RPG Addicts | We Know You're Hooked

Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account   Login to account

$81.68 donated / $385 needed
for site upkeep Jun 2017-2018!

• 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

[OOC] Karakterek születése
(10-21-2015, 12:16 PM)DM Surranó Wrote: fav.class alatt szerintem a kérdés az alternatív fav.class bónuszok, pl +fél domain power a +1hp vagy +1 skillpoint helyett.

Futva átolvasva nagy különbség nincs, csupán változatosabb lehetőség. Persze ebben az esetben a karakterlapból a bónusznak egyértelműen kell látszódnia, mert különben nem lehet nyomon követni...

By the way: közben Bandi már a saját egyéni háttértörténetét elkészítette. A három szentember felbérel egy tolvajt forgatókönyvbe beleilleszthető.

Közben felidéztem a történetet, és elképzeltem egy-két szituációt csupa halfling vagy csupa gnóm csapattal, ami elég vicces lehet. Big Grin

Laci egy korábbi roll20-as kérdésére még asszem nem válaszoltam: az egyéni karakter alatt olyanra gondoltam, hogy ellentéte az átlag PC-nek, amiből 12 egy tucat. Tehát pl. a traitek megfelelő kiválasztása stb. Tehát játszható, minél jobban kialakított PC, nem pedig olyan, mint a DnD 3.5 PHB-ben levő példa osztályok mintája...
Quote this message in a reply
Akkor a halforc paladin jön, abból nincs sztem sok Smile
Persze csak ha a 4 hobbit lánytestvér el lett vetve véglegesen. Nem írunk ki róla egy szavazást?

Goblin, kobold, stb. 0 LA fajok engedélyezettek? Smile

Mik azok a hero pontok, valaki röviden megosztaná velem?
(10-22-2015, 12:36 PM)DM Hael Wrote: Akkor a halforc paladin jön, abból nincs sztem sok Smile
Persze csak ha a 4 hobbit lánytestvér el lett vetve véglegesen. Nem írunk ki róla egy szavazást?

Goblin, kobold, stb. 0 LA fajok engedélyezettek? Smile

Mik azok a hero pontok, valaki röviden megosztaná velem?

Vegyük sorra:
  • Goblin lesz elég. Ráadásul Sandpointban a goblin persona non grata. Kobold hasonlóan nem javasolt.
  • PC számára maradjunk a RR Player's Guide által ismertetett PC-fajoknál!
  • Hero Point: nagyon röviden összefoglalva nagyon ritkán beszerezhető pont, amit csalásra lehet felhasználni. Pl. újra lehet dobni d20-at (de az új számít mindenképpen). Szintlépésenként kapsz egyet, illetve a DM adhat saját belátása szerint, ha úgy gondolja, a PC valami nagyon nagy hőstettet vitt végbe.
Milyen istenseghez tartozik az uj templom le volt irva PG-ben csak elkerulte a figyelmem?
Heironeuusnak itt mi a megfeleloje? PF pantheon van kiegeszitve egyebbel?
Nem egy istennek a temploma, hanem több isten kápolnája egy katedrálisban. Viszont a legfőbb isten Desna, így az ő szent szimbóluma nagy szerepet tölt be az ünnepségben. Ezért Swallowtale Festival az ünnepség neve. További istenek, akiknek helyet ad a katedrális: Erastil, Abadar, Seranrea, Shelyn, Gozreh.
Hogy ki Heironeous megfelelője? Passz....
Talán Iomedae áll a legközelebb Heironeoushoz...
A nem konkrét istent követő papok mehetnek nálad? 
(Eleg szűk a pantheon a FR vagy Greyhawkhoz képest.) 
"
While the vast majority of clerics revere a specific deity, a small number dedicate themselves to a divine concept worthy of devotion—such as battle, death, justice, or knowledge—free of a deific abstraction. (Work with your GM if you prefer this path to selecting a specific deity.)"
És tessék mondani, mire rakod a félork +2 statját? remélem, vonzerőre.
Közben hogy haladjon a dolog, tegyük föl, hogy Szabi marad monk íjász, én meg maradok a witch-nél, és ha nem halfling, akkor vsz félelf vagy elf lesz. Háttérre még semmi ötletem sincs, az fogja meghatározni az összes választást (faj, statok, trait-ek) és nem a történetet fogom a karakterlaphoz igazítani.
Még nem tudom, hogy str vagy cha legyen. De str felé hajlok, de szívese elfogadok javaslatokat tapasztaltabb játékosoktól volt paladinoktól. Félorcnak nem túl durva egy 19-es majd 20 cha? 
str:16+2 (kétkezes fegyóval +6, míg ha nem erre rakom, akkor csak +4)
cha:17 (aztán majd 4-dik szinten felkerekedik)

Csak úgy lehet csinálni, hogy van valami karakterötleted vagy éppen több amit szívesen játszanál aztán egyiket kiválasztod, s hozzárakod a részletes sztorit és a statot, skilleket, feateket egyszerre, nem? Lehet másként is? Smile
(10-24-2015, 04:39 PM)DM Hael Wrote: Még nem tudom, hogy str vagy cha legyen. De str felé hajlok, de szívese elfogadok javaslatokat tapasztaltabb játékosoktól volt paladinoktól. Félorcnak nem túl durva egy 19-es majd 20 cha?

Elég meggyőző lenne az Intimidate-je, az biztos.

Szerintem is jobb a sztori alapján kidolgozni a karaktert, mint fordítva. Feltéve, hogy van megfelelő koncepciód. Az más kérdés, hogy a részleteknél már kell ismerni a karaktert is.

Természetesen lehet olyan, hogy egy szentember nem egy konkrét istenséghez kötődik. Itt a domainok lesznek kérdésesek például, de megoldható.

Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  

Users browsing this thread:
1 Guest(s)

Forum software by © MyBB - Custom theme © iAndrew 2014 - All Material and Content © artCain, HJCain, and RPGAddicts 2009 - 2015

ABOUT US
A gaming group started in late 2005 when several members (from all over the world) came together on a long-running forum website called Plothook.net (formally known as Highmoon.net). Several games transformed from a by-the-book format to highly modified versions that became new hybrid systems with completely custom rules and abilities. Ten years later, these faithful players wanted to secure their work and their stories, becoming the basis of these forums.