RPG Addicts | We Know You're Hooked

Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account   Login to account

$81.68 donated / $385 needed
for site upkeep Jun 2017-2018!

• 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

[OOC] Fogadó a döglött goblinhoz
DM: lenne egy olyan javaslatom, hogy a következő csatától kezdve az azonos típusú ellenfelek egy Initnél jöjjenek, hacsak valami miatt nem indokolt a külön init.
Quote this message in a reply
Gyorsít a csatán az biztos, viszont könnyen más lehet a csata kimenetele. Persze lehet jobban, lehet rosszabbul jönnénk ki. Egyrészt lehet tudni, hogy most egy tömeg fog majd támadni egyszerre, de másrészt ha azok egyszerre odacsapnak egy karira, akkor annak jaj, míg ha közte jön egy-egy PC akkor van lehetősége lelőni, lecsapni egyet, stb.
Valós idejű játéknál valóban az a szokás, hogy a monsterek egyszerre jönnek. Könnyebb adminisztrálni is a dolgot. Valószínűleg azért nem így csináltam, mert a roll20-as kör-adminisztráció arra csábít, hogy minden résztvevőnek saját init-je legyen. Ezért szoktam Tanaga mellett a kutyákat is külön felvenni. De mivel bizonyos mértékig eleve modellezett a csata, tényleg egyszerűbb, ha egy szegmensben jön minden monster, ami egy csoportot alkot.
Igen lehet ide-oda gond belőle, de azért javasoltam az egy típusú lényeknek az azonos initet, mert így is a DM a szűk keresztmetszet.
Ha már 20 lény támad ránk mindegyik külön initnél, akkor jó eséllyel így néz majd ki egy csata:
  1. DM
  2. PC1
  3. DM
  4. PC2
  5. DM
  6. PC3
  7. DM
  8. PC4
  9. DM
És mint látható folyton a DM-re várunk majd, ha nem lóg 24/7-ben online.
Hát igen 20 az már sok, ha összesen max. 5 ellenfél van akkor még sztem belefér a külön init.
http://archive.wizards.com/default.asp?x.../20060307a

Tripping a Mounted Opponent: You may make a trip attack against a mounted opponent. The defender may make a Ride check in place of his Dexterity or Strength check. If you succeed, you pull the rider from his mount.
DM: mivel suliban dolgozol így eléggé kötött a munkaidőd, programod, ha nagyjából meg tudod írni, hogy előreláthatólag a hét napjain mikor tudsz felnézni roll20-ra az is jó lenne sztem, a többiek meg ehhez tudnak viszonyítani, mivel a DM-nek van a legtöbb dolga.
(01-12-2016, 01:13 PM)Tanaga Wrote: http://archive.wizards.com/default.asp?x.../20060307a

Tripping a Mounted Opponent: You may make a trip attack against a mounted opponent. The defender may make a Ride check in place of his Dexterity or Strength check. If you succeed, you pull the rider from his mount.

Ez DND volt. Ott dobnia kellett a megtámadottnak a tripre. Itt viszont van neki egy fix védelme. A goblinnak ez esetben 14. De ha leveszem a Dex bónuszát és a Ride (+9) bónuszát adom hozzá, akkor egyik kutya sem trippelte szerintem.

(01-12-2016, 05:30 PM)Tanaga Wrote: DM: mivel suliban dolgozol így eléggé kötött a munkaidőd, programod, ha nagyjából meg tudod írni, hogy előreláthatólag a hét napjain mikor tudsz felnézni roll20-ra az is jó lenne sztem, a többiek meg ehhez tudnak viszonyítani, mivel a DM-nek van a legtöbb dolga.

Előre láthatóan fogalmam sincs, mikor tudok felnézni. Főleg 23-ig, amikor sok marhaságból kell vizsgáznom és addig csak pihenésképpen nézek fel, amikor lehet. Ahogy eredetileg is írtam, a napi egy alkalmat tudom garantálni.
http://www.d20pfsrd.com/gamemastering/sp...#TOC-Scent

Creatures tracking by scent ignore the effects of surface conditions and poor visibility.

Mondjuk ezt nem értem, akkor miért képeztem ki trackre Apollot, ha anélkül is megy?

A creature with the scent ability can attempt to follow tracks using Survival untrained.

Valami előnye csak van. Pl. hogy anélkül tudja követni de nem akarja, míg ha ki van képezve akkor a gazdi utasítására is követi, ugye?

The animal tracks the scent presented to it. (This requires the animal to have the scent ability)

Tehát egy intelligens monsternek ha van scent akkor track feat/trick nélkül is tud trackelni, ha akar.
(01-13-2016, 11:35 AM)Tanaga Wrote: The animal tracks the scent presented to it. (This requires the animal to have the scent ability)
Tehát egy intelligens monsternek ha van scent akkor track feat/trick nélkül is tud trackelni, ha akar.

Kellően bölcs lennél, akkor Apollo sem kellene Smile

Keen Scent

Your nose is as sensitive as that of a wild predator.

Prerequisites: Wis 13, half-orc or orc.
Benefit: You gain the scent special ability.

Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  

Users browsing this thread:
1 Guest(s)

Forum software by © MyBB - Custom theme © iAndrew 2014 - All Material and Content © artCain, HJCain, and RPGAddicts 2009 - 2015

ABOUT US
A gaming group started in late 2005 when several members (from all over the world) came together on a long-running forum website called Plothook.net (formally known as Highmoon.net). Several games transformed from a by-the-book format to highly modified versions that became new hybrid systems with completely custom rules and abilities. Ten years later, these faithful players wanted to secure their work and their stories, becoming the basis of these forums.