RPG Addicts | We Know You're Hooked

Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account   Login to account

$81.68 donated / $385 needed
for site upkeep Jun 2017-2018!

• 1 Vote(s) - 3 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Question Szabályértelmező
Hm, az első körben free action érdekes, pl held állapotban beszélni??? (a Goblins comic-ban a mentő olyan, mintha egy nagy force-csáprengeteg lefogna. Ha full plate van rajtad, annak van full sisakja is, azon belül nyugodtan beszélhetsz, akár varázsolhatsz is, ha csak verbális komponens van. Nagy marhaság, de "az a DM" (a rajzoló) így értelmezi a spellt az ő világában...

A második körben 9-nél ér szerintem véget a hatás, addig "értelmesen" béna, semmi izma nem mozog (nem ernyedt vagy feszült, hanem épp olyan, ahogy akkor érte a spell). A második kör 9-nél kezdődő körében már bármit csinálhat (akár move + std action-t is).

Akkor most vissza IC Smile
Quote this message in a reply
Támadás mélybe ugrás közben
Nézegettem a szabályokat, hátha találok valamit a Tanaga-féle szituációra.
http://www.d20pfsrd.com/skills/acrobatic...nd-falling
http://www.d20pfsrd.com/gamemastering/en...OC-Falling

Javaslatom, amire kérek véleményt:
Melee támadás a levegőbe ugorva és a mélybe érkezve, Full-round action
1. támadásdobás -2 büntetéssel. Ha felfelé is kell ugorni az ellenfél eléréséhez, akkor Acrobatics check (High Jump), 5 lábnál távolabb van, akkor Acrobatics check (Long Jump) {Úgy írom ezt, hogy nem néztem be roll20-ra, hol a quasit}
Esetleg lehet a támadás büntijét az Acrobatics check értékétől függővé tenni.
A támadás dobásban a natural 20 csak 20, azaz nincs critical, kivéve, van olyan feat, amely növeli a támadás precizitását (pl. Improved Critical, a Precise Shotnak ha van melee-re megfelelője). Illetve valamilyen harci feat-tel javítani lehet a támadás sikerességét.
2. Földetérés a Fallingnál leírtak szerinti DC 15-ös Acrobatics dobással, annyi különbséggel, hogy ha megvan a dobás, akkor talpra érkezik, ha siketelen csak akkor lesz prone.
A fenti szerint a jelen helyzetben csak -2 támadás Tanaganak.

Sztem legyen mindenképp acrobatics check mivel 5 lábra van csak a demon, de Tanaga nem tud odasetalni a mellette levo mezore, hanem mindenkepp kell ugrania. DC5 az 5 ft., igaz nem atugornia akarja az 5 ft-et, h a quasit mezojere erkezzen, szoval 2.5ft lenne a realisabb, h a mezo kozepeig eler, azaz DC3, hogy eleri-e Smile
Tanaga eseteben van szep esely hogy elrontja a DC5-t is, egy light karinak acrobatics class skillel konnyu lenne.
De lehet ugyis, h DC0 , h eleri-e (Tanaga meg ezt is elronthatja mert minusza van ra), a tamadas penalty meg fugghet a check eredmenyetol DC15-re nezve 2 pontonkent -1, azaz ha 10-3=7-et dob, akkor -5 penalty, ha 18-3-at dob, akkor nincs penalty.

Most jut eszembe valami hasonlot csinalt az ork IV-ben, csak o foldon lent levot tamadta, mar nem emlexem h volt, de acrobatics checket csinaltam ott is, igaz nagyobbat kellett ugrania, 10 labat.
Akkor kéne fél mezőt ugrania, ha most a mező szélén állna, szóüval 5ft az.
Viszont a -2-t nagyon kevésnek tartom. Kábé mint űrben teniszezni. Eltalálsz valamit a kardoddal, és hanyatt esel.

Nincs valami leap attack a szabályban?
http://www.d20pfsrd.com/feats/3rd-party-...ke-combat/
acrobatics dc16, ezért cserébe a feat azért nem kis dolgot ad, de feat nélkül lehetne ez az acro check, és ha failed, akkor vagy simán leesel támadás nélkül, vagy ha sok hiányzott, akkor bukod a dex bónuszt köv körödig. Vagy ilyesmi.
Ja, és charge kell hozzá... azt mondanám, hogy helyből ugrásnál a többi ugráshoz hasonlóan DC x2

Variáció a témára:
http://www.d20pfsrd.com/feats/3rd-party-...ge-combat/
röviden: ha nem sikerül a leap, akkor simán megy tovább a charge (esetünkben: lefelé Smile

De van itt egy érdekes javaslat:
https://rpg.stackexchange.com/questions/...st-falling
röviden: fly 10-et javasol, vagy ha az nincs, akkor acro 15. Ha nem szándékos ugrás, hanem baleset miatti zuhanás, akkor +5 dc
a fly skill nagyon okos gondolat, konkrétan írja is:
"you can perform daring or complex maneuvers while airborne"
while airborne... az ugrásra szerintem ez igaz. szóval legyen fly check!
Eredetileg nekem is eszembe jutott, hogy a támadás dobásba valahogy az elugrás sikerességét bele kéne tenni. Elvégre ha kicsit ugrik, akkor el sem éri a karddal az ellent, ha nagyobbat, akkor meg jobban oda tud ütni.
A -2 azért lett egy vitaindító érték, mert az nem tűnt jó ötletnek, hogy mivel a levegőben van, nincs ability bónusz (mi van, ha eleve nincs). Elvégre nem tudja olyan jól irányítani a mozgását. (Olyan hasonlat jutott eszembe, hogy jégen görkorcsolyával kardozni milyen lehet.)
Tehát szerintem mindenképpen kell az ügyetlenebb mozgásra valami mínusz, ezen felül az elugrás befolyásolhatja, hogy egyáltalán eléri-e az ellent. (Mint a concealment százalékdobása, csak az Acrobatics dobással megoldva?)

Felülről ráesni valakire jó első közelítés lehet a Charge, mert a helyzeti energia növeli az esélyt a találatra, de itt nem felülről ráesés van, tehát nem Charge szerintem.
Még a Combat Maneuver-nél kerestem valami tippet, de nem találtam ugrás közben támadásra semmit.
Ezért gondoltam az Acrobatics-re.

Mondjuk egy rouge-tól vagy egy monktól hamarabb elképzelnék egy ilyen támadást, mint egy nehéz páncélbba öltözött lovagtól.
De érdekes módon nem találtam semmi feat-et vagy skillt, ami ilyesmit támogatna.
De hátha Szabi talál valami eldugott kiegészítőt, ami valami hasonlót leír.
Neztem forumokat, ...semmi konkret hivatalos nincs ilyenre.
Az alabbiakat szurtem le:
1. Ami fontos: jumping != failing ; tehat az ellenfel eleresehez eleg egy jump check de csak egy sima attackot tudsz leadni.
2. charge is mehet termeszetesen van ra feat is : death from above
3. attack utan failing jon => AoO es damage ha nincs mas

Ha maga a teste a fegyver akkor ranged attack a tamadas.

Es meg egy otlet: lehet grapplet is tolni sikere eseten a leny-t elkapja ha elbirja, akkor egyutt repulnek maskulonben ?a quasit koreben? leesnek.
(11-10-2017, 03:14 PM)Biilë Bloodmoon Wrote: Akkor kéne fél mezőt ugrania, ha most a mező szélén állna, szóüval 5ft az.
Viszont a -2-t nagyon kevésnek tartom. Kábé mint űrben teniszezni. Eltalálsz valamit a kardoddal, és hanyatt esel.

Biile,
Nem egészen, mivel felhetető, hogy a mező széléről fog ugorni nem innen. Ha egy 5 láb kockát át akarsz ugrani, akkor sem 10lábas ugrást számolsz, hogy a két mellette levő kocka közepéről ugornál, hanem 5 lábat kell átugrani. Az más kérdés, hogy fél kockával számolunk-e, vagy egész az mindig.

A -2 alapból sztem is kevés, én eredetileg -4-re gondoltam volna, vagy ahogy a DM javasolta acrobatics check fgve, nekem az "reálisabb", hogy attól függően miként sikerül az ugrás van a mínusz. De lehet egyszerűbb a -4-es szabály fixen.

A DC-ben igazad van, mivel mondhatjuk, hogy "helyből", adott kockából ugrik nekifutás nélkül így a DC 2x, azaz ha 2.5 akkor DC5, ha 5-nek vesszük akkor DC10.

Will,
2. Sztem charge itt nem mehet túl közel van ahhoz. Illetve az 5láb "szakadék" is sztem akadálynak minősül, de el tudom képzelni hogy charge nekifutás + jump (acrobatics) együtt müködhetne részemről. Jelenleg nem
Grapplen én is gondolkodtam, viszont akkor biztos nagyobbat kellene ugrani, 5 lábat átugrani, s elkapni az DC10 tuti a szabály szerint. Viszont túl közel van a gyanús vízhez félig felette, annyira azért nem szeretne ugrálni.

DM,
Igen, ezt nem pancelos lovagnak talaltak ki, de ha a helyzetet ugy iteli meg, hogy nincs tul messze (DC5), s van realis eselye levagni a gonosz demont akkor egy ilyen vakmero tettet hajlando megprobalni. Ha ugy iteli meg, hogy messze van (DC10) akkor marad a javelin. Hogy mennyi minuszt kap tamadasra, meg AOO, meg hogy esestol sebzodik ezeket mar csak reszlet kerdesnek tekinti.
DM-e a vegso dontes ugyis mi a jump DC es a minusz attack. Ez alapjan lep Tanaga.
Akkor az eddig írtakat átgondolva a javaslatom:
1. lépés: jump, Acrobatics check DC 5, de a) DC 15-ből 2 pontonként -1 penalty a támadásra b) DC 10-ból 1 pontonként -1 penalty a támadásra.
2. lépés: simple attack az előző dobásból származó mínusszal
3. lépés: Attack of opportunity a quasittól az esés miatt
4. lépés: Acrobatics check a tíz láb esés miatt a szabálynak megfelelően. (Ha lenne megfelelő feat hozzá, akkor sikeres dobás esetén két lábra érkezéssel, de ehhez algihanem vagy saját feat-et kellene kitalálni, vagy megkeresni a megfelelő feat-et. Pl. monk alighanem tud ilyenkor talpra érkezni valami neki tervezett feat-tel.)

EDIT: Újraolvasva az Acrobatics leírását a fallingra: csak arra az esetre írja, hogy "prone", ha van sebzés. Tehát mivel tíz lábnál ha sikeres a DC15 Acrobatics, akkor nincs sebzés és két lábra történik az érkezés. Ha nem sikerült a dobás, akkor mivel szándékos esés történik, a sebzés 1d6 nonlethal.
EDIT2: Sőt: a http://www.d20pfsrd.com/gamemastering/en...OC-Falling szerint "Creatures that take lethal damage from a fall land in a prone position.", azaz ebben az esetben még elrontott dobás esetén is talpra tud esni.

Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  

Users browsing this thread:
1 Guest(s)

Forum software by © MyBB - Custom theme © iAndrew 2014 - All Material and Content © artCain, HJCain, and RPGAddicts 2009 - 2015

ABOUT US
A gaming group started in late 2005 when several members (from all over the world) came together on a long-running forum website called Plothook.net (formally known as Highmoon.net). Several games transformed from a by-the-book format to highly modified versions that became new hybrid systems with completely custom rules and abilities. Ten years later, these faithful players wanted to secure their work and their stories, becoming the basis of these forums.