RPG Addicts | We Know You're Hooked

Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account   Login to account

$81.68 donated / $385 needed
for site upkeep Jun 2017-2018!

• 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

[OOC] Fogadó a döglött goblinhoz
Péntek délig egyik játékban sem reagálok semmire, mert delelőtt vizsgázom egy nagy baromságból. Ha azon túlestem, utána rudok csak reagálni mindenre...
Quote this message in a reply
(12-09-2015, 08:21 PM)Biilë Bloodmoon Wrote: High street véletlenül nem Fő utca?
Smithy szerintem nem név, hanem azt jelenti, hogy kovácsműhely.

Mindkét felvetés jogos!

Én a térkép alapján a Festival Streetet néztem fő utcának, azért nem fordítottam le a High streetet. De feltételezhető, hogy régen az volt a főutca, így rajta maradt a név, amikor bővült a város...?

A Red Dog Smithy nekem a leírás alapján becenévnek vagy gúnynévnek tűnt, azért nem fordítottam le, mert nem találtam a "kovács" szóra jó smithy-szerű verziót. De valóban kovácsműhelyről van szó. Akkor lehet a fickó gúnyneve egyszerűen Vörös Kutya, és a műhely a Vörös Kutya kovácsműhelye.
Vagy lehet "Kovi" Smile

Tán csak nem a witch az aki elsőnek leül magától a szkanderbég asztalához...
néznétek, ahogy a takarosan befont hajával (értsd: kéz gyanánt a hajával...) lenyomná a srácot... Smile
nem, a smithy teljesen jó angol szó, nem szleng:
http://www.oxforddictionaries.com/defini...ish/smithy
(12-18-2015, 01:48 PM)DM Rodrick Wrote: De van néhány láda exotikusabb is, nyilván a riddleporti kikötőben szerezték délről érkezett hajókról (narancs, citrom, banán meg ilyesmi).

Nyelvtan náci ON:
Az exotikus helyett az egzotikus írásmód a szabályos.
Nyelvtan náci OFF:

(12-18-2015, 01:48 PM)DM Rodrick Wrote: Nem tudom, de ez szerintem mélyebb tudást igényelne, mint egy knowledge teszt. Amit tud, azt tudja, a többit nem mondták el neki. Azt hittem én is, valami hipnotikus retroszeánszra gondoltál...

With a touch, you can cause a creature to recall some bit of forgotten lore or information.

A fentebbi mondat miatt gondoltam, hogy lehet akár használni elfeledett információk (IQ = INT teszt) felidézésére is.
Ha most nem engeded semmi gond, hiszen a valóságban is egy gyermek nem emlékszik a 3 éves kora előtt történtekre.
Csak ha később elmeséték neki / fotókon látta, ...
(12-18-2015, 02:55 PM)Will Wrote: A fentebbi mondat miatt gondoltam, hogy lehet akár használni elfeledett információk (IQ = INT teszt) felidézésére is.
Ha most nem engeded semmi gond, hiszen a valóságban is egy gyermek nem emlékszik a 3 éves kora előtt történtekre.
Csak ha később elmeséték neki / fotókon látta, ...

Igen, csakhogy itt valószínűleg nem ilyen információt kellene előcsalni. Bár attól próbálkozni lehet, legfeljebb majd Lacival kitaláljuk, mit lehessen így kideríteni, amit egyébként Tanaga nem tud. Smile 

Egyébként Will részéről a felajánlás nem rossz...
Észrevételek Keyador karakterlapjához:
  1. A save-eknél hiányzik a +2 REF
  2. A damage-et szerintem hibás a short sword-nál
  3. A skill résznél nincsenek bejelölve a Class skillek (a kis és nagybetűk miatt gyanússan kézzel lett kitöltve minden, az automata mód sokat segít sok hibát megelőz.)
Ezek már nem annyira hibák, de feltüntek
  1. A 240gp-t nem értem hova tűnt, de nem néztem át tüzetesen a karakter lapot
  2. Két csizmája van? (A Outfit, Traveler's már tartalmaz egyet)
  3. Egy max 10gp-s outfit ingyen van. (Ez egy kevésbé ismert info).

+1 Én vettem volna neki egy jobb páncélt, hosszú kardot és valami íjat is hamár elf. (De ez már bőven nem ide tartozik)

Egyszer szóltam, de ha úgy láttod nem szólok bele.
Lehet, hogy én számoltam rosszul, de a statjai pontosztás alapján nem 23? 25-öt kellett szétosztani faji módosítók előtt, nem?
A felvetések jogosak. A statok pontösszege valóban 23-ra jön ki, tehát valamelyik statot még lehet módosítani. (Pl. nem kell 8-as Charisma vagy lehet a Wisdom 10 helyett 12, de lehet mást is módosítani.)

A Reflex save-et én közben kijavítottam, de a statot azt a játékosnak kell eldöntenie, hogy hogyan legyen javítva.

Ami a pénzt illeti, azt nem számoltam ki. Lehet, hogy a PCgen nem a helyes árakkal számolt, amikor eredetileg Bandi a karakterlapot készítette?

A Shortsword 1d6+1 sebzése nekem is gyanús. Ha alapból 1d6, akkor a Str bónusz jön hozzá, ami +3 lenne. Márpedig a fegyvertáblázat szerint valóban 1d6 a sebzése, vagyis 16-os erő esetén tényleg 1d6+3 a helyes érték...
A segítséget örömmel fogadom, mivel még karakterlapot nem nagyon töltöttem ki (egyszer régebben egy "tábor" alkalmával).

PCgen-ben készítettem mindent és onnan hoztam át az értékeket, így igen, kézzel töltöttem ki, nem a generátorral. Amennyiben ez nagyobb eltérést vagy hibát okoz, akkor szívesen megcsinálom újra.

Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  

Users browsing this thread:
1 Guest(s)

Forum software by © MyBB - Custom theme © iAndrew 2014 - All Material and Content © artCain, HJCain, and RPGAddicts 2009 - 2015

ABOUT US
A gaming group started in late 2005 when several members (from all over the world) came together on a long-running forum website called Plothook.net (formally known as Highmoon.net). Several games transformed from a by-the-book format to highly modified versions that became new hybrid systems with completely custom rules and abilities. Ten years later, these faithful players wanted to secure their work and their stories, becoming the basis of these forums.