán ismerős.
Csapatépítésre az gondoltam, hogy Biilët is meghívja este goblinvadászatra. De ez félrement, így annyiba maradtak, hogy ha akar ő is jöhet - ez Ameiko közbeszólásának köszönhetően. Ez idáig beleillett Tanaga profiljába, hogy toboroz, de ezentúl már kicsit erőltetett lenne, igazából nem tudom, hogy mi oka lenne Biilëvel (egy fura idegennel) közös csapatot építeni így hogy a goblinvadászatból nem lesz semmi az eső miatt. (azon kívül persze, hogy tudom PC, nem NPC, mert az egy ok, de OOC ok) Más vaddisznóvadászatára meghívni meg milyen dolog lenne már azon kívül, hogy pofátlanság lenne Tanaga részéről Foxgloveval szemben.
Nyilván azért volt az egy asztalhoz ültetés is, hogy segítse a csapatépítést, de úgy látom Willel sem találták meg a közös hangot egyelőre.
Talán Keyadorral sikerül, ő végülis elf :-) De végülis előttünk még a nap, próbálkozhatunk :-)

Foxglove még nem reagált az inzultusra, vegyük úgy, hogy szó nélkül hagyta?

Ameiko nem egy áldozat házát vette, erre voltam elsősorban kíváncsi, de ezt megtudtam.

Reggeli végeztével terv szerint átmegy Daverinhez és megkérdezi, hogy akkor hajlandó-e őket vezetni a goblinvadászatra, a felderítő szerepét ellátva, harcolnia nem kell. Emlékezteti, hogy azt mondta, ha olyan lesz a helyzet, akkor hajlandó lenne itt hagyni a lovakat rövid időre (ma napra?).
Feltételezve, hogy nem akar jönni, hajlandó-e kölcsön adni lovakat, ha cserébe hagyunk itt más értéket zálogba, így ma körülnézhetnénk az északi út mentén.
Illetve ha nem jön velünk, akkor minden infót igyekszik tőle begyűjteni a goblin törzsek tartózkodási helyéről, az egymás közti viszonyukról, különbözőségükről, a mennyiségükről, nála jobban senki nem tudhatja. Van-e gyanúja, hogy esetleg ki egyesíthette őket, akár egy korábban városbéli hegyesfülű, stb. Tobin atyáról is Nauliáról is valamint gyilkosságokról is megkérdezi ha tud valami plusz pletykát.
Ezután visszatér a fogadóba, természetesen aki akar jöhet vele, de csak a szomszédba megy át.
Daviren nem tud újat hozzátenni az eddig megtudottakhoz a gyilkosságokról, illetve a Nualiáról. Viszont megerősíti: Nualia Aasimar volt, akit Tobin atya fogadott be, a szülei nem ismertek.

Foxglove egyébként már nincs nála. Megegyeztek a holnapi napra a lovakban, kivéve egyet: Keyadornak van egy szamara, vajon azt akarja-e vagy ő is kér lovat? Ráadásul kiderül, hogy nem bérelte őket, hanem vásárolta, így akár ma is rendelkezésre állnak, feltéve, hogy tényleg megy a csapat holnap a vaddisznó vadászatra. Ráadásul alighanem azt feltételezte Foxglove, hogy a titokzatos hölgy is a társasághoz tartozik, mert számára is vett egy lovat.

Daviren hajlandó elkísérni egy darabig a csapatot nyomkeresőként, de csak ha sötétedés előtt visszaérnek.

Annyit még közben hozzátesz: Már nem tudom, merre milyen goblintörzs tanyázik. Régen volt már, amikor vadásztam őket. Ha valaki tudna erről pontos információkat adni, az Shalelu, de őt még hónapokig nem lehet a vásorban látni.
ooc - előző postban azt írtad őt nem hívta meg Foxglove, de ha neki is vett lovat és így áll a helyzet, hogy már ma is van lovunk, akkor menjünk goblinvadász csapatépítésre, hátha egy-kettőt elkapunk s összébb kovácsolódunk (más értelme nincs sztem, nem hiszem, hogy találunk bármit, de csapatépíteni jó lesz).

Tanaga elfogadja Daviren ajánlatát, ha másra nem lesz jó legalább felderítik, megismerik az északi út környékét.
Visszatérve a fogadóba megáll az ajtóban csípőre tett kézzel.
Na mi lesz, megyünk goblinvadászatra vagy nem? A lovak rátok várnak.
Majd Biile felé fordulva - Ha van kedved, most megmutathatod, hogy úgy értesz-e a goblinok levadászásához, mint a koboldokéhoz.

Feltételezve, hogy elindultak a szomszédba vissza Daverinhez pár szót vált Willel útközben.

Atya, merre van itt egy bolt ahol jó áron vesznek vérteket, fegyvereket?

ooc - gondolom neked is el kéne adni a páncélod, ha nem kell már, sőt a zsákmányt sem kéne cipelgetni, hanem eladni mielőbb, nem?
ooc threadbe mehet az ezzel kapcsolatos részletezés, ott kezdtük. Ja, a térre is érdemes lenne kinézni útközben, a goblinjainkról leszedni a vértet, de ne a lovag mondja már, van a csapatban tolvaj is :-)
(01-28-2016, 06:24 PM)Tanaga Wrote: Visszatérve a fogadóba megáll az ajtóban csípőre tett kézzel.
Majd Biile felé fordulva - Ha van kedved, most megmutathatod, hogy úgy értesz-e a goblinok levadászásához, mint a koboldokéhoz.

Feltételezve, hogy elindultak a szomszédba vissza Daverinhez pár szót vált Willel útközben.

- Nem arról volt szó, hogy gyalog megyünk? Elöl harap, hátul rúg ezzel én nem megyek sehová!

Majd Will elmagyarázza, hogy merre találhatóak a boltok a városban.
(01-29-2016, 10:36 AM)Will Wrote:
(01-28-2016, 06:24 PM)Tanaga Wrote: Visszatérve a fogadóba megáll az ajtóban csípőre tett kézzel.

- Nem arról volt szó, hogy gyalog megyünk?  Elöl harap, hátul rúg ezzel én nem megyek sehová!

Középen meg ráz. - teszi hozzá Tanaga mosolyogva - Viszont a kutya után a humanoidok legjobb barátja. Foxglove biztosította őket a holnapi vadászatra, ahogy mondta, de már ma is igénybe lehet venni. Hacsak nem fél a lovaktól az atya is, mint a goblinok? Egyébként Daverin lovai, s ő is velünk tart, így nem lehet gond velük egy kezdő lovasnak sem. - igyekszik nyugtatgatni
(01-29-2016, 10:44 AM)Tanaga Wrote:
(01-29-2016, 10:36 AM)Will Wrote:

- Nem arról volt szó, hogy gyalog megyünk?  Elöl harap, hátul rúg ezzel én nem megyek sehová!

Középen meg ráz. - teszi hozzá Tanaga mosolyogva - Viszont a kutya után a humanoidok legjobb barátja. Foxglove biztosította őket a holnapi vadászatra, ahogy mondta, de már ma is igénybe lehet venni. Hacsak nem fél a lovaktól az atya is, mint a goblinok? Egyébként Daverin lovai, s ő is velünk tart, így nem lehet gond velük egy kezdő lovasnak sem. - igyekszik nyugtatgatni

- Nem félek én, csak vannak elveim. Meg hallottam már egy és mást: "A vidám ló elől harap, hátul rúg, középen ledob a hátáról, utána felborít, majd ezt az egészet háromszor megismétli, végül még ki is röhög! - A depressziós ló ugyanezt teszi, csakhogy közben komoly."

Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  

Users browsing this thread:
1 Guest(s)

Forum software by © MyBB - Custom theme © iAndrew 2014 - All Material and Content © artCain, HJCain, and RPGAddicts 2009 - 2015

ABOUT US
A gaming group started in late 2005 when several members (from all over the world) came together on a long-running forum website called Plothook.net (formally known as Highmoon.net). Several games transformed from a by-the-book format to highly modified versions that became new hybrid systems with completely custom rules and abilities. Ten years later, these faithful players wanted to secure their work and their stories, becoming the basis of these forums.