RPG Addicts | We Know You're Hooked

Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account   Login to account

$81.68 donated / $385 needed
for site upkeep Jun 2017-2018!

• 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

[IC] Fecskefarkú Fesztivál
A vastag szőrköpönyegbe burkolt alak némán szemlélte a zsibongó sokaságot. Finom orrával próbálta felmérni, merre érdemes elkölteni a viszontagságos útról megmaradt garasait, mielőtt szállás után nézne. Az a sátor közvetlenül a lába előtt jól nézett ki, csak kicsit eszelős és kihívó a gazda tekintete.

Miközben passzívan várta, mi történik, azon töprengett, vajon a városőröknek mikor tűnik föl, hogy ebből a pozícióból akár még mesterlövész is lehetne, aki a seriffet vagy a polgármestert vette számszeríja célzóvésetébe. Kivéve persze, hogy ahhoz számszeríj is kéne.

Az éles szeműeknek feltűnhet, ahogy egy bagolyszerű, de kis testű madár néma kört ír le a tér fölött, s letelepszik a délnyugati ház tetőgerincén, az ott kuporgó alak vállán.
(12-07-2015, 10:05 PM)Tanaga Wrote: A. Jópofizik a mellette álló Tell atyával, hogy beszélgetést kezdeményezzen.
Nekem ez az első Fecskefarkú fesztiválom, gondolom Önnek már a sokadik. Mi a menete a fesztiválnak a nyitó- és záróbeszéd között?

- Nekem is lányom. Tudomásom szerint a fesztivál menete a következő ...

OOC - Will elmond mindent amit a fesztivál menetéről tud. Én sajnos ezt nem tudom, de ő itt él már szűk egy éve és gondolom az utóbbi hetekben egyre sűrűben előkerült a fesztivál mint minden napi csevegés témája. Majd a DM-ünk leírja.
DM EDIT: Először a délelőtt folyamán, mindenféle szórakoztató játékok lesznek: szkanderbajnokság, célbadobás, zsákfutás, meg ilyesmi, aztán déltájban Desna dícserete, de ezt inkább nem mondom el, mi, majd meglátod, milyen látványos lesz. Utána folytatódnak a játékok, meg lehet a sátraknál vásárolni, enni stb. Aztán a vallásosabb rész majd este lesz a templomszenteléssel. Zantus atya ad majd jelet napnyugtakor a kezdésére. Utána a tervek szerint, úgy tudom, tüzijáték is lesz...

- És mond téged mi szél fújt ide a messzi nyugatra? - teszi fel a kérdést Tanagának.
Will posztjába beleszerkesztettem a részletezést...
Biilë fentről mindössze egy városőrt vesz észre, aki az emelvénytől délkeletre levő (Tanaga tervezett útvonala legutolsó állomásánál) levő kocsi közelében áll, és láthatóan arra ügyel, hogy a kocsi közelébe ne menjen senki.

Azonban "hatodik érzéke" révén észleli azt is, hogy a templomtól északra, illetve a Fesztivál utcán, ahol szintén készülnek valami versengéssel, további városőrök sétálgatnak figyelve az eseményeket.

Tanaga útja második és harmadik tervezett állomása valójában ugyanaz: egy terített asztal italokkal meg némi ennivalóval és a sátorral, amelyben további finomságokat tárolnak későbbre. Az italok nem a hétköznapi innivalónak tűnnek, és nagyon népszerűnek látszanak, mert kisebb tömeg gyűlt össze, aminek eredményeként a három barna bőrű hölgyemény alig győzi kiszolgálni az összegyűlteket. Fél óra alatt a teljes kipakolt készlet elfogy, így a sátorból és az asztal mögötti hordókból is nekiállnak újra feltölteni a készletet.
Biilë gyomra követelődzőn megkordul, de úgy dönt, valami kevésbé népszerűvel is beéri. Inkább, semmint belevesse magát ilyen tömegbe.
Tanaga nehezen tud a nagy forgalom miatt szóba elegyedni a három varisiai nővel, de szerencséjére a nagy forgalom további riportalanyokat is jelent, így sikerül némi információhoz jutnia:
1. Éjjel történt. Nagyon megijedtünk, mert közvetlenül a templom mellett lakunk.
5. Tobyn atyát mindenki szerette. Nualia pedig egy angyal volt, a fiatal férfiak mind rajongtak érte. Aligha lehetett ellensége.
12. Garridan volt mindig is a Fehér Szarvas tulajdonosa. Ő építette újjá a tűz után. A sheriff meg kezdettől a városőrség tagja volt, egészen a sheriffé választásáig kötelességtudóan végezte a feladatát, ahogy azóta is.
10. Szörnyű év volt az. Aligha akad a városban bárki is, aki szívesen beszél róla. Talán a sheriff vagy a polgármester, esetleg Zantus atya hajlandó beszélni róla, de ők sem akárkinek, az biztos!
4. A mostani paplak helyén volt három lakóház, azok egyikében lakó családot nem sikerült időben kimenekíteni, belehaltak a sérüléseikbe.
3. Annyira leégett minden, hogy hiába kutatták a tűz okát, nem találtak semmi használhatót. Biztos valami gyertya égve maradt és az gyújtott meg valamit... Ki tudja? Öt év után már aligha derül ki bármi is.

A sátrakról messziről a következőket látni:
Tanaga útvonalán a harmadik hely egy kocsi, ahol gyümölcsöket árul egy Varisiai csoport (egy férfi, egy nő és két gyerek). Utána a sátornál nem látszik semmi, bár néhányan bemennek majd kijönnek, tehát nyilván van ott valami bent. Következő sátornál sem látni fentről semmit. Az "eszelős" nő sátránál jelenleg a nő nem látszik, mert a sátorban van, mindenesetre nem eszelős a tekintete a képen, inkább kicsit gunyorosan mosolyog. A szkanderbajnokság közelében levő sátornál halat árul ugyanaz a féllábú fickó, aki a bajnokságot felügyeli Gorvival.
(12-14-2015, 05:47 PM)Will Wrote: - Nekem is lányom. Tudomásom szerint a fesztivál menete a következő ...

Igen? - kérdi láthatóan meglepődve Tanaga - Ezekszerint Tell atya is csak a mostani fesztiválra érkezett? Azt hittem régóta a helyi egyház tagja, mivel Zantus atya Önt kérte fel, hogy a vendégeket elkísérje.

ooc - próbálja megállapítani a szimbóluma alapján, hogy melyik egyház tagja, ha sikerül, akkor azt mondja "xxx egyház tagja", ha nem sikerül, akkor feltételezi, hogy ő is Desna egyházú, s azt mondja

(12-14-2015, 05:47 PM)Will Wrote: - És mond téged mi szél fújt ide a messzi nyugatra? - teszi fel a kérdést Tanagának.
Mint azt első találkozásunk alkalmával Adelaide papnő is megjegyezte, én kísértem el őt Sandpointba a hosszú úton. Ha már itt vagyok megnézem én is a híres fesztivált, körbenézek a vásárban, s nem utolsó sorban lerovom hálámat az istenek előtt az új katedrális felszentelésekor.
Örömmel venném, ha az atya velem tartana, elkísérne, míg körbenézek a sátraknál, közben mesélhetne a helyi szokásokról. Persze csak ha éppen nincs semmilyen sürgős teendője, feladata.
A második sátornál megérdeklődi, vagy megszemléli, hogy milyen italt, italokat árulnak pontosan. Ha van neki szimpatikus, akkor tervez vásárolni, iszogatás közben jobban lehet vegyülni és érdeklődni. Ha az atya vele tartott esetleg még őt is meghívja, de ne szaladjunk előre Smile
Almabort lehet kapni és ebédre ígérnek a másik különlegességükből is, amit a helybéliek szeretnek, a fűszeres burgonyából (ooc: miért van az, hogy a potatoes-t mindig paradicsomnak olvasom? Big Grin), hozzá sült húst adva. Willnek a kínálat ismerős: a nők Risa három lánya a 13-assal jelölt fogadóból...
ooc - rum, sör nem, de a bor az jöhet, főleg ha különlegesség Smile

Ez az a hírös almabor amit tegnap említettek, itt az ideje kipróbálni végre.  - gondolja Tanaga - Persze csak mértékkel.

Meghívja Tell atyát is egy pohárra, ha elfogadja.

Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  

Users browsing this thread:
1 Guest(s)

Forum software by © MyBB - Custom theme © iAndrew 2014 - All Material and Content © artCain, HJCain, and RPGAddicts 2009 - 2015

ABOUT US
A gaming group started in late 2005 when several members (from all over the world) came together on a long-running forum website called Plothook.net (formally known as Highmoon.net). Several games transformed from a by-the-book format to highly modified versions that became new hybrid systems with completely custom rules and abilities. Ten years later, these faithful players wanted to secure their work and their stories, becoming the basis of these forums.