RPG Addicts | We Know You're Hooked

Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account   Login to account

$81.68 donated / $385 needed
for site upkeep Jun 2017-2018!

• 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

[IC] Fecskefarkú Fesztivál
(12-15-2015, 11:52 AM)Tanaga Wrote: Igen? - kérdi láthatóan meglepődve Tanaga - Ezekszerint Tell atya is csak a mostani fesztiválra érkezett? Azt hittem régóta a helyi egyház tagja, mivel Zantus atya Önt kérte fel, hogy a vendégeket elkísérje.

- Nem. A helyi "egy"házat szűk egy éve segítem, de még mindig lóti-futi feladatokat bíznak rám.
- mondja kissé bosszankodva Will.

(12-15-2015, 11:52 AM)Tanaga Wrote: ooc - próbálja megállapítani a szimbóluma alapján, hogy melyik egyház tagja, ha sikerül, akkor azt mondja "xxx egyház tagja", ha nem sikerül, akkor feltételezi, hogy ő is Desna egyházú, s azt mondja

Egy nap szimbólumot lát Tanaga Will nyakában.
OOC - A DM majd eldönti mit szűr le belőle a karakter.
Each religion has its own holy symbol, and a sun symbol is the default holy symbol for clerics not associated with any particular religion.

(12-15-2015, 11:52 AM)Tanaga Wrote: Mint azt első találkozásunk alkalmával Adelaide papnő is megjegyezte, én kísértem el őt Sandpointba a hosszú úton. Ha már itt vagyok megnézem én is a híres fesztivált, körbenézek a vásárban, s nem utolsó sorban lerovom hálámat az istenek előtt az új katedrális felszentelésekor.
Örömmel venném, ha az atya velem tartana, elkísérne, míg körbenézek a sátraknál, közben mesélhetne a helyi szokásokról. Persze csak ha éppen nincs semmilyen sürgős teendője, feladata.

- Miért ne. Öröm ilyen fiatal, hamvas szép lány társaságában sétálni és te nem vagy felelős apád bűnéért.
(12-15-2015, 04:32 PM)Tanaga Wrote: ooc - rum, sör nem, de a bor az jöhet, főleg ha különlegesség Smile

Ez az a hírös almabor amit tegnap említettek, itt az ideje kipróbálni végre.  - gondolja Tanaga - Persze csak mértékkel.

Meghívja Tell atyát is egy pohárra, ha elfogadja.

Will elfogadja. (OOC - Ha Tanaga még mindig meg akarja hívni egy pohár borra.)

OOC - DM: én is sokszor hibássan fordítom a potato-t, tehát nem vagy vele egyedül Smile
(12-15-2015, 05:23 PM)Will Wrote: - Miért ne. Öröm ilyen fiatal, hamvas szép lány társaságában sétálni és te nem vagy felelős apád bűnéért.

Ápám bűnéért? - kérdi meghökkenve Tanaga - Talán ismerte apámat? - teszi hozzá kissé sértődötten. Főleg azért lepődik meg, mert erre nem számított, eddig mindenki meglepően barátságos volt, ez az első rasszista jellegű megnyilvánulás a városban (igaz nem eredeti városlakótól)

ooc - az italmeghívást egyelőre tegyük függővé, mivel ez még előtte hangzik el, meglátjuk mire megy ki a játék.
Tanaga könnyen meghívja Will atyát egy pohár almaborra, mert a fesztivál ideje alatt az első pohárt mindenki ingyen kapja, utána kell csak fizetni érte két ezüstöt, de ez csak négy font ellentétben a normál borral, amiből 6 font szokott 2 ezüst lenni, viszont nem olyan erős, de sokkal finomabb annál.

Tanaga nem ismer olyan istent, amelynek Willével azonos szent szimbóluma lenne. De tud róla ismerete alapján, hogy vannak olyan papok, akik ilyen kerek szimbólumokat használnak. Ők általában nem akarják másokkal tudatni, melyik istent szolgálják. De az is lehet, hogy ők maguk sem tudnák megnevezni egyik istent sem, ha azt kérdezi valaki tőlük, melyiket szolgálják. Ki tudja? Erről már nincsenek pontosabb információi, mindössze azt tudni, hogy ennek a szimbólumnak a viselőiről nem tudni, milyen istent szolgálnak...

Mind Apollo, mind Blondy nagyon szaglászik a sátor felé, alighanem érzik az ebédre szánt finomságok szagát. Valószínűleg mindketten megállapították már, hogy milyen fűszerekkel készültek (24 ill. 27 lett a Perception dobásBig Grin). Mást egyelőre nem éreznek (az esti macskát sem).

Ha már Perception: Biilë felé is finom illatok szállnak az "eszelős" sátor felől. Kicsit szokatlan fűszerezésnek tűnnek ugyan, de kifejezetten kellemesnek. A sátorhoz egyébként egy idősebb halfling nő érkezik és eltűnik a sátorban.
ooc - írom tovább a másik idősíkot, mert mindenképp meg fogja tenni, hogy az atyával vagy anélkül az még kérdéses, mert majd eldől, hogy "meghívja-e" vagy megsértődik.

Tanaga megköszöni a finom bort majd miután felhörpintette megy a következő, gyümölcsös sátorhoz is barátkozni. Felméri, hogy milyen gyümölcsöket és mennyiért árulnak.

ooc - ingyen kaját is osztogatnak esetleg valahol? pl egy kis pörkölt? Smile
(12-15-2015, 07:53 PM)Tanaga Wrote: Ápám bűnéért? - kérdi meghökkenve Tanaga - Talán ismerte apámat? - teszi hozzá kissé sértődötten. Főleg azért lepődik meg, mert erre nem számított, eddig mindenki meglepően barátságos volt, ez az első rasszista jellegű megnyilvánulás a városban (igaz nem eredeti városlakótól)

- Szerintem nem ismertem,  habár jó pár orktól megszabadítotam már a világot az elmúlt bő félévszázadban. Te nem tehetsz róla hogy csodálatosan szép anyádat bemocskolta egy állat. Veled és a többi hasonlóan szomorú sorsú társaddal semmi bajom ha nem a rossz vérüket követik.

- Örömmel látom te is megtaláltad a helyes utat Iomedea követőjeként.

ooc -  nem rasszista ő csak az átlagosnál egy kissé modortalanabb törpe aki nem szereti a faja ősi ellenségeit (az orkokat)
Ezzel a modorral nem csoda, hogy egy év után is csak lóti-futi feladatokat bíznak rá - gondolja magában, s diplomatikusan meg is tartja magának a véleményét.

Tévúton jár atyám - mondja most már nyugodtabban - Bár sajnos nem emlékszem szüleimre, de a rám hagyott tetoválásokból egyértelműen kiderült, hogy édesapám Shoanti törzsből való ember volt, édesanyám pedig félork.
Az orkokat egyébként magam sem szívlelem túlságosan, gyermekként sajnos volt szerencsém hozzájuk, de Iomedea segedelmével mára helyes irányt vett az életem
- teszi hozzá

Majd gyorsan témát vált, ha már a törpök ellenségei szóba kerültek.
No és mi a véleménye az északi út közelében tanyázó goblinokról, atyám? Belőlük hánnyal végzett az elmúlt fél évszázadban? Éppen azon gondolkodtam, hogy egy őrjáratot szervezek délutánra, mert a sheriff sajnos nem tud embereket adni. Ha van kedve egy kis vadászatra, velem tarthatna.

Majd odaérve az almaboros sátorhoz meghívja egy italra - ooc - itt még nem tudta, hogy az első ingyen van, de nem baj, úgyis csóró Smile

ooc - tudom én, hogy antikarizmatikus törp, de Tanaga még nem tudta Smile
- A goblinokat már nem is számolom. Az utóbbi egy évben nem is láttam egyet sem,  nem merik ide dugni a képüket én meg nem értem rá utánuk menni.
Rendben menjünk el egy kis goblin vadászatra úgyis rég lőttem már mozgó célpontra. Az öt törzs közül melyikkel kezdjük holnap?
(12-16-2015, 05:14 AM)Will Wrote: - A goblinokat már nem is számolom. Az utóbbi egy évben nem is láttam egyet sem,  nem merik ide dugni a képüket én meg nem értem rá utánuk menni.
Rendben menjünk el egy kis goblin vadászatra úgyis rég lőttem már mozgó célpontra. Az öt törzs közül melyikkel kezdjük holnap?

Nem ismerem őket törzs szerint, de engem csak azok zavarnak amelyek az északi utat veszélyeztetik. Ha elkotródnak, s nem félemlítik meg az arra utazókat, akkor tőlem akár békében haza is mehetnek,..., egyébként meg nyugodjanak békében.
Rendben, várjuk meg akkor a holnapot, bár nem szeretek késlekedni, de talán több önkéntest tudunk addig összeszedni, hacsak nem lesz mindenki másnapos
- néz körbe a tömegen.

Ha Inge és/vagy Adelaide is ott van, akkor nekik is felveti a kis egészségmegőrző séta lehetőségét most és holnap.

Tanaga időnként odasandít a szkanderes asztalhoz is, hogy fogy-e már a sor, s különösen ha ujjongás alakul ki, mert valaki legyűrte Gorvit. A győzteseket igyekszik megjegyezni kik voltak, belőlük még jó önkéntes válhat.

Ha már körbenéz a város vezetését is megkémleli merre tanyázhatnak miután lejöttek az emelvényről.

ooc - az almabor után a gyümölcsös sátorhoz mentek, utolérték végre magukat Smile De ebédre még visszanéznek, ha már beígérték nekik a finomságot.
Big Grin 
- Tudomásom szerint mind az öt törzs északra található. Hacsak máshová nem vándoroltak. Ha mindeki másnapos lesz, akkor átrakjuk holnaputánra. A goblinok úgy sem rohannak el.  Big Grin

OOC - Info from DM:
- A közelben több goblin törzs is van (emlékeim szerint öt), de a városba nem merészkednek be. Az északi úton utazóknak azonban nem árt figyelni rájuk.

Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  

Users browsing this thread:
1 Guest(s)

Forum software by © MyBB - Custom theme © iAndrew 2014 - All Material and Content © artCain, HJCain, and RPGAddicts 2009 - 2015

ABOUT US
A gaming group started in late 2005 when several members (from all over the world) came together on a long-running forum website called Plothook.net (formally known as Highmoon.net). Several games transformed from a by-the-book format to highly modified versions that became new hybrid systems with completely custom rules and abilities. Ten years later, these faithful players wanted to secure their work and their stories, becoming the basis of these forums.